Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μία από τις δύο γραμμές είναι εταιρικό νούμερο, οπότε έχω κάπως αυξημένη χρήση, ιδίως τα πρωινά. Η μέρα μου από την άλλη ξεκινά στις έξι το πρωί, ακόμα ένας επιβαρυντικός παράγοντας. Θεωρώ πάντως ότι σε έναν απλό χρήστη με λίγα τηλέφωνα, sms και λίγο net μπορεί να του βγάλει δύο μέρες...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους, επειδή μου ζητήθηκε από φίλο να του το αγοράσω άμεσα παρακαλώ πολύ διευκρινίστε μου 2-3 πραγματάκια που δεν μπόρεσα να καταλήξω στις τελευταίες σελίδες που διάβασα:

 

1. αγορά από minideal με σημείωση να είναι routed και να έχει google play σωστά? Ελληνικά δεν μας ενδιαφέρουν.

2. Κάποια προβλήματα που διάβασα σε παλιότερα μηνύματα (δεν βρίσκει σήμα gps, πρόβλημα ΙΜΕΙ στη 2η sim) υπάρχουν ακόμα ή έχουν λυθεί (τουλάχιστον για τις παρτίδες του minideal που έχετε ψωνίσει οι περισσότεροι).

3. Τελικά ποιό recovery παίζει, CWM ή TWRP και πως μπάινουν? Έχει ήδη δικιά του recovery όταν έρθει;

4. Άκουσα για ρομ του cybermaus, ψάχνωντας στο xda βρηκα αυτή A660_ROW_S107_cybermaus_ICS_v3.21,

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=36505269#post36505269 την χρησιμοποιεί κάποιος ήδη; το πρόβλημα με το 4 κουμπί που δεν δουλεύει υπάρχει ακόμα; edit: άκυρο, φτάνοντας προς το τέλος του xda thread βλέπω οτι είνια γεμάτη bugs και ο author ασχολείται με άλλα, άλλη ρομ προτεινόμενη;;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

 

καλησπέρα φίλε!

εγώ το έχω μια μέρα μόνο!

ΝΑΙ στο 1ο αλλά και εγώ που τους είπα για ελληνικά μου είπαν ότι τα είχαν βάλει έτσι και αλλιώς .

το gps μου δουλεύει κανονικα , όσο για το δεύτερο IMEI δεν μου το διχνει αλλά και οι δυο κάρτες δουλεύουν κανονικότατα .

όσο για το 3ον και 4ον δεν ξέρω !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που έχω με την custom ROM από minideal!

Δε θέλω να την αλλάξω γιατί είναι stable και δε μου έχει παρουσιάσει έως τώρα κανένα πρόβλημα εκτός από αυτό που θα σας πω.

Όταν προσπαθήσω να κάνω add ένα event στο calendar μου βγάζει μια ένδειξη loading και κολάει εκεί... (Επίσης -και μάλλον εκεί οφείλεται- δεν μου συγχρονίζει το gmail με το calendar, ενώ επαφές κτλ. δουλεύουν κανονικά.)

 

Έχω κάνει factory reset, wipe data του calendar, reinstall του app, αλλά τίποτα...

 

Ξέρει κανείς να μου πει τι φταίει? Κάπου διάβασα ότι τα αρχεία του calendar θέλουν αντικατάσταση με αυτά της stock rom, αλλά δεν ξέρω πια είναι αυτά τα αρχεία και που θα τα βρω...

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

@Zacharias99: φίλε μου δεν το έχω το τηλέφωνο αλλά επειδή το ψάχνω επισταμένως από χτες σου προτείνω 2 επιλογές:

1. να χρησιμοποιήσεις google calendar ή 3η εφαρμογή από το market ή

2. να δοκιμάσεις κάτι calendar και contacts fixes που έχει ο cybermaus

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32365403&postcount=81

 

Η ρομ από μινιντιλ δεν είνια η μαμά ρομ αλλά custom? Με exchange έχεισ δοκιμάσει συγχρονισμό (αυτό το ρωτάω για μένα δεν έχει σχέση με το προβλημά σου)?

