Jump to content

Huawei Y300


cactus75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλλον θα προτιμησω να φλασαρω την official της Huawei να τελειωνω αν δεν βαλω cm 10.2 ποσο σου βγαζει με πολυ χρηση η μπαταρια?

 

μέχρι τώρα με πολύ χρήση πάω γύρω στην 1,5 μέρα.. αν δεν το πειράζω πολύ, αλλά με wifi ή data ενεργά πάλι το φορτίζω μετά απο 2 μέρες.. και δεν το περίμενα αυτό να σου πω την αλήθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη εχω θεμα με το play μου γραφει ''Δυστυχως η εφαρμογη google play εχει σταματησει'' εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων απο το τηλ. κ μολις εκανα επαναφορα απο το TWRP recovery menu αλλα δεν διορθωθηκε παλι, μπορειτε να μου πειτε αν ξερετε πως γινεται unroot ωστε να το παω στον γερμανο.
Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα με πολύ χρήση πάω γύρω στην 1,5 μέρα.. αν δεν το πειράζω πολύ, αλλά με wifi ή data ενεργά πάλι το φορτίζω μετά απο 2 μέρες.. και δεν το περίμενα αυτό να σου πω την αλήθεια!

 

εμενα 1 μερα με τετοια χρηση...

καλησπερα παιδια... ειναι δυνατον να μου κραταει το κινητο περιπου μιαμιση μερα με μετρια εως πολυ χρηση αλλα παντα να γραφει οτι το 90% της μπαταριας το εφαγαν το cell standby kai to phone idle?

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα , έχω ένα μικρό προβληματάκι με το τηλέφωνο , έχω αγορασμένο το swiftkey αλλα αν δεν γράψω τουλάχιστον 1 μήνυμα κάθε μέρα το πληκτρολόγιο γυρνα στο εργοστασιακό του android !!! ξέρετε καμια λύση ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το εχω 3 μηνες σχεδον και δεν αντιμετωπισα κανενα προβληνα μεχρι τωτα.Και ειναι η τριτη συσκευη που αγοραζω απο αυτην την εταιρια.Σε αυτα τα χρηματα απλα δεν υπαρχει αντιπαλος τελος.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω την ρομ του τηλεφωνου μου σε flashable .zip arxeio?

edit: ειναι δυνατον να παει απο 72% σε 56 με ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμια χρηση σε 8 ωρες?

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω την ρομ του τηλεφωνου μου σε flashable .zip arxeio?

edit: ειναι δυνατον να παει απο 72% σε 56 με ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμια χρηση σε 8 ωρες?

 

Νομίζω κάπου εδώ μέσα θα υπάρχει η στοκ ρομ αν υπάρχει :) ή εδώ

Edited by Ragezer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το εχω 3 μηνες σχεδον και δεν αντιμετωπισα κανενα προβληνα μεχρι τωτα.Και ειναι η τριτη συσκευη που αγοραζω απο αυτην την εταιρια.Σε αυτα τα χρηματα απλα δεν υπαρχει αντιπαλος τελος.

 

Παιδια ψαχνω ενα καλο προγραμμα για CALL RECORDER (Αν ειναι δυνατον free)που να ακουγωνται & οι δυο συνομ/τες τα δοκιμασα σχεδον ολα & δεν βρικα τιποτα καλο.Αν ξερει κανεις κανενα προγραμμα PLEASE TELL ME

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω ενα καλο προγραμμα για CALL RECORDER (Αν ειναι δυνατον free)που να ακουγωνται & οι δυο συνομ/τες τα δοκιμασα σχεδον ολα & δεν βρικα τιποτα καλο.Αν ξερει κανεις κανενα προγραμμα PLEASE TELL ME

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο Google play βρήκα αυτές. Με μια γρήγορη ματιά, είδα ότι δεν δουλεύουν και πάρα πολύ καλά. Δηλαδή ηχογραφούν χαμήλα, άλλες σε κακή ποιότητα, και επειδή χρησιμοποιούν το μικρόφωνο της συσκευής προφανώς, καλό θα ήταν να ηχογραφήσεις με την ανοιχτή ακρόαση. Πάντως για παραπάνω νομίζω πρέπει να κοιτάξεις εδώ ή εδώ και όχι στο thread της συσκευής σου :D Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Aγορασα πριν μια εβδομαδα το κινητο. Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με το κινητο σε σχεση για τα χρηματα που εδωσα(137) με εξαιρεση δυο πραγματα, για τα οποια θα ηθελα και την γνωμη καποιου αλλου που να το εχει.

1. Το ηχειο φαινεται και σε εσας πολυ χαμηλο? Σε φαση που με το ζορι να ακους οτι χτυπαει οταν το εχεις καπου μακρια.

Εγω συγκρινοντας το με το Χ5 μου φαινεται οτι ειναι πολυ χαμηλη η ενταση.

2.Η μπαταρια θελει τουλαχιστον 2 ωρες να φορτισει! Πως γινεται αυτο? Στο Χ5 μεσα σε μια ωρα ηταν FULL.

Edited by rezoma
Link to comment
Share on other sites

Aγορασα πριν μια εβδομαδα το κινητο. Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με το κινητο σε σχεση για τα χρηματα που εδωσα(137) με εξαιρεση δυο πραγματα, για τα οποια θα ηθελα και την γνωμη καποιου αλλου που να το εχει.

1. Το ηχειο φαινεται και σε εσας πολυ χαμηλο? Σε φαση που με το ζορι να ακους οτι χτυπαει οταν το εχεις καπου μακρια.

Εγω συγκρινοντας το με το Χ5 μου φαινεται οτι ειναι πολυ χαμηλη η ενταση.

2.Η μπαταρια θελει τουλαχιστον 2 ωρες να φορτισει! Πως γινεται αυτο? Στο Χ5 μεσα σε μια ωρα ηταν FULL.

 

 

Το ηχείο είναι όντως πολύ χαμήλο! Αν διαβάσεις και λίγο πιο πάνω όλοι έχουμε το ίδιο παράπανω..αλλά δεν πειράζει. Τώρα για την μπαταρία, κάνει λίγη ώρα παραπάνω να φορτίσει αλλά κρατάει και διπλάσια από οτι σε άλλες συσκεύες. Παράδειγμα το Galaxy Ace που είχα, κρατούσε μια μέρα με 1000 ζόρια, ενώ αυτό έχει μεγαλύτερη οθόνη άρα και παραπάνω κατανάλωση, και παρ' όλα αυτά κρατάει 2 μέρες άνετα !

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το δευτερο smartphone μου. Το πρωτο ηταν το x5 και την συγκριση την κανω σε σχεση με εκεινο.

Μπορει να με κακομαθε το Χ5, τι να πω…

Link to comment
Share on other sites

το πειρα κι εγο απο merimobiles και περιμένω να ερθει μια ερώτηση οι custom roms θα δουλευουν κανονικα και στιν εκδοση που ειναι στιν ελλαδα και σε αυτην την εκδοση που εχο
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

το πειρα κι εγο απο merimobiles και περιμένω να ερθει μια ερώτηση οι custom roms θα δουλευουν κανονικα και στιν εκδοση που ειναι στιν ελλαδα και σε αυτην την εκδοση που εχο

 

Λογικά θα πρέπει να δουλεύουν, αν είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο. Πάντως η στοκ ρομ είναι πολύ καλή αν βάλεις έναν launcher καθαρά για το θέμα συνήθειας. Εγώ δεν βάζω custom σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να αφαιρέσω την εφαρμογή του Facebook? Δεν την χρησιμοποιώ ποτέ, και παρατήρησα ότι έχει μόνο την επιλογή για απενεργοποίηση και όχι για αφαίρεση..! Σπαστικό πολύ να έχει η στοκ ρομ μια εφαρμογή για ενα social network που δεν χρησιμοποιείς, και να σου πιάνει τσάμπα χώρο!
Link to comment
Share on other sites

μονο αν κανεις root το κινητό και βάλεις το superuser

 

το έχω κάνει ήδη.. από 'κει και πέρα?

Link to comment
Share on other sites

βάζεις έναν φιλε exporer όπως το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop και από το menu πας εργαλεία -εξερευνητής root-απεγκατάσταση εφαρμογής συστήματος και βρίσκεις την εφαρμογή που θες
Link to comment
Share on other sites

βάζεις έναν φιλε exporer όπως το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop και από το menu πας εργαλεία -εξερευνητής root-απεγκατάσταση εφαρμογής συστήματος και βρίσκεις την εφαρμογή που θες

 

Πάρα πολύ ωραία! Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

πες αν εκανες αυτο που ηθελες και ασε τα ευχαριστω

 

αχαχαχα!Ε για να είπα ευχαριστώ, σημαίνει ότι κατάφερα αυτό που ήθελα. Μαλίστα έβγαλα κι άλλες εφαρμογές εκτός απο το fb. Google+ κλπ !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας παιζουν τα καναλια απο wiziwig, sportlemon κλπ? Εμενα δεν μου παιζουν απο οποιοδηποτε browser και αν εχω μπει. Τι flaash player πρεπει να κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

είμαι κ εγω κάτοχος του κινητού αυτού. Το αγόρασα απο ebay Αγγλίας γιατί δεν το είχαν τα καταστήματα εδώ ή το είχαν πολύ ακριβό. Το αποτέλεσμα είναι να μην εχω την Ελληνική γλώσσα στα σμσ και να μην ανοίγει το google playstore μπας κ βρω καμιά λύση.

 

Παρακαλώ όποιος μέλος το εχει αγοράσει απο κατάστημα Ελλάδας και έχει Ελλ. μενού κ πληκτρολόγιο να γράψει αναλυτικά τα στοιχεία της ROM μπας και με την βοήθεια του πωλητή να βρώ μια λύση.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά για κάτι τόσο απλό (άποψη μου) είναι να μην μπεις στη διαδικασία να αλλάξεις ρομ...ψάξε στις προηγούμενες σελίδες του νήματος...έχω οδηγίες για ελληνικά γλώσσα και σουμουσου!

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ για την βοήθεια.

Ελλ. μενού οκ

keyboard ok

αλλα επιδή δεν εχει η συσκευή το playstore δεν μπορώ να βρω και να περάσω το greek dictionary

πως θα βαλω το playstore σ αυτήν την συσκευή?

Κάνω αυτά εδώ http://huawei-y300.tumblr.com/install-google-apps

αλλα γράφει instalation aborted

Edited by stelios_rs180
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Y300

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...