Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το αγορασα απο http://www.aliexpress.com . Ειναι site λιανικης πωλησης με παρα πολλους προμηθευτες και διαφορες τιμες.Αμεσα συνδεδεμενο με το Alibaba.Απο τον προμηθευτη που το πηρα δεν ειχα προβλημα αλλα δεν ξερω τι ακριβως παιζει γενικοτερα.Μην σε παρω στο λαιμο μου.Στις 19 Αυγουστου εκανα την παραγγελια,σταλθηκε στις 22 και ηρθε στη Θεσσαλονικη στις 28 με DHL(για την οποια δεν ειχα ακουσει τα καλυτερα αλλα τελικα ημουν τυχερη,δεν πληρωσα τελωνεια κτλ)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από πολύ ψάξιμο είπα να περιορίσω το budget, και το παρήγγειλα από το minideal στις 13/08. Το έστειλαν στις 14 και το παρέλαβα σήμερα. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Τώρα θέλω να ασχοληθώ λίγο, να αφαιρέσω τις κίνεζικες εφαρμογές. Ήρθε με εγκατεστημλενα ελληνικά και root αλλά η rom μοιάζει να είναι η official.
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το κινητο και την μπαταρια (2300 mAh). Η μπαταρια ηρθε φουσκωμενη και σπασμενη και δεν ξερω γιατι, θα ζητησω απο τον πωλητη να μου στειλει μια αλλη οποτε εντυπωσεις απο την μπαταρια θα σας πω οταν ερθει η αλλη. Η ερωτηση μου ειναι ποση ωρα να φορτισω την αυθεντικη μπαταρια στην 1η φορτηση;
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το κινητο και την μπαταρια (2300 mAh). Η μπαταρια ηρθε φουσκωμενη και σπασμενη και δεν ξερω γιατι, θα ζητησω απο τον πωλητη να μου στειλει μια αλλη οποτε εντυπωσεις απο την μπαταρια θα σας πω οταν ερθει η αλλη. Η ερωτηση μου ειναι ποση ωρα να φορτισω την αυθεντικη μπαταρια στην 1η φορτηση;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305311 :)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να σε ρωτησω, όταν το hands free είναι συνδεδεμένο πάνω στη συσκευή και σε καλουν ακούς τον ήχο κλήσης ακούγεται ή είναι αθόρυβο;;;
Link to comment
Share on other sites

Εχω πολυ καλες εντυπωσεις απο το κινητο, το μονο αρνητικο για μενα ειναι οτι ζεσταινεται αρκετα οταν παιζω παιχνιδια η κανω browsing, συμβαινει και σε εσας; Edited by CrashTR
Link to comment
Share on other sites

GSM Phase 2 Member ...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

 

ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΨΙΛΟΑΣΧΕΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ, ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΩ, ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ;;;;;;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Εχω πολυ καλες εντυπωσεις απο το κινητο, το μονο αρνητικο για μενα ειναι οτι ζεσταινεται αρκετα οταν παιζω παιχνιδια η κανω browsing, συμβαινει και σε εσας;

 

Τώρα το 'αρκετά' είναι υποκειμενικό..αλλά ναι, τέλος παντών, ζεσταίνεται το ρημάδι :)

 

ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΨΙΛΟΑΣΧΕΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ, ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΩ, ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ;;;;;;

 

Και με χρεωστική το ίδιο και καλύτερα είναι

 

Υγ φίλε μου είναι προτιμότερο να χρησιμοποιείς πεζά

Edited by Jstllucky
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Απορία για τη μνήμη και το πόση μένει ελεύθερη.

...

Τα 512 που έχει το Α660 τελικά φτάνουν;

Γίνεται να μένουν μόνιμα ~ 150Kb ελεύθερα; Ή μήπως όχι;

και τελικά μήπως το κινητό είναι γρήγορο αν τρέχει μόνο μία εφαρμογή...

Επειδή προσπαθώ να καταλάβω για να διαλέξω ανάμεσα σε Α630 - Α660 - Α760 - Α820.

Η μνήμη 512 KB είναι αρκετή για το android 4. Οι εφαρμογές πλοήγησης τρέχουν καλά ή ψιλοκολάνε; Είναι δυνατό να έχει 3 - 4 - 5 εφαρμογές ταυτόχρονα ή γεμίζει η μνήμη και κολλάει ή κρασάρει κάποια εφαρμογή;

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Εως αυτη τη στιγμη και σαν κατοχος πανω απο ενα μηνα ποτε μα ποτε δεν μου εχει κολλησει.

Αυτο ομως εξαρταται απο τις απαιτησεις που εχει ο καθε χρηστης οποτε βλεπεις τι θες και αγοραζεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορειται να μου πειτε ποιες Κινεζικες εφαρμογες να βγαλω; Γιατι διαβασα οτι μερικοι βγαλατε μια λαθος και δεν θα σας ανοιγε το κινητο, οποτε δεν θελω να παθω το ιδιο.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εκτος τον launcher (τον εβγαλα στην αρχη απο λαθος αλλα ολα καλα πλεον) τις εχω βγαλει ολες οσες ειχε (τις κινεζικες) :) και δουλευει ρολοι.

