Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το μονο προβλημα με αυτη την rom, ειναι οτι ενωνει ολους τους χορους και σου φτιαχνει ενα αποθηκευτικο χωρο 6 και κατι γιγα,

αλλα δεν μπορεις να σωσεις δικα σου πραγματα, π.χ. photo, music, camera, και δεν ξερω τι αλλο.

Μονο Apps μπορεις να κανεις Ιnstall, μεχρι στιγμης δεν εχω ιδεα πως να αποθηκευσω.

Οτιδηποτε παω να κανω βλεπω αυτο το μηνυμα : your phone does not have an sd card inserted.

απο την μια ειναι καλο γιατι οτι μνημες ειχε τις προσθεσε και βλεπει μια μονο.

Απο την αλλη, πρεπει να τρεχω για αγορα sd

 

παρε μια 16gb class10 απο το πλαισιο η το παμπλικ 16 ευρω εχουν!!για εμενα καλυτερα που την εκανε μια την μνημη!!!οσο για την custom την βαζεις γιατι συνηθως αυτοι που την φτιαχνουν την tweekαρουν και ειναι πιο γρηγορο το κινητο!!!αυτο βεβαια ΔΕΝ φενεται στο antutu αυτο απλα ενα benchmark που μετραει αλλα πραγματα!!!α ναι και με την custom οοοοταν βγει καποιο kernel για να κανεις overclock τον επεξεργαστη θα σου ειναι χρησιμη!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω εχω μια 4αρα μεσα αυτη την στιγμη,αν θελω να βαλω μεγαλυτερη καρτα μνημης πρεπει να αντιγραψω την παλια και να τα περασω ολα στην νεα ε?πιο απλα δεν γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το paypal δεν μου έχει απαντήσει ακόμα. Τους έστειλα μήνυμα από το Σάββατο το πρωί.

Να το ανεβάσω σε claim;

Εν το μεταξύ το παράγγειλα κι εγώ από oklot.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το paypal δεν μου έχει απαντήσει ακόμα. Τους έστειλα μήνυμα από το Σάββατο το πρωί.

Να το ανεβάσω σε claim;

Εν το μεταξύ το παράγγειλα κι εγώ από oklot.

 

παραξενο.αυτοι απαντανε αμεσα,ανεβασε το σε claim.Σημερα ομως,μην χανεις χρονο

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωσή σου το είχες ανεβάσει σε claim για να πάρεις την επιστροφή; Μπορεί κάποιος να πάρει επιστροφή και με dispute;

 

αν συμφωνησει με τον πωλητη ναι..το dispute ειναι ενα μεσο να συνενοηθεις με τον πωλητη για μια ικανοποιητικη λυση,αν δεν βγει καπου κανεις claim και πλεον το paypal αναλαμβανει να βρει την λυση βασει των αποδειξεων που εχει και απο τους δυο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν, εφόσον αυτοί έχουν συμφωνήσει και μου δίνουν διεύθυνση χωρίς να πάω στο claim. Το paypal είναι υποχρεωμένο να επιβλέψει την συναλλαγή και να μου επαληθεύσει την διεύθυνση τους ή να μου πει πότε θα επιστρέψω εγώ το δέμα;

Μήπως δεν το θεωρούν απαραίτητο να μου απαντήσουν;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν, εφόσον αυτοί έχουν συμφωνήσει και μου δίνουν διεύθυνση χωρίς να πάω στο claim. Το paypal είναι υποχρεωμένο να επιβλέψει την συναλλαγή και να μου επαληθεύσει την διεύθυνση τους ή να μου πει πότε θα επιστρέψω εγώ το δέμα;

Μήπως δεν το θεωρούν απαραίτητο να μου απαντήσουν;

 

λογικα πρεπει να απαντησουν,στειλε αλλο ενα μαιλ ρωτωντας τους τι να κανεις απο εδω και μετα.

