Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις προβλημα με συσκευη bluetooth;

Εχω συνδεσει 3 διαφορετικες συσκευες και δεν μου μεταφερει την ομιλια , ακουω πολυ θορυβο

 

Εχω πανω την τελευταια miui

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με συσκευη bluetooth;

Εχω συνδεσει 3 διαφορετικες συσκευες και δεν μου μεταφερει την ομιλια , ακουω πολυ θορυβο

 

Εχω πανω την τελευταια miui

 

εχουν θεμα οι miui με τα bluetooth ακουστικα!!ειπαν οτι θα το εφτιαχναν με την τελευταια εκδοση αλλα.....

Link to comment
Share on other sites

Για σας και παλι απο εμενα.

Ξερει κανεις πως κλεινουμε το mobile internet στην MIUI rom ?

Επιπλεον, γνωριζει κανεις εαν υπαρχει η Ελληνικη γλωσσα σε αυτη την rom?

Ευχαριστω.

Edited by devdok
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για χαρά σε όλους, καλές γιορτές, και ΚΑΛΗ Χρονιά :)

 

Χαθηκαμε λιγάκι. Δεν πειράζει, ας είναι καλά τα S5 μας ;)

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Για χαρά σε όλους, καλές γιορτές, και ΚΑΛΗ Χρονιά :)

 

Χαθηκαμε λιγάκι. Δεν πειράζει, ας είναι καλά τα S5 μας ;)

 

επισης,επισης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα, καλησπερα σε όλους.

 

Βλέπω οτι σχεδόν δεν ποσταρει κανένας πλέον σε αυτή την ενότητα, αλλα εγω θέλω να δοκιμάσω πριν προβώ σε κάποια νέα αγορά.

Ειχα μια πτώση με το S5 μου, και η οθόνη του ράγισε.

Υπάρχει κάποιος που να θέλει να το πουλήσει το δικό του ?

Θέλω να αγοράσω το ίδιο !

 

@ Ιbiza2004 που εισαι, θυμάμαι κάποιες συνομιλίες, προσπάθησα να σου στείλω pm, αλλά λέει [Το μέλος ibiza2004 έχει επιλέξει να μη δέχετε προσωπικά μηνύματα ]

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονη 2 UMI S1 απο Pandawill ενος λευκου και ενος μαυρου , υπαρχει MIUI rom για το συγκεκριμενο μοντελο? Ταιριαζει αυτη του S5? Εχει κανενα θεμα?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλησπερα σε όλους.

 

Βλέπω οτι σχεδόν δεν ποσταρει κανένας πλέον σε αυτή την ενότητα, αλλα εγω θέλω να δοκιμάσω πριν προβώ σε κάποια νέα αγορά.

Ειχα μια πτώση με το S5 μου, και η οθόνη του ράγισε.

Υπάρχει κάποιος που να θέλει να το πουλήσει το δικό του ?

Θέλω να αγοράσω το ίδιο !

 

@ Ιbiza2004 που εισαι, θυμάμαι κάποιες συνομιλίες, προσπάθησα να σου στείλω pm, αλλά λέει [Το μέλος ibiza2004 έχει επιλέξει να μη δέχετε προσωπικά μηνύματα ]

 

ελα φιλε μου δεχομαι μνμτα κανονικα δεν ξερω γιατι σου το βγαζει αυτο!!!δεν νομιζω να το πουλησω ακομα δυστυχως λογο οχι των πολλων octa στην αγορα!!α ναι εχω μια νεα rom εδω και 3 βδομαδες η οποια τα σπαει απλα!!colorOS που ειναι κανονικα για τα OPPO αλλα εχει γινει port στο δικο μας!στο ANTUTU αυτη μου βγαζει 16700(περιπου φυσικα) και λοκαρισμα gps μαζι με epo και agps σε 3 sec!!!

 

αν το πουλαγα λεω ΑΝ δημητρη θα το εδινα 150 μαζι με 4 μπαταριες 4 καλυματα 2 θηκες flip αυτες που ειχαν στειλει δλδ και το παλιο s5 για ανταλλακτικα!!αν λεω αν ψηνεσαι για τετοια τιμη το συζηταμε πιο κατω σορρυ δεν το δινω

 

η coloOS θα την βρειτε εδω http://www.needrom.com/mobile/star-s5-12/ κανετε install απο recovery ολα τα κλασικα wipe και οταν την ξεκινησετε κανετε κατευθειαν reboot και μετα προχωρατε α ναι και κανει και install ενα νεο recovery με touch ιδιοτητες!!!!

Link to comment
Share on other sites

α ναι εχω μια νεα rom εδω και 3 βδομαδες η οποια τα σπαει απλα!!colorOS που ειναι κανονικα για τα OPPO αλλα εχει γινει port στο δικο μας!στο ANTUTU αυτη μου βγαζει 16700(περιπου φυσικα) και λοκαρισμα gps μαζι με epo και agps σε 3 sec!!!

 

 

η coloOS θα την βρειτε εδω http://www.needrom.com/mobile/star-s5-12/ κανετε install απο recovery ολα τα κλασικα wipe και οταν την ξεκινησετε κανετε κατευθειαν reboot και μετα προχωρατε α ναι και κανει και install ενα νεο recovery με touch ιδιοτητες!!!!

 

Αυτην η rom κανει για UMI S1?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνικα η color? Ειμαι με την ronks 7 κ ολα δουλευουν αψογα, δεν βλεπω το λογο να αλλαξω..
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει ελληνικα η colorOS αλλα δουλευει ακομα καλυτερα απο την ronks 7.και την colorOS ο ronks την εχει φτιαξει!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την πληροφορια, ναι το γνωριζω για τον ronks παρακολουθω το γνωστο ρωσσικο site.
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα πρόσφατα και εμφανίζεται σε αρκετά κινέζικα αλλά και σε κάποιες rom (εγώ το έπαθα όταν άλλαξα rom) είναι στο Playstore να μην εμφανίζονται τα εικονίδια σε κάποια apps.

