Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να δω πως παει και η πιο καινουργια εκδοση. Η ρομ του minideal ηταν εκδοση 4.1 νομιζω.Η τελευταια ειναι η 5,5. Εκανα και repartition και εχω 2,5GB data τωρα.

 

 

 

 

πως κάνουμε repartition ? γράφουν για μια καινούρια ρομ 4.2.2 σήμερα στα διάφορα κινεζο ρωσικα φόρουμ το αναφέρω ενημερωτικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...σήμερα έλαβα και εγώ ειδοποιητήριο. Αποστολή 4/5, παραλαβή λοιπόν αύριο. 12 μέρες συνολικά για Θεσσαλονίκη! Εντυπωσιακός χρόνος οφείλω να ομολογήσω και ελπίζω πάντα τέτοια! :D

Τα sites των ΕΛΤΑ courier και Signpost ακόμα δεν έχουν "ξεκολλήσει" από την "άφιξη στη χώρα προορισμού". Μόνο στο http://www.17track.net/index_en.shtml δείχνει την τρέχουσα κατάσταση, αν και ενδιάμεσα δεν είχα καμία ένδειξη (π.χ. αεροδρόμιο, κλπ.).

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Να δω πως παει και η πιο καινουργια εκδοση. Η ρομ του minideal ηταν εκδοση 4.1 νομιζω.Η τελευταια ειναι η 5,5. Εκανα και repartition και εχω 2,5GB data τωρα.

 

 

 

 

πως κάνουμε repartition ? γράφουν για μια καινούρια ρομ 4.2.2 σήμερα στα διάφορα κινεζο ρωσικα φόρουμ το αναφέρω ενημερωτικά.

 

Που μπορω να βρω οδηγιες για το repartition?

Link to comment
Share on other sites

Εγω repartition εκανα βαζοντας την ρομ του DeathKing απο εδω ή εδω.

Αν αλλαξεις τα system.img , boot.img (ισως και το data.img) απο αλλη ρομ λογικα δεν θα εχεις προβλημα (αλλα δεν παιρνω και ορκο γιατι δεν το εχω δοκιμασει - παντως το κινητο δεν το χαλας :p)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.Πιστευω εχει ελληνικα? Να σε ρωτησω εμενα μου παρουσιαζει το εξης.Οταν ανοιγω το κινητο και παει να μπει στην κεντρικη οθονη μου βγαζει μυνημα οτι η εεφαρμογη google αναζητηση σταματησε.Το εκανε και σε σενα?Νομιζω ειναι απο το root.
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο προβλημα λοιπον αφου ξεφορτισε η πρωτη μπαταρια εντελως ειπα να δοκιμασω τη δευτερη με τη δευτερη το κινητο ανοιγει μεχρι το λογοτυπο amoi και μετα μαυριζει η οθονη το δοκιμασα 2-3 φορες τα ιδια λεω θα ειναι ισως ξεφορτιστη συνδεω το φορτστη με κλειστο το τηλεφωνο δειχνει 56% και μετα απο λιγο ενεργοποιειται το κινητο απο μονο του φτανει μεχρι το λογοτυπο amoi παλι και κανει επανεκκινηση μονο του οσο και να το αφησεις κανει επανεκκινησεις με την αλλη μπαταρια δουλευει κανονικα οταν το βαλεις να φορτισει κλειστο δειχνει στην αρχη το ποσοστο της μπαταριας και μετα μενςι εντελως σβηστο προβλημα της μπαταριας?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.Πιστευω εχει ελληνικα? Να σε ρωτησω εμενα μου παρουσιαζει το εξης.Οταν ανοιγω το κινητο και παει να μπει στην κεντρικη οθονη μου βγαζει μυνημα οτι η εεφαρμογη google αναζητηση σταματησε.Το εκανε και σε σενα?Νομιζω ειναι απο το root.

 

Δεν εχει ελληνικα η ρομ του deathking μονο αγγλικα και κινεζικα.Μαλιστα οταν την ανοιξεις για πρωτη φορα ειναι με κινεζικα και πρεπει να μπεις στο μενου να το αλλαξεις:p

Κατα τ αλλα δουλευει μια χαρα παντως.

Παιζει να μου το εβγαζε κι εμενα καμια φορα αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.Με του deathking δεν μου βγαζει κατι παντως.

 

το πρωτο προβλημα λοιπον αφου ξεφορτισε η πρωτη μπαταρια εντελως ειπα να δοκιμασω τη δευτερη με τη δευτερη το κινητο ανοιγει μεχρι το λογοτυπο amoi και μετα μαυριζει η οθονη το δοκιμασα 2-3 φορες τα ιδια λεω θα ειναι ισως ξεφορτιστη συνδεω το φορτστη με κλειστο το τηλεφωνο δειχνει 56% και μετα απο λιγο ενεργοποιειται το κινητο απο μονο του φτανει μεχρι το λογοτυπο amoi παλι και κανει επανεκκινηση μονο του οσο και να το αφησεις κανει επανεκκινησεις με την αλλη μπαταρια δουλευει κανονικα οταν το βαλεις να φορτισει κλειστο δειχνει στην αρχη το ποσοστο της μπαταριας και μετα μενςι εντελως σβηστο προβλημα της μπαταριας?