Link to comment
Share on other sites

Γιά χαρά σε όλους.

 

Ακούστε τα νέα.

 

Επιτέλους κατάφερα να ρουτάρο το κινητό μου. :dance:

 

 

Αποτέλεσμα ?......... :( Απογοήτευση. :mad: ....... Τρελάθηκα, στεναχωρήθηκα, και δεν ήξερα τι να κάνω !

 

Η έκδοση που έβαλα ήταν η ROM_S5 mod JY-G4 20130502-201925

Δεν δούλευε το gps, έχασα την πυξίδα, μου άλλαξε εντελώς τα εικονίδια [ αναμενόμενο ] - μου άρεσαν καλλίτερα τα δικά του. Μου ενοποίησε τον χώρο αποθήκευσης, με αποτέλεσμα καμία εφαρμογή να μην μπορεί να ξεκινήσει χωρίς εξωτερική κάρτα, και το wifi σερνόταν, AuTuTu benchmark.... 12340 !!!! ...

 

Δεν ήξερα τι να κάνω, δεν ήθελα να ενοχλήσω κάποιον απο εδω, το φόρουμ εννοώ, μιάς και μας βάζουν χέρι με τα πόστ, .. πλάκα κάνω, για αυτό και δεν ποστάρισα τίποτε μέχρι να το φέρω στα καλά του, για τα μέτρα μου.

 

Αποφάσισα λοιπόν να ξαναβάλω την stock rom και όλλα μιά χαρά. Πάλι έχω gps που πάει σφαίρα, δίκτυο wifi κανονικότατο, και όλα καλά. Χρησιμοποίησα αυτήν την έκδοση -->http://www.needrom.com/mobile/star-s5-2/ που ε'ίναι και updated.

 

Προσοχή didimas

Με την update έκδοση που εγκατέστησα, ενω έχω 8Mb το ξέρω το είχα τσεκάρι,....τώρα βλέπω μόνο 4Mb. ! Μήπως, λέω μήπως έχει την MOLY.WP8.W1248.MD.WG.MP.V7, 2013/03/18 20:14 ?

 

 

Για ρουταρίσματα, :lol: φρεσκαρίσματα :p και όλα τα σχετικά με το κινητό σας, έχω την λύση. Εγινα εξπέρ. Μην διστάσετε να με ενοχλήσετε για ότι θέλετε. :lol::lol::lol::

Edited by 10dimitris
Προσθήκη στοιχείων

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο :up:

Εαν μαθουμε να να το κανουμε σωστα την πρωτη φορα, μετα δεν θα μας σταματα κανεις! :rolleyes:

Αυτη η Rom που εβαλες δεν ειναι η default, και αυτη πειραγμενη ειναι.

Θα την βαλω και εγω σημερα καποια στιγμη να την δοκιμασω.

Αυτο που θελω να μαθω ομως ειναι πως κανουμε partition ετσι ωστε οι χωροι αποθηκευσης

να φαινονται σαν ενας (οπως με την rom mod JY-G4 που εχω τωρα)

H mod JY-G4, δεν μου πολυ αρεσει και εμενα γιατι δεν εχει Ελληνικα,

και απο οσο διαβασα στο νετ ειναι πολυ δυσκολο να βαλεις αλλη γλωσσα αργοτερα.

Τωρα εχω βαλει ενα app που σου βαζει Ελληνικα με εναν δικο του τροπο (hack, μεσω προγραμματος, MoreLocale 2 λεγετε)

Ειναι λιγο περιεργο, απο την μια δεν μπορω να επιλεξω Ελληνικα γιατι δεν εχει το συστημα,

απο την αλλη, αυτο το προγραμμα σου κανει καποιες λεξεις Ελληνικες που ουτε με στοκ μαμας δεν γινοταν(σε καποια προγραμματα π.χ)

 

Δες αυτο λιγο εαν σου φτιαξει τον χωρο:settings->storage->erase phone storage.

