Jump to content

Star S7589


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα MTK6589 έχουν κορυφαία αυτονομία

 

Συγκεκριμενα θα μπορουσε καποιος να ποσταρει μια screenshot με τα στατιστικα της μπαταριας και ιδιαιτερα της χρησης οθονης;

Ειμαι αναμεσα στο Star και στο Thl w7 που εχει 2300 mAh μπαταρια.Θεωρητικα η μπαταρια του Star πρεπει να βγαζει χαλαρα 6 ωρες οθονης!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 210
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε με 3200mah μπαταρία που βλέπω ότι γράφει στα χαρακτηριστικά τις 6 ώρες παίζει να τις έχεις χαλαρά.Εγώ στο w7 με την 2300 ανεξάρτητα με τον τρόπο που πέφτει το ποσοστό, ανάλογα και την χρήση φτάνω τις 5.30+ ώρες απο το 100 στο 6%.Οπότε με την 3200mah του star λογικά πρέπει να ξεπερνάς τις 6 ώρες
Link to comment
Share on other sites

@bbbb δεν ξερω μου φαινεται πολυ μεγαλο νουμερο για κινεζικο κινητο.Και μικρες διαστασεις εχει και ελαφρυ ειναι σε συγκριση με αλλα κινεζικα που εχουν τοσα mAh.Πχ. και το Note μας 2500mAh ειχε αλλα ξέρεις εσύ :happy: ...
Link to comment
Share on other sites

Διαστάσεις γράφει 159*84*9,9 πιο πλατύ από το w7 και ελάχιστα μικρότερο πάχος.Και βάρος γράφει 170g.Οντως αρκετά ελαφρύ.Πιο ελαφρύ και από το note 1. Ας μας πει ο φίλος που το έχει,τι παίζει
Link to comment
Share on other sites

Διαστάσεις γράφει 159*84*9,9 πιο πλατύ από το w7 και ελάχιστα μικρότερο πάχος.Και βάρος γράφει 170g.Οντως αρκετά ελαφρύ.Πιο ελαφρύ και από το note 1. Ας μας πει ο φίλος που το έχει,τι παίζει

Φαίνεται πολύ καλό ,και με αρκετή υποστήριξη - http://www.needrom.com/phone-roms/star/s7589/

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Φίλε με 3200mah μπαταρία που βλέπω ότι γράφει στα χαρακτηριστικά τις 6 ώρες παίζει να τις έχεις χαλαρά.Εγώ στο w7 με την 2300 ανεξάρτητα με τον τρόπο που πέφτει το ποσοστό, ανάλογα και την χρήση φτάνω τις 5.30+ ώρες απο το 100 στο 6%.Οπότε με την 3200mah του star λογικά πρέπει να ξεπερνάς τις 6 ώρες
2300 έχει. μην πιστεύεται έτσι τα νούμερα των κινέζων..:p
Link to comment
Share on other sites

2300 έχει. μην πιστεύεται έτσι τα νούμερα των κινέζων..:p

Σιγουρα δεν ισχυει αυτο το νουμερο;Υπαρχει τροπος να το ελεγξουμε;Ειναι μεγαλη απατεωνια αμα δεν ισχυει...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ισχυει αυτο το νουμερο;Υπαρχει τροπος να το ελεγξουμε;Ειναι μεγαλη απατεωνια αμα δεν ισχυει...

ναι ρε, σιγά μην ειναι 3200. 2300 είναι σίγουρα, κι είναι αρκετά για το κινητό. με 3200 θα εξαφανιζε τον ανταγωνισμο σε αυτονομία :p όποιος το χει μπορει να το επιβεβαιώσει αδειάζοντας τη μπαταρία, και φορτίζοντάς τη με κλειστό το κινητό. Μετράει πόση ώρα κάνει να φορτίσει, και πολλαπλασιάζει την ώρα (σε ώρες) με τα mAh που δίνει ο φορτιστής.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που ήδη το έχει να επιβεβαιώσει ότι δουλεύει σωστά το 3g?

Γιατί διαβάζω στο needrom ότι ακόμα και με τη νέα 4.2.1, δεν έχει λυθεί κάποιο θέμα που υπάρχει, και συνδέονται μόνο σε EDGE

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξερω... τι να πω. Παντως σε 24 ωρες το ειχαν στειλει με tracking

Κανονικα. Θα περιμενω...αν ειναι μουφα θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξέρετε κανένα καλό πρόγραμμα για snapshot πείτε μου!!!