Μπορείς βέβαια να τα κατεβάσεις απροβλημάτιστα και το εικονίδιο της εφαρμογής εμφανίζεται κανονικά στις εγκατεστημένες εφαρμογές.

Ο λόγος δεν είναι άλλος από την λογοκρισία τον Κινέζων και αυτό συμβαίνει γιατί στον hosts folder υπάρχουν ανακατευθύνσεις για να μπλοκάρουν τα εικονίδια (δεν μπορούν ευτυχώς να μπλοκάρουν την εγκατάσταση μιας και δεν είμαστε στην Κίνα).

Η λύση είναι ευτυχώς πάρα πολύ απλή.

Κατεβάζεται το app Hosts και κάνετε εκκαθάριση όλων τον hosts.

Ίσως να θέλει και ένα restart.

Σε εμένα δούλεψε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχεις ένας φίλος το hdc one plus και έχει modem το v6.p9 το οποιο πραγματικά πρέπει να το δει κανείς για να το πιστέψει ,το wifi του έιναι από τα πιο δυνατά που έχω δει σε κινητά και η ταχύτητα του απίστευτη. το έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικα samsung galaxy s4 και είναι πιο γρήγορο στο internet. στο θέμα μας τώρα, ψάχνω να βρω αυτό το modem image σε zip και δεν το βρίσκω, πήρα τα 2 αρχεία(το Modem.img και το αρχείο από το φάκελο mbr αλλά δεν δούλεψε). μήπως έχει κάποιος ιδέα πως θα το βρούμε ? γενικα έχω περάσει διάφορα modem και έχεουν αρκετή διαφορά μεταξύ τους, τα 2 τελευταία v.23 και v.52 στο site το ρώσικο είναι ταχύτατα αλλά δεν δουλεύει το 3g.(έχω δοκιμάσει την sim και στις 2 θέσεις.)
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΩΡΕΑΝ GPS ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΗΛ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

καλησερα στην παρεα..θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος,τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να παιξει ο ανταπτορας hdmi ...ρομ αν δεν κανω λαθος απο ρονκς εκδοση κερνελ 3.4.5 και βασικο φασμα moly.wr8.w1248.md.wg.mp.v6.p2,..δεν ξερω αν βοηθανε αυτα ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Mια βοηθεια παρακαλω,θελω να το δωσω αν και ειμαι πολυ εευχαριστημενος με το κινητο γιατι πηρα ενα νεωτερο,πρεπει να κανω reset για να σβησω τα δικα μου στοιχεια και να ειναι καθαρο η μπορω να το κανω και με αλλον τροπο?Το εχω ρουταρει και εχω περασει την οφισιαλ αναβαθμισμενη ρομ που φυσικα δεν θυμαμαι πως τα εκανα διοτι το θαυμα γινεται μονο μια φορα.Δουλευει ρολοι Ιbiza help οπως και οποιος αλλος ξερει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει παρακαλώ εφαρμογή στο pc με την οποία μπορώ να συνδέω το τηλέφωνο και να ενημερώνω με σημειώσεις, ραντεβού κλπ στο ημερολόγιό μου?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει δυο UMI S1 (μαυρο και ασπρο) για εμενα και την αδερφη μου.Επειδη τελικα βρηκαμε 2 αλλα κινητα που μας αρεσαν περισσοτερο και σε καλυτερη τιμη,το ενα UMI σε μαυρο χρωμα πηγε σε γνωστο.Ο οποιος με 60% μπαταρια πηγε να το φορτισει πρωτη φορα και οπως μ ειπε πως με το που το εβαλε ανοικτο στην πριζα αρχισαν να τρεχουν ολες οι εφαρμογες,να πηγαινει στις ρυθμισεις και να πληκτρολογει μονο του ενω παραλληλα φορτιζει κανονικα.Μολις το αποσυνδεει απο την πριζα λειτουργει κανονικα.Εχε αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα?Επειδη δεν πατιεται μονο καπoιο συγκεκριμενο εικονιδιο ωστε να εχω την υποψια οτι φταιει το digitizer λετε να ειναι καποιο bug ή θεμα rom? Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει δυο UMI S1 (μαυρο και ασπρο) για εμενα και την αδερφη μου.Επειδη τελικα βρηκαμε 2 αλλα κινητα που μας αρεσαν περισσοτερο και σε καλυτερη τιμη,το ενα UMI σε μαυρο χρωμα πηγε σε γνωστο.Ο οποιος με 60% μπαταρια πηγε να το φορτισει πρωτη φορα και οπως μ ειπε πως με το που το εβαλε ανοικτο στην πριζα αρχισαν να τρεχουν ολες οι εφαρμογες,να πηγαινει στις ρυθμισεις και να πληκτρολογει μονο του ενω παραλληλα φορτιζει κανονικα.Μολις το αποσυνδεει απο την πριζα λειτουργει κανονικα.Εχε αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα?Επειδη δεν πατιεται μονο καπoιο συγκεκριμενο εικονιδιο ωστε να εχω την υποψια οτι φταιει το digitizer λετε να ειναι καποιο bug ή θεμα rom?

 

είναι καθαρά θέμα φορτιστή, ας δοκιμάσει με άλλο και θα δει ότι όλα ειναι οκ.:)

Link to comment
Share on other sites

είναι καθαρά θέμα φορτιστή, ας δοκιμάσει με άλλο και θα δει ότι όλα ειναι οκ.:)

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ!Να σαι καλα!:D

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...