Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράνοια! Το έχει λύσει κανεις το θέμα;

 

Μια λύση που βάλαν οι xda με διαγραφή του .thumbnails δεν μου δουλεψε!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά, αν περάσεις την 4.2.2 και κάνεις και ένα ολικό φορμάτ, το πρόβλημα θα έχει λυθεί.

 

Οντως,αυτο επιβεβαιωνεται απο posts στο FB κ στο XDA...

Link to comment
Share on other sites

Οντως,αυτο επιβεβαιωνεται απο posts στο FB κ στο XDA...

 

Αυτο εκανα μόλις και περιμένω να λυτρωθώ!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για να καταλαβω απο τα 8gb εσωτερικης μνημης ειναι διαθεσιμα για εφαρμογες μονο 1570 mb ... ? εγω νομιζα πως θα ηταν 5.5 gb user avaliable
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για να καταλαβω απο τα 8gb εσωτερικης μνημης ειναι διαθεσιμα για εφαρμογες μονο 1570 mb ... ? εγω νομιζα πως θα ηταν 5.5 gb user avaliable

 

Οχι σύνολο 5.5 ειναι διαθέσιμα, απλά το κινητό τα "σπάει" σε δύο παρτίσιονς, ένα για "εφαρμογές" και ένα για "υλικό" (π.χ. φωτο κλπ). Αλλά στο δεύτερο παρτίσιον (που ειναι περίπου 4 γκιγκα) μπορεις να βαλεις και εφαρμογές.

 

Να πώ το πόνο μου με το κάθε [....] στη κάθε εταιρία που το παίζει (ή του λένε να το παίζει, δεν τον κατηγορώ) τεχνική υποστήριξη;

Θα τον πώ:

 

Αν θυμάστε τον Ιούνιο που είχα πάρει το κινητό, για κάποιο λόγο που ποτέ τελικά δεν μάθαμε, το "Σύστημα Android" μου κατανάλωνε όλη τη μπαταρία. Μπορεί να ήταν και ιδέα μου, μιας και σε βάθος χρόνου και με νορμαλ χρήση έβγαζα τη μέρα, αλλά δεν θα σταθώ εκεί.

 

Θα σταθώ στο ότι τη περισσότερη μπαταρία την έτρωγε το "Σύστημα android" και όχι η λειτουργία "Οθόνη" που σε ολες τις νορμαλ συσκευές γίνεται (σε 3 κινητά και 1 ταμπλέτα που υπάρχει στο σπίτι τουλάχιστον αυτό γίνεται). Η ανάλυση έδειχνε 45% Σύστημα και μόλις 20-30% οθόνη, πράγμα ανώμαλο!

 

Απάντηση (1): Εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος της Sony: "Έτσι είναι αυτές οι συσκευές, επειδή έχουν πολλούς πυρήνες τρώνε πολύ μπαταρία".

Του απαντάω "μα και η ταμπλέτα 4πύρηνη ειναι αλλα η οθόνη τρώει το 80%"

Απάντηση - βόμβα: "εε ριξε της τη φωτεινότητα"...

 

Απάντηση (2): Τηλεφωνική εξυπηρέτηση Sony: "Βαλτε το στο Stamina mode και θα πεσει η κατανάλωση"

"Μα καλή μου το σταμινα κανει άλλα πράγματα, που δεν τρώνε σε μένα μπαταρία, με το "Σύστημα" τι θα κάνω"

Απάντηση - βόμβα Νο2: "Έτσι είναι αυτά τα κινητά, λόγω των επιδόσεων τους".

 

Μετά την αναβάθμιση λοιπόν σε 4.2.2 έφτιαξε και πλέον η οθόνη ανακατέλαβε τον θρόνο της στην κατανάλωση μπαταρίας! Φταίω τώρα να πάω σε έναν έναν και να του τρίψω αυτό στη μούρη και να του λέω: "ΦΤΙΑΞΤΟ ΜΟΥ ΤΩΡΑ, ΠΟΥ ΠΕΣΑΝ ΟΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥ!"

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω αγοράσει το sony xperia L και θέλω να συγχρονίσω τις επαφές μου με το gmail μου. Ξέρει κανείς αν μπορώ να επιλέξω μόνο μιια συγκεκριμένη ομάδα από τις επαφές του gmail; Γιατί έχει κατεβάσει και επαφές από άσχετες ομάδες και χάνομαι.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχ!!! Κλαιω ρε φιλε......!! Συγγνωμη που γελαω απλα ειναι τοσο αστειες οι απαντησεις!

Επιτελους ενοιωσε το κινητο σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@zamponaki

 

Παλιέ μου γείτονα, πρίν πάρεις τηλέφωνο, κι όχι τίποτα άλλο, χάνεις το χρόνο σου δοκίμασες να κάνεις μια επαναφορά με το SEUS; Γιατί ήταν προφανές ότι κάτι έτρεχε στο παρασκήνιο...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα, να σημειώσω κ γω που έχω το p ότι και σε μένα γινόταν αυτό που λέει ο φίλος, συνήθως μου το κανε όταν φορτιζα το κινητό κλειστό, όταν το άνοιγα γινόταν χαμός! Με 1 hard reset άντε 2 επανερχόταν στη κανονική του κατάσταση.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα η ενημέρωσή την πέρασα,όλα κανονικά. Πρέπει να κάνω κάτι τώρα;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα η ενημέρωσή την πέρασα,όλα κανονικά. Πρέπει να κάνω κάτι τώρα;

 

Τι να κανεις δηλαδη; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι να κανεις δηλαδη; :p

 

Αυτό που πρέπει να κάνει είναι να σου πει αν έκανε clean install Κωστή! :p:D

Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο από το να πεις εντυπώσεις στα υπόλοιπα παιδιά!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να κάνει είναι να σου πει αν έκανε clean install Κωστή! :p:D

Ετοιμο το χα αλλα για να λεει οτι ολα πανε καλα, πρεπει να το εκανε σωστα! :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέσω ΟΤΑ την έκανα,τώρα το πασπατευω να δω κάποιο κόλλημα κάτι.

 

Τι εννοείτε clean install? :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω ΟΤΑ την έκανα,τώρα το πασπατευω να δω κάποιο κόλλημα κάτι.

 

Τι εννοείτε clean install? :D

 

Καθαρή εγκατάσταση, σβήσιμο όλων των εφαρμογών! Μέσω sus γίνεται, συνίσταται σε κάθε νέα έκδοση για καλύτερα αποτελέσματα!

Αλλά αφού λες ότι δε κολλάει άστο στην ησυχία του!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω πολλές εφαρμογές ούτε 10.ε,έπαιξα-ζόρισα δεν έκανε κάτι. αν κάνει θα έρθω να σας κλαφτώ να βρούμε λύση. :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

@zamponaki

 

Παλιέ μου γείτονα, πρίν πάρεις τηλέφωνο, κι όχι τίποτα άλλο, χάνεις το χρόνο σου δοκίμασες να κάνεις μια επαναφορά με το SEUS; Γιατί ήταν προφανές ότι κάτι έτρεχε στο παρασκήνιο...

 

Ρίχνεις στη πληγή αλάτι και εσύ παλιέ γείτονα :Ρ

 

Δύο ολόκληρες επαναφορές με seus γίνανε. Τίποτα. Προφανώς υπήρχε θέμα διαχείρισης της ενέργειας!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το led flash της καμερας ειναι καλο(δυνατο); γιατι μου φαινετε καπως μικρο...

 

Κ εγω ειχα την ιδια απορια οταν το ειχα πρωτοδει ,αλλα τελικα ειναι αρκετα δυνατο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για πείτε καμία γνώμη για τη 4.4.2;

 

Μπαταρία; Σαν να κρατάει λίιιγο παραπάνω. Όσο για smoothness, πραγματικά το κινητό κανάένιωσε!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για πείτε καμία γνώμη για τη 4.4.2;

 

Μπαταρία; Σαν να κρατάει λίιιγο παραπάνω. Όσο για smoothness, πραγματικά το κινητό κανάένιωσε!

 

Λες να την περάσουμε ε; Αξιζει;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα ήρθε και σε μένα η 4.2.2, εντυπώσεις από αύριο. Μια πρώτη ματιά το κινητό δεν κολάει πουθενά (το φοβόμουνα λιγάκι αυτό)

 

Παