Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι σημαινει αυτο κ για εμας που δεν ξερουμε?

CyanogenMod ειναι μια ομαδα βελτιωτων που φτιαχνουν roms για Android συσκευες.Συνηθως οι roms τους περιεχουν επιπλεον λειτουργιες που δεν παρεχει η stock rom...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαφνικά χτες μου έκανε 2 soft reboot (δηλαδή εμφάνισε την αρχική οθόνη χωρίς να ζητήσει pin)

Εχει συμβεί και σε άλλον ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η αναβάθμιση για 15.3.A.26 ήρθε χθες..

Και από ότι διαβάζω από τα φόρουμ σε όλους τους άλλους συγκριτικά ήρθε πολύ νωρίτερα. Έχει κανείς ιδέα κανείς, να μου πει γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Με αρκετό wifi ανοικτό και μισή ώρα τηλεφωνηματα

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η αναβάθμιση για 15.3.A.26 ήρθε χθες..

Και από ότι διαβάζω από τα φόρουμ σε όλους τους άλλους συγκριτικά ήρθε πολύ νωρίτερα. Έχει κανείς ιδέα κανείς, να μου πει γιατί?

Η συσκευή σου προφανώς είναι branded και γι'αυτό καθυστέρησε η αναβάθμιση (όπως γίνεται συνήθως στις branded συσκευές). :)

Με αρκετό wifi ανοικτό και μισή ώρα τηλεφωνηματα

 

Νομίζω μια χαρά είναι. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινότητα την έχετε στο αυτόματο ή όχι; Επειδή εμένα την πιο πολύ μπαταρία η οθόνη μου την τρώει...

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινότητα την έχετε στο αυτόματο ή όχι; Επειδή εμένα την πιο πολύ μπαταρία η οθόνη μου την τρώει...

 

Φυσιολογικο να στην τρωει η οθονη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μετα το update οσες εφαρμογες ενημερωνω, δεν ανοιγουν και θελουν απεγκατασταση και εκ νεου εγκατασταση; :mad:
"It's up to us to make the best of all things that come our way..."
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έχει τα κολλήματα των τελευταίων μοντέλων που είχα δηλ Ray, Sola κτλ.

 

Έχω το Galaxy S3 Mini, αν κάποιος ενδιαφέρεται, το ανταλλάζω με Xperia L.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έχει τα κολλήματα των τελευταίων μοντέλων που είχα δηλ Ray, Sola κτλ.

 

Έχω το Galaxy S3 Mini, αν κάποιος ενδιαφέρεται, το ανταλλάζω με Xperia L.

 

Εγώ δν το αλλάζω xperia L με κανένα κινητό :lol:. δεν το βαριέμαι με τίποτα και μέχρι στιγμής δεν μου έχει παρουσιάσει κολλήματα

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε με ξεκλειδωμένο bootloader δοκιμάστε τον Kernel ThunderZap 3.0. Με O/C στο 1.5Ghz δείτε τα σκορ στα benchmarks...;)

Τώρα είναι πύραυλος...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, έχω σχεδόν μια βδομάδα που έχω το xperia l αλλά δεν μπορώ να βρω πως να αποθηκεύσω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης μήπως μπορείτε να βοηθήσετε γιατί είμαι λίγο άσχετη

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, έχω σχεδόν μια βδομάδα που έχω το xperia l αλλά δεν μπορώ να βρω πως να αποθηκεύσω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης μήπως μπορείτε να βοηθήσετε γιατί είμαι λίγο άσχετη

Ευχαριστώ

 

Γεια σου. Πλεον δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα. Αλλα το L εχει αρκετο χωρο για εφαρμογες. Σου εβγαλε μηνυμα για λιγη μνημη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου. Πλεον δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα. Αλλα το L εχει αρκετο χωρο για εφαρμογες. Σου εβγαλε μηνυμα για λιγη μνημη;

 

οχι απλα μου φανηκε περιεργο...αρα η καρτα μνημης χρησιμοποιειται μονο για μουσικη, φωτος, κ.ά;;

σ ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα μου φανηκε περιεργο...αρα η καρτα μνημης χρησιμοποιειται μονο για μουσικη, φωτος, κ.ά;;

σ ευχαριστω:)

 

Ακριβως..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα. Πριν από 1 μήνα περίπου αγόρασα το Xperia L. Όλα πήγαιναν μια χαρά δεν είχα κάποιο πρόβλημα, έως ότου έκανα την αναβάθμιση σε 4.2.2 και 15.3.Α.0.26. Από τότε το κινητό κολλάει όταν είναι σε αναμονή και προσπαθώ να το ξεκλειδώσω με αποτέλεσμα να κάνει restart χωρίς κωδικό pin και να δουλεύει μια χαρά στη συνέχεια. Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και όταν λαμβάνω εισερχόμενη κλήση. :mad: Δεν το κάνει συνέχεια αλλά τουλάχιστον 3 με 4 φορές την μέρα. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Μπορεί να φταίει η κάρτα sim που είναι κάποιον ετών ή δεν υπάρχει περίπτωση; Παίζει να φταίει η αναβάθμιση σε 4.2.2;

 

 

Υ. Γ. Η πρώτη εγκατάσταση της ενημέρωσης έγινε μέσω wi-fi στη συνέχεια έγινε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Εγκατάσταση εκ νέου από το PCC με επιδιόρθωση μετά ξανά επαναφορά και τώρα σκέφτομαι να το στείλω για service...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα πήγαιναν μια χαρά δεν είχα κάποιο πρόβλημα, έως ότου έκανα την αναβάθμιση σε 4.2.2 και 15.3.Α.0.26. Από τότε το κινητό κολλάει όταν είναι σε αναμονή και προσπαθώ να το ξεκλειδώσω με αποτέλεσμα να κάνει restart χωρίς κωδικό pin και να δουλεύει μια χαρά στη συνέχεια.

Αυτό μου το έχει κάνει εμένα 2 φορές, κατά άλλα δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα με την 4.2.2

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό σημαίνει ότι άρχισε να κυκλοφορεί ευρέως η νέα αναβάθμιση;

 

Άραγε είναι η 4.3;;

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο. Όταν τερματιζω μια κλήση εμφανίζει μια παραγραφουλα με κάτι λέξεις περίεργες αγγλικές που εξαφανίζονται γρήγορα κ δεν μπορώ να βγάλω πριντσκριν . Τι είναι; δεν παρατηρώ κάποιο κόλλημα η κάτι στη λειτουργία του κινητού.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο. Όταν τερματιζω μια κλήση εμφανίζει μια παραγραφουλα με κάτι λέξεις περίεργες αγγλικές που εξαφανίζονται γρήγορα κ δεν μπορώ να βγάλω πριντσκριν . Τι είναι; δεν παρατηρώ κάποιο κόλλημα η κάτι στη λειτουργία του κινητού.

 

Μηπως εχεις βαλει καμια εφαρμογη για αναγνωριση αριθμου ή κατι τετοιο τελευταια;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα που να έχει σχέση με κλήσεις.

 

Λοιπόν εμφανίζει πρώτα μια παράγραφο και μετά αυτό.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Εντός της εβδομάδας αναμένεται νέο update (bug fix) που λύνει όλα τα προβλήματα με την 4.2.2!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...