Jump to content

Lenovo A820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την rom Lamda 2.3.1 και έχω καλές εντυπώσεις.

Όμορφη και γρήγορη.

Θα δω και από μπαταρία πως τα πάει και θα σας πω.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έγινε διαθέσιμη η MIUI v5 για MTK 6589 συσκευές με ενεργοποιημένες τις 2 sim, λογικά σύντομα θα την δούμε και για το κινητό μας.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω και εγώ να αγοράσω το Α820.Μόνο που δεν ξέρω και δεν έχω ξαναπαραγγείλει από εξωτερικό.Θα ήθελα λοιπόν τα φώτα σας,μιας και διαβάζω για κουπόνια offers κλπ...Κάποιο αξιόπιστο site ,κανα link για παραγγελία (σκέφτομαι να την κάνω αύριο).

Εκτός και αν κανένας συμ-forum-ιτης ενδιαφέρεται να δώσει το δικό του ,να το πάρω να τελειώνω (ας ενημερώσει μέσω πμ.) :) για να το έχουμε και πιο γρήγορα,μιας και σκέφτομαι ότι από ταχυδρομείο και λόγω 15Αυγουστου θα υπάρχουν καθυστερήσεις κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Τι ταχυδρομείο είναι μονόδρομος αλλιώς dhl και τα λοιπά πας τελωνείο, etotalk και minideal είναι αξιόπιστα από ότι διαβάζω εδώ μέσα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι ταχυδρομείο είναι μονόδρομος αλλιώς dhl και τα λοιπά πας τελωνείο, etotalk και minideal είναι αξιόπιστα από ότι διαβάζω εδώ μέσα

 

geekbuing.com

Πηρα 2 A820 και έκαναν 16ημερες (απο την ημερα παραγγελιας) να ερθουν με απλο ταχυδρομιο , χωρις επιβαρυνση τελωνειου ,με tracking number και ασφαλεια αποστολής (+1.5 ευρω)

Link to comment
Share on other sites

geekbuing.com

Πηρα 2 A820 και έκαναν 16ημερες (απο την ημερα παραγγελιας) να ερθουν με απλο ταχυδρομιο , χωρις επιβαρυνση τελωνειου ,με tracking number και ασφαλεια αποστολής (+1.5 ευρω)

 

http://www.geekbuying.com/ είναι το σωστό

Link to comment
Share on other sites

Για σας και από εμένα , μόλις παρέλαβα το Α820 και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές, εκτός από δυο εφαρμογές κινέζικες όλα τα άλλα είναι εντάξει ,αν κάποιος γνωρίζει πως μπορούμε να τις σβήσουμε και αυτές ακόμα καλύτερα. Αν κάποιος θέλει να αγοράσει κάποιο κινητό έχω παρακάτω κάποια εκπτωτικά κουπόνια.

 

 

JIAYU G4 Black 239.99$

JIAYU G4 MTK6589 Smart Phone Android 4.2 Quad Core 1GB RAM 4GB ROM 4.7 Inch 3000mAh Battery HD IPS Retina Screen Gyroscope- Black

10$ discount 123qa

 

Lenovo S820 279$

Lenovo S820 SmartPhone Android4.2 Quad Core 1.2GHz With 4.7 inch HD 3G WCDMA 13.0MP

10$ discount 1234ed

 

Lenovo K860I 1.6GHZ 358.45$

Lenovo K860i Quad-core Exynos 1.6GHZ 8MP 5inch IPS Screen 720P 2GB RAM

gift:battery+leather case

 

THL W200 185$

THL W200 SmartPhone MTK6589T 1.5GHZ Android 4.2 With 5.0inch IPS screen

14.99$ discount code:12eas

 

Lenovo A820 150$

Lenovo A820 Smart Phone Quad Core MTK6589 Android 4.1 With 4.5 Inch IPS Screen

8.99$ discount code 3abed

 

 

Amoi N828 168$

Amoi N828 MTK6589 Quad Core Android 4.2 1.2GHz Dual Sim 4.5 Inch IPS Screen Smart Phone

10$ discount code 33ed

 

Thl w100 148$

Best THL W100 Android4.2 Quad Core Unlocked 3G smartphone 4.5" QHD screen GPS

11.99$ discount 44ABED

Link to comment
Share on other sites

Για σας και από εμένα , μόλις παρέλαβα το Α820 και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές, εκτός από δυο εφαρμογές κινέζικες όλα τα άλλα είναι εντάξει ,αν κάποιος γνωρίζει πως μπορούμε να τις σβήσουμε και αυτές ακόμα καλύτερα. Αν κάποιος θέλει να αγοράσει κάποιο κινητό έχω παρακάτω κάποια εκπτωτικά κουπόνια.

