Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει και απο το manual του κινητου;Αν ισχυει κατι τετοιο , τοτε μιλαμε για το χαμηλοτερο σε SAR smartphone της αγορας και απορω πως μετα απο 12 σελιδες κατι τετοιο εμεινε ασχολιαστο.

 

Thanks

 

Κάτι τέτοιο δεν ισχύει κι ας το δηλώνουν στο manual, μην πολυεμπιστεύεσαι τους κινέζους. Το μόνο smartphone που είχε παρόμοιο sar ήταν το Motorola MPX200 (windows mobile παλιό) στα 0.17 χωρίς gps, wi-fi, κτλ. Από τότε που άρχισαν να μπαίνουν chip με wi-fi, gps σε συνδιασμό με την κεραία, όποιος δηλώνει τέτοιες τιμές απλά σε κοροϊδεύει μπροστά στη μάπα σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια προσπαθω να αντιστοιχισω ενα ηχο κλησης σε επαφη και δεν τον παιρνει.Το εχει δοκιμασει κανεις Καμμια ιδεα.
Link to comment
Share on other sites

Update ROM Official AMOI N828 version: N828_V5.6_USER_2013-05-22 απο needrom προστέθηκε σήμερα
Link to comment
Share on other sites

Update ROM Official AMOI N828 version: N828_V5.6_USER_2013-05-22 απο needrom προστέθηκε σήμερα

 

Την έχω βάλει απο χθες. Δεν έχω δει κάποια εμφανή διαφορά από την 5.5.

Μπορω να ανεβασω μια modded version (δικη μου) με default αγγλικα και χωρις κινεζικες εφαρμογες αν θελετε (μαζι με το viper4android+ροοτ βεβαια)

 

Παιδια προσπαθω να αντιστοιχισω ενα ηχο κλησης σε επαφη και δεν τον παιρνει.Το εχει δοκιμασει κανεις Καμμια ιδεα.

μολις δοκιμασα στην 5,6 φαινεται να δουλευει (και στις δυο καρτες)

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

και η 5,6 κανει repartition?

αν την περασεις με spft ξανα μικραινει τον εσωτερικο χωρο αν περαστει απο recovery ισως να μην αλλαζει

Edited by xsaviola28
Link to comment
Share on other sites

και η 5,6 κανει repartition?

αν την περασεις με spft ξανα μικραινει τον εσωτερικο χωρο αν περαστει απο recovery ισως να μην αλλαζει

 

Απο recovery την εχω περασει κι εγω και δεν πειραζει τα partitions.

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή ερώτηση για το πότε παραλάβατε από minideal.

 

Έχω διαβάσει ότι γενικά κάνουν 10 - 11 μέρες να στο φέρουν. Έχω παραγγείλει από 16/5, μου έχουν δώσει tracking μέσω του singapore post, το οποίο δείχνει ότι 18/5 έφυγε για Ελλάδα, αλλά από τότε τίποτε. Το ξέρω πέρασε μόνο μία βδομάδα, όμως πως θα μάθω ότι έφτασε Ελλάδα; Μέσω του tracking στο singapre post θα πει ότι έφτασε, ή τον ίδιο κωδικό που μου δώσανε να τον βάλω στο tracking των ΕΛΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή ερώτηση για το πότε παραλάβατε από minideal.

 

Έχω διαβάσει ότι γενικά κάνουν 10 - 11 μέρες να στο φέρουν. Έχω παραγγείλει από 16/5, μου έχουν δώσει tracking μέσω του singapore post, το οποίο δείχνει ότι 18/5 έφυγε για Ελλάδα, αλλά από τότε τίποτε. Το ξέρω πέρασε μόνο μία βδομάδα, όμως πως θα μάθω ότι έφτασε Ελλάδα; Μέσω του tracking στο singapre post θα πει ότι έφτασε, ή τον ίδιο κωδικό που μου δώσανε να τον βάλω στο tracking των ΕΛΤΑ;

 

Θα σου γράψει στο tracking του Singapore post "Arrived at overseas (country Code GR) ή κάπως έτσι..

Απο εκεί και μετά θα κοιτάς μήπως εμφανιστεί στο tracking των ΕΛΤΑ και θα βλέπεις απο εκεί που είναι. Το δικό μου έκανε 20+ μέρες να έρθει..

Υπομονή :)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου γράψει στο tracking του Singapore post "Arrived at overseas (country Code GR) ή κάπως έτσι..