 

Δοκιμασε να την φορτισεις πληρως μηπως και δουλεψει αλλα παιζει να ειναι και ελαττωματική.

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυσκολο να τη φορτισω γιατι κανει συνεχεια επανεκκινηση το κινητο,μαλλον ελλατωματικη ειναι αλλα το πιο λογικο δε θα ηταν να μην ανοιγει καθολου πχ το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά στην Stock εφαρμογή μηνυμάτων DUAL SIM

1. Κατεβάζουμε το αρχείο mms.apk

2. Με μια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων με πρόσβαση root, πάμε στο /system/app

3. Μεταφέρουμε για καλό και για κακό τα mms.apk και mms.odex, που υπάρχουν ήδη στον φάκελο /system/app, σε ένα δικό μας φάκελο backup

 

 

αυτο το βρηκα στο θεμα του ζτε 970 κανει και για το δικο μας κινητο?το go sms ουτε to handcent εχουν επιλογη καρτας

4. Αντιγράφουμε το mms.apk που κατεβάσαμε, στο /system/app

5. Κάνουμε επανακίνηση το κινητό, και πλέον μπορούμε να στείλουμε ελληνικά μηνύματα έως 160 χαρακτήρες, με την στοκ εφαρμογή με το Dual Sim :D

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που μου διέφυγε... Πως κάνουμε sync επαφών και παλιών μηνυμάτων από το παλιό μας τηλέφωνο (Συγκεκριμένα έχω Nokia με Symbian); Εφόσον δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα π.χ. samsung kies γι' αυτή τη δουλειά;
Link to comment
Share on other sites

 

 

ειπα να δοκιμασω τη δευτερη με τη δευτερη

 

 

μου εχει τυχει και εμενα σε ενα κινεζικο, τωρα το ειδα και σε εσενα....

καμποσοι κινεζοι, οταν λενε δευτερη μπαταρια δωρο, εννοουν κατι τετοιο.

Την βαζεις και μετα χρησιμευει για το κρεβατι, αν καπου δεν παταει καλα, βαλτη απο κατω να παταει καλα το κρεβατι :cool:

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο προβλημα λοιπον αφου ξεφορτισε η πρωτη μπαταρια εντελως ειπα να δοκιμασω τη δευτερη με τη δευτερη το κινητο ανοιγει μεχρι το λογοτυπο amoi και μετα μαυριζει η οθονη το δοκιμασα 2-3 φορες τα ιδια λεω θα ειναι ισως ξεφορτιστη συνδεω το φορτστη με κλειστο το τηλεφωνο δειχνει 56% και μετα απο λιγο ενεργοποιειται το κινητο απο μονο του φτανει μεχρι το λογοτυπο amoi παλι και κανει επανεκκινηση μονο του οσο και να το αφησεις κανει επανεκκινησεις με την αλλη μπαταρια δουλευει κανονικα οταν το βαλεις να φορτισει κλειστο δειχνει στην αρχη το ποσοστο της μπαταριας και μετα μενςι εντελως σβηστο προβλημα της μπαταριας?

 

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα! Πάλι καλά η μια δουλεύει!

Edited by L.Angel
ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν την εχω δοκιμασει την δευτερη αλλα οταν το ξεκινησα εβαλα μια στην τυχη.Λετε να ημουν τυχερος και πηρα αυτη που δουλευει:lol:

 

Τωρα μολις την δοκιμασα και δεν δουλευει ουτε σε μενα.Το κινητο κανει επανεκινηση συνεχεια.Την εβαλα να φορτισει και μου εδειχνε 62% αρα εχει προβλημα.Μαλλον το minideal ειχε τιποτα χαλασμενες και τις εδινε δωρο.Εγω παντως θα τους στειλω e-mail οχι τιποτα αλλα αλλα για την κοροιδια.Δεν ειναι τυχαιο που το κανει σχεδον σε ολους.:mad:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Και'γω θα στείλω για τη κοροϊδία όχι για τπτ άλλο. Στείλτε όλοι όσοι έχετε πρόβλημα για να καταλάβουν ότι δυσφημούνται με τις ******** που κάνουν!
ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μολις τους εστειλα e-mail και τους τα εχωσα χοντρα και μαλιστα τους ειπα να μου στειλουν μια καινουργια.Πιθανολογω οτι ειμαστε απο τους καλυτερους πελατες τους.Μην τους χαριζεστε δεν ειναι για την μπαταρια αλλα για την κοροιδια.Επισης τους εγραψα οτι και αλλοι που εχουν παρει το τηλεφωνο εχουν το ιδιο προβλημα και δεν ειναι ωραιο να κοροιδευουν.Στειλτε τους e-mail οσοι εχετε προβλημα μην νομιζουν οτι μας δουλευουν.
Link to comment
Share on other sites

