Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,εκανα εχθες την αναβαθμιση 1.14 και μεχρι τωρα δεν εχω δει απολυτως κανενα προβλημα....αλλα δεν ειδα και καποια διαφορα...!!τι υποτιθεται διρθωνει/προσθετει η 1.14 και δεν το εχω δει???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους.......

 

Μολις σημερα πουλησα το LG G2 και πηρα το Xperia L.

Σε λιγες μερες θα σας αναλυσω ενα review απο την συμβιωση με το νεο μου τηλεφωνο.

 

Οσον αφορα την αναβαθμιση της συσκευης, μου λεει οτι πρεπει να το αναβαθμισω στην εκδοση 15.3.Α.0.26. Αυτη η εκδοση δεν ειναι παλια ?

Βαση το sait της SONY επρεπε κανονικα να μου περασει την εκδοση λογισμικου 15.3.A.1.14 ????? Το ιδιο συμβαινει και σε σας ?????

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους.......

 

Μολις σημερα πουλησα το LG G2 και πηρα το Xperia L.

Σε λιγες μερες θα σας αναλυσω ενα review απο την συμβιωση με το νεο μου τηλεφωνο.

 

Οσον αφορα την αναβαθμιση της συσκευης, μου λεει οτι πρεπει να το αναβαθμισω στην εκδοση 15.3.Α.0.26. Αυτη η εκδοση δεν ειναι παλια ?

Βαση το sait της SONY επρεπε κανονικα να μου περασει την εκδοση λογισμικου 15.3.A.1.14 ????? Το ιδιο συμβαινει και σε σας ?????

ναι φιλε μου η .14 ειναι η τελευταια λογικα θα σου την βγαλει αφου κανεις την .26! αλλιως περιμενε να σου ερθει!!

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου η .14 ειναι η τελευταια λογικα θα σου την βγαλει αφου κανεις την .26! αλλιως περιμενε να σου ερθει!!

 

Δικιο εχεις φιλε μου.... μολις μου εβγαλε ειδοποιηση για την .14 !!!!

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ποιο θεωρειτε το καλυτερο χρωμα για το xperia l?Ειμαι μεταξυ ασπρου και μαυρου?

 

φιλε μου ειμαι κατοχος του μαυρου αλλα πιστευω οτι το κοκκινο με τρελενει πλεων!! ασπρο μην παρεις με τπτ κατα την γνωμη μου (λογο παλαιοτερης εμπειριας με αλλο κινητο!)

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την Sony την Παρασκευή, με ενημέρωσαν μετά από ερώτησή μου πως εξετάζετε το ενδεχόμενο το L να πάρει 4.3. Άντε να δούμε... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την Sony την Παρασκευή, με ενημέρωσαν μετά από ερώτησή μου πως εξετάζετε το ενδεχόμενο το L να πάρει 4.3. Άντε να δούμε... :cool:

Σε κάποια λίστα της Sony πριν 2-3 μήνες ήταν μέσα στα κινητά που θα έπαιρναν την 4.3. Θα δούμε, εγώ είμαι αισιόδοξος

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την εβαλα την .14... Ενω δεν το ειχα σκοπο γιατι δεν εχα προβλημα με την .12 αλλα με επρηζε οταν εκλεινα το τηλ και με που το ανοιγα μετα, ολο μου ελεγε οτι εχει update ΟΤΑ παροτι το ειχα disable...τεσπα. Φυσικα το update δεν εκανε κατι και το εκανα root παλι ;)

 

Ας ελπισουμε να παρουμε μια ακομη major αναβαθμιση στο μελλον ετσι να γουσταρουμε...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε ροοτ για την 14??αν ναι μπορεί να το ανεβάσει κάποιος....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4939697#post4939697 εδώ είσαι... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την εβαλα την .14... Ενω δεν το ειχα σκοπο γιατι δεν εχα προβλημα με την .12 αλλα με επρηζε οταν εκλεινα το τηλ και με που το ανοιγα μετα, ολο μου ελεγε οτι εχει update ΟΤΑ παροτι το ειχα disable...τεσπα. Φυσικα το update δεν εκανε κατι και το εκανα root παλι ;)

 

Ας ελπισουμε να παρουμε μια ακομη major αναβαθμιση στο μελλον ετσι να γουσταρουμε...:cool:

 

περα απο το "πρηξιμο" για να γινει το update πιστευω οτι ειναι καλο να τις κανουμε εστω και το παραμικρο μπορει να αλλαζει :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα alepoudiarhs,

 

Δεν εχεις καθολου αδικο σε αυτο που λες, ομως ειμαι και της αγωγης οτι δουλευει καλα δεν το πειραζεις...:happy:

 

Το τηλ. το ειχα σεταρει οσο καλυτερα γινοταν και δεν ειχε προβλημα και υστερα απο το μηδαμινο update που δεν εκανε τιποτα ( βασικα ειναι το προβλημα σε οσους εχουν θεμα με proximity sensor) αναγκαστικα ξανα μανα σεταρισμα και να πω την αληθεια λογω ηλικιας (46)

με τρελαινει καθε τρεις και λιγο update χωρις ουσια...

 

Να βγαζουνε 2-3 κυριες αναβαθμισεις και απροβληματιστες να ειναι ολα οκ...πολλα θελω ε?:X

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα alepoudiarhs,

 

Δεν εχεις καθολου αδικο σε αυτο που λες, ομως ειμαι και της αγωγης οτι δουλευει καλα δεν το πειραζεις...:happy:

 

Το τηλ. το ειχα σεταρει οσο καλυτερα γινοταν και δεν ειχε προβλημα και υστερα απο το μηδαμινο update που δεν εκανε τιποτα ( βασικα ειναι το προβλημα σε οσους εχουν θεμα με proximity sensor) αναγκαστικα ξανα μανα σεταρισμα και να πω την αληθεια λογω ηλικιας (46)

με τρελαινει καθε τρεις και λιγο update χωρις ουσια...

 

Να βγαζουνε 2-3 κυριες αναβαθμισεις και απροβληματιστες να ειναι ολα οκ...πολλα θελω ε?:X

 

καλημερα φιλε μου!! το λιγοτερο ειναι αυτο που θελεις αλλα το θεμα ειναι οτι δεν δινουν τοση βαση στα κινητα με χαμηλη τιμη... το ξερω και απο το προηγουμενο που ειχα (live with walkman wt19i ) το οποιο ζητημα να ειχε παρει ενα update και σερνοταν το κινητο... κανονικα θα επρεπε ηδη να μας εχουν παει σε 4.3 και να ηταν ολα τελεια και συγχρωνος κατα την αποψη μου να βγαζουν update μονο για εφαρμογες τυπου καμερας,αλμπουμ walkman κτλ... αμα ειναι να ασχολουντε μονο με τις ναυαρχιδες τους απομακρυνουν τους υπολοπους πελατες κατα την αποψη μου! ας ελπισουμε οτι δεν θα μας ξεχασουν γιατι ειναι 8 μηνων το κινητο περιπου απ'οταν βγηκε στην κυκλοφορια...!:cool: και επισης το βαριεσαι ενα smartphone αμα δεν εχεις κατι καινουργιο να ασχολησαι :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε εντυπωσεις απο το εν λογο κινητο?

η μπαταρια του κραταει?

η φωτο του ειναι αξιοπρεπεις?

το βιντεο?

η μπροστινη του καμερα ,αν και Vga,ειναι καλη για βιντεοκλησεις?(προσωπικα το neo v που εχω ειναι πεντακαθαρη... )

γενικα τιποτε προβληματα εχει?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε εντυπωσεις απο το εν λογο κινητο?

η μπαταρια του κραταει?

η φωτο του ειναι αξιοπρεπεις?

το βιντεο?

η μπροστινη του καμερα ,αν και Vga,ειναι καλη για βιντεοκλησεις?(προσωπικα το neo v που εχω ειναι πεντακαθαρη... )

γενικα τιποτε προβληματα εχει?

 

η μπαταρια ειναι αρκετα καλη με πληρη χρηση κραταει μια μερα!

οι φωτο προσωπικα μου αρεσουν αρκετα εμενα!

βιντεο δεν εχω δοκιμασει τρελα!

μπροστινη καμερα για βιντεοκλησεις θα σε καλυψει πιστευω! δεν ειναι και η καλητερη αλλα μπορεις να κανεις την δουλεια σου!! καλυτερα βεβαια ειναι να το πιασεις και στα χερια σου απο κανενα εκθεσιακο!

απο προβληματα εμενα δεν εχει ουτε ενα,καποιοι εχουν αναφερει κατα καιρους!

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ειναι αρκετα καλη με πληρη χρηση κραταει μια μερα!

οι φωτο προσωπικα μου αρεσουν αρκετα εμενα!

βιντεο δεν εχω δοκιμασει τρελα!

μπροστινη καμερα για βιντεοκλησεις θα σε καλυψει πιστευω! δεν ειναι και η καλητερη αλλα μπορεις να κανεις την δουλεια σου!! καλυτερα βεβαια ειναι να το πιασεις και στα χερια σου απο κανενα εκθεσιακο!

απο προβληματα εμενα δεν εχει ουτε ενα,καποιοι εχουν αναφερει κατα καιρους!

 

σευχαριστω πολυ για της απαντησεις και τον χρονο σου!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ειναι αρκετα καλη με πληρη χρηση κραταει μια μερα!

οι φωτο προσωπικα μου αρεσουν αρκετα εμενα!

βιντεο δεν εχω δοκιμασει τρελα!

μπροστινη καμερα για βιντεοκλησεις θα σε καλυψει πιστευω! δεν ειναι και η καλητερη αλλα μπορεις να κανεις την δουλεια σου!! καλυτερα βεβαια ειναι να το πιασεις και στα χερια σου απο κανενα εκθεσιακο!

απο προβληματα εμενα δεν εχει ουτε ενα,καποιοι εχουν αναφερει κατα καιρους!

 

Συμφωνώ γτ έχει πολύ καλή νυκτερινή λήψη και ευκρίνεια καθώς η τεχνολογία HDR στις φωτογραφίες προσφέρει φυσικά χρώματα σε όλες συνθήκες φωτισμού . Έχει μπαταρία stamina που εντοπίζει πότε δεν λειτουργεί η οθόνη και απενεργοποιεί τις λειτουργίες που δεν χρειάζεσαι και ταυτόχρονα διατηρεί τις ειδοποιήσεις που θές και όπως έχω δει δεν έχει βγάλει προβλήματα το L

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε ένα δείγμα από την κάμερα χωρίς καμία ρύθμιση και καμία επεξεργασία. Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

για ενα βιντεο διαρκειας 10 λεπτων ,ποσο χωρο καταλαμβανει στην καρτα μνημης?

γιατι στο xperia m που πηρα στον αδερφο μου, καταλαμβανει 1.4 gb !!!

πολυ δεν ειναι για 12 λέπτα βιντεο?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,

 

Για τον φιλο alepoudiarh σε 2-3 μηνες θα παρουμε τη 4.3 ειμαι σχεδον σιγουρος, αλλα μεχρι εκει... κιτκατ με τιποτα.

 

 

Το L ειναι ανωτερο απο το Μ αξιζει τα παραπανω λιγα Ευρα...;)

 

Οσο για το video προσφατα με το L τραβηξα 8 λεπτα HD και με ηχο (ο ηχος ανεβαζει τα MB) και συνολικα ηταν 680 ΜΒ, οποτε νομιζω τα 1.4 GB για 12 λεπτα τα βλεπω υπερβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,

 

Για τον φιλο alepoudiarh σε 2-3 μηνες θα παρουμε τη 4.3 ειμαι σχεδον σιγουρος, αλλα μεχρι εκει... κιτκατ με τιποτα.

 

 

Το L ειναι ανωτερο απο το Μ αξιζει τα παραπανω λιγα Ευρα...;)

 

Οσο για το video προσφατα με το L τραβηξα 8 λεπτα HD και με ηχο (ο ηχος ανεβαζει τα MB) και συνολικα ηταν 680 ΜΒ, οποτε νομιζω τα 1.4 GB για 12 λεπτα τα βλεπω υπερβολικα...

 

φιλε μου μακαρι να ειχα την αισιοδοξια σου αλλα μεχρι να βγει κατι επισημο δεν το πιστευω και πολυ!!! ειναι ακομα υπο σκεψη για το αν θα το βγαλουν το 4.3 σε εμας και αυτο λεει πολλα... ηδη θα επρεπε κατα την αποψη μου να το ετοιμαζουν για ενα κινητο 7 μηνων περιπου κυκλοφοριας αλλα μονο για τις ναυαρχιδες τους ενδιαφεροντε!!

 

οσο για το βιντεο ισχυει οτι ειναι υπερβολικο αν και δεν εχω τραβηξει 10 λεπτα στο ενα λεπτο μου πιανει γυρω στα 60 mb αρα στο 10λεπτο πανω κατω θα πιανει γυρω στα 700!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το seus για το δικο μου το κινητο δεν το εχει (c2105)

ti γινεται?

ερωτηση ειναι καλυτερο να το ρουταρω?

πως αλλαζω kernel

κατι πρεπει να κανω για να αντεχει περισσοτερο η μπαταρια

μιλαμε μια μερα δεν με παει, απο το πρωι μεχρι το βραδυ εννοω με 100 %

εδω με το που το βγαζω παω στο 97 %

να το στειλω για σερβις καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...