Απο εκεί και μετά θα κοιτάς μήπως εμφανιστεί στο tracking των ΕΛΤΑ και θα βλέπεις απο εκεί που είναι. Το δικό μου έκανε 20+ μέρες να έρθει..

Υπομονή :)

ΟΚ thanks. Υπομονή λοιπόν, η καλύτερη αρετή!

Link to comment
Share on other sites

...ενώ λέει 1.x στο βίντεο, έχεις δίκιο κάνει ένα είδος crop ή zoom στο κάδρο. Οπότε το βίντεο τραβά πιο περιορισμένη εικόνα. :confused:

Απενεργοποιήστε την σταθεροποίηση βίντεο και θα δειχνει κανονικά,

Link to comment
Share on other sites

Και η δικιά μου 2η μπαταρία με πρόβλημα.

Φτανει μέχρι το logo Amoi και κανει restart συνέχεια.

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

Και η δικιά μου 2η μπαταρία με πρόβλημα.

Φτανει μέχρι το logo Amoi και κανει restart συνέχεια.

Αν το πηρες απο minideal στειλε e-mail και θα σου στειλουν αλλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σχετικά με τα ακουστικά. Επειδή δοκίμασα από LG P500 και δεν λειτουργούν καλά. Συγκεκριμένα, ο ήχος ακούγεται από το βάθος και γίνεται κανονικός μόνο όταν κρατάω πατημένο το πλήκτρο απάντησης του handsfree (το οποίο δεν λειτουργεί σαν πλήκτρο απάντησης)...?! Διάβασα στο google ότι AMOI και GIAYU έχουν διαφορετικά βύσματα από τις άλλες εταιρίες (ο διαχωρισμός των τμημάτων στο βύσμα: δεξί, αριστερό, μικρόφωνο, ηχείο). Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε γνήσια ή κάποια που εγγυημένα δουλεύουν?

ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Schedule Power on/off, Missed Calls Notification LED

εχει το κινητο μας Missed Calls Notification LED?

Link to comment
Share on other sites

μα λεω κι εγω,αρα μονη λυση το no led η υπαρχει και κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

μα λεω κι εγω,αρα μονη λυση το no led η υπαρχει και κατι αλλο?

buttonled το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το κινητό αυτό με εφαρμογές τύπου runkeeper, endomonto κλπ; Αν ναι, έχετε πρόβλημα με τις καταγραφές;

 

Σε μένα με αυτό το κινητό όλα τα προγράμματα δείχνουν άλλα αντί άλλων, διαδρομές 300 μέτρων τις δείχνουν για 5-6 χιλιόμετρα.

 

Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγε το app αλλά δοκίμασα 6-7 και σε όλες συμβαίνει το ίδιο. Τι να παίζει με το GPS? Καμία ιδέα;

 

Δείχνει να έχει σήμα...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το κινητό αυτό με εφαρμογές τύπου runkeeper, endomonto κλπ; Αν ναι, έχετε πρόβλημα με τις καταγραφές;

 

Σε μένα με αυτό το κινητό όλα τα προγράμματα δείχνουν άλλα αντί άλλων, διαδρομές 300 μέτρων τις δείχνουν για 5-6 χιλιόμετρα.

 

Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγε το app αλλά δοκίμασα 6-7 και σε όλες συμβαίνει το ίδιο. Τι να παίζει με το GPS? Καμία ιδέα;

 

Δείχνει να έχει σήμα...

 

Εκτός αυτού με τις εφαρμογές για τρέξιμο, ποδήλατο, κτλ. το έχεις δοκιμάσει μ' ένα πρόγραμμα gps (τύπου tomtom) να δεις αν έχει σωστή δρομολόγηση;

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αυτού με τις εφαρμογές για τρέξιμο, ποδήλατο, κτλ. το έχεις δοκιμάσει μ' ένα πρόγραμμα gps (τύπου tomtom) να δεις αν έχει σωστή δρομολόγηση;

 

...το έχω δοκιμάσει με Sygic που υποστηρίζει και offilne navigation και επιχειρώντας μια διαδρομή μετακινούμενος ήταν αρκετά ακριβές στη θέση. Ωστόσο δεν έχω προλάβει να πειραματιστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

...ενημερώνω ότι η μπαταρία που απέστειλαν από minideal προς αντικατάσταση της ελαττωματικής έξτρα που συμπεριελάμβαναν στην προσφορά, αφίχθη και όλα φαίνονται οκ. Δεν έκανα ακόμη πλήρη φόρτιση, αλλά το κινητό εκκινεί με αυτή (ήρθε με 27% φόρτιση) και ΔΕΝ μπαίνει σε διαδικασία boot loop όπως με την ελαττωματική. Προφανώς λοιπόν η αρχική έξτρα που απέστειλαν σε όλους ήταν από προβληματική παρτίδα με κάποιο τρόπο, που πιθανόν δεν το γνώριζαν για να μπουν για τόσα άτομα στον κόπο να τις ξαναστείλουν.