Μολις τους εστειλα e-mail και τους τα εχωσα χοντρα και μαλιστα τους ειπα να μου στειλουν μια καινουργια.Πιθανολογω οτι ειμαστε απο τους καλυτερους πελατες τους.Μην τους χαριζεστε δεν ειναι για την μπαταρια αλλα για την κοροιδια.Επισης τους εγραψα οτι και αλλοι που εχουν παρει το τηλεφωνο εχουν το ιδιο προβλημα και δεν ειναι ωραιο να κοροιδευουν.Στειλτε τους e-mail οσοι εχετε προβλημα μην νομιζουν οτι μας δουλευουν.

 

σωστοτατο,να το κανετε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ. Όντως μόλις βάλεις τη δεύτερη μπαταρία ανοίγει μέχρι το λογότυπο και μετά κλείνει. Είναι όντως συστηματική κοροϊδία εκτός αν κάτι άλλο συμβαίνει! Κρίμα γιατί κατά τα άλλα φαίνονται όλα καλά και ετοιμαζόμουν να τους κάνω μνεία. :confused: Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

καλα δεν θελει πολυ σκεψη,

στις 1+1 μπαταριες (η μια δωρο :lol: )

μια παιζει και η αλλη ειναι του πεταματου..... :cool:

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν θελει πολυ σκεψη,

στις 1+1 μπαταριες (η μια δωρο :lol: )

μια παιζει και η αλλη ειναι του πεταματου..... :cool

 

Σωστος αυτο σκεφτηκα και εγω δεν νομιζω οτι ειναι τυχαιο.Φαινεται ειχαν τιποτα λιγμενες και ειπαν να της πασαρουν σαν δωρο.

Εδω δεν ειμαστε αμερικανακια.Βομβαρδιστε τους με e-mail.

Link to comment
Share on other sites

...άσχημα αρχίσαμε! Κοροϊδία με τη μπαταρία, αδυναμία σύνδεσης σε 802.1x PEAP/MSCHAPv2 δίκτυα (Πανεπιστημίου), αν και το δεύτερο νομίζω είναι γενικότερο πρόβλημα των Jelly Bean και πιθανόν απαιτεί fix ή ανάλογο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν την εχω δοκιμασει την δευτερη αλλα οταν το ξεκινησα εβαλα μια στην τυχη.Λετε να ημουν τυχερος και πηρα αυτη που δουλευει:lol:

 

Τωρα μολις την δοκιμασα και δεν δουλευει ουτε σε μενα.Το κινητο κανει επανεκινηση συνεχεια.Την εβαλα να φορτισει και μου εδειχνε 62% αρα εχει προβλημα.Μαλλον το minideal ειχε τιποτα χαλασμενες και τις εδινε δωρο.Εγω παντως θα τους στειλω e-mail οχι τιποτα αλλα αλλα για την κοροιδια.Δεν ειναι τυχαιο που το κανει σχεδον σε ολους.:mad:

 

 

και εγω τη καλη πετυχα με τη πρωτη χα χα σε ποιο mail στελνετε να στειλω κι εγω? για τα μηνυματα με 160 χαρακτηρες κανεις καποια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....

μην ψαρωνετε με τις 2 μπαταριες που γραφουν, γιατι πολυ απλα η μια εξτρα που δινουν (για δελεαρ)

ειναι απο τοο τσουβαλι με τα ανακυκλωσιμα.

Δεν ξερω αν βοηθαει, οταν κανετε την αγορα να τους λετε να τσεκαρουν τις μπαταριες,

γιατι προφανως προκειται για οργανωμενη κομπινα (κινεζικου τυπου)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω που βλεπετε οτι δινει μια μπαταρια δωρο το minideal????

Εδω "http://www.minideal.net/amoi-n828-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-2ghz-dual-sim-4-5-inch-ips-screen-smart-phone.html " δεν το βλεπω πουθενα παρα μονο 5$ σαν εξτρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν νομιζω το minideal να ειπε στον προμηθευτη του ''φερε μου χαλασμενες μπαταριες'' να της πουλησω. Ξερουν τη ''δυναμη'' του internet....

Θελω να πιστευω οτι ειναι κατασκευαστικο λαθος χωρις ελεγχο(test).

 

Να στειλεται ολοι mail και να του γραψεται το προβλημα που υπαρχει με της μπαταριες, πιστευω θα βρει λυση στο προβλημα σας.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...