Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νέα σφαιράτη ρομ αλλά έχει μονο αγγλικάhttp://translate.google.com/translate?act=url&depth=2&hl=en&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://4pda.ru/forum/index.php%3Fshowtopic%3D454827%26st%3D1280&do=findComment&comment=23211627

 

bug δεν υπάρχει τροπος να ανοίγει κ να κλείνει το 3g είναι μόνιμα ανοιχτο ,στην επιλογη που εχει για να το κανει κρασαρει.

από αποψη ταχυτητας κ μένου είναι άπεχτη με μικρές διορθώσει αν μπορουσε να κανει κάποιος κ με μετάφραση να έχει ελληνικά δεν θα παίζεται.

Edited by georger_volos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα το x920 με το ματ το καπακι η το star s5???εχει και τα δυο στο minideals και το πρωτο εχει επιλογη με τα 8gb rom και απλα +8ευρω....απο κει και υστερα που και πως θα ζητησω να ειναι rooted και να εχει και ελληνικα???1η φορα παραγγελνω απ το ιντερνετ (προτιμω της διαπροσωπικες αγορες)και δεν εχω ιδεα απο smartphones οποτε δεν θα ηθελα να μπλεχτω με root κτλ κτλ επισης μου το προτιναν απο εδω να το παρω http://www.focalprice.com/MH0533B/X920_50_Android_421_Quad_Core_MTK6589_12GHz_3G_Smartphone_with.html ειναι το συγκεκριμενο κιν.
Link to comment
Share on other sites

Εδω πάντως μιλάμε για το Star S5

 

Ελληνικά έχουν, τώρα για το root καλύτερα να το κάνεις εσύ εάν ξέρεις, ή εάν διαβάσεις στις πολύ πιο ίσο σελίδες θα δεις πως ακριβώς γίνεται.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

αμα διαβασεις στις αρχες καπου στην 20-30 θα δεις οτι αναφερεται και το χ920....καταλαβα πως γινεται απλα δεν θελω να κανω κατι τετοιο μονος μου γιατι ειμαι ξαδερφος του super goofy.....
Link to comment
Share on other sites

αμα διαβασεις στις αρχες καπου στην 20-30 θα δεις οτι αναφερεται και το χ920....καταλαβα πως γινεται απλα δεν θελω να κανω κατι τετοιο μονος μου γιατι ειμαι ξαδερφος του super goofy.....

 

μην ανησυχεις,κι εγω ειμαι θειος του Ντοναλν Ντακ και με βοηθεια απο τα παιδια εδω το και το ρουταρα και ρομ αλλαξα και ξανα αλλαξα,τωρα φυσικα δεν θυμαμαι πως το εκαναν αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις,κι εγω ειμαι θειος του Ντοναλν Ντακ και με βοηθεια απο τα παιδια εδω το και το ρουταρα και ρομ αλλαξα και ξανα αλλαξα,τωρα φυσικα δεν θυμαμαι πως το εκαναν αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

 

ΣΚΡΟΥΤΖ ΕΣΥ??????? ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΖΑΜΑΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΑΠ ΤΟ ΑΛΜΑΝΑΚΟ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 90s :p :p :p :p .... περα απ την πλακα υπαρχει ο φοβος πλεον γιατι εχω να ασχοληθω με την τεχνολογια πολλα χρονια...βαλεμε σε στροφιλικι θα σε βγαλω ασπροπροσωπο αλλα με τα κιν και τα pc πλεον δεν εχω ΚΑΜΙΑ επαφη..

Link to comment
Share on other sites

ΣΚΡΟΥΤΖ ΕΣΥ??????? ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΖΑΜΑΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΑΠ ΤΟ ΑΛΜΑΝΑΚΟ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 90s :p :p :p :p .... περα απ την πλακα υπαρχει ο φοβος πλεον γιατι εχω να ασχοληθω με την τεχνολογια πολλα χρονια...βαλεμε σε στροφιλικι θα σε βγαλω ασπροπροσωπο αλλα με τα κιν και τα pc πλεον δεν εχω ΚΑΜΙΑ επαφη..

 

κι εγω ασχολουμαι με τον Χιουι,λιουι και ντοιυι αλλα με βοηθησαν και το ρουταρα και αλλαξα και ρομ κι επειδη δεν μ αρεσε την αλλαξα παλι οπως σου ειπα,το εχω 6 μηνες σχεδον,κανενα παραπονο

Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεκινάς, πιστεύεις οτι δεν θα τα καταφέρεις.

Θεωρείς οτι είναι τόσο πολύπλοκο αφ'ενός, αφ'ετέρου, ΔΕΝ θέλεις να χαλάσεις το καινούργιο σου κινητό.

 

Η αλήθεια είναι, οτι όλοι μας πιστέψαμε στην αρχή οτι θα κάναμε λάθος, ή οτι θα κάναμε ζημιά.

Τελικά όμως, με βοήθεια των παλαιοτέρων εδώ, με αναλυτικές οδηγίες που υπάρχουν στις προηγούμενες σελίδες, οι περισσότεροι απο εμάς, αν όχι όλοι, κάναμε τα πάντα σε αυτό το κινητό.

 

Ο λόγος που σου έγραψα για το S5 είναι οτι μπορεί να μην είναι ίδιο με το δικό σου [ που δεν είναι σε hardware ] και γίνει καμιά στραβή.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν υπαρχει thread για το Star N920e γραφω το ερωτημα μου εδω

Σημερα αρχισα να κανω updates (ειχα 3-4 μερες να κανω) . Προφανως τα εκανα ολα οκ και κολησε ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ της google στις οποιες γραφει "application cannot be installed in the default installation location" ειτε εχω ρυθμιση εγκατασταση στην SD ειτε στο κινητο

Μιλαω για τις εφαρμογες maps,talkback,hangouts

Αυτο απλα δε γινεται !!!! μεχρι τωρα εκανα updates κανονικα ολα οκ ..και ξαφνικα του ηρθε και λεει τωρα τιποτα...

 

Τελικα λυθηκε αφαιροντας την SD βαζοντας τα προγραμματα και ξαναβαζοντας την SD, δεν ξερω ομως γιατι εγινε

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

επιτελους εδωσε η mediatek το source code για να αναπτυχθουν custom kernel τωρα εν αναμονη απο τα χακερονια του xda που θα φτιαξουν μια rom βασισμενη σταν cm10.1 με δυνατοτητα overclock!!

 

οσο αφορα την rom που εχω ενα θεμα εχω μονο καμια φορα μπορει να παω να ξεκλειδωσω το κινητο και η οθονη να μην αναβει να παραμενει μαυρη αλλα να ξεκλειδωνει κανονικα!!φυσικα πρεπει να βγαλω την μπαταρια και να κανω rebοot!!!!!!!!

α ναι καπου διαβασα οτι το κινητο μας ειναι 4g και οτι απλα ειναι κλειδωμενο απο την mediatek που και αυτο με την σειρα του θα ξεκλειδωσει!!!!

Edited by ibiza2004
Link to comment
Share on other sites

επιτελους εδωσε η mediatek το source code για να αναπτυχθουν custom kernel τωρα εν αναμονη απο τα χακερονια του xda που θα φτιαξουν μια rom βασισμενη σταν cm10.1 με δυνατοτητα overclock!!

 

οσο αφορα την rom που εχω ενα θεμα εχω μονο καμια φορα μπορει να παω να ξεκλειδωσω το κινητο και η οθονη να μην αναβει να παραμενει μαυρη αλλα να ξεκλειδωνει κανονικα!!φυσικα πρεπει να βγαλω την μπαταρια και να κανω rebοot!!!!!!!!

α ναι καπου διαβασα οτι το κινητο μας ειναι 4g και οτι απλα ειναι κλειδωμενο απο την mediatek που και αυτο με την σειρα του θα ξεκλειδωσει!!!!

 

περιμενουμε εξελιξεις τοτε,φυσικα overlock δεν ξερω τι ειναι αλλα κανω οτι ξερω.

Link to comment
Share on other sites

@ ibiza2004 περιμένω και εγώ νέα για overclocking :ninja:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα,

 

Μόλις ξαναπαρέλαβα το star s5 απροβλημάτιστο σε κάμερα όπως βλέπω επομένως όλα ΟΚ. Το μόνο πρόβλημα που παρατηρώ είναι ότι δεν τραβάει βίντεο με τις ίδιες ρυθμίσεις όπως στην κάμερα (δηλ. ISO 1600) κλπ... δηλαδή σε ψιλοσκοτεινό μέρος δεν γράφει τίποτα...

Υπάρχει καμμια λύση γι' αυτό?

Επίσης μου το έστειλαν rooted με ένα πρόγραμμα superuser. Πώς θα μπορέσω τις εφαρμογές του google play να τις εγκαθιστώ στον αποθηκευτικό χώρου του τηλεφώνου αλλά στο 5 gb και όχι στο 1,5 GB?

Τέλος επειδή είμαι λάτρης του handwrite βλέπω ότι το συγκεκριμένο δεν αναγνωρίζει πένα γραφής αλλά μόνο δάχτυλο... Επειδή δεν είχα πάλι εμπειρία με smartphone, μόνο το καινούργιο samsung και άλλα 2-3 έχουν αναγνώριση γραφίδας?

Την εφαρμογή handwrite note που κατέβασα γράφει με δάκτυλο...

 

Επίσης τις προτάσεις σας θα ήθελα για κάλυμμα παρακαλώ...

 

Αυτά τα ολίγα προς το παρόν...

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα,

 

Μόλις ξαναπαρέλαβα το star s5 απροβλημάτιστο σε κάμερα όπως βλέπω επομένως όλα ΟΚ. Το μόνο πρόβλημα που παρατηρώ είναι ότι δεν τραβάει βίντεο με τις ίδιες ρυθμίσεις όπως στην κάμερα (δηλ. ISO 1600) κλπ... δηλαδή σε ψιλοσκοτεινό μέρος δεν γράφει τίποτα...

Υπάρχει καμμια λύση γι' αυτό?

Μεγιά το κινητό +

Για την κάμερα δεν ξέρω κάποιο πρόγραμμα για να σε βοηθήσω, αλλά εγώ είδα μεγάλη διαφορά στην φωτογραφία, γιατί με αυτή ψιλοασχολούμε, όταν άλλαξα rom. Εχει πλέον περισσότερες ρυθμίσεις, αλλά και ποιό καθαρές φωτό.

Επίσης μου το έστειλαν rooted με ένα πρόγραμμα superuser. Πώς θα μπορέσω τις εφαρμογές του google play να τις εγκαθιστώ στον αποθηκευτικό χώρου του τηλεφώνου αλλά στο 5 gb και όχι στο 1,5 GB?

Το καλύτερο θα ήταν να αγοράσεις μιά εξωτερική κάρτα, 8Mb ας πούμε, που είναι και φτηνές, αλλά και με μεγάλο αποθηκευτικό χώρο, και να τα βάζεις εκεί.

 

Τέλος επειδή είμαι λάτρης του handwrite βλέπω ότι το συγκεκριμένο δεν αναγνωρίζει πένα γραφής αλλά μόνο δάχτυλο... Επειδή δεν είχα πάλι εμπειρία με smartphone, μόνο το καινούργιο samsung και άλλα 2-3 έχουν αναγνώριση γραφίδας?

Την εφαρμογή handwrite note που κατέβασα γράφει με δάκτυλο...

ΜΠΡΟΣΤΑ πάμε zeovani, και όχι πίσω !!!!

Δεν μπορεί να γράψει, γιατί έχει οθόνη αφής, και όχι point.

Επίσης τις προτάσεις σας θα ήθελα για κάλυμμα παρακαλώ...

 

Αυτά τα ολίγα προς το παρόν...

 

Οταν λές κάλυμμα τι ακριβώς εννοείς ?

Πλάτη ? - Θήκη ?

Εάν όμως ψάξεις κάποιες σελίδες πίσω, θα δεις αρκετές προτάσεις.

 

Τέλος θα ήθελα να πω πως άργησα να απαντήσω, τουλάχιστον εγώ, γιατί βρίσκομαι υπ'άτμόν τις τελευταίες αρκετές ημέρες.

Διαβάζω γρήγορα στα κλεφτά απο το κινητό, αλλά για να απαντήσω, κάνω login απο το p/c και γιαυτό αργώ.

 

Καλημέρα, και καλό υπόλοιπο Καλοκαιριού προς όλα τα παιδιά που γνώρισα εδω σε αυτό το forum. ;)

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

στα καλα καθουμενα τα κουμπια στο κατω μερος σταματησαν να λειτουργουν χωρις λογο και αιτια!!!!κανεις καμια ιδεα???αλλαξα ρομ μπας και εκανε κανενα conflict αλλα τπτ!!!!!!!το κινητο παρεδωσε πνευμα ολκληρωτικα εφαγε και μια στον τοιχο και παπαλα η οθονη!!!δεν μπαινω στην διαδικασια να το φτιαξω οποιος θελει το κινητο για ανταλλακτικα μαζι με τις 2 μπαταριες,τα 2 καλυματα και μια θηκη 5ιντση για το κινητο(πουγκι) με 50ευρω ειναι δικα του!!! Edited by ibiza2004
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ibiza2004, τι στο καλό έπαθες ?... και εσύ, και το κινητό σου ?... :confused:

 

Μήπως είχε μείνει στον ήλιο για αρκετή ώρα ?

>> .....>> φιλμάκι προστατευτικό μέχρι εκει κάτω και άλλαζε η θερμοκρασία και ...τέλος ?

>> .....>> φάει καμιά τούμπα lately ?

Αφής είναι και αυτά ... Τι στο καλό...

 

Δούλευε η οθόνη και όχι αυτά ? :wacko:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Τι επέλεξες αυτή την φορά ? :mobile:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Τι επέλεξες αυτή την φορά ? :mobile:

 

φυσικα την δοκιμασμενη λυση το ιδιο!!!δεν ηθελα να διαθεσω παραπανω λεφτα και ετσι πηρα το ιδιο εχω και ανταλλακτικα,4 μπαταριες πλεον και 4 καλυματα χεχεχε!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπότεεεεεε, η Ρώσικη μαφιόζικη άκρη που έχεις βρει, θα συνεχιστεί, με το καλό. ! ;)

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Οπότεεεεεε, η Ρώσικη μαφιόζικη άκρη που έχεις βρει, θα συνεχιστεί, με το καλό. ! ;)

 

κανονικα και με τον νομο!!!κοιτα ολα τα κινεζικα εχουν ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα οποτε οποιο και να επερνα το ιδιο θα ηταν και προτιμησα αυτο ξανα αφου το εχω δουλεψει!!!

Link to comment
Share on other sites

στα καλα καθουμενα τα κουμπια στο κατω μερος σταματησαν να λειτουργουν χωρις λογο και αιτια!!!!κανεις καμια ιδεα???αλλαξα ρομ μπας και εκανε κανενα conflict αλλα τπτ!!!!!!!το κινητο παρεδωσε πνευμα ολκληρωτικα εφαγε και μια στον τοιχο και παπαλα η οθονη!!!δεν μπαινω στην διαδικασια να το φτιαξω οποιος θελει το κινητο για ανταλλακτικα μαζι με τις 2 μπαταριες,τα 2 καλυματα και μια θηκη 5ιντση για το κινητο(πουγκι) με 50ευρω ειναι δικα του!!!

Εγω θελω να αλλαξω την οθονη μιας και εχει ραγισε σε 3 σημεια (χωρις να εχει προβλημα στην αφη) αλλα αφου την την εσπασες και εσυ, θα πρεπει να παραγγειλω αλλη.

Παντως προσοχη με την οθονη παιδια, ραγιζει με την παραμικρη πιεση η πτωση.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λές κάλυμμα τι ακριβώς εννοείς ?

Πλάτη ? - Θήκη ?

Εάν όμως ψάξεις κάποιες σελίδες πίσω, θα δεις αρκετές προτάσεις.

 

Τέλος θα ήθελα να πω πως άργησα να απαντήσω, τουλάχιστον εγώ, γιατί βρίσκομαι υπ'άτμόν τις τελευταίες αρκετές ημέρες.

Διαβάζω γρήγορα στα κλεφτά απο το κινητό, αλλά για να απαντήσω, κάνω login απο το p/c και γιαυτό αργώ.

 

Καλημέρα, και καλό υπόλοιπο Καλοκαιριού προς όλα τα παιδιά που γνώρισα εδω σε αυτό το forum. ;)

 

Προστατευτική θήκη και αν υπάρχει διαθέσιμη θήκη ζώνης... Επιπλέον προσπαθώ να το συνδέσω με το πρόγραμμα myphone explorer αλλά μάλλον δεν το εντοπίζει γιατί του λείπουν τα drivers. Drivers ψάχνω στο internet αλλά δεν βρίσκω... Τα windows update όταν συνδέω τη συσκευή με usb το παλεύουν να μου βρουν ένα driver για μία συσκευή "MT65xx preloader" αλλά δεν τα καταφέρνουν... Τι κάνω?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Προστατευτική θήκη και αν υπάρχει διαθέσιμη θήκη ζώνης... Επιπλέον προσπαθώ να το συνδέσω με το πρόγραμμα myphone explorer αλλά μάλλον δεν το εντοπίζει ... Τι κάνω?

*_ θήκη ζώνης δύσκολο, γιατί δεν έχουμε δεί καμμία μέχρι τώρα.

*_ Να το συνδέσεις, για να κάνεις τί ? με το myphone explorer ?

============

Προσθήκη

============

Έχεις ενεργοποίηση το USB debugging που βρίσκεται στα settings > Devevoper opions ?

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

*_ θήκη ζώνης δύσκολο, γιατί δεν έχουμε δεί καμμία μέχρι τώρα.

*_ Να το συνδέσεις, για να κάνεις τί ? με το myphone explorer ?

============

Προσθήκη

============

Έχεις ενεργοποίηση το USB debugging που βρίσκεται στα settings > Devevoper opions ?

 

Γενικά μπορεί να μου linkάρει κάποιος μία θήκη όχι σαν αυτή της πλάκας τη λεπτά που μου κάναν "δώρο" και όπως βλέπω και στο ebay κοστίζει και 5€?... :)

Να το συνδέσω μέσω bluetooth για να μπορώ να "φυτεύω" εγγραφές στο ημερολόγιο και για να μεταφέρω αρχεία.

Προς το παρόν δεν αναγνωρίζεται η συσκευή από το bluetooth.

Μέσω usb φυσικά και μπορώ να το κάνω αλλά θα με διευκόλυνε το myphone στο ημερολόγιο κυρίως...

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...