Η μπαταρία απεστάλη με Hong Kong Post στις 19/5 και έφτασε 30/5 Θεσσαλονίκη σημειωτέον (εφάμιλλος χρόνος της Singapore Post).

Παραμένω ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες του εν λόγω "καταστήματος" και θα εξακολουθήσω από εκεί τις συναλλαγές μου.

Link to comment
Share on other sites

...ενημερώνω ότι η μπαταρία που απέστειλαν από minideal προς αντικατάσταση της ελαττωματικής έξτρα που συμπεριελάμβαναν στην προσφορά, αφίχθη και όλα φαίνονται οκ. Δεν έκανα ακόμη πλήρη φόρτιση, αλλά το κινητό εκκινεί με αυτή (ήρθε με 27% φόρτιση) και ΔΕΝ μπαίνει σε διαδικασία boot loop όπως με την ελαττωματική. Προφανώς λοιπόν η αρχική έξτρα που απέστειλαν σε όλους ήταν από προβληματική παρτίδα με κάποιο τρόπο, που πιθανόν δεν το γνώριζαν για να μπουν για τόσα άτομα στον κόπο να τις ξαναστείλουν.

Η μπαταρία απεστάλη με Hong Kong Post στις 19/5 και έφτασε 30/5 Θεσσαλονίκη σημειωτέον (εφάμιλλος χρόνος της Singapore Post).

Παραμένω ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες του εν λόγω "καταστήματος" και θα εξακολουθήσω από εκεί τις συναλλαγές μου.

Και σε μενα ηρθε χθες και φαινονται ολα οκ.Συμφωνω στην εκτιμηση σου για προβληματικη παρτιδα.

Και εγω απολυτα ευχαριστημενος και η επομενη αγορα απο εκει θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία απεστάλη με Hong Kong Post στις 19/5 και έφτασε 30/5 Θεσσαλονίκη σημειωτέον (εφάμιλλος χρόνος της Singapore Post).

 

Εγώ τι να πω τώρα; Έχω παραγγείλει το τηλέφωνο και έρχεται μέσω Singapore Post από τις 18/5 και το tracking στο status είναι: Despatched to overseas (Country code: GR).

 

Εμένα δε μου φαίνεται και τόσο γρήγορο πάντως το Singapore Post. Μιλάμε για Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω τώρα; Έχω παραγγείλει το τηλέφωνο και έρχεται μέσω Singapore Post από τις 18/5 και το tracking στο status είναι: Despatched to overseas (Country code: GR).

 

Εμένα δε μου φαίνεται και τόσο γρήγορο πάντως το Singapore Post. Μιλάμε για Αθήνα.

 

...λογικά πρέπει να παραλάβεις μέχρι τη Δευτέρα. Η πρόσφατη εμπειρία έχει δείξει 12-15 μέρες για SG Post. Εκτός και αν το καθυστερούν στη διεκπεραίωση από ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

...λογικά πρέπει να παραλάβεις μέχρι τη Δευτέρα. Η πρόσφατη εμπειρία έχει δείξει 12-15 μέρες για SG Post. Εκτός και αν το καθυστερούν στη διεκπεραίωση από ΕΛΤΑ.

Τελικώς και οι δύο σελίδες ΕΛΤΑ και Singpost δεν έχουν τις πληροφορίες σωστά. Σ' ένα άλλο post είδα πως υπάρχει ένα site http://www.17track.net στο οποίο βάζεις τον κωδικό και σου δείχνει που βρίσκεται το πακέτο σου και προς έκλπηξη μου έχει ήδη φτάσει Ελλάδα και είναι στην κατάσταση 2013/05/31 11:42:22, ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Αποστολή Συσκευασίας.

 

Για τα μπάζα το tracking των ΕΛΤΑ από το site τους... Πάντως αυτό το 17tracke.net τρομερό site για registered tracking!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...