Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τιμή του έπεσε λίγο στα 580 ευρώ που παρατήρησα λίγο το expansys. Όσοι το έχετε η μπαταρία πόσο σας βγάζεις και με τι χρήση ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα.μου το έδωσε ένασ φίλος για μερικές μέρες απο σήμερα το πρωί και μέχρι στιγμής μου φαίνεται ενα αρκετά καλό κινητό.

αν και δν τα παω και πολυ καλα με το qwerty πληκτρολογιο κάπως βγαίνει με αυτό.

κάπως είδα την εφαρμογή του facebook που έχει ήδη εγκατεστημένη.δεν έχει συνομιλία και δεν ειτουργούν καθόλου τα μηνύματα.

χρειάζεται να κατεβάσω κάποια άλλη..?

[KOSK
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του έπεσε λίγο στα 580 ευρώ που παρατήρησα λίγο το expansys. Όσοι το έχετε η μπαταρία πόσο σας βγάζεις και με τι χρήση ;

Η μπαταρια του απλα ειναι αλλου...επειδη εχουν περασει πολλα κινητα απο τα χερια μουεχω να σου πω οτι σε ολατα κινητα που ειχα απο τις 8 το πρωι το iphone 5 κρατουσε το πολυ μεχρι τις 3 το μεσημερι, το νεξους 4 μεχρι τις 5 και το q10 στις 11 το βραδυ και ειχε άκομα 27% μπαταρια! Ολα ανοιχτα, 3g,δεδομενα,wifi.....μικροτερη οθονη βεβαια αλλα καιτερας μπαταρια....ειχα να πιασω τετοιο κινητο απο το nokia e6 οταν πρωτοβγηκε γιατι μετα απο την αναβαθμιση η νοκια το εσκισε...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του απλα ειναι αλλου...επειδη εχουν περασει πολλα κινητα απο τα χερια μουεχω να σου πω οτι σε ολατα κινητα που ειχα απο τις 8 το πρωι το iphone 5 κρατουσε το πολυ μεχρι τις 3 το μεσημερι, το νεξους 4 μεχρι τις 5 και το q10 στις 11 το βραδυ και ειχε άκομα 27% μπαταρια! Ολα ανοιχτα, 3g,δεδομενα,wifi.....μικροτερη οθονη βεβαια αλλα καιτερας μπαταρια....ειχα να πιασω τετοιο κινητο απο το nokia e6 οταν πρωτοβγηκε γιατι μετα απο την αναβαθμιση η νοκια το εσκισε...

 

Παιδιά και το Q5 έχει εξαιρετική μπαταρία. Όμως ΔΕΝ είναι αποσπωμενη. Σε περίπτωση που θέλει κάποιος να εχει δεύτερη εφεδρική κ να την αλλάζει.

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Απο σήμερα το έχει διαθέσιμο η Vodafone. Το μοντελο που φέρνει ειναι το SQN 100-3.

το expansys ξέρετε ποιό τύπο δίνει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ποιά είναι η επίσημη αντιπροσωπεία/επίσημο εξουσιοδοτημένο service της Blackberry στην Ελλάδα;

 

Googlarw και δε βρίσκω τίποτα...

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ποιά είναι η επίσημη αντιπροσωπεία/επίσημο εξουσιοδοτημένο service της Blackberry στην Ελλάδα;

 

Googlarw και δε βρίσκω τίποτα...

 

η vodafone φιλε...

Link to comment
Share on other sites

το expansys ξέρετε ποιό τύπο δίνει;

Δε γνωρίζω. Αλλά αν τους ρωτήσεις θα σου απαντήσουν. Συνήθως η εξυπηρέτηση ειναι καλή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο q10 η μπαταρια διαρκει περισσοτερο απο οτι στο z10?

 

Επισης πρεπει να κατεβασω διαφορετικη εφαρμογη στο pc απο αυτη που εχω για Torch 9800 για συγχρονισμο?

 

 

Συγχρονιζει επαφες ΟΤΑ απο google contacts ?

Edited by tigerdaytona
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

1) Κραταει περισσοτερο, αν το z10 κραταει περιπου 1 ημερα αυτο φτανει και τις 2 με την ιδια χρηση

 

2)Ναι πρεπει να κατεβασεις το blackberry Link

 

3)Μπορεις να το κανεις με CardDav. θα πας να προσθεσεις νεο account, θα διαλεξεις advanced στο κατω μερος της οθονης και μετα CardDav. Θα βαλεις το google account σου και εκει που σου λεει για σερβερ θα βαλεις google.com. Παιζει μια χαρα.

Αρα θα κανεις ενα account για να βλεπεις το google mail και θα κανεις δευτερο account οπως σου ειπα παραπανω για να συγχρονιζεις τα contacts

Edited by ringo7213
Link to comment
Share on other sites

To q10 αν αγοραστεί απο εξωτερικό και πάθει κατι ,τεχνικά εδώ Ελλάδα ποιος το υποστηρίζει ?

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

To q10 αν αγοραστεί απο εξωτερικό και πάθει κατι ,τεχνικά εδώ Ελλάδα ποιος το υποστηρίζει ?

Ευχαριστω :)

 

Καλημέρα, αν δεν κάνω λάθος η Vodafone...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν δεν κάνω λάθος η Vodafone...

Σε ευχαριστω :)

Αν αγοραστεί π.χ απο skroutz και χαλάσει ,το δίνουμε πισω στο καταστημα αγοράς και αυτός το παει στην Vodafone ?

Περίεργο μου φαίνεται πάντως :cry:

Θα ασχοληθεί η Vodafone με συσκευή ,η οποία αγοράστηκε απο αλλού ?

Να σαι καλα :)

 

Υ.Γ αν μπορει κάποιος παρακαλώ να δει το κουτί και να μου πει πιο μοντέλο απο τα 4 κυκλοφορει ελλαδα απο επίσημα καταστήματα

SQN100-1

SQN100-2

SQN100-3

SQN100-5

Ευχαριστω :)

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

To SQN100-3

Χίλια ευχαριστω :)

Για την εγγύηση αν το αγοράσω απο skroutz θα είμαι καλυμμενος απο την Vodafone η θα με γράψουν εάν προκύψει προβλημα ,διότι δεν αγοράστηκε απο τους ίδιους!

Σε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστω :)

Για την εγγύηση αν το αγοράσω απο skroutz θα είμαι καλυμμενος απο την Vodafone η θα με γράψουν εάν προκύψει προβλημα ,διότι δεν αγοράστηκε απο τους ίδιους!

Σε ευχαριστω :)

 

Καλημέρα, το Skroutz δεν είναι μαγαζί είναι μηχανή αναζήτησης. Λογικά ισχύει πανευρωπαϊκή εγγύση. Έχει αναφερθεί πολλές φορές, είτε σε καλύπτει η εγγύηση είτε όχι, στη Vodafone θα πρέπει να πας.

Edited by npatrin

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το Skroutz δεν είναι μαγαζί είναι μηχανή αναζήτησης. Λογικά ισχύει πανευρωπαϊκή εγγύση. Έχει αναφερθεί πολλές φορές, είτε σε καλύπτει η εγγύηση είτε όχι, στη Vodafone θα πρέπει να πας.

Ναι βρε το ξερω οτι το skroutz δεν ειναι μαγαζί :rolleyes:

Απλά μου φαινόταν περίεργο οτι η Vodafone εχει αποκλειστικά το service της blackberry στην ελλαδα .

Σε ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε το ξερω οτι το skroutz δεν ειναι μαγαζί :rolleyes:

Απλά μου φαινόταν περίεργο οτι η Vodafone εχει αποκλειστικά το service της blackberry στην ελλαδα .

Σε ευχαριστω πολυ :)

 

Καλημέρα...και εγώ δεν το γνώριζα. Αν και έχω BB συσκευές 5 χρόνια, ευτυχώς ποτέ δεν μου χρειάστηκε.

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις για το q10...

1η.αν εχεις καρτοκινητο με ενεργοποιημενα μβ ιντερνετ χρειαζεται το BIS?

2η...αν εχεις wifi ανοιχτο τις εφαρμογες απο app τις κατεβασεις μεσω wifi ή χρεωνεται στα μβ?

Xperia z
Link to comment
Share on other sites

1) Όχι παίζει με το mobile internet που υπάρχει για όλους τους συνδρομητές. BIS δεν υφίσταται στο bb10.

2) Μέσω wifi κανονικά.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...