Jump to content

Samsung Mega 5.8 (I9150) & 6.3 (I9200)


Bezbozny
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι... Είναι μια καλή συσκευή, στο τριήμερο που ήμουν Αθήνα, ήταν απίστευτα βολικη!!!

 

Όντως είναι πολύ βολική, έχεις 1 mini tablet με δυνατότητες άψογου τηλεφώνου πάντα στο τσαντάκι σου.

Ειδικά αν το έχεις και σε συνδυασμό με 1 μικρό τηλέφωνο για τα δύσκολα με την ίδια κάρτα όπως το είχα εγώ είναι σούπερ.

Τώρα έχω το νότε 3 και τάμπλετ αλλά δε το έχω πολύ να τα δώσω και να το ξαναπάρω!! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το καταστημα που το πηγες δεν μπορει να σε βοηθησει,γιατι δε σε καλυπτει πια το DOA. Ωστοσο δεν εχω καταλαβει: τα δεδομενα σου που εχει το τηλεφωνο σε απασχολουν και χαθηκαν ή θες να φτιαχτει το τηλεφωνο σου;

Για τα δεδομενα σου δεν ξερω,αλλα επειδη εχω χρειαστει το service της samsung στο Χαϊδάρι δυο φορες,ειναι πολυ καλο. Στη μια περιπτωση ηταν καμμενη πλακετα και μου την αλλαξαν σε μια μερα (galaxy note). Πιστευω αυτη ειναι και η καλυτερη περιπτωση για εγγυηση,γιατι αν το κινητο ειναι τουβλιασμενο,δεν μπορουν να καταλαβουν τι ενδεχομενως του εχεις κανει απο customιες.

Μη σε απασχολει αν ειναι γαλλικο ή ελληνικο. Το δικο μου ηταν Τσεχικο. Αν ειναι απο χωρα της Ε.Ε. καλυπτουν κανονικα την εγγυηση.

 

δεν εχω πειραξει τιποτα στο τηλεφωνο,ουτε ροοτ,ουτε ρομ αλλες κοκ. το τηλεφωνο ειναι οπως το πηρα και αυτο με ενοχλει στην τροπη του τηλεφωνου. τα δεδομενα με απασχολουν κακα τα ψεματα και ψαχνω απεγνωσμενα τροπο να βρω ωστε να αναψει το τηλεφωνο αλλα τιποτα. δεδομενου της καταστασης οτι ειμαι επαρχια αυτο ειναι το κακο,οτι δεν μπορω να παραδοσω εγω το τηλ στο σερβις,αλλα και δεν μου εχει ξανατυχει παρομοιο περιστατικο κ δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω. η εγγυηση ειναι το τιμολογιο που πηρα απο το καταστημα,η ενα καφε χαρτι στην συσκευασια με κοκκινο πλαισιο? δεν ξερω γαλλικα για να διαβασω τι παιζει. Στην περιπτωση που αναγκαστω να το στειλω τι παιζει ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,χαμενη περιπτωση ειναι ενα κινητο με καμμενη πλακετα. Που δεν αναβει τιποτα,γιοκ. Εσενα λες αναβει το λαμπακι και βγαζει καποιο μηνυμα συνδεομενο στο pc. Ειναι μπρικαρισμενο. Ισως να υπαρχει τροπος να επανελθει ,αλλα δεν εχω τις γνωσεις να σου πω κατι. Απο τη στιγμη που ειναι στοκ το κινητο ,δεν εχεις να φοβασαι κατι με την εγγυηση. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις τηλεφωνο τη smartec στο Χαϊδάρι. Θα τους περιγραψεις την ολη κατασταση και αυτοι θα σου πουν τι θα κανεις. Η εγγυηση σου ειναι η αποδειξη αγορας και εφοσον ειναι Ευρωπαϊκή η συσκευη σου δε θα εχεις κανενα προβλημα. Μην αγχωνεσαι για τη διαδικασια επισκευης,αυτοι θα σε κατευθυνουν,ευτυχως το σερβις τους ειναι καλο.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τη διάφορα τιμής το note;

 

Πρόβλημα: για τις ημέρες που ήμουν Αθήνα, δούλευα με το mega δυο λογαριασμούς gmail που έχω. Με αυτόν που ήταν στη native εφαρμογή Mail του τηλεφώνου τα συνημμένα δεν πήγαιναν στους παραλήπτες (έφτανε αρχείο 0kb, άρα άχρηστο) ενώ ο άλλος λογαριασμός στην εφαρμογή gmail ήταν άψογος...

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τη διάφορα τιμής το note;

 

 

Σαν τηλέφωνο το νότε 3 είναι άλλη κλάση.

Είναι απλά 1 κατηγορία μόνο του.