 

edit: η λύση έχει δοθεί από δικό μας φίλο του myphone, δοκίμασε αυτά:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4834268#post4834268

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44372273&postcount=27

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το tracking number στο track & trace των ΕΛΤΑ και μου βγαζει αυτο:

 

21/8/2013 5:37:30 μ.μ. ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

22/8/2013 3:41:07 π.μ. ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

Υπαρχει περιπτωση να μου ερθει ειδοποιηση απο το ταχυδρομειο αυριο ή απο την αλλη εβδομαδα;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το tracking number στο track & trace των ΕΛΤΑ και μου βγαζει αυτο:

 

21/8/2013 5:37:30 μ.μ. ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

22/8/2013 3:41:07 π.μ. ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

Υπαρχει περιπτωση να μου ερθει ειδοποιηση απο το ταχυδρομειο αυριο ή απο την αλλη εβδομαδα;

 

το αύριο δεν παίζει φίλε μου - μιλάμε για Ελληνικά Ταχυδρομεία.... ή άλλη στο Φάληρο είχε παραλάβει κάτι από Κίνα στο τοπικό γραφείο σύμφωνα με το track&trace από 9/8, με "ειδοποίηση παραλαβής" την 16/8 και πήγα χτες 21/8 από εκεί (με εκτύπωση track&trace) και μόνο επειδή επέμεινα το έψαξαν και μου το έδωσαν... η 2η ήταν και αφοπλιστική, "δεν ξέρω τι λέει το σύστημα πάντως ειδοποιήσεις εμείς τώρα φτιάχνουμε" - 1,5 βδομάδα μετά την αναμενόμενη από το σύστημα ημερομηνία για ειδοποιητήριο! Και να πεις οτι πνίγονταν ή λείπανε σε διακοπές, 3 κάριες ήτανε και μόνο μπούρου-μπούρου κάνανε....

 

Τεσπα, μην σε απογοητεύω, ανάλογα και πόσο κεντρικά είσαι εγω θα έλεγα οτι Τρίτη - Τετάρτη μπορεί και να πάρεις ειδοποιητήριο.

Link to comment
Share on other sites

@Zacharias99: φίλε μου δεν το έχω το τηλέφωνο αλλά επειδή το ψάχνω επισταμένως από χτες σου προτείνω 2 επιλογές:

1. να χρησιμοποιήσεις google calendar ή 3η εφαρμογή από το market ή

2. να δοκιμάσεις κάτι calendar και contacts fixes που έχει ο cybermaus

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32365403&postcount=81

 

Η ρομ από μινιντιλ δεν είνια η μαμά ρομ αλλά custom? Με exchange έχεισ δοκιμάσει συγχρονισμό (αυτό το ρωτάω για μένα δεν έχει σχέση με το προβλημά σου)?

 

edit: η λύση έχει δοθεί από δικό μας φίλο του myphone, δοκίμασε αυτά:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4834268#post4834268

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44372273&postcount=27

 

Θα τα κοιτάξω και αν έχω κάποιο αποτέλεσμα θα ενημερώσω!!!

Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Θα 'θελα τη βοήθειά σας για το παρακάτω πρόβλημα που μου προέκυψε.

Λοιπόν, Lenovo A660 αγορασμένο από την etotalk με την δική τους rom πριν από 15 μέρες και ενώ δούλευε κανονικά, σήμερα το πρωί άνοιξε με κινέζικα. Το έκλεισα και όταν το ξανάνοιξα κόλλησε στην οθόνη που γράφει Android.

Επειδή δεν έκλεινε, αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία και από εκείνη την ώρα ανοίγει, αλλά μου βγάζει 3 συγκεκριμένα μηνύματα:

1) Δυστυχώς, η διαδικασία android.process.media έχει σταματήσει.

2) Δυστυχώς, η διαδικασία com.google.process.gapps έχει σταματήσει.

3) Δυστυχώς, η εφαρμογή Google Play Store έχει σταματήσει

και κάπως έτσι σταματάν να δουλεύουν - δεν με αφήνει να χρησιμοποιήσω- τα: camera, music, gallery, file browser, videoplayer και google play store. Όλα τα υπόλοιπα: internet, gps, τηλέφωνο, παιχνίδια κ.λ.π. δουλεύουν κανονικά.

Έκανα reboot μέσα από την εφαρμογή "Etotalk tools", αλλά το πρόβλημα συνεχίζει.