Τωρα οσο αφορα τον launcher τον εχω στην ''ακρη'' ενω εχω εγκαταστησει και χρησιμοποιω τον Nova.

Edited by vrs5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Ψαχνω για android συσκευη η οποια(ες) θα δουλευουν αποκλειστικα για ληψη παραγγελιων σε εστιατοριο με την αναλογη εφαρμογη.Οποτε καταλαβαινετε οτι αυτα που με ενδιαφερουν ειναι να εχει καλο σημα Wi-Fi , καλη φωτεινωτητα οθονης και καλη μπαταρια αν και το τελευταιο διορθωνεται με κανα 2-3 εφεδρικες.

Τι λετε κανει για τη δουλεια που το θελω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Ψαχνω για android συσκευη η οποια(ες) θα δουλευουν αποκλειστικα για ληψη παραγγελιων σε εστιατοριο με την αναλογη εφαρμογη.Οποτε καταλαβαινετε οτι αυτα που με ενδιαφερουν ειναι να εχει καλο σημα Wi-Fi , καλη φωτεινωτητα οθονης και καλη μπαταρια αν και το τελευταιο διορθωνεται με κανα 2-3 εφεδρικες.

Τι λετε κανει για τη δουλεια που το θελω;

 

Το Α660 δεν σου κάνει με τιπότα αν είναι για εξωτερικό χώρο, γιατί δεν έχει οθόνη IPS και δεν θα φαίνεται τίποτα στον ήλιο... Το πιο φθηνό κινητό που νομίζω οτι θα σου κάνει είναι το Α800. Διάβασε το αντίστοιχο topic για το Α800 για να δεις εντυπώσεις.

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Μια - δυο ερωτησεις και απο μενα, οι καρτες sim ειναι το κλασσικο μεγεθος?

Και ποιο site εγκυρο απο ολα αυτα ειναι με paypal εκτος το minideal?

Link to comment
Share on other sites

Μια - δυο ερωτησεις και απο μενα, οι καρτες sim ειναι το κλασσικο μεγεθος?

Και ποιο site εγκυρο απο ολα αυτα ειναι με paypal εκτος το minideal?

 

Για το 1ο Ναι το μεγεθος της sim ειναι το κλασικο.

Για το 2ο Geekbuying.com

Μπορει και σιγουρα παιζουν και αλλα αλλα δεν γνωριζω ωστε να μπορω να προτεινω.

Link to comment
Share on other sites

κανένα νέο έχουμε andreaQtec με την μπαταρία????

Μετά από κάποιες μέρες και 4-5 επαναφορτίσεις, έχω να πω ότι η μπαταρία των 2500mAh δε κάνει αυτά που υπόσχεται και είναι κατώτερη των προσδοκιών. Καμία ουσιαστική διαφορά. Μετά βίας θα κρατήσει ένα 24ωρο. Για εμένα η καλύτερη από αυτές που έχω δοκιμάσει είναι η PISEN.

Link to comment
Share on other sites

είχες αναφέρει ότι η pisen είναι ελαφρώς βαρύτερη όμως.

θα την παραγγείλω κι εγώ.

σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες

λέω να την πάρω από εδώ

 

δε νομίζω να έχω πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προσπαθώ να καταλάβω για να διαλέξω ανάμεσα σε Α630 - Α660 - Α760 - Α820.

Η μνήμη 512 KB είναι αρκετή για το android 4. Οι εφαρμογές πλοήγησης τρέχουν καλά ή ψιλοκολάνε; Είναι δυνατό να έχει 3 - 4 - 5 εφαρμογές ταυτόχρονα ή γεμίζει η μνήμη και κολλάει ή κρασάρει κάποια εφαρμογή;

 

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, αν έχεις απαιτήσεις απ το κινητό, μην το προτημήσεις, πήγαινε σε 1 γίγα..

Για την πλοήγηση δεν ξέρω, αλλά φορές που προσπάθησα να σερφάρω με πολλές καρτέλες ή να παίξω βαριά παιχνίδια δεν ήταν και η καλύτερή του..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εγκατεστησα το link2sd για να διαγραψω τις κινεζικες εφαρμογες (εκτος βεβαια του Launcher). Αλλα τωρα που τις διεγραψα στην αρχικη οθονη αντι να μου δειχνει την ωρα με μεγαλους αριθμους μου δειχνει το εξης μυνημα "Παρουσιαστηκε προβλημα στη φορτωση του γραφικου στοιχειου". παρολο που δεν επηρεαζει την λειτουργια του κινητου, θελω να το διορθωσω. Μηπως ξερετε πως;
Link to comment
Share on other sites

ήθελα να παραγγείλω ακόμα μια συσκευή για φίλο.