 

 

JIAYU G4 Black 239.99$

JIAYU G4 MTK6589 Smart Phone Android 4.2 Quad Core 1GB RAM 4GB ROM 4.7 Inch 3000mAh Battery HD IPS Retina Screen Gyroscope- Black

10$ discount 123qa

 

Lenovo S820 279$

Lenovo S820 SmartPhone Android4.2 Quad Core 1.2GHz With 4.7 inch HD 3G WCDMA 13.0MP

10$ discount 1234ed

 

Lenovo K860I 1.6GHZ 358.45$

Lenovo K860i Quad-core Exynos 1.6GHZ 8MP 5inch IPS Screen 720P 2GB RAM

gift:battery+leather case

 

THL W200 185$

THL W200 SmartPhone MTK6589T 1.5GHZ Android 4.2 With 5.0inch IPS screen

14.99$ discount code:12eas

 

Lenovo A820 150$

Lenovo A820 Smart Phone Quad Core MTK6589 Android 4.1 With 4.5 Inch IPS Screen

8.99$ discount code 3abed

 

 

Amoi N828 168$

Amoi N828 MTK6589 Quad Core Android 4.2 1.2GHz Dual Sim 4.5 Inch IPS Screen Smart Phone

10$ discount code 33ed

 

Thl w100 148$

Best THL W100 Android4.2 Quad Core Unlocked 3G smartphone 4.5" QHD screen GPS

11.99$ discount 44ABED

 

Kαλησπέρα φίλε μου,ευχαριστούμε για τα κουπόνια αλλα πές μας και για ποιό μαγαζί είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Για σας και από εμένα , μόλις παρέλαβα το Α820 και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές, εκτός από δυο εφαρμογές κινέζικες όλα τα άλλα είναι εντάξει ,αν κάποιος γνωρίζει πως μπορούμε να τις σβήσουμε και αυτές ακόμα καλύτερα. Αν κάποιος θέλει να αγοράσει κάποιο κινητό έχω παρακάτω κάποια εκπτωτικά κουπόνια.

 

 

JIAYU G4 Black 239.99$

JIAYU G4 MTK6589 Smart Phone Android 4.2 Quad Core 1GB RAM 4GB ROM 4.7 Inch 3000mAh Battery HD IPS Retina Screen Gyroscope- Black

10$ discount 123qa

 

Lenovo S820 279$

Lenovo S820 SmartPhone Android4.2 Quad Core 1.2GHz With 4.7 inch HD 3G WCDMA 13.0MP

10$ discount 1234ed

 

Lenovo K860I 1.6GHZ 358.45$

Lenovo K860i Quad-core Exynos 1.6GHZ 8MP 5inch IPS Screen 720P 2GB RAM

gift:battery+leather case

 

THL W200 185$

THL W200 SmartPhone MTK6589T 1.5GHZ Android 4.2 With 5.0inch IPS screen

14.99$ discount code:12eas

 

Lenovo A820 150$

Lenovo A820 Smart Phone Quad Core MTK6589 Android 4.1 With 4.5 Inch IPS Screen

8.99$ discount code 3abed

 

 

Amoi N828 168$

Amoi N828 MTK6589 Quad Core Android 4.2 1.2GHz Dual Sim 4.5 Inch IPS Screen Smart Phone

10$ discount code 33ed

 

Thl w100 148$

Best THL W100 Android4.2 Quad Core Unlocked 3G smartphone 4.5" QHD screen GPS

11.99$ discount 44ABED

 

Στο lenovo a820 που δοκιμασα, δεν παίζει το κουπόνι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σαν καινούργιο μέλος, σας ευχαριστώ, για τις πολλές και πολύτιμες πληροφορίες.

 

Σχετικά με το A820, έχω την εξής απορία. Είναι άλλο μοντέλο το A820 και άλλο το A820e?

 

Σχετικά με τα κινέζικα μαγαζιά από τα οποία μπορούμε να το αγοράσουμε, γνωρίζει κάποιος εάν πρέπει να αποφύγουμε κάποιο από αυτά ή όπου το βρούμε σε καλύτερη τιμή το παίρνουμε? Ρωτάω γιατί όσο ψάχνω γνώμες στο web για καθένα από αυτά, για όσους βρίσκω να είναι ικανοποιημένοι από κάποιο μαγαζί, άλλους τόσους βρίσκω που είναι δυσαρεστημένοι.