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, πριν απευθυνθώ στους κινέζους (από όπου μάλλον δεν θα μπορέσω να βγάλω άκρη):

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Θα 'θελα τη βοήθειά σας για το παρακάτω πρόβλημα που μου προέκυψε.

Λοιπόν, Lenovo A660 αγορασμένο από την etotalk με την δική τους rom πριν από 15 μέρες και ενώ δούλευε κανονικά, σήμερα το πρωί άνοιξε με κινέζικα. Το έκλεισα και όταν το ξανάνοιξα κόλλησε στην οθόνη που γράφει Android.

Επειδή δεν έκλεινε, αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία και από εκείνη την ώρα ανοίγει, αλλά μου βγάζει 3 συγκεκριμένα μηνύματα:

1) Δυστυχώς, η διαδικασία android.process.media έχει σταματήσει.

2) Δυστυχώς, η διαδικασία com.google.process.gapps έχει σταματήσει.

3) Δυστυχώς, η εφαρμογή Google Play Store έχει σταματήσει

και κάπως έτσι σταματάν να δουλεύουν - δεν με αφήνει να χρησιμοποιήσω- τα: camera, music, gallery, file browser, videoplayer και google play store. Όλα τα υπόλοιπα: internet, gps, τηλέφωνο, παιχνίδια κ.λ.π. δουλεύουν κανονικά.

Έκανα reboot μέσα από την εφαρμογή "Etotalk tools", αλλά το πρόβλημα συνεχίζει.

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, πριν απευθυνθώ στους κινέζους (από όπου μάλλον δεν θα μπορέσω να βγάλω άκρη):

 

 

καλησπερα φιλε!εμενα μου εμφανηζει το 2ο προβλημα που αναφερεις , αλλα απο δικη μου βλακεια το κινητο ηταν μια χαρα.δεν εχω ιδιαιτερα προβληματα αλλα ειναι σπαστικο να σου βγαζει συνεχος αυτο το παραθυρακι.τελος παντον,τωρα οσο για το Νο 2 το εψαξα λιγο και πολυ λενε το εξης

πηγαινεις

 

ρυθμησεις-->

εφαρμογες-->

ολα

 

και μετα πηγαινεις κατω κατω και βρησκεις τον downloadmanager και τον απενεργοποιεις και τον ενεργοποιεις παλι.(κατι τετοιο καταλαβα,δεν ξερω καλα αγγλικα)δυστυχος δεν τον βρηκα εγω!εχω αλλαξει το launcher και ειναι ολα στα ελληνικα και δεν ξερω πως θα το εχουν μεταφρασει το αρχειο αυτο,παντος αν βρω κατι θα σου πω. οσ'τοσο κοιτα μπας και βρεις κατι στο διαδικτιο!παντος οπως ειδες σε αυτο το τοπικ (εαν το διαβασες ολο) δεν ειναι ευκολο να "σακατεψεις" το λειτουργικο σε τετοιο βαθμο οστε να μην λειτουργει πια.καλη συνεχεια και καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Επειδή είναι το πρώτο μήνυμα μου στο φόρουμ και κάτοχος του πρώτο μου ανδροιντ παρακαλώ δείξτε κατανόηση... Πήρα το Α660 χθες από merimobiles όλα καλά. Πολύ καλό κινητό αλλά είχε κάτι κινέζικες εφαρμογές τις οποίες δεν τις άντεχα έτσι κατέβασα την εφαρμογή clean master και άρχισα να αφαιρώ .Το αποτέλεσμα τώρα για να μην κουράζω είναι ότι το κινητό μετά τα unistall δεν εμφάνιζε καθόλου το μενού με τις υπόλοιπες εφαρμογές και ήταν σαν απλό κινητό επαφές και κλήσης, μετά και το σβήσιμο του εδώ είναι και η πλάκα ότι όταν το ανοίγω έχει μόνο το σήμα της εισαγωγής τις lenovo και κολάι . έστειλα και στο τεχνικό τμήμα του merimobiles μήνυμα για βοήθεια.

