Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγώ που έχω την ρομ από xperia από το ρώσικο σάιτ, (έχει τρεις εκδόσεις εκεί) έχω καταλήξει ότι αυτή είναι η καλύτερη από όσες έχω δοκιμάσει. (καμια 10αριά μέχρι τώρα)

Το μόνο θέμα που έχει είναι με το ράδιο που δεν έχει ήχο αλλά υπάρχει στο ίδιο σάιτ ένα πατς που το διορθώνει. Με αυτήν την ρόμ πέρασα το όριο των 14000 στο antutu και για κάτι που δεν θα την άλλαζα είναι το πληκτρολόγιο που έχει. Απλά κορυφαίο όσο αφορά την αυτόματη διόρθωση!

Την έχω κανα 2-3 μήνες χωρίς κάποια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπό, τις δοκίμασα όλες εκτός από την xperia.

Στην aroma δε δουλεύει η οθόνη.

Η V6 test δεν έχει Ελληνικά.

Η MBS B454 version 4.3 μου φαίνεται άψογη. Μπορεί να βασίζεται όντως στην V6 που είναι 50-50 αν υπάρχει ή όχι, δεν έχει κινεζιές, είναι 4.2.1, αξίζει σίγουρα δοκιμή...

Χθες περασα την MBS B454 και φαινεται πολυ καλη αψογη θα ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιούσα από τον Αύγουστο την Alexneoua_mod v.1.2 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Μόλις είδα τη βιετναμέζικη είπα να την δοκιμάσω. Την μαγείρεψα και αντικατέστησα τα βιετναμέζικα animation με τα γνήσια Amoi, αντικατέστησα το launcher με Apex pro, έβαλα GravityBox και gps.conf και μερικά άλλα ψιλά και νομίζω πλέον είναι τέλεια! Antutu 14038! Πολύ καλή διαχείριση RAM, γρήγορο GPS. Οπωσδήποτε προτείνεται!!!

 

Ποια ακριβώς έχετε περάσει παιδιά; Αυτή με το spflash tool ή την άλλη με custom recovery?

 

Το αρχείο είναι το MBS-BEAN454_Stock4.3_Final.zip και το περνάς με recovery.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιούσα από τον Αύγουστο την Alexneoua_mod v.1.2 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Μόλις είδα τη βιετναμέζικη είπα να την δοκιμάσω. Την μαγείρεψα και αντικατέστησα τα βιετναμέζικα animation με τα γνήσια Amoi, αντικατέστησα το launcher με Apex pro, έβαλα GravityBox και gps.conf και μερικά άλλα ψιλά και νομίζω πλέον είναι τέλεια! Antutu 14038! Πολύ καλή διαχείριση RAM, γρήγορο GPS. Οπωσδήποτε προτείνεται!!!

Η Βιετναμέζικη είναι αυτή: MBS-BEAN454_Stock4.3_Final.zip; Και αν μπορείς να μας κατευθύνεις σε ένα site που να έχει έναν οδηγό στο πως μπορούμε κι εμείς να μαγειρέψουμε μία rom βάζοντας και βγάζοντας πράγμα που θέλουμε/δε θέλουμε...

Link to comment
Share on other sites

Η Βιετναμέζικη είναι αυτή: MBS-BEAN454_Stock4.3_Final.zip; Και αν μπορείς να μας κατευθύνεις σε ένα site που να έχει έναν οδηγό στο πως μπορούμε κι εμείς να μαγειρέψουμε μία rom βάζοντας και βγάζοντας πράγμα που θέλουμε/δε θέλουμε...

 

Η βιετναμέζικη rom σε έκδοση για recovery καθαρισμένη από ξένες εφαρμογές είναι η MBS-BEAN454_Stock4.3_Final και την κατεβάζετε από εδώ http://d-h.st/Zku. Σε σχέση με την alexneoua τα πλεονεκτήματα είναι η εναλλαγή 3G στις κάρτες μέσα από το μενού, καλύτερο σήμα 3G και βελτιωμένη δόνηση (σύμφωνα και με τον Βιετναμέζο που την ανέβασε). Για το μαγείρεμα, ακολούθησα κατά γράμμα αυτόν τον οδηγό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1801690 και αρκετή κοινή λογική. Δεν είναι πυρηνική φυσική, αλλά ούτε και το πιο απλό πράμα για κάποιον πρωτάρη.

ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιούσα από τον Αύγουστο την Alexneoua_mod v.1.2 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Μόλις είδα τη βιετναμέζικη είπα να την δοκιμάσω. Την μαγείρεψα και αντικατέστησα τα βιετναμέζικα animation με τα γνήσια Amoi, αντικατέστησα το launcher με Apex pro, έβαλα GravityBox και gps.conf και μερικά άλλα ψιλά και νομίζω πλέον είναι τέλεια! Antutu 14038! Πολύ καλή διαχείριση RAM, γρήγορο GPS. Οπωσδήποτε προτείνεται!!!

 

Δε μας την ανεβάζεις βρε Άγγελε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιο ή κάποιοα smartphone για αγορά από το minideal.Γύρω στα 110-120 ευρώ.Ευχαριστώ

 

Κανε την ερωτηση σου εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493

Link to comment
Share on other sites

Δε μας την ανεβάζεις βρε Άγγελε?

Ορίστε!

http://www.sendspace.com/file/8m88g6

 

Απλά δίσταζα να την ανεβάσω γιατί δεν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου. Σε εμένα πάντως λειτουργεί απροβλημάτιστα. Να σημειώσω ότι δεν φέρω ευθύνη για οποιοδήποτε καταστροφικό γεγονός προκύψει εξαιτίας της rom. Ανεβάζω την stripped version, δηλαδή χωρίς την δική μου επιλογή από εφαρμογές, ώστε να περάσει ο καθένας τις δικές του. Έχει μόνο flashplayer και gravitybox_xposed installer. Είναι odexed έκδοση, όπως άλλωστε ήταν και η alexneoua. Εγκατάσταση γίνεται με custom recovery αφού κάνετε factory reset.

Edited by L.Angel
ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

.... Την μαγείρεψα και αντικατέστησα τα βιετναμέζικα animation με τα γνήσια Amoi, αντικατέστησα το launcher με Apex pro, έβαλα GravityBox και gps.conf και μερικά άλλα ψιλά και νομίζω πλέον είναι τέλεια...

 

Ανεβαίνει, υπομονή! Να σημειώσω ότι δεν φέρω ευθύνη για οποιοδήποτε καταστροφικό γεγονός προκύψει εξαιτίας της rom. Ανεβάζω την stripped version, δηλαδή χωρίς την δική μου επιλογή από εφαρμογές, ώστε να περάσει ο καθένας τις δικές του. Έχει μόνο flashplayer και gravitybox_xposed installer. Είναι odexed έκδοση....

 

Δεν ανεβάζεις και τη δική σου? Εννοείται πως η ευθύνη είναι πάνω σε αυτόν ποτ τη χρησιμοποιεί. βασικά με ενδιαφέρουν τα AMOI animations (ξενέρωτα τα της βιετναμέζικης) και το gps conf....

odexed τι σημαίνει?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έβαλα στο sendspace (http://www.sendspace.com/file/8m88g6) έχει amoi animations χωρίς τα κινέζικα γράμματα, apex pro launcher και gps.conf. odexed σημαινει οτι οι εφαρμογες του συστηματος εχουν και αρχειο .apk και αρχειο .odex. deodexed ειναι οταν ολες τις πληροφοριες της εφαρμογης τις συμπεριλαβεις στο αρχειο .apk. Οι εργοστασιακες rom είναι όλες odexed, όπως και η πλειοψηφεια των amoi n828 roms που βασιζεται στις εργοστασιακες. Αν κάποιος την θέλει σε deodexed version, μπορω να την ανεβασω. Προσωπικά δεν βρήκα διαφορες στην απόδοση ούτε κάποιος μπορούσε να πει ότι η μια είναι καλύτερη της άλλης. Edited by L.Angel
ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την μαμίσια ρομ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το χρησιμοποιώ κυρίως για τηλέφωνα, καμιά ώρα διαδίκτυο email άλλη μία ώρα βίντεο και κανένα μισάωρο παιχνίδια. Αυτά καθημερινά με υπόλοιπο μπαταρίας περίπου 20%. Δεν αλλάζω ρομ μιας και με καλύπτει πλήρως.