 

Έχω βρει τα παρακάτω μαγαζιά, με παραπλήσιες τιμές:

 

http://www.minideal.net

http://www.geekbuying.com

http://www.tinydeal.com

http://www.aliexpress.com

http://www.merimobiles.com

 

Έχει αγοράσει κάποιος από το tinydeal, που φαίνεται να είναι το φθηνότερο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος από το tinydeal, που φαίνεται να είναι το φθηνότερο?

 

Μην αγορασεις απο tinydeal, στο φορουμ ακουγονται τα χειροτερα για αυτο το μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σαν καινούργιο μέλος, σας ευχαριστώ, για τις πολλές και πολύτιμες πληροφορίες.

 

Σχετικά με το A820, έχω την εξής απορία. Είναι άλλο μοντέλο το A820 και άλλο το A820e?

 

Σχετικά με τα κινέζικα μαγαζιά από τα οποία μπορούμε να το αγοράσουμε, γνωρίζει κάποιος εάν πρέπει να αποφύγουμε κάποιο από αυτά ή όπου το βρούμε σε καλύτερη τιμή το παίρνουμε? Ρωτάω γιατί όσο ψάχνω γνώμες στο web για καθένα από αυτά, για όσους βρίσκω να είναι ικανοποιημένοι από κάποιο μαγαζί, άλλους τόσους βρίσκω που είναι δυσαρεστημένοι.

 

Έχω βρει τα παρακάτω μαγαζιά, με παραπλήσιες τιμές:

 

http://www.minideal.net

http://www.geekbuying.com

http://www.tinydeal.com

http://www.aliexpress.com

http://www.merimobiles.com

 

Έχει αγοράσει κάποιος από το tinydeal, που φαίνεται να είναι το φθηνότερο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φθηνότερο δεν ειναι το tinydeal (125.20) αλλά το geekbuying (114.16) και το minideal που αν και ειναι λιγο ακριβοτερο δινει μαζί και θηκη σιλικονης (αλλά καπου στο φορουμ διαβαζα οτι δινει εγγυηση 6 μηνες και οχι 1 χρονο). To merimobiles εχει φθηνη αρχική τιμή αλλά χρεωνει εξτρα το ρουτάρισμα.

Ψωνισε απο εκει που πηραν και οι υπολοιποι για να μην ψάχνεσαι μετα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Σκέφτομαι κ εγώ να αγοράσω το εν λόγω κινητό μιας και φαίνεται πολύ καλό σε ότι αφορά τα χαρακτηριστικά,την τιμή του και την τιμή sar που εχει.Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει να προτείνει κάποιος κάτι άλλο σε αυτή την τιμή ή αν είναι μονόδρομος το α820.Επίσης απ' ότι διαβάζω το πιο αξιόπιστο και δοκιμασμενο site είναι το minideal οπότε μάλλον θα ακολουθησω κ εγω τον σιγουρο δρομο.Ποσες ημερες απο την στιγμη της παραγγελιας κανει να φτάσει?Το κινητο έρχεται pre-rooted είτε το ζητήσω είτε όχι?Το κινητο να φανταστω οτι ερχεται σφραγισμενο ετσι? Το μονο που πρεπει να προσεξω κατα τα αλλα ειναι να τους πω να μου το στειλουνε με ταχυδρομειο?Η θηκη που δινουνε δωρο αξιζει?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Σκέφτομαι κ εγώ να αγοράσω το εν λόγω κινητό μιας και φαίνεται πολύ καλό σε ότι αφορά τα χαρακτηριστικά,την τιμή του και την τιμή sar που εχει.Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει να προτείνει κάποιος κάτι άλλο σε αυτή την τιμή ή αν είναι μονόδρομος το α820.Επίσης απ' ότι διαβάζω το πιο αξιόπιστο και δοκιμασμενο site είναι το minideal οπότε μάλλον θα ακολουθησω κ εγω τον σιγουρο δρομο.Ποσες ημερες απο την στιγμη της παραγγελιας κανει να φτάσει?Το κινητο έρχεται pre-rooted είτε το ζητήσω είτε όχι?Το κινητο να φανταστω οτι ερχεται σφραγισμενο ετσι? Το μονο που πρεπει να προσεξω κατα τα αλλα ειναι να τους πω να μου το στειλουνε με ταχυδρομειο?Η θηκη που δινουνε δωρο αξιζει?Ευχαριστω

 

Σ'αυτά τα λεφτά περίπου παίζουν THL W100,AMOI N828,ZTE V967S,JIAYU G3S,UMI X1S και (δε θα στο πρότεινα, CUBOT GT99). Για τα υπόλοιπα περίμενε απαντήσεις από τα παιδιά που εχουν παραλάβει καθώς εγώ είμαι ακόμα στο ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

το δικο μου α 820 σε ακανονιστο χρονο αναβει η οθονη για 2 δευτερολεπτα χωρις

να το πειραξω 3 -4 φορες.