Παρακαλώ πολύ αν μπορεί κάποιος έμπειρος να μου προτείνει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Επειδή είναι το πρώτο μήνυμα μου στο φόρουμ και κάτοχος του πρώτο μου ανδροιντ παρακαλώ δείξτε κατανόηση... Πήρα το Α660 χθες από merimobiles όλα καλά. Πολύ καλό κινητό αλλά είχε κάτι κινέζικες εφαρμογές τις οποίες δεν τις άντεχα έτσι κατέβασα την εφαρμογή clean master και άρχισα να αφαιρώ .Το αποτέλεσμα τώρα για να μην κουράζω είναι ότι το κινητό μετά τα unistall δεν εμφάνιζε καθόλου το μενού με τις υπόλοιπες εφαρμογές και ήταν σαν απλό κινητό επαφές και κλήσης, μετά και το σβήσιμο του εδώ είναι και η πλάκα ότι όταν το ανοίγω έχει μόνο το σήμα της εισαγωγής τις lenovo και κολάι . έστειλα και στο τεχνικό τμήμα του merimobiles μήνυμα για βοήθεια.

Παρακαλώ πολύ αν μπορεί κάποιος έμπειρος να μου προτείνει κάτι...

 

Άν σου βγάζει το κυκλικό λογότυπο τις Lenovo και μένει εκεί έπαθες ότι έπαθα προφανώς και εγώ....το θέμα σε εμένα λύθηκε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων απο το κρυφό μενού.....με σβηστό το τηλέφωνο πατάς volume UP και το κρατάς...μετά πατάς το power.....με το που δείξει το ανδροιδές ξανά πατάς το power ....μέσα στο μενού έχει διάφορες επιλογές μία απο αυτές είναι και το reset factory κάπως έτσι....κάνε και ένα resatore cache για σιγουριά....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ stivas το έκανα και μου έβγαλε τις παρακάτω επιλογές:

1/reboot system now

2/apply update from sdcard

3/apply update from cache

4/wipe data/factory reset

5/wipe cache partition

6/backup user data

7/restore user data

και για να γίνω και ποιο σαφής με το πρόβλημα που έχω, δεν είχα βάλει κάρτα sd στο κινητό όταν έκανα unistall τις εφαρμογές.Και να σου πω και την αλήθεια λόγο ασχετοσύνης με την λειτουργία των android δεν ξέρω ποια επιλογή να διαλέξω για να μην τα κάνω χειρότερα τα...Ευχαριστώ xmate

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σημερα κατα λαθος η μικρη μου προσπαθουσε να βρει τον κωδικο που εχω βαλει στην οθονη για να παιξει παιχνιδια και μετα απο πολλες προσπαθειες κλειδωσε το τηλ και τωρα γραφει: ''παρα πολες προσπαθειες μοτιβου για ξεκλειδωμα συνδεθειτε με το λογαριασμο σας google'' εν τω μεταξυ δεν ειναι ενεργοποιημενο το wifi ουτε εχω καοια αλλη συνδεση στο διαδυκτιο μεσω του κινητου τι κάνω;;;:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Ως ασχετος "ντιπ" με "εξιπνα κινητα" θα ήθελα να αγοράσω κι εγώ ενα φθηνό για να μπω στον κοσμο των smartphones . Μου φανηκε καλη περιπτωση το εν λογω κινητο αλλα με αγχωσατε λιγο με αυτα τα προβληματακια που γραφετε κυριως λογω ασχετοσυνης :)

Μ αυτή τη λογικη το μυαλο μου πάει σε οτι φθηνοτερο υπάρχει ωστε και να μην δουλευει να μην χασω και πολλά ευρωπουλα που ως γνωστον δεν περισευουν. Αλήθεια τουτο εδω Α390 http://www.minideal.net/original-lenovo-a390-mtk6577-dual-core-smart-phone-android-4-0-4-0-inch-5-0mp-camera.html που ειναι πιο καινούργιο και κοστιζει καπου 70 €, πέραν του οτι δεν κανει μπάνιο υστερει καπου σε σχεση με το Α660 ;

Και τελος αν παρω το Α660 μαύρο/παρσινο απο minideal, http://www.minideal.net/russian-lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.htmlπου δεν γραφει "this model will be rooted and install google play before sending" δεν θα το στειλουν ρουταρισμένο και με google play;

Συγνώμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα δεν ξερω ο ερμος και καλα αγγλικα για να συνεννοηθώ μαζι τους αν στραβωσει κατι.