Εσείς τι προβλήματα εντοπίσατε και θέλετε να την αλλάξετε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την πάτησα! το κινητο το εχω απο τον Αυγουστο και λειτουργουσε κανονικα μεχρι πριν κανα 2 εβδομαδες, οταν και αρχισε να τρωει κατι κολληματα στη lock screen οταν εβαζα το μοτιβο ξεκλειδωματος,, ειτε το εβαζα σωστα ειτε λαθος, και ξεκολλαγε μετα απο 5 λεπτα μονο του. Το τελευταιο κολλημα το επαθε την Κυριακη, όταν και το εβαλα στη φορτιση με 1% μπαταρια και αρχισε η φορτιση. πηγα να βαλω το το μοτιβο ξεκλειδωματος και ως συνηθως κολλαει. το αφηνω να φορτισει ολη νυχτα (6 ωρες ουσιαστικα) και το πρωι ειχε ξεκολλησει. Βαζω το μοτιβο ξεκλειδωματος και μπαινω στη home screen κανονικα, αλλα επειδη ειχε φαει τα κολληματα και σερνοταν καπως, πηγα να κανω ενα rebοot. κανοντας rebοot, δεν ξανακαταφερε ποτε να φορτωσει το λειτουργικο....Απλα δειχνει το αρχικο σημα και κολλαει στην οθονη με το σημα της ΑΜΟΙ να αναβοσβηνει, οση ωρα κι αν το αφησω. η μπαταρια και ολο το κινητο ανεβαζει λιγο θερμοκρασια γιατι ζοριζεται και ετσι τη βγαζω χειροκινητα, προκειμενου να σβησει το τηλεφωνο.

Προφανως ειναι προβλημα λειτουργικου (;) και τι χρειαζεται στην περιπτωση αυτη; νεα Rom η επανεγκατασταση του Android;

 

υγ: ξερει κανεις αν παιζει τιποτα απο εγγυηση; το ειχα παρει απο minideal μεσω ενος φιλου που εχει το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την μαμίσια ρομ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το χρησιμοποιώ κυρίως για τηλέφωνα, καμιά ώρα διαδίκτυο email άλλη μία ώρα βίντεο και κανένα μισάωρο παιχνίδια. Αυτά καθημερινά με υπόλοιπο μπαταρίας περίπου 20%. Δεν αλλάζω ρομ μιας και με καλύπτει πλήρως.

Εσείς τι προβλήματα εντοπίσατε και θέλετε να την αλλάξετε;

 

Οι περισσότεροι τίποτα ουσιαστικό, απλά μας αρέσει να παίζουμε με τις ρομς :p

 

Παιδες την πάτησα! το κινητο το εχω απο τον Αυγουστο και λειτουργουσε κανονικα μεχρι πριν κανα 2 εβδομαδες, οταν και αρχισε να τρωει κατι κολληματα στη lock screen οταν εβαζα το μοτιβο ξεκλειδωματος,, ειτε το εβαζα σωστα ειτε λαθος, και ξεκολλαγε μετα απο 5 λεπτα μονο του. Το τελευταιο κολλημα το επαθε την Κυριακη, όταν και το εβαλα στη φορτιση με 1% μπαταρια και αρχισε η φορτιση. πηγα να βαλω το το μοτιβο ξεκλειδωματος και ως συνηθως κολλαει. το αφηνω να φορτισει ολη νυχτα (6 ωρες ουσιαστικα) και το πρωι ειχε ξεκολλησει. Βαζω το μοτιβο ξεκλειδωματος και μπαινω στη home screen κανονικα, αλλα επειδη ειχε φαει τα κολληματα και σερνοταν καπως, πηγα να κανω ενα rebοot. κανοντας rebοot, δεν ξανακαταφερε ποτε να φορτωσει το λειτουργικο....Απλα δειχνει το αρχικο σημα και κολλαει στην οθονη με το σημα της ΑΜΟΙ να αναβοσβηνει, οση ωρα κι αν το αφησω. η μπαταρια και ολο το κινητο ανεβαζει λιγο θερμοκρασια γιατι ζοριζεται και ετσι τη βγαζω χειροκινητα, προκειμενου να σβησει το τηλεφωνο.

Προφανως ειναι προβλημα λειτουργικου (;) και τι χρειαζεται στην περιπτωση αυτη; νεα Rom η επανεγκατασταση του Android;

 

υγ: ξερει κανεις αν παιζει τιποτα απο εγγυηση; το ειχα παρει απο minideal μεσω ενος φιλου που εχει το ιδιο

 

Θα σου πρότεινα να ξαναπεράσεις κάποια ρομ με το sp tool. Πιθανοτατα software προβλημα ειναι αν στο κανει μονο στο lockscreen