Υπόψιν δε τα λέω έτσι, έχω πάρει σχεδόν όλες τις τοπ συσκευές μιας και εξασκώ το σπορ τα τελευταία τουλάχιστον 10 χρόνια!! :)

Είναι φοβερά ολοκληρωμένη συσκευή αλλά. ...

Αλλά για όποιον θέλει κυρίως να έχει 1 συσκευή αξιόπιστη για reading στα διάφορα sites και tapatalk, στην κάθε είδους κατανάλωση περιεχομένου απ το Internet το mega για μένα είναι προτιμότερο, και 230€ τουλάχιστον φθηνότερο!

Οπότε όλα είναι θέμα προτεραιοτητων και τιμές, συν βέβαια πόσο βολεύει το καθένα το μέγεθος της συσκευής.

Εγώ στο 1 μισή μήνα που το είχα το είχα ευχαριστηθεί και το χρησιμοποιούσα και δα κανονικό τηλέφωνο και μάλιστα χωρίς bt.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εδω και κανα δυο μερες εχω και εγω το Mega 6.3,με βολεψε παρα πολυ σαν συσκευη και ειναι τρομερο τηλεφωνο μιας και σε θεμα hardware ειναι ενα S4 Mini με τεραστια οθονη :D :D

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος,αλλα αυτο το θεμα που δεν περναει της εφαρμογες στην καρτα μνημης ειναι μεγαλο μείον,εχει ακουστει τίποτα επίσημο για κανενα update που να δίνει την λειτουργία αυτη?

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα κι εγώ το θηρίο. Πήγα ομόνοια και έδωσα σε άλλο μαγαζί το s3 που είχα και από άλλο μαγαζί πήρα το μέγκα, ο 1ος δεν το είχε αλλά έπαιρνε σε καλύτερη τιμή το s3. Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές. Στα θετικά, η υψηλή φωτεινότειτα της οθόνης, το εντυπωσιακό άσπρο, το δυνατό ηχείο, το δυνατό ακουστικό, το κινητό πάει σφαίρα, και η μπαταρία φαίνεται να κρατάει, με αρκετό σκάλισμα όπως καταλαβαίνετε έκλεισε το 1ο 24ωρο και έχει 23% μπαταρία, πιστεύω 2 μέρες πάνω κάτω θα τις βγάζει. Στα μείον ας πούμε, η οθόνη που είναι lcd, είχα μάθει μετά από τόσα s3 που είχα αλλάξει τα χρώματα και τις άριστες γωνίες θεασης της super amoled, Τα χρώματα μια χαρά φαίνονται αλλά όταν κοιτάς υπό γωνία κάπως σαν να σκοτεινιάζει, θολώνει η οθόνη. Όχι όμως να μην μπορείς να δεις σε καμία περίπτωση. Η άλλη φάση που είχα κινητό με lcd ήταν πέρυσι που είχα πάρει για λίγο το lg optimus 4x, καλά εκεί δεν έβλεπες καθόλου καλά στις γωνίες εδώ σαφώς καλύτερα. Το άλλο κάπως αρνητικό, θέλει λίγο συνήθεια το μέγεθος, καλά εγώ δεν μασάω, μιλάω κανονικά με το κινητό στο αυτί, δεν με νοιάζει ούτε αν κοιτάνε ούτε τίποτ, χαίρομαι την συσκευή μου. Ίσως μελλοντικά του πάρω ένα bluetooth για ποιο ευκολία και μόνο. Τελειώνοντας να πώ ότι είναι και γρηγορότερο από το s3, είναι πολύ καλή αγορά στα 310 ευρώ που το πήρα, πρόλαβε και τσίμπησε λίγο η τιμή, σκεφτείτε το πλαίσιο το δίνει 499, τιμή καταστήματος στουρνάρη.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα κι εγώ το θηρίο. Πήγα ομόνοια και έδωσα σε άλλο μαγαζί το s3 που είχα και από άλλο μαγαζί πήρα το μέγκα, ο 1ος δεν το είχε αλλά έπαιρνε σε καλύτερη τιμή το s3. Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές. Στα θετικά, η υψηλή φωτεινότειτα της οθόνης, το εντυπωσιακό άσπρο, το δυνατό ηχείο, το δυνατό ακουστικό, το κινητό πάει σφαίρα, και η μπαταρία φαίνεται να κρατάει, με αρκετό σκάλισμα όπως καταλαβαίνετε έκλεισε το 1ο 24ωρο και έχει 23% μπαταρία, πιστεύω 2 μέρες πάνω κάτω θα τις βγάζει. Στα μείον ας πούμε, η οθόνη που είναι lcd, είχα μάθει μετά από τόσα s3 που είχα αλλάξει τα χρώματα και τις άριστες γωνίες θεασης της super amoled, Τα χρώματα μια χαρά φαίνονται αλλά όταν κοιτάς υπό γωνία κάπως σαν να σκοτεινιάζει, θολώνει η οθόνη. Όχι όμως να μην μπορείς να δεις σε καμία περίπτωση. Η άλλη φάση που είχα κινητό με lcd ήταν πέρυσι που είχα πάρει για λίγο το lg optimus 4x, καλά εκεί δεν έβλεπες καθόλου καλά στις γωνίες εδώ σαφώς καλύτερα. Το άλλο κάπως αρνητικό, θέλει λίγο συνήθεια το μέγεθος, καλά εγώ δεν μασάω, μιλάω κανονικά με το κινητό στο αυτί, δεν με νοιάζει ούτε αν κοιτάνε ούτε τίποτ, χαίρομαι την συσκευή μου. Ίσως μελλοντικά του πάρω ένα bluetooth για ποιο ευκολία και μόνο. Τελειώνοντας να πώ ότι είναι και γρηγορότερο από το s3, είναι πολύ καλή αγορά στα 310 ευρώ που το πήρα, πρόλαβε και τσίμπησε λίγο η τιμή, σκεφτείτε το πλαίσιο το δίνει 499, τιμή καταστήματος στουρνάρη.