Ευχαριστώ !!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

4/wipe data/factory reset για να επανελθει το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις.

 

λοιπόν φίλε μου almanak πάτησα την επιλογή 4 και με έβγαλε σε άλλες επιλογές με επικεφαλίδα "Αndroid system recovery <3e>

και κάτω γράφει: Confirm wipe of all data?

THIS CAN NOT BE UNDONE .

No-no...Yes --delete all user data

βρίσκομαι στον σωστό δρόμο? γιατί σαν άσχετος όπως είχα γράψει και στο πρώτο μήνυμα έχω και τους ενδοιασμούς μου μην τα κάνω χειρότερα τα πράγματα και πάει για φούντο το κινητό...Επίσης κάτι που δεν είχα αναφέρει δεν ξέρω αν βοηθάει το α660 είναι rootαρισμενο .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειχα παραγγηλει το κινιτο πριν καμια βδομαδα και σημερα μ λεει οτι εφτασε ελλαδα σας στελνω το τρακ

12-08-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

16-08-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

19-08-2013 Arrived at overseas (Country code: GR)

 

στο τρακ των ελτα δν μ βγαζει τπτ τον ιδιο κωδικο βαζω με το σινγποστ ?

σε ποσες μερες στο περιπου λετε να εχει ερθει ? κοζανη το περιμενω.

ευχαριστω!

 

Εμένα που έφυγε επίσης στις 16-8 γιατί δεν έχει φτάσει ακόμα οεο?? Κ έχω κ τον father (γιατί για αυτόν προορίζεται) να με ρωτάει συνέχεια αν έφτασε.. :wacko: Θέλω να ελπίζω ότι μέσα στο Σ/Κ θα δείξει ότι έφτασε κ οτι θα το έχω στα χέρια μου από βδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε!εμενα μου εμφανηζει το 2ο προβλημα που αναφερεις , αλλα απο δικη μου βλακεια το κινητο ηταν μια χαρα.δεν εχω ιδιαιτερα προβληματα αλλα ειναι σπαστικο να σου βγαζει συνεχος αυτο το παραθυρακι.τελος παντον,τωρα οσο για το Νο 2 το εψαξα λιγο και πολυ λενε το εξης

πηγαινεις

 

ρυθμησεις-->

εφαρμογες-->

ολα

 

και μετα πηγαινεις κατω κατω και βρησκεις τον downloadmanager και τον απενεργοποιεις και τον ενεργοποιεις παλι.(κατι τετοιο καταλαβα,δεν ξερω καλα αγγλικα)δυστυχος δεν τον βρηκα εγω!εχω αλλαξει το launcher και ειναι ολα στα ελληνικα και δεν ξερω πως θα το εχουν μεταφρασει το αρχειο αυτο,παντος αν βρω κατι θα σου πω. οσ'τοσο κοιτα μπας και βρεις κατι στο διαδικτιο!παντος οπως ειδες σε αυτο το τοπικ (εαν το διαβασες ολο) δεν ειναι ευκολο να "σακατεψεις" το λειτουργικο σε τετοιο βαθμο οστε να μην λειτουργει πια.καλη συνεχεια και καλο βραδυ!

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου. Τελικά και τα 3 προβλήματα λύθηκαν ως εξής:

Ρυθμίσεις -> Αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά -> Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Φυσικά άνοιξε με κινέζικα όμως είχε κρατήσει τις ρυθμίσεις της rom της etotalk, και με λίγο ψάξιμο στις "ρυθμίσεις" βρέθηκαν τα ελληνικά μέσα στο "γλώσσα και είσοδος".

Τέλος καλό, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

απ' όσο ξέρω με reset δεν χάνεται το root....εμένα τουλάχιστον δεν πρέπει να έχει χαθεί....(και εγώ καινούργιος σχετικά είμαι στα android οπότε δεν ξέρω )...