Έκανα τώρα ένα speedtest και έπαθα πλάκα!

Τι 3G??? Server έβαλα Cosmote Θεσσαλονίκης και τα αποτελέσμα:

Ping: 51ms

Download: 17050 kbps

Upload: 2713 kbps

αυτές είναι ταχύτητες 4G !!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το καλύτερο που πιάνει ένα κινητό σε 3g δίκτυο.Μου κάνεις μια χάρη; Μπορεις να βάλεις το πρόγραμμα battery monitor widget και να μου πεις πόσα mah γράφει ότι ειναι η μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξέρετε κανένα καλό πρόγραμμα για snapshot πείτε μου!!!

[...]

Volume down+Power ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξέρετε κανένα καλό πρόγραμμα για snapshot πείτε μου!!!

Έκανα τώρα ένα speedtest και έπαθα πλάκα!

Τι 3G??? Server έβαλα Cosmote Θεσσαλονίκης και τα αποτελέσμα:

Ping: 51ms

Download: 17050 kbps

Upload: 2713 kbps

αυτές είναι ταχύτητες 4G !!!

Ευχαριστώ φίλε για την επιβεβαίωση

Μια χαρά ταχύτητες χτυπάει

Link to comment
Share on other sites

Volume down+Power ταυτόχρονα

 

 

Δεν πιανει!

 

Ειναι το καλύτερο που πιάνει ένα κινητό σε 3g δίκτυο.Μου κάνεις μια χάρη; Μπορεις να βάλεις το πρόγραμμα battery monitor widget και να μου πεις πόσα mah γράφει ότι ειναι η μπαταρία;

Το κατεβασα και εγραφε 1500. αλλα εχει επιλογη να γραψεις την πραγματικο νουμερο.

Εγραψα 3200 και τωρα γραφει 3200.. Για μουφα την κοβω την μετρηση!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιανει!

Περίεργο. Τότε δες το Screenshot ER

Το κατεβασα και εγραφε 1500. αλλα εχει επιλογη να γραψεις την πραγματικο νουμερο.

Εγραψα 3200 και τωρα γραφει 3200.. Για μουφα την κοβω την μετρηση!

Ο μόνος τρόπος να μετρήσεις τη μπαταρία είναι ο παρακάτω που ανέφερα πιο πριν

[...] όποιος το χει μπορει να το επιβεβαιώσει αδειάζοντας τη μπαταρία, και φορτίζοντάς τη με κλειστό το κινητό. Μετράει πόση ώρα κάνει να φορτίσει, και πολλαπλασιάζει την ώρα (σε ώρες) με τα mAh που δίνει ο φορτιστής.
Link to comment
Share on other sites

το screenshot er ειναι για rooted devices!!!

Εννοείται οτι θα το rootάρεις. Αλλιώς ξέχνα και το screenshot

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μετα θα κανουν παρτι οι ιοι μεσα στο κινητο;;;

lol που το άκουσες αυτο ?:lol: φυσικά κ οχι ... το root απο μόνο του δεν εχει σχέσει με ιούς .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

lol που το άκουσες αυτο ?:lol: φυσικά κ οχι ... το root απο μόνο του δεν εχει σχέσει με ιούς .

Εννοω οτι εφοσων ο φακελος συστηματος της συσκευης θα ειναι προσβασιμος

απο τις εφαρμογες θα ειναι πιο εβαλωτο το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι εφοσων ο φακελος συστηματος της συσκευης θα ειναι προσβασιμος

απο τις εφαρμογες θα ειναι πιο εβαλωτο το κινητο!

Πρόσεχε λοιπόν τι βάζεις στην συσκευή σου.;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι εφοσων ο φακελος συστηματος της συσκευης θα ειναι προσβασιμος

απο τις εφαρμογες θα ειναι πιο εβαλωτο το κινητο!

ΔΕΝ θα είναι προσβάσιμος, γιατι οι εφαρμογές (superuser, supersu κλπ) που διαχειρίζονται τα δικαιώματα root σε ρωτάνε πριν δώσουν πρόσβαση σε κάποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...