Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ακούσει για το ίδιο σε ένα Xperia J συναδέλφου που όταν σύνδεε τα ακουστικά κόλλαγε το κινητό και μου είχε πει πως το bug θα λυθεί με κάποιο fw update

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ρε έτσι νομιζω..

 

Είναι πολύ πιο περιποιημένη και νομίζω πως έφτιαξε και τη μπαταρία λιγάκι.

 

Χρονια πολλά κιόλλα :)

 

Ευχαριστώ πολύ :) :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πατησα στον αριθμο εκδοσης αρκετες φορες και μου εβγαλε ενδειξη οτι (ειστε πλεον προγραματιστης).Υποψην δεν ειμαι root...

Ξερει κανεις γιατι το εβγαλε αυτο και αν επηρεαζει σε κατι......

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πατησα στον αριθμο εκδοσης αρκετες φορες και μου εβγαλε ενδειξη οτι (ειστε πλεον προγραματιστης).Υποψην δεν ειμαι root...

Ξερει κανεις γιατι το εβγαλε αυτο και αν επηρεαζει σε κατι......

 

Ειναι ενα κρυφο μενου με πιπλεον επιλογες. Αν δεν γνωριζεις μην ασχοληθεις μαζι του.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα ακούσει για το ίδιο σε ένα Xperia J συναδέλφου που όταν σύνδεε τα ακουστικά κόλλαγε το κινητό και μου είχε πει πως το bug θα λυθεί με κάποιο fw update

 

Δεν εχει τυχει αυτο σε κανεναν???????????

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενημερωση με το Seus,το κινητο δεν μου το εδινε και περασα την 4.2.2.Το θεμα με την μνημη δε λυθηκε,συνεχιζει να δινει διαθεσιμο μονο 4gb.Εκανα καθαρη εγκατασταση ολα καλα,απλα δεν ειναι πλεον διαθεσιμες οι φωτο της συσκευης,αυτες που ειχε οταν αγοραστηκε.Ξερεις κανεις γιατι???

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενημερωση με το Seus,το κινητο δεν μου το εδινε και περασα την 4.2.2.Το θεμα με την μνημη δε λυθηκε,συνεχιζει να δινει διαθεσιμο μονο 4gb.Εκανα καθαρη εγκατασταση ολα καλα,απλα δεν ειναι πλεον διαθεσιμες οι φωτο της συσκευης,αυτες που ειχε οταν αγοραστηκε.Ξερεις κανεις γιατι???

Μα έτσι και αλλιώς η συσκευή έχει 4GB στο εσωτερικό partition (3 ελεύθερα για χρήση), πως περιμένεις να δείξει παραπάνω ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει τροπος να μας ερχονται ειδοποιήσεις οτι εχουμε μήνυμα στο viber η στο whatsup χωρις να ειμαστε συνδεδεμενοι σε wifi η 3g?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει τροπος να μας ερχονται ειδοποιήσεις οτι εχουμε μήνυμα στο viber η στο whatsup χωρις να ειμαστε συνδεδεμενοι σε wifi η 3g?

 

Πως να γινει αυτο αφου οι εφαρμογες αυτες χρησιμοποιουν δεδομενα για να λειτουργουν;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχει τα δεδομένα ανοιχτά χωρίς να είσαι σε 3G. Απλά θα είναι πολύ αργό. Τικάρεις την επιλογή "Δεδομένα Ενεργά" και "Moνο GSM" στην λειτουργία δικτύου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω θα κοιταξω αν κ πιστευω κανει για αυτο που το θελω...απλα την χρεωση πρεπει να δω. κατι ακομα εχει χρησιμοποιήσει κανεις τους φακους της σονυ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους στο φόρουμ. Επειδή σε λίγο καιρό θα αλλάξω τα "παραδοσιακα" κινητά μου και θα αγοράσω το πρώτο μου smartphone ήμουν ανάμεσα στο Samsung Galaxy Core και στο Sony Xperia L. Τείνω εν τέλη προς το L, λόγω του ομορφοτερου σχεδιασμού του, του δυνατού ηχείου του και του επεξεργαστή. Επειδή λοιπόν κυρίως θέλω το κινητό μου να έχει πολύ καλή μουσική, να μην κολλάει γενικά με εφαρμογές φβ, youtube κλπ, πείτε μου πιστέυετε ότι όντως είναι καλύτερη επιλογή το L από το Core. Και επίσης μόλις αγοράσω το κινητό θα μπορώ αμέσως να κατεβάσω την ανανεομένη έκδοση του λογισμικού 4.2.2 για να αποφύγω διάφορα προβλήματα που αναφέρθηκαν ή θα πρεπει να μέινω αρχικά με το 4.1.2. (Είμαι άσχετη σε θέματα root, updates kai smarthpones γενικά). Επειδή έχω ταλαιπωρηθεί γενικά παλαιότερα από ελαττωματικά κινητά θέλω αυτή την φορά να μην υπάρχουν προβλήματα (τουλάχιστον από οτι μπορεί να διορθωθεί με software). Ευχαριστώ εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους στο φόρουμ. Επειδή σε λίγο καιρό θα αλλάξω τα "παραδοσιακα" κινητά μου και θα αγοράσω το πρώτο μου smartphone ήμουν ανάμεσα στο Samsung Galaxy Core και στο Sony Xperia L. Τείνω εν τέλη προς το L, λόγω του ομορφοτερου σχεδιασμού του, του δυνατού ηχείου του και του επεξεργαστή. Επειδή λοιπόν κυρίως θέλω το κινητό μου να έχει πολύ καλή μουσική, να μην κολλάει γενικά με εφαρμογές φβ, youtube κλπ, πείτε μου πιστέυετε ότι όντως είναι καλύτερη επιλογή το L από το Core. Και επίσης μόλις αγοράσω το κινητό θα μπορώ αμέσως να κατεβάσω την ανανεομένη έκδοση του λογισμικού 4.2.2 για να αποφύγω διάφορα προβλήματα που αναφέρθηκαν ή θα πρεπει να μέινω αρχικά με το 4.1.2. (Είμαι άσχετη σε θέματα root, updates kai smarthpones γενικά). Επειδή έχω ταλαιπωρηθεί γενικά παλαιότερα από ελαττωματικά κινητά θέλω αυτή την φορά να μην υπάρχουν προβλήματα (τουλάχιστον από οτι μπορεί να διορθωθεί με software). Ευχαριστώ εκ των προτερων :)

 

 

Καλύτερη επιλογή το L σε όλα απο το core.. Ήμουν και εγώ σ αυτή τη φάση και επέλεξα το L για την αδερφή και την κοπέλα μου και είναι πολύ καλό!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου πρώτες εντυπώσεις από την 4.2.2 είναι οι εξείς :

1) το κινητό πάει σφαίρα και δεν κολάει πουθενά

2) το θέμα που υπήρχε με το notification led και το stamina mode δεν υπάρχει πιά. Θυμίζω πως στην 4.1.2 όταν είχες ενεργοποιημένο το stamina mode το notification led δεν άναβε για αναπάντητες κλήσεις και μηνύματα.

3) Στην οθόνη κλειδώματος με μοτίβο δείχνει πλέον την φωτογραφία που έχεις επιλέξει και όχι το αρχικό επιλεγμένο wallpaper. Επίσης στο μοτίβο δεν υπάρχει πια η ερώτηση ασφαλείας

 

Με λίγα λόγια η 4.2.2 ΤΑ ΣΠΑΕΙ ...

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου πρώτες εντυπώσεις από την 4.2.2 είναι οι εξείς :

3) Στην οθόνη κλειδώματος με μοτίβο δείχνει πλέον την φωτογραφία που έχεις επιλέξει και όχι το αρχικό επιλεγμένο wallpaper. Επίσης στο μοτίβο δεν υπάρχει πια η ερώτηση ασφαλείας

 

Με λίγα λόγια η 4.2.2 ΤΑ ΣΠΑΕΙ ...

 

Συμπληρώνω πως πλέον έχουμε lock screen widgets!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω πως πλέον έχουμε lock screen widgets!
Τί είναι ακριβώς αυτό ;

 

# edit Το βρήκα

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2.κατά το άνοιγμα της συσκευής εξαφανιζονται οι συντομεύσεις από την επιφανεια εργασίας,των εφαρμογών που έχω μεταφέρει στην εσωτερική μνήμη. Έκανα επιδιόρθωση μέσω pc companion αλλά δεν κατάφερα κάτι. Μου διαφεύγει κάποια λεπτομέρεια ή αφορά την καινούργια έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους στο φόρουμ. Επειδή σε λίγο καιρό θα αλλάξω τα "παραδοσιακα" κινητά μου και θα αγοράσω το πρώτο μου smartphone ήμουν ανάμεσα στο Samsung Galaxy Core και στο Sony Xperia L. Τείνω εν τέλη προς το L, λόγω του ομορφοτερου σχεδιασμού του, του δυνατού ηχείου του και του επεξεργαστή. Επειδή λοιπόν κυρίως θέλω το κινητό μου να έχει πολύ καλή μουσική, να μην κολλάει γενικά με εφαρμογές φβ, youtube κλπ, πείτε μου πιστέυετε ότι όντως είναι καλύτερη επιλογή το L από το Core. Και επίσης μόλις αγοράσω το κινητό θα μπορώ αμέσως να κατεβάσω την ανανεομένη έκδοση του λογισμικού 4.2.2 για να αποφύγω διάφορα προβλήματα που αναφέρθηκαν ή θα πρεπει να μέινω αρχικά με το 4.1.2. (Είμαι άσχετη σε θέματα root, updates kai smarthpones γενικά). Επειδή έχω ταλαιπωρηθεί γενικά παλαιότερα από ελαττωματικά κινητά θέλω αυτή την φορά να μην υπάρχουν προβλήματα (τουλάχιστον από οτι μπορεί να διορθωθεί με software). Ευχαριστώ εκ των προτερων :)

 

To L είναι ότι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά και είναι vfm και δν θα μετανοιώσεις την αγορά του . Γενικότερα δεν εχει βγάλει προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Το notification led από που το ρυθμίζεις;

Ρυθμίσεις, οθόνη, παλμός φωτ. ενδ. ειδοπ.

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, οθόνη, παλμός φωτ. ενδ. ειδοπ.

 

Σε ευχαριστώ μέχρι τον ουρανό :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Έχω αγοράσει το Sony Xperia L και θέλω να συγχρονίσω τις φωτογραφίες με τον υπολογιστή μου. Μπορώ να συγχρονίσω τα άλπουμ με το Google Drive ή πως αλλιώς γίνεται; Θέλω να αποφύγω την σύνδεση με καλώδιο.

 

Ευχαριστώ

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για το Google Drive οπότε λογικά από κει θα μπορείς να κάνεις τον συγχρονισμό που θες μέσω WiFi.:)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Επειδή και εγώ σύντομα θα γίνω κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού, θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για να είμαι έτοιμος όταν θα έρθει το τηλ. :p

 

1) Το seus που αναφέρετε συνέχεια είναι αυτό εδώ; Στο clean install χάνονται όλα έτσι;

2) Καρτούλα SD δέχεται όλες τις κλάσεις ή δεν χρειάζεται να πάρω μια class10;

3) Επειδή τώρα έχω ένα Nokia c5-00, ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να περάσω τις επαφές μου; Εκτός google contacts.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...