Jump to content

Huawei Y300


cactus75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ για playstore δεν ξέρω γιατί εμένα το είχε εγκατεστημένο...αν ψάξεις όμως κάπου θα το βρεις να το κατεβάσεις και να το κάνεις εγκατάσταση!

Ωστοσο υπάρχουν και άλλα stores σαν το play όπως του opera, to Slide me και άλλα! Ψάξτο εκεί.

By the way, τα άλλα πως τα έκανες εγκατάσταση χωρίς το store!?

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά τα κατάφερα.

Για να κάνω το playstore να δουλέψει

ξεκλείδωσα το bootloader (με τον κωδικό που μου έστειλε) η Huawei και έκανα root το κινητό.

Οδηγίες που ακολούθησα εδώ...

http://huawei-y300.tumblr.com/post/47366836617/how-to-unlock-and-root-huawei-ascend-y300-all

 

Μετά για να δουλέψει το playstore έκανα αυτά...

http://huawei-y300.tumblr.com/install-google-apps

 

Μετά για Ελληνικό menu, πληκτρολόγιο στα sms, και λεξικό έκανα αυτά που έγραψε ο argiris623 στο post No114. Τον οποίο και ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

 

ps:τα εγκατέστησα βρίσκοντας με δυσκολία τα .apk τους.

 

Τώρα ολα ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λέτε το καμάρι μας, να αντέχει αναβάθμιση σε 4.4 kitkat? επίσημα ή ανεπίσημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Ενδιαφερομαι για το δικαρτο .Απο που μπορω να το παρω στην καλυτερη τιμη;Επισης με την εγγυηση τι παιζει;

Υ.Γ.Αξιζει το τηλεφωνο σε σχεση με το Samsung Galaxy Core (I8260) dual;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να κάνω την τελευταία ενημέρωση συστήματος που έχει βγεί μέσω wifi.. Όλα καλά, όταν ολοκληρώνεται το Download κλπ. Ξεκινάει το reboot για την εγκατασταση, αλλά μετά μεσα στο bootloader κανει κάποιο fail και γραφει Installation Aborted.. ξερει κανείς γιατί μπορεί να γίνεται αυτό? αντιμετωπίει κανείς το ίδιο σφάλμα?
Link to comment
Share on other sites

SOS. Πρόβλημα. Δεν με αφήνει να μπω στο play store. Πατάω το εικονίδιο κάνει κάτι σαν "αστραπή" και δεν γίνεται τίποτα. Ξαναδείχνει την εικόνα με τα εικονίδια των προγραμμάτων. Βγάλαμε προγράμματα, παιχνίδια κλπ αλλα τίποτα! Επίσης ένα μήνυμα όταν ανοίγω το κινητό είναι... "Δυστυχώς η διαδικασία com.google.process.gapps έχει σταματήσει." (επιλογή: ΟΚ) :wacko:

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος οτι θα παίξει, προσπάθησε να καθαρίσεις την cache του PLAY STORE, μπορεί εκεί κάτι να φταίει.

Το που λες οτι δεν λειτουργεί μου το βγάζει και μένα μερικές φορές στα καλά καθούμενα αλλά μετά παίζουν όλα καλα!

 

Σήμερα πήγα να κάνω την τελευταία ενημέρωση συστήματος που έχει βγεί μέσω wifi.. Όλα καλά, όταν ολοκληρώνεται το Download κλπ. Ξεκινάει το reboot για την εγκατασταση, αλλά μετά μεσα στο bootloader κανει κάποιο fail και γραφει Installation Aborted.. ξερει κανείς γιατί μπορεί να γίνεται αυτό? αντιμετωπίει κανείς το ίδιο σφάλμα?

 

Σε εμένα δεν κάνει καν κατέβασμα ...κολλάει από πριν!

 

 

 

ΥΓ : Συγγνώμη για το 2πλο ποστ...

Edited by navi55

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια μολις παρελαβα απο minideal το κινητο και δεν δουλευει το home button.......θα το στειλω πισω και θα ζητησω τα λεφτα.

 

EDIT: ρε σεις θα τρελαθω......μιλησα με το minideal και μου εδωσαν στοιχεια για να το στειλω πισω,ανοιξα dispute στο Paypal αμεσως και μολις εκανα το κινητο μια επαναφορα ρυθμισεων το home button δουλευει κανονικα.

Edited by KOSTAS_FILIPPOY
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σήμερα παράγγειλα το Huawei Ascend Y300, και ήθελα να ρωτήσω για τον τύπο της κάρτας MICRO SD που δέχεται.