 

Απο ποια γωνια θεασης σου σκοτεινιάζει που λες?Εγω απο όποια το εβλεπα δεν σκοτεινιαζε και εβλεπα πεντακαθαρα και τα γραμματα και ολα,τωρα οσο για το 4X που ανεφερες,σε πληροφορώ οτι εχει HD IPS και οχι LCD,και επειδη το ειχα μεχρι την προηγουμενη βδομαδα,η γωνια θεασης ηταν 180 μοίρες,μηπως ειχες κανενα L9,γιατι αυτο εμοιαζε με το 4X και εχει LCD οθονη.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Το είχε αδερφός μου Εξαιρετική συσκευή με τίμια αναλογία τιμής χαρακτηριστικών.μεγαλο αρνητικό σημείο τα8 GB έλεος για μια τέτοια συσκευή.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το είχε αδερφός μου Εξαιρετική συσκευή με τίμια αναλογία τιμής χαρακτηριστικών.μεγαλο αρνητικό σημείο τα8 GB έλεος για μια τέτοια συσκευή.

 

Δυστυχώς είναι το μεγάλο αγκάθι αυτής της συσκευής.

Α θες λυση,rootαρετο και βαλε mount folder,εμενα μου ελυσε τα χερια το συγκεκριμενο app.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Απο ποια γωνια θεασης σου σκοτεινιάζει που λες?Εγω απο όποια το εβλεπα δεν σκοτεινιαζε και εβλεπα πεντακαθαρα και τα γραμματα και ολα,τωρα οσο για το 4X που ανεφερες,σε πληροφορώ οτι εχει HD IPS και οχι LCD,και επειδη το ειχα μεχρι την προηγουμενη βδομαδα,η γωνια θεασης ηταν 180 μοίρες,μηπως ειχες κανενα L9,γιατι αυτο εμοιαζε με το 4X και εχει LCD οθονη.

 

Εμ να μην ειμαστε off topic, το τετραπυρηνο lg ειχα, αλλα αν το ψαξεις το ειχαν πει κι αλλοι, εφταιγε η αποσταση που ειχε η οθονη απο το εξωτερικο τζαμακι, ειχε βεβαια αλλα καλα. Για τις γωνιες θεασης εννοω πως οταν βλεπω υπο γωνια την οθονη λιγο σαν να μην εχει την ιδια εικονα οταν το κοιτας καθετα απευθειας. Ισως ειναι ιδιοτροπια μου η απλα ετσι ειναι αυτη η τεχνολογια οθονης, παντως επιμενω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τη συσκευη. Το σερφαρισμα και ειδικα με 4g εχει αλλη αισθηση. Λιγο πιο δυνατο το λεντακι ειδοποιησης θα θελα αλλα ισως φταιει που εχω το ασπρο. Γενικα οποιος μπορει να συνηθισει το μεγεθος η συσκευη ειναι παρα πολυ καλη και ειδικα στα λεφτα που δινεται στο σκρουτζ. :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι βα σικα σχετικα με το λεντακι φταιει το χρωμα,ειχα παρει μτχ το μπλε,και το κεντακι ηταν δυνατο,μου το τσιμπησε ενας φιλος και πηρα καινουργιο το λευκο,και τα παρατηρησα και εγω οτι στο λευκο δεν φαινεται τοσο δυνατα,αλλα σε σκοτεινο περιβάλλον φαινεται αρκετα δυνατο.
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα Καλή Χρονια και Χρονια Πολλά σε όλους , Το κινητό μου άρεσε και το σκεφτομαι , ήθελα να μάθω, από φώτο πως πάει?Μπορεί κάποιος κάτοχος να ανεβάσει καποιο δείγμα?? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Καλή Χρονια και Χρονια Πολλά σε όλους , Το κινητό μου άρεσε και το σκεφτομαι , ήθελα να μάθω, από φώτο πως πάει?Μπορεί κάποιος κάτοχος να ανεβάσει καποιο δείγμα?? Ευχαριστώ

 

Καλή χρονιά!

Μια χαρά τα πάει, καλύτερα απ το S4 mini που έχουν τα ίδια specs και στα επίπεδα του S3,μια χαρά δηλαδή!

Φωτογραφίες από άυριο αν δε σου ανεβάσει άλλος θα μπω στο pc και θα σου στείλω γιατί τώρα γράφω απ το νότε 3 μου

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Καλή Χρονια και Χρονια Πολλά σε όλους , Το κινητό μου άρεσε και το σκεφτομαι , ήθελα να μάθω, από φώτο πως πάει?Μπορεί κάποιος κάτοχος να ανεβάσει καποιο δείγμα?? Ευχαριστώ

 

Δεν αξίζει να το πάρεις. Αν δεν σε νοιάζει τόσο το μέγεθος πάρε nexus 4. Καλυτερο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οκ απο φωτο. Ειναι ταμπλετοφωνο,μονο με αντιστοιχα κινητα μπορει να συγκριθει. Αν δεν εχεις ταμπλετ, ειναι καλο υβριδιο. Αν εχεις ταμπλετ,μπορεις να σκεφτεις πολλα αλλα κινητα και σιγουρα πολυ καλυτερα απο το nexus 4 που προταθηκε,ακομη και κινεζικα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αν δεν σου κάνει κόπο ανέβασε όταν μπορεσεις.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω Tablet , εχω LG Optimus 3d p920 , απλα σκευτομαι για υβριδικο , με ενδιαφερει ομως και οι φωτο, νανε ΟΚ
Link to comment
Share on other sites

Βγαζω ελαχιστες φωτος,αλλα οσες εχω βγαλει ειναι μια χαρα. Πρεπει να εχει παρομοιο αισθητηρα με το note 2 , που εχει καλη φωτογραφικη. Εχει και hdr mode και γρηγορα τις βγαζει και επεξεργαζεται. Τα περισσοτερα reviews επισης λενε εχει αριστο βιντεο.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,υπάρχει κάποιος γνώστης να μου πει πως μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές ή παιχνίδια στην όμορφη 32άρα sd καρτούλα

 

που έχω πάρει ή τελικά το όνειρο πάει χαμένο ; :(:(:(:(:(

 

έχω ψάξει αρκετά και δεν εχω βρεί άκρη ...... :(

communicate to another dimension :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σίγουρος αλλά αυτό θέλει root και κάποια εφαρμογή μετά. Δεν το έχω ψάξει μιας και ακόμα δεν έχει γεμίσει η μνήμη του κινητού. Πάντως αυτό είναι το κύριο μειονέκτημα του μόνο. Αν ξέρει κάποις ας μας πεί γιατί κάποια στιγμή θα το χρειαστώ κι εγω. By the way έχει δοκιμάσει κανείς το kingo root, στο s3 μου δούλευε μια χαρά. One click αυτόματο root.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αντε βρε Sammy, βγάλε μια αναβάθμιση για την κινητάρα μας!!!!
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε αναβάθμιση αλλα παλι 4.2.2 ειναι:( καπου στα 256 mb ηταν και μου εγραφε πως θα είναι συμβατο με το ρολοι της Samsung. Κριμα χάρηκα νόμιζα οτι θα ειχαμε την kitkat...
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Βρε ούτε 4.3 δεν έχουμε, με κοροϊδεύει η φίλη με το note 2.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες το βραδυ ειδα κατι το κουφο,εχω να το δω απο εποχη S2,πηγα να το βαλω για φορτισμα,και ειπα να κοιταξω ποσες μερες μου κρατησε η μπαταρια,προσοχη,με χρηση τηλ,μνματα και μονιμη συνδεση wifi με ελαχιστη χρηση καθε μερα,6 μερες και 12 ωρες :shock: :shock: :shock: επαθα πλακα,και το εβαλα με 29% υπολοιπο μπαταριας,αμα δεν το εβαζα για φορτισμα,σιγουρα θα μου κραταγε ακομα μια μερα χαλαρα.
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Mega 5.8 (I9150) & 6.3 (I9200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...