Εαν οχι, μπες σε recovery και απο εκει καντου ενα wipe data.(χανεις τα παντα στο τηλεφωνο, προσεξε)

 

Εγω εχω μεγαλο θεμα με τον ηχο.

Περισσοτερο επειδη του εχω αλλαξει τα φωτα( για αυτο το αγορασα αλλωστε )

Βρηκα ενα προγραμμα που σου αλλαζει τις μπαρεις του audio, κατι σαν equalizer.

Και τωρα π ηχος ειναι τερμα πανω και μπουκωνει.

Εαν εχετε χρονο και θελετε να παραμετροποιησετε τον ηχο βαλτε Mobile uncle tools,

αλλα θελει ψαξιμο, εχει δεκαδες επι δεκαδες επιλογες.

 

Η τηλ. εταιρια που ειμαι μου στελνει μηνυμα οτι εκανα χρηση χΧχ mb καθε μερα, πως το κλεινουμε αυτο?

Edited by devdok
Link to comment
Share on other sites

Γιά χαρά σε όλους.

Προσοχή didimas

Με την update έκδοση που εγκατέστησα, ενω έχω 8Mb το ξέρω το είχα τσεκάρι,....τώρα βλέπω μόνο 4Mb. ! Μήπως, λέω μήπως έχει την MOLY.WP8.W1248.MD.WG.MP.V7, 2013/03/18 20:14 ?

 

Ευχαριστώ 10dimitris

Εμένα έχει την

MOLY.WP8.W1248.MD.WG.MP.V6.P4, 2013/04/08 12:24

Κοντά τις βλέπω, λες;

Θα το ρουταρα να δω αλλά που θα βρω την ορίτζιναλ να ξαναπεράσω μετά;

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο....Αυτη η Rom που εβαλες δεν ειναι η default, και αυτη πειραγμενη ειναι.

Ναι το ξέρω, αλλά απλά έχει αναβαθμίσει την original και είναι πολύ καλύτερη. [ κατα την γνώμη μου, πάντα ]

 

Αυτο που θελω να μαθω ομως ειναι πως κανουμε partition ετσι ωστε οι χωροι αποθηκευσης να φαινονται σαν ενας (οπως με την rom mod JY-G4 που εχω τωρα)

Δεν θέλω να μπλέξω με αυτό ακόμα, θα τα παρακολουθώ όμως !

 

Δες αυτο λιγο εαν σου φτιαξει τον χωρο:settings->storage->erase phone storage.

Εαν οχι, μπες σε recovery και απο εκει καντου ενα wipe data.(χανεις τα παντα στο τηλεφωνο, προσεξε)

Επειδή τώρα το έφτιαξα, άσε με μερικές μέρες να το χαρώ, και μετά του ξαναλλάζω τα φώτα :lol:

 

Η τηλ. εταιρια που ειμαι μου στελνει μηνυμα οτι εκανα χρηση χΧχ mb καθε μερα, πως το κλεινουμε αυτο?

Settings --> SIM manager --> Data connection --> off και είσαι μιά χαρά

 

 

@ didimas

Απ'ότι διάβασα, αρκετοί ψάχνουν την original rom, αλλά δεν την έχουν ακόμα βρεί.

Αυτή όμως που έβαλα, είναι ι ίδια, αλλά αναβαθμισμένη.

Η δικιά σου είναι V6 τον 4 μήνα, και η δικιά μου V7 τον 3 μηνα !!!!! Δεν καταλαβαίνω !

 

 

Βάζω και screenshot

 

Η έκδοση αυτή έρχεται με αυτά τα apps, εκτός του gps test που έβαλα εγώ.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Volume down and power button.

Μαζι ταυτόχρονα.

 

Ειστε σιγουροι οτι περνει ετσι screen shot ? Γιατι ετσι το δικο μου δεν κανει τιποτα απολυτως !