προτίμηση σε πράσινο.

στο Minideal βλέπω είναι Out of stock και σε επικοινωνία μαζί τους (tony) μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα φέρουν άλλα. μου φαίνεται τα τσακίσαμε όλα :lol:

άλλο site αξιόπιστο που θα μπορούσα να παραγγείλω;

αν και μάλλον θα πάρω το πορτοκαλί.

 

και επίσης πως θα αφαιρέσω αυτό το idea desktop; η μάλλον να το απενεργοποιήσω.

στο πρώτο κινητό που είχα πάρει από το Minideal δεν είχε αυτό το κόλπο. και επίσης δεν είχε καμιά εφαρμογή της lenovo. αυτό που έχω τώρα έχει κάτι lenovo sync, service, lec sec.

δε γίνεται να τα ξηλώσω όλα αυτά; δε νομίζω να με βοηθάν σε κάτι

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, επιτέλους τελείωσα το διάβασμα και των 51 σελίδων :O (σχεδόν :blink: )

 

Μόλις έθαψα το Galaxy Ace 2 που είχα :cry:, το οποίο απεδήμησε εις κύριον μετά από γυροβολιά μισής ώρας μες στο πλυντήριο (πρόγραμμα για συνθετικά, στους 35 βαθμούς, με μαλακτικό και υγρό απορρυπαντικό. Σε διαφορετικές συνθήκες δεν εγγυώμαι την πλήρη καταστροφή :nuke: ) Από την εμπειρία αυτή πείστηκα πως δεν υπάρχει λόγος να περάσει από τα χέρια μου άλλο κινητό που δεν είναι αδιάβροχο (το μόνο τηλέφωνο που μου φτούρησε πριν το Ace 2 ήταν το samsung xcover B2710).

Ήμουν σχεδον έτοιμος να πάρω το motorola defy + (να πω την αλήθεια, είμαι ερωτευμένος με το samsung xcover 2, αλλά 250€ για τηλέφωνο δεν δίνω για κανέναν λόγο :mad: ), αλλά το sar του (1.08) δεν μου άρεσε καθόλου και τότε, τυχαία ανακάλυψα το Α660!

 

Έχω κατατοπιστεί επαρκώς από όλα τα προαναφερθέντα στο νήμα (σας ευχαριστώ πολύ όλους!), θα ήθελα μόνο τρεις μικρές ερωτησούλες πριν κάνω την αγορά:

  • Μπορεί κάποιος ευγενής κάτοχος του κινητού, να τσεκάρει στα χαρτιά που το συνοδεύουν αν ΟΝΤΩΣ το SAR του είναι 0.44 και με ποιά πιστοποίηση είναι μετρημένο; Δεν κατάφερα πουθενά στο δίκτυο να επαληθεύσω την τιμή αυτή, εκτός από το minideal. Αυτός ο παράγοντας (sar) είναι και ο καθοριστικός για το αν θα το πάρω ή όχι...
  • Ο firefox πώς τα πάει γενικά επάνω του; Παίζει flash, videos κλπ;
  • Έχω ενεργό σχεδόν όλη την ημέρα 3g data (και όταν είμαι στο σπίτι wifi). Θα βγάζει η μπαταρία του το 16ωρο;
  • EDIT: Η κάμερά του είναι τόσο χάλια χρωματικά όσο φαίνεται σε αυτό το βίντεο;

 

Μερσί μποκού.

Edited by digibill
yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς να πω ότι η πληροφορίες που μας δίνεις στην αρχή του μνμτός σου είναι ελλιπής μιας και δε μας αναφέρεις τι μάρκα απορριπαντικό και μαλακτικό έβαλες, μπορεί αυτά να έκαναν τη ζημιά :p Πάντως, μιας και το έφερε η κουβέντα, να πω και εγώ ότι το Sony Ericsson C902 που είχα πιο παλιά, δε του αρέσει καθόλου ο ζεστός καπουτσίνο, "πνίγεται"...

 

Σχετικά με τις ερωτήσεις σου, όποιο site αναφέρεται στο SAR του κινητού το δίνει 0,446. Από που προκύπτει αυτό δε το ξέρω. Δεν έχω εγκαταστήσει κάποιον άλλο browser πλην εκείνου που έχει εγκατεστημένο αλλά παίζει όλα τα είδη των video που έχω δοκιμάσει να δω σερφάροντας, δε μου έβγαλε ποτέ μνμ ότι δεν μπορεί να κάνει αναπαραγωγή. Επειδή και εγώ έτσι το έχω με τα data και το wifi, ναι θα σου βγάλει τη μέρα. Η κάμερα δεν είναι τόσο χάλια, θεωρώ ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση ο χρήστης είχε λάθος ρύθμιση. Εχθές κιόλας τράβηξα βίντεο μεσημέρι σε νεροτσουλήθρες και θεωρώ ότι είναι πολύ καλή η αποτύπωση που κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...