Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου την παρέα του xperia L. Το θέμα μου είναι ότι ακούμε για 4.3 και 4.4 και για 15.3.Α.0.27 (bug fix του 4.2.2) και τίποτα απ' αυτά δεν βλέπουμε. Μέσα στο forum πέτυχα ανακοίνωση για 4.3 και 4.4 μέσα στην οποία δεν συμπεριλαμβάνεται το L. Συνήθως η Sony δίνει μέχρι 2 αναβαθμίσεις σε κάθε συσκευή οπότε παίζει παίζει να μην πάρουμε καμία απ τις δύο? Αν γνωρίζει κανείς αν θα τα πάρουμε κ πότε κ πώς θα τα πάρουμε ας μας βοηθήσει, ευχαριστώ! ;)
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου την παρέα του xperia L. Το θέμα μου είναι ότι ακούμε για 4.3 και 4.4 και για 15.3.Α.0.27 (bug fix του 4.2.2) και τίποτα απ' αυτά δεν βλέπουμε. Μέσα στο forum πέτυχα ανακοίνωση για 4.3 και 4.4 μέσα στην οποία δεν συμπεριλαμβάνεται το L. Συνήθως η Sony δίνει μέχρι 2 αναβαθμίσεις σε κάθε συσκευή οπότε παίζει παίζει να μην πάρουμε καμία απ τις δύο? Αν γνωρίζει κανείς αν θα τα πάρουμε κ πότε κ πώς θα τα πάρουμε ας μας βοηθήσει, ευχαριστώ! ;)

 

Κατά 99% πάμε για 4.3 αρχές του 2014 http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=22826 . Καλές γιορτές... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους

Μακάρι να είναι η 4.3 αλλά εγώ δεν είμαι πολύ αισιόδοξος πως θα την πάρουμε τόσο σύντομα (πριν 2 μήνες πήραμε την 4.2.2)

Πάντως αν διαβάσατε τα σχόλια όλοι λένε πως αν είναι νέα έκδοση του Android τότε θα έπρεπε να αλλάξει το νούμερο στην έκδοση

 

"It's not 4.3. 4.3 updates change the 2nd number!

 

If it was 4.3, then the build number should go like this: 15.4.X.X.XX.

 

Δηλαδή αντί της 15.3.Α.x που έχουμε τώρα θα έπρεπε να είναι 15.4

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

φίλε δυστυχώς κι εγώ αυτό διάβασα και φοβάμαι ότι πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση του 4.2.2 άρα αποκλείουμε λογικά την 15.3.Α.0.27 που περιμέναμε άμεσα για τα bugs και αναμένουμε αυτήν. Πάντως θα θέλα την 4.4 AOSP που "είχε ανακοινώσει" και για το L η Sony αλλά απ' ότι φαίνεται.... :( Τσεκάρετε κάτι unofficial gaming εκδόσεις του απο rom των xda-developers

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2565727

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2555553

Link to comment
Share on other sites

γυρω στα 5.8. Άσχετο με τα 4.1 είχα το πρόβλημα που ανέφερε αρκετές σελίδες πριν κάποιος δλδ να δουλευει ο επεξεργαστής τέρμα και να τρώει μαζί με το λειτουργικό το 70+% της μπαταρίας και η οθόνη μόλις 12% κ μετά έβαλα τα 4.2 κ εστρωσε κ έτρωγε κανονικά όπως σε όλα τα κινητά το περισσότερο η οθόνη αλλά πραγματικά κατέστρεψαν την αυτόματη προσαρμογή φωτισμού της που στα 4.1 δουλευε τέλεια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Να κάνω μια ερώτηση κι εγώ για την μνήμη του τηλεφώνου. Μου δείχνει στον αποθηκευτικό χώρο:

Συνολικός χώρος 1,57 GB με διαθέσιμο 0,9GB

και Εσωτερικό χώρο αποθήκευσης 4,1GB με διαθέσιμα 2,85GB

Είναι λογικά τα παραπάνω νούμερα ή παίζει πρόβλημα; Τα 8GB που έχει η εσωτερική μνήμη που είναι;;;;;;

Και κάτι ακόμα, η εκαθάριση της εσωτερικής μνήμης τι καθαρίζει; Τους ήχους κλήσεις;

Edited by stonerolling
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά

κάτοχος κι εγώ του L από εχτές και πέρασα αμέσως την αναβάθμιση σε 4.2.2 15.3.Α.0.26

αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν έχει κάνει κανείς root και αν τελικά χρειάζεται σε κάτι άλλο εκτός από το backup

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται σε πάρα πολλά πράγματα το root. Μπορούμε να μιλάμε πολύ ώρα για αυτό. Από το να περάσεις κάποια mods και να βάλεις custom rom και recovery μέχρι να διώξεις τις ενοχλητικές διαφημίσεις από τις εφαρμογές..;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είχα κάνει root και στο neo v που είχα πριν και είχα δει μεγάλη διαφορά.

γι'αυτο και μόλις πήρα το L στα χέρια μου άρχισα να κοιτάζω για root.

υπάρχει κάποιος εύκολος και δοκιμασμένος τρόπος για root στο L?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα παιδιά!! επιτέλους τελείωσα την ανάγνωση όλου του συγκεκριμένου θέματος και παραμένω προβληματισμένος με κάποια προβληματάκια που αντιμετωπίζω!! καταρχάς να θέσω ότι είμαι άσχετος σχετικά με ότι έχει σχέση με smartphone έχωντας αποκτήσει μόνο 2 και αυτό ειναι το δευτερο και το χειροτερο ειναι οτι δεν εχω ασχοληθει καν με ροοτ το μονο που ξερω ειναι οτι μπορς να αλλαξω τον bootloader!! (πρωην κατοχος του LIVE WITH WALKMAN(WT19I))Καταρχας η ως τωρα αποψη μου για το κινητο ειναι αψοχη!!! δεν κολλαει καθολου τρεχει αψοχα αν και η οθονη δεν με καλυπτει απο την αποψη οτι θελει λιγο πιο γερα να ακοθμπησεις το δαχτυλο και δεν ειναι τοσο ευκολη με την ακρη του δαχτυλου!δευτερων σε παιχνιδι που το δοκιμασα οπως το fast and furius 6 ενω το τρεχει τελεια μου κρασαρει αρκετες φορεσ και βγαζει την κλασσικη εικονα να στειλω μια αναφορα!επισης το walkman μου κολλαει αρκετες φορες σαν να κανει αρκετη ωρα στο να διαβασει ολα τα αρχεια που εχει μεσα τα οποια να ειναι το πολυ 30 κομματια... αλλο ενα κουσουρι του με την καινουργια εκδοση 4.2.2 στην καμερα ενω ειμαι αρκετα ικανοποιημενος (για τα λεφτα του) μου κρασαρε 2 φορες επειτα απο αρκετες φωτο που τραβηξα εκεινη την στιγμη και δυστηχως ενα βιντεο που τραβηξα ενω υπαρχει σαν κινητο το δειχνει σαν κατεστραμενο και δεν μπορει να παιξει πουθενα(παρεπιπτοντως ξερει κανεις αν μπορω να το επαναφερω) γενικοτερες λυσεις για αυτα? συγνωμη για την πολυλογια αλλα μετα απο τοσο διαβασμα ειπα και εγω να θεσω τα προβληματα μου!! ευχαριστω εκ των προτερων!επισης το hands free που ειχατε αναφερει ειναι αψοχο και πολυ δυνατο!!

 

edit:επισης να προσθεσω κατι τελευταιο στο antutu επιασα 12300 το μεγαλυτερο! χωρις ροοτ χωρις τπτ! ειναι καλο σκορ?

Edited by alepoudiarhs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Να κάνω μια ερώτηση κι εγώ για την μνήμη του τηλεφώνου. Μου δείχνει στον αποθηκευτικό χώρο:

Συνολικός χώρος 1,57 GB με διαθέσιμο 0,9GB

και Εσωτερικό χώρο αποθήκευσης 4,1GB με διαθέσιμα 2,85GB

Είναι λογικά τα παραπάνω νούμερα ή παίζει πρόβλημα; Τα 8GB που έχει η εσωτερική μνήμη που είναι;;;;;;

Και κάτι ακόμα, η εκαθάριση της εσωτερικής μνήμης τι καθαρίζει; Τους ήχους κλήσεις;

 

Φυσιολογικά είναι τα νούμερα

Το κινητό έχει 8 GB μνήμης απο τα οποία μένουν ελεύθερα για χρήση τα 5.8 (τα χωρίζει σε μνήμη συσκευής και εσωτερικό χώρο αποθήκευσης)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

update 15.3.A.1.12 διαθεσιμο τωρα στην ελλαδα με pc companion https://www.facebook.com/photo.php?fbid=263147303836451&set=a.161311097353406.36868.157989471018902&type=1&theater Edited by KOSTAS_27
Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση εγινε! παρατηρησεις ως τωρα ειναι οτι η καμερα βελτιωθηκε κατα πολυ, διορθωθηκε η μεταφορα δεδομενων στην καρτα sd και καλυτερη αφη στην οθονη!!

 

edit:διορθωθηκε μεν η μεταφορα στην sd αλλα τωρα μου βγαζει συνεχεια παραθυρο στην γραμμη εργαλειων να κανω μεταφορα δεδομενων στην sd γιατι η εσωτερικη μνημη ειναι στο 75% ενω δεν εχω τπτ να μεταφερω!!!

Edited by alepoudiarhs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι τρελα για το τηλεφωνακι μου αρεσει πολυ η sony θα ηθελα να ρωτησω σε οποιους το πηραν τωρα ειναι ευχαριστημενοι απο αποδοση??

Το εχει παρει κανει στην προσφορα του mediamarkt???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι τρελα για το τηλεφωνακι μου αρεσει πολυ η sony θα ηθελα να ρωτησω σε οποιους το πηραν τωρα ειναι ευχαριστημενοι απο αποδοση??

Το εχει παρει κανει στην προσφορα του mediamarkt???

 

καλημέρα και χρόνια πολλά,

μία χαρά είναι το τηλέφωνο, πήρε και αναβάθμιση εχθές το βράδυ.

αρκετά καλό επεξεργαστή, επαρκείς μνήμη ραμ (δεν κολλλαει πουθενά) και αξιοπρεπείς οθόνη.

όσον αφορά την μπαταρία και κάποια παράπονα που ακόυγονται κατα καιρούς απο κάποιους, ένα έχω να πώ.. :p με κλειστό το ιντερνετ και χρήση μόνο ράδιου και με αρκετά τηλέφωνα... δίαρκεια 4,5 ημέρες.. !!!

 

ΥΓ. το mediamarkt έχει σε προσφορά το XPERIA M.. το L θα το βρείς σε αρκετά καλή τιμή στο skroutz.. http://www.skroutz.gr/s/3053447/Sony-Xperia-L.html

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4939697#post4939697 Πως να κάνετε Root μετά την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού (15.3.A.1.12). Καλή χρονιά παιδιά, με υγεία!
Link to comment
Share on other sites

Σε ολους εχει εμφανιστεί η αναβάθμιση? Γιατι σε εμενα δεν εχει ερθει κατι...τι βελτιώσεις εχει η καμερα?

 

σύνδεσε το στο pc φίλε...

κι εγώ το κάνω μόλις τώρα...

και μετά βουρ για rootάρισμα....

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι φοβερο!! καλυτερα να το παρεις απο skroutz εγω το πηρα απο το kinhtomou.gr(δεν ξερω αν δεν κανει να κανω διαφημιση)και ειναι εμπιστο μαγαζι γιατι εχουν παρει και φιλοι μου απο εκει!οσοι εχουν παραπονα λογικα ηταν ελλατωματικο το κινητο!! στην καμερα εχει καλυτερες νυχτερινες ληψεις οσο το εχω τεσταρει!! η αναβαθμιση υπαρχει στο pc companion! αμα δεν σου εχει εμφανιστει υπομονη δεν θα αργησει!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...