 

@ xmate ναι αυτό είναι....και εμένα με είχε κάνει εντύπωση γτ έχει πολλά ΟΧΙ αλλά προφανώς είναι για λόγους ασφαλείας (λες και αυτός που θα φτάσει στο σημείο να μπεί στο κρυφό μενού δεν θα ξέρει τι να πατήσει)..........απο εκεί και πέρα το έχουμε ξανά πει...ο καθένας δίνει την συμβουλή του με κάθε επιφύλαξη ....την ευθύνη την έχει ο κάτοχος.......εμένα προσωπικά με βοήθησε το συγκεκριμένο και λύθηκε το πρόβλημα μου (που νομίζω είναι το ίδιο γτ και εγώ απο σβήσιμο των κινεζιών το έπαθα)....και μιας και με βοήθησε κάποιος άλλος απο εδω μέσα οφείλω να βοηθήσω και εγώ με τη σειρά μου......Για φούντο δεν θα πάει πάντως μην φοβάσε θα την βρούμε την άκρη....

 

υ.γ...αν δεν σου πιάσει με την μία πάτα το 2-3 φορές...εμένα την πρώτη φορά δεν έγινε και μετά το έκανα 2 φορές συνεχόμενα (3 στο σύνολο).....α και με το που τελιώσεις πάτας reboot. ..μην το κλείσεις απο πάνω

Link to comment
Share on other sites

απ' όσο ξέρω με reset δεν χάνεται το root....εμένα τουλάχιστον δεν πρέπει να έχει χαθεί....(και εγώ καινούργιος σχετικά είμαι στα android οπότε δεν ξέρω )...

 

@ xmate ναι αυτό είναι....και εμένα με είχε κάνει εντύπωση γτ έχει πολλά ΟΧΙ αλλά προφανώς είναι για λόγους ασφαλείας (λες και αυτός που θα φτάσει στο σημείο να μπεί στο κρυφό μενού δεν θα ξέρει τι να πατήσει)..........απο εκεί και πέρα το έχουμε ξανά πει...ο καθένας δίνει την συμβουλή του με κάθε επιφύλαξη ....την ευθύνη την έχει ο κάτοχος.......εμένα προσωπικά με βοήθησε το συγκεκριμένο και λύθηκε το πρόβλημα μου (που νομίζω είναι το ίδιο γτ και εγώ απο σβήσιμο των κινεζιών το έπαθα)....και μιας και με βοήθησε κάποιος άλλος απο εδω μέσα οφείλω να βοηθήσω και εγώ με τη σειρά μου......Για φούντο δεν θα πάει πάντως μην φοβάσε θα την βρούμε την άκρη....

 

υ.γ...αν δεν σου πιάσει με την μία πάτα το 2-3 φορές...εμένα την πρώτη φορά δεν έγινε και μετά το έκανα 2 φορές συνεχόμενα (3 στο σύνολο).....α και με το που τελιώσεις πάτας reboot. ..μην το κλείσεις απο πάνω

 

Stivas Σε ευχαριστώ πάρα πολύ το έκανα και με την δεύτερη φορά έδωσε σημάδια ζωής το κινητό άλλα εκτός από τις επιλογές που σέρνεις απο την κορυφή της οθόνης που έχει μέσα και τα σεταρίσματα όλα τα άλλα είναι μαύρα...παρατήρησα ότι μέσα στην μνήμη του τηλεφώνου υπάρχουν πολλές εφαρμογές οι οποίες δεν εμφανίζονται στην οθόνη. και τέλος όταν το σβήσω και το ανοίγω πάλι κολλαϊ στο λόγκο της lenovo και πάλι τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Stivas Σε ευχαριστώ πάρα πολύ το έκανα και με την δεύτερη φορά έδωσε σημάδια ζωής το κινητό άλλα εκτός από τις επιλογές που σέρνεις απο την κορυφή της οθόνης που έχει μέσα και τα σεταρίσματα όλα τα άλλα είναι μαύρα...παρατήρησα ότι μέσα στην μνήμη του τηλεφώνου υπάρχουν πολλές εφαρμογές οι οποίες δεν εμφανίζονται στην οθόνη. και τέλος όταν το σβήσω και το ανοίγω πάλι κολλαϊ στο λόγκο της lenovo και πάλι τα ίδια...

 

χμμ..μήπως έβγαλες καταλάθος τον Launcer ?? Δεν ξέρω να σε βοηθήσω παραπάνω....ίσος κάποιο απ τα παιδιά να γνωρίζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...