το κανει συνεχεια.

Μηπως ξερει καποιος να μου πει πως θα διορθωθει;

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

ΓΙΩΡΓΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι παίζει με την οθόνη? Το κάνει και σε άλλους το άνοιξε-κλείσε στα καλά καθούμενα? Είναι πρόβλημα του κινητού η κάμιας ROM?

Το GPS και το wifi πως τα πάει? Γιατί διάβασα πιο πίσω στο φόρουμ από κάποιον πως το wifi αποσυνδεόταν κάποιες στιγμές και γενικά δεν έπιανε τόσο καλό σήμα όπως το άλλο του κινητό. Και για το GPS δε νομίζω πως το να κλειδώνει κάτω από το ένα λεπτό είναι ικανοποιητικό. Όντως θέλει τόσο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα, έναν νέο κάτοχο Α820. το παράγγειλα από geekbuying.com και έκανε οριακά 2 εβδομάδες για να έρθει. το έχω 5 μέρες και δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα, τουλάχιστον εμφανές (δεν είμαι και ειδικός :) ). έχω δοκιμάσει τα βασικά, wifi, 3g, bluetooth, κάμερα και λειτουργούν όλα άψογα. επίσης, δεν εμφανίζει το θεματάκι που αναφέρεται παραπάνω με την οθόνη (και ελπίζω να μην το εμφανίσει και στο μέλλον).

αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κανένα προγραμματάκι για διαχείριση μέσω pc, κάτι σε στυλ pc suite...

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου του εχω πιει το αιμα απο τοτε που το πηρα......σε ολα τα θεματα ειναι αριστο....αφου σκεφτομαι να παρω ακομα ενα οταν φτασει τα 100 ευρω :P

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Και το gps κομπλε? Λογικά το παραγγέλνω κι εγώ αύριο-μεθαύριο αν είναι όλα εντάξει. Το μόνο που με κρατάει είναι το ΑΜΟΙ Ν828 καθώς κι αυτό είναι μια πολύ καλή επιλογή. Περιμένω να ακούσω ακόμα κάμια γνώμη για το A820. Ακούω . Πείστε με, να μεγαλώσει και η community ! ;)
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα κλειδωνει σε ελαχιστα δευτερολεπτα το gps...

 

υγ...για την ακριβεια εκανε 2 δευτερα για να κλειδωσει εδω πανω στην ταρατσα που ειμαι τωρα

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. Το minideal σου δίνει και ακουστικά ??Στα accessories δε γράφει για earphones αλλά στις εικόνες δείχνει να έχει..Τι ισχύει?Θα το παραγγείλω κι εγώ τελικά, απλά θέλω να δω αν θα πάω απο Minideal ή από geekbuying..

Δίνει κανένα από τα δύο ακουστικά?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. Το minideal σου δίνει και ακουστικά ??Στα accessories δε γράφει για earphones αλλά στις εικόνες δείχνει να έχει..Τι ισχύει?Θα το παραγγείλω κι εγώ τελικά, απλά θέλω να δω αν θα πάω απο Minideal ή από geekbuying..

Δίνει κανένα από τα δύο ακουστικά?

 

το μινιντεαλ δινει.....σε εμενα τουλαχιστον ειχε

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

κανωντας ακριβως την διαδικασια του φιλου μας παραπανω το κινητο brikare τουβλο

οπως βλεπω και πολλων αλλων και το προβλημα ειναι οτι δεν επανερχεται οyτε και με την κινεζικη ουτε με την ρωσικη ουτε με την σουαχιλι ρομ

εχει κανενα παλικαρι λυση

τι τα θελω τα root

το πηγα σε καταστημα τηλεφωνιας και μου ειπαν οτι προσπαθουν (1 μηνα τωρα¨}

μαλλον αχρηστο πριν καλα καλα ανοιξει

αν εχει κανεις μια καλη λυση ας μου πει

ευχαριστω

 

υ.γ. λυπαμε να το πεταξω help

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...