 

Τελικα δουλεψε αλλα πρεπει να προσθεσουμε πως θελει παρατεταμενο πατημα !

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα οτι τροποποίησες το ποστ, οπότε λάθος ποστάρισμα

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περιμένεις 1 - 2 δευτερόλεπτα......

 

εγω ο φτωχουλης μια ερωτησουλα εκανα πιο πανω κανενας δεν μ απαντησε,κλαψ!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω ο φτωχουλης μια ερωτησουλα εκανα πιο πανω κανενας δεν μ απαντησε,κλαψ!!!

?

τι ρώτησες ?.......

ελα μην κλαις :lol:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

?

τι ρώτησες ?.......

ελα μην κλαις :lol:

 

εχω μια καρτα μνημης 4γιγα τωρα μεσα,αν παρω μεγαλυτερη θα πρεπει να αντιγραψω ολα τ αρχεια που εχει η παλια στην νεα?εχει τιποτα κρυφα?και αν ναι που θα τα βρω?

Link to comment
Share on other sites

εχω εχω μια 4αρα μεσα αυτη την στιγμη,αν θελω να βαλω μεγαλυτερη καρτα μνημης πρεπει να αντιγραψω την παλια και να τα περασω ολα στην νεα ε?πιο απλα δεν γινεται?

sorry tsopanos, νομιζα οτι την βρηκες την απαντηση μονος σου.

Ναι αυτο κανεις.

Η SD που εχεις βαλει εσυ εχει δικα σου αρχεια και οχι του συστηματος.

Περα απο φωτο, βιντεο και αλλα τετοια καλουδια, μπορει να εχεις τιποτα settings απο προγραμματα.

Εαν εχεις ανταπτορα και card reader στον Υ/Η σου ειναι πιο ευκολο, αλλα ναι ετσι γινεται.

Μην αφισεις τα αρχεια στο κινητο και κανεις τιποτα περιεργες αλχημειες που κανουμε εμεις εδω, παιζει και να τα χασεις.

Γενικοτερα να ξερετε, επειδη η ταχυτητες ειναι πολυ αργες σε σχεση με τον υπολογιστη μας, αμα σου γεμισει καμια καρτουλα, να εχεις

υποψιν οτι θες και τον απαιτουμενο χρονο για μεταφορα αρχειων, μην περιμενεις να γινουν ολα τσακ-μπαμ!

Edited by devdok
Link to comment
Share on other sites

εχω μια καρτα μνημης 4γιγα τωρα μεσα,αν παρω μεγαλυτερη θα πρεπει να αντιγραψω ολα τ αρχεια που εχει η παλια στην νεα?εχει τιποτα κρυφα?και αν ναι που θα τα βρω?

Πας σε έναν Γερμανό, αγοράζεις απο εκει την κάρτα, σου κάνουν και την μεταφορά δεδομένων δωρεάν και είσαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ :)

οεο Ε ?

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Πας σε έναν Γερμανό, αγοράζεις απο εκει την κάρτα, σου κάνουν και την μεταφορά δεδομένων δωρεάν και είσαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ :)

οεο Ε ?

 

το κανουν στον Γερμανο?ουαου

Link to comment
Share on other sites

Γιά χαρά σε όλους.

 

Ακούστε τα νέα.

 

Επιτέλους κατάφερα να ρουτάρο το κινητό μου. :dance:

 

 

Αποτέλεσμα ?......... :( Απογοήτευση. :mad: ....... Τρελάθηκα, στεναχωρήθηκα, και δεν ήξερα τι να κάνω !

 

Η έκδοση που έβαλα ήταν η ROM_S5 mod JY-G4 20130502-201925

Δεν δούλευε το gps, έχασα την πυξίδα, μου άλλαξε εντελώς τα εικονίδια [ αναμενόμενο ] - μου άρεσαν καλλίτερα τα δικά του. Μου ενοποίησε τον χώρο αποθήκευσης, με αποτέλεσμα καμία εφαρμογή να μην μπορεί να ξεκινήσει χωρίς εξωτερική κάρτα, και το wifi σερνόταν, AuTuTu benchmark.... 12340 !!!! ...

 

Δεν ήξερα τι να κάνω, δεν ήθελα να ενοχλήσω κάποιον απο εδω, το φόρουμ εννοώ, μιάς και μας βάζουν χέρι με τα πόστ, .. πλάκα κάνω, για αυτό και δεν ποστάρισα τίποτε μέχρι να το φέρω στα καλά του, για τα μέτρα μου.

 

Αποφάσισα λοιπόν να ξαναβάλω την stock rom και όλλα μιά χαρά. Πάλι έχω gps που πάει σφαίρα, δίκτυο wifi κανονικότατο, και όλα καλά. Χρησιμοποίησα αυτήν την έκδοση -->http://www.needrom.com/mobile/star-s5-2/ που ε'ίναι και updated.

 

Προσοχή didimas

Με την update έκδοση που εγκατέστησα, ενω έχω 8Mb το ξέρω το είχα τσεκάρι,....τώρα βλέπω μόνο 4Mb. ! Μήπως, λέω μήπως έχει την MOLY.WP8.W1248.MD.WG.MP.V7, 2013/03/18 20:14 ?

 

 

Για ρουταρίσματα, :lol: φρεσκαρίσματα :p και όλα τα σχετικά με το κινητό σας, έχω την λύση. Εγινα εξπέρ. Μην διστάσετε να με ενοχλήσετε για ότι θέλετε. :lol::lol::lol::

 

εγω παντως με αυτη την rom ειδα καλυτερο antutu γρηγοροτερο gps οπως και wifi και το προβλημα που λες με την sd δεν το ειχα!!!!μακραν καλυτερη απο την μαμα rom!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με αυτη την rom ειδα καλυτερο antutu γρηγοροτερο gps οπως και wifi και το προβλημα που λες με την sd δεν το ειχα!!!!μακραν καλυτερη απο την μαμα rom!!!

Σε πιστεύω.

Γι' αυτό άλλωστε και το προσπάθησα. Θυμάσαι που σε ζάλιζα τι και πως και πως γίνεται και τα σχετικά.

 

Ομως, στο δικό μου κινητό δεν δούλεψε, το AuTuTu benchmark απο 12340 πήγε σχεδόν 1000 μονάδες επάνω, νομίζω εβαλα και screenshot

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ! ... ΕΚΤΟΣ, εαν τις πειράζουν - ανανεώνουν, και εκει γίνεται το μπάχαλο.

Αλλα την μία, άλλα την άλλη.,., Τι να πω ?

 

Παντως ενα μεγάλο ευχαριστώ στο οφείλω δημόσια για την βοήθεια ;)

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Σε πιστεύω.

Γι' αυτό άλλωστε και το προσπάθησα. Θυμάσαι που σε ζάλιζα τι και πως και πως γίνεται και τα σχετικά.

 

Ομως, στο δικό μου κινητό δεν δούλεψε, το AuTuTu benchmark απο 12340 πήγε σχεδόν 1000 μονάδες επάνω, νομίζω εβαλα και screenshot

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ! ... ΕΚΤΟΣ, εαν τις πειράζουν - ανανεώνουν, και εκει γίνεται το μπάχαλο.

Αλλα την μία, άλλα την άλλη.,., Τι να πω ?

 

Παντως ενα μεγάλο ευχαριστώ στο οφείλω δημόσια για την βοήθεια ;)

 

σιγα ρε τι με ευχαριστεις δεν εκανα και τπτ!!!παντως να ξερεις οι ρωσοι σε κατι τετοια ειναι μαγκες το εχουν με τον προγραμματισμο γενικα!!!!τωρα μενει μονο να βγαλουν καμια kernel για overclock χαχαχαχαχαχα μπας ανεβασουμε το antutu!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...