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

Παιδες την πάτησα! το κινητο το εχω απο τον Αυγουστο και λειτουργουσε κανονικα μεχρι πριν κανα 2 εβδομαδες, οταν και αρχισε να τρωει κατι κολληματα στη lock screen οταν εβαζα το μοτιβο ξεκλειδωματος,, ειτε το εβαζα σωστα ειτε λαθος, και ξεκολλαγε μετα απο 5 λεπτα μονο του. Το τελευταιο κολλημα το επαθε την Κυριακη, όταν και το εβαλα στη φορτιση με 1% μπαταρια και αρχισε η φορτιση. πηγα να βαλω το το μοτιβο ξεκλειδωματος και ως συνηθως κολλαει. το αφηνω να φορτισει ολη νυχτα (6 ωρες ουσιαστικα) και το πρωι ειχε ξεκολλησει. Βαζω το μοτιβο ξεκλειδωματος και μπαινω στη home screen κανονικα, αλλα επειδη ειχε φαει τα κολληματα και σερνοταν καπως, πηγα να κανω ενα rebοot. κανοντας rebοot, δεν ξανακαταφερε ποτε να φορτωσει το λειτουργικο....Απλα δειχνει το αρχικο σημα και κολλαει στην οθονη με το σημα της ΑΜΟΙ να αναβοσβηνει, οση ωρα κι αν το αφησω. η μπαταρια και ολο το κινητο ανεβαζει λιγο θερμοκρασια γιατι ζοριζεται και ετσι τη βγαζω χειροκινητα, προκειμενου να σβησει το τηλεφωνο.

Προφανως ειναι προβλημα λειτουργικου (;) και τι χρειαζεται στην περιπτωση αυτη; νεα Rom η επανεγκατασταση του Android;

 

υγ: ξερει κανεις αν παιζει τιποτα απο εγγυηση; το ειχα παρει απο minideal μεσω ενος φιλου που εχει το ιδιο

 

factory reset από το recovery δοκίμασες? Αν βέβαια έχεις το recovery του minideal, ήταν προβληματικό οπότε έχεις τις εξής λύσεις:

1. περνάς καινούριο recovery με flashtools και μετά μέσω του recovery κάνεις factory reset. αν δεν δουλέψει το factory reset, περνάς rom μέσω του recovery.

2. περνάς κατευθείαν καινούρια rom (είτε του minideal είτε κάποια άλλη) με flashtools.

Δεν αξίζει για θέμα λογισμικού να μπλέκεις με εγγυήσεις.

ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια παιδια. Το θεμα ειναι οτι ειναι το 1ο μου android και ειμαι ψιλοασχετος (εως πολυ) με αυτα :/. Δεν πρεπει να ειναι δυσκολο αλλα καταλαβαινετε...

 

επισης στο site της minideal βρηκα αυτο:

 

Quality&warranty

 

we have special workers to check all products before sending,so that you can receive the product good,6month free repair serivce

King Dai

Some important guy

 

 

στην υστατη περιπτωση επισκευης και αποστολης σε Κινα με καλυπτει πιστευω....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν οδηγοι για ολα ειναι πολυ ευκολο μην σε αγχωνει ολοι καπως ετσι ξεκινανε και μετα κολλανε το μικροβιο,,,
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έβαλα στο sendspace (http://www.sendspace.com/file/8m88g6) έχει amoi animations χωρίς τα κινέζικα γράμματα, apex pro launcher και gps.conf. odexed σημαινει οτι οι εφαρμογες του συστηματος εχουν και αρχειο .apk και αρχειο .odex. deodexed ειναι οταν ολες τις πληροφοριες της εφαρμογης τις συμπεριλαβεις στο αρχειο .apk. Οι εργοστασιακες rom είναι όλες odexed, όπως και η πλειοψηφεια των amoi n828 roms που βασιζεται στις εργοστασιακες. Αν κάποιος την θέλει σε deodexed version, μπορω να την ανεβασω. Προσωπικά δεν βρήκα διαφορες στην απόδοση ούτε κάποιος μπορούσε να πει ότι η μια είναι καλύτερη της άλλης.

Πολύ καλη.Νασαι καλα.Σε ευχαριστούμε.

Link to comment
Share on other sites

Άψογος. Σε ευχαριστούμε πολύ!!!!! :)

 

Πολύ καλη.Νασαι καλα.Σε ευχαριστούμε.

 

Παρακαλώ! Δεν κάνει τίποτα! Είναι χαρά μου που φάνηκε χρήσιμη και σε κάποιον άλλον!:)

ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα σε ενα σαιτ και με εβγαλε ενδιξη για τρογιαν ιο στο κινητο ?

Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπηκα σε ενα σαιτ και με εβγαλε ενδιξη για τρογιαν ιο στο κινητο ?

Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?

 

Έχεις κάποιο antivirus στη συσκευή σου και αν ναι ποιο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...