Jump to content

Star S7589


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γνωμη υπαρχει για το Avast;

Στον υπολογιστη ειναι πολυ καλο!

Στο android;

ααα, ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ antivirus στο κινητό:!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 210
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι γνωμη υπαρχει για το Avast;

Στον υπολογιστη ειναι πολυ καλο!

Στο android;

Τελείως άχρηστα τα antivirus στο android .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Τότε δες το Screenshot ER

Ο μόνος τρόπος να μετρήσεις τη μπαταρία είναι ο παρακάτω που ανέφερα πιο πριν

Εχεις δίκιο για την μπαταρία.Ανέφερα το battery monitor widget γιατι χωρις να αλλάξω καμμία ρύθμιση σε κανένα κινητό μου,πάντα αναφέρει με την γνήσια μπαταρία το νούμερο που λέει ο κατασκευαστής πάνω στην μπαταρία σε επώνυμα πάντα κινητά.Σε ότι αφορά λοιπόν το s7589 λέει 1500 και 1500 λέει και το w7 μου.Οπότε είχες δίκιο που ανέφερες ότι η μπαταρία δεν ειναι 3200

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο για την μπαταρία.Ανέφερα το battery monitor widget γιατι χωρις να αλλάξω καμμία ρύθμιση σε κανένα κινητό μου,πάντα αναφέρει με την γνήσια μπαταρία το νούμερο που λέει ο κατασκευαστής πάνω στην μπαταρία σε επώνυμα πάντα κινητά.Σε ότι αφορά λοιπόν το s7589 λέει 1500 και 1500 λέει και το w7 μου.Οπότε είχες δίκιο που ανέφερες ότι η μπαταρία δεν ειναι 3200

Δεν ισχύει ούτε αυτό. Δείχνει 1500 γιατί δεν ξέρει το μοντέλο και δεν ξέρει τι μπαταρία έχει, σ όλα τα κινέζικα έτσι δείχνει. Η μπαταρία ειναι 2300mAh και θα το επιβεβαιώσετε με τον τρόπο που πα

Link to comment
Share on other sites

Το battery monitor widget εχει επιλογη για calibration οπου βαζεις ποσα mA εξοδο εχει ο φορτιστης και ποσο mAh υποτιθεται οτι ειναι η μπαταρια. Υποθετω τον υπολογισμο θα τον κανει μονο του...τωρα κατα ποσο σωστα θα το κανει δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Το battery monitor widget εχει επιλογη για calibration οπου βαζεις ποσα mA εξοδο εχει ο φορτιστης και ποσο mAh υποτιθεται οτι ειναι η μπαταρια. Υποθετω τον υπολογισμο θα τον κανει μονο του...τωρα κατα ποσο σωστα θα το κανει δεν ξερω...

βαριέμαι να το ξαναπώ, κάποιος που χει τη συσκευή να κάνει αυτό π ανεφερα παραπάνω ώστε να δούμε πόση ειναι η μπαταρία και ν αφήσουμε τις υποθέσεις. Κανένα πρόγραμμα δεν θα μετρήσει σωστά τη μπαταρία στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του ειναι πολυ καλη και αν εισαι αγκαλια με το κινητο ολη μερα απλα θα χρειαστει να το φορτισετε το βραδυ!

Το κινητο τα σπαει! Μη ξεχνατε οτι 5.8" οθονη θελουν πολυ ρευμα! ααα και την φωτεινοτητα την εχω στο full! Οποτε δεν χρειαζεται πολυ καχυποψια. Ηδη τρεις φιλοι μου μολις τους εδειξα το κινητο εχουν παραγγειλει και γι αυτους! Απλα για πολλους οι 5" θα βολεψουν περισοτερο!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό θα συμφωνήσω.Εγώ πήρα το w7 που έχει ίδιο hw με το s7589 και περίμενα να έχω αυτονομία γύρω στις 4 ώρες το πολύ.Με εξέπληξε ευχάριστα που βγάζει πάνω από 5 ώρες με τέτοια οθόνη απο το 100 στο 6% και αναμονή 24+ ωρών.Ενδεικτικά να πω ότι το note 1 μου με 2500mah μπαταρία και jb έκδοση με την ίδια χρήση με το ζόρι φτάνει τις 3.30 βαριά 4 ώρες σε διάστημα 17-19 ωρών

Οι κινέζοι και η ταιβανέζικη mediatek πιστεύω ότι έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά στο θέμα της κατανάλωσης ενέργειας.Με μια μπαταρία 3200mah όμως απλά θα ήταν πολύ μπροστά από όλους ανεξαρτήτως εύρους τιμής

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

Πήρα τα ΕΛΤΑ τώρα και μου είπαν οτι έως της 12 σήμερα θα μου το παραδώσουν:)

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και μόλις μπορέσω θα ανεβάσω φωτο , έχω ενα πρόβλημα ... όταν πάω να κάνω update τα (gmail-google search -talk back) μου πετάει μήνυμα (application cannot be instralled in the default install location). Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και μόλις μπορέσω θα ανεβάσω φωτο , έχω ενα πρόβλημα ... όταν πάω να κάνω update τα (gmail-google search -talk back) μου πετάει μήνυμα (application cannot be instralled in the default install location).

 

Kαντα απεγκατασταση και ξανα περασε τα απο την αρχη με apk.

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/a/img22/2756/20130502103700.jpg

http://imageshack.us/a/img801/8310/20130502103711.jpg

http://imageshack.us/a/img153/8446/20130502103727.jpg

http://imageshack.us/a/img69/1109/20130502103805.jpg

http://imageshack.us/a/img850/6559/20130502105018.jpg

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην συσκευασία πέραν του φορτιστή του usb και των 2 μπαταριών ειχε -

Micro sd 16gb

Screen protector περασμένο

Διάτρητη διάφανη πλαστική θήκη

Flip case σαν του Note ,

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει και γραφίδα .

 

!!!!!!!

Πλάκα κάνεις!

Με μύτη μπροστά;

Δουλεύει καλά, μπορείς πχ να γράψεις ή ακόμα και να σχεδιάσεις (!) ικανοποιητικά;

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και μόλις μπορέσω θα ανεβάσω φωτο , έχω ενα πρόβλημα ... όταν πάω να κάνω update τα (gmail-google search -talk back) μου πετάει μήνυμα (application cannot be instralled in the default install location).

 

 

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να πας στις ρυθμισεις και να αλλαξεις το τοπο αποθηκευσης απο την καρτα στο κινητο! Μετα κανε το update και εισαι ΟΚ!

 

!!!!!!!

Πλάκα κάνεις!

Με μύτη μπροστά;

Δουλεύει καλά, μπορείς πχ να γράψεις ή ακόμα και να σχεδιάσεις (!) ικανοποιητικά;

 

Η γραφιδα ειναι ικανοποιητικη.

 

Οχι βεβαια οσο το Note II !

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχει δοκιμάσει κανεις αν λειτουργεί το auto rotate ?

Έχω αλλάξει 3 ρομ και τίποτα, ενω δείχνει ενεργό δεν...

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Από 3% έκανε 4 ώρες να φορτίσει...ο φορτιστής ειναι 800mha αρα 3200 είναι η μπαταρία .
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Από 3% έκανε 4 ώρες να φορτίσει...ο φορτιστής ειναι 800mha αρα 3200 είναι η μπαταρία .
με το κινητό κλειστό;
Link to comment
Share on other sites

με το κινητό κλειστό;

Ναι Σταύρο με κλειστό.

6,25 το έβαλα και το τσέκαρα ανά ώρα, 10.30 είχε φορτίσει.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το w7 το φόρτισα κλειστό με 1000mah φορτιστή και έκανε 3 ώρες από το 0% μέχρι που έσβησε το λαμπάκι φόρτισης.Το άνοιξα και ήταν στο 81%.Μετά από ένα 20λεπτο ανοιχτό έφτασε στο 100%.Οπότε και στο w7 ειναι 3200 και ο κινέζος έγραψε κατά λαθος 2300; Μήπως τελικά θέλουμε πολύμετρο για να βρούμε την πραγματική χωρητικότητα της μπαταρίας μιας και ειμαι σχεδόν σίγουρος ότι το πόσο ρεύμα θα πάρει το κινητό,εξαρτάται από το πως έχει ρυθμιστει στον κέρνελ;

Πάντως όπως και να έχει τα κινητά αυτά ειναι value for money.Σε αυτά τα χρήματα δεν παίρνεις κάτι καλύτερο που να συνδυάζει κινητό με μικρό τάμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εγινε,παντως εχει δυο μερες που δεν λειτουργει η περιστροφη οθονης!

Τσεκαρα στις ρυθμισεις ειναι κανονικα ενεργο! Εχει κανεις καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...