Μπορεί να δεχθεί για παράδειγμα μια κάρτα MICRO SDHC 16GB CLASS 4;;; (ή εναλλακτικά, ποιούς άλλους τύπους δέχεται;;;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ στο δικό μου έχω μια kingston MICRO SDHC class 10

και μια ερώτηση , έχει η huawei κάτι αντίστοιχο όπως το SEUS τις SONY ; διέγραψα το πληκτρολόγιο και μετά από update του τηλεφώνου δεν μπορώ να γράψω τίποτα , δεν υπάρχει το πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

άκυρο , το έκανα και επειδή πρέπει να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας να πω ότι το έκανα με το δωρεάν πρόγραμμα MOBOGENIE
Link to comment
Share on other sites

εμενα πάντως όταν εγκαθιστώ μια εφαρμογή την συντόμευση μου την πηγαίνει στην τελευταία οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κάνει αυτό? Δεν θέλω όλες οι εφαρμογές να εμφανίζονται στα αρχικά TAB. Σε SONY, HTC κλπ. δεν γίνεται αυτό.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μεταφερεις σε αυτο το κινητο app στην καρτα μνημης για να απελευθερωνεται η εσωτερικη? επισης εχει καλο μεγαφωνο για να μιλας σε ανοικτη ακροαση? και τελος μπορεις να διαβασεις pdf h word αρχεια? δεν λεω αν ειναι ευκολο σχετικα με την οθονη αλλα αν υπαρχει δυνατοτητα. αν απαντουσατε αμεσα θα με βοηθουσατε μιας και σκεφτομαι και σημερα την αγορα του . ευχαριστω. α τελος εχετε βρει καμια θηκη προστασιας του?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σύνδεσα το τηλέφωνό μου με το Laptop (με Win XP), το οποίο δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο.

Στο "Ο Υπολογιστής", εμφανίζει 2 αφαιρούμενους δίσκους (G, H), που όταν κάνω κλικ επάνω τους μου βγάζουν το μήνυμα:

<<Τοποθετήστε μια δισκέτα στη μονάδα G (και H)>>.

Τί πρέπει να κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει "δεν υποστηριζει flash"

 

οταν λεει οτι εχει Document viewer δεν σημαινει οτι υποστηριζει pdf αρχεια?

αν κανεις root το κινητο χανεις την εγγυηση του?

Edited by bebis19
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το y300 απο εδώ http://www.minideal.net/huawei-ascend-y300-black-nuovo-4-1ghz-dual-core-jelly-bean-4-1-4gb-5-mpixel.html

Θέλω να ρωτήσω έχει φλας η κάμερα?γιατί μερίκες φωτο δείχνει οτι εχει και σε άλλες οχι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα πριν λίγες μέρες από εδώ.

Αυτό λοιπόν που παρέλαβα, έχει φλας, και Ελληνικό μενού.

Επίσης κάτι αναπάντεχο (για smartphones).... Το ξυπνητήρι, δουλεύει και με κλειστό το τηλέφωνο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα το. Σαββατο απo σκροτζομαγαζο στο γαλατσι (τιμιο μαγαζι)!

Αντικατεστησα ενα htc one s που εχασα :(. Δεν το περιμενα αλλα ειναι απιστευτη επιλογη για. 130ευρω. Ειναι ΑΨΟΓΟ αν και ειμαι heavy user. Ασυλληπτα value for money και αξιοπρεπεστατη εμφανιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα πριν λίγες μέρες από εδώ.

Αυτό λοιπόν που παρέλαβα, έχει φλας, και Ελληνικό μενού.

Επίσης κάτι αναπάντεχο (για smartphones).... Το ξυπνητήρι, δουλεύει και με κλειστό το τηλέφωνο!!!!

 

Δουλεύει αν έχεις επιλέξει να μην κλείνει ουσιαστικά ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει αν έχεις επιλέξει να μην κλείνει ουσιαστικά ποτέ.

Αυτή η επιλογή που αναφέρεις (να μην κλείνει ποτέ) πού υπάρχει;;;

Γιατί εγώ όταν το κλείνω, μου παρουσιάζει 3 επιλογές:

1. Απενεργοποίηση

2. Επανεκκίνηση

3. Λειτουργία πτήσης

....και επιλέγω "Απενεργοποίηση". Οπότε, αν έχω ρυθμίσει το ξυπνητήρι να χτυπήσει, χτυπάει με το τηλέφωνο "Απενεργοποιημένο" (δηλαδή κλειστό.... απ' ότι φαντάζομαι).

Έχεις κάποια άλλη εξήγηση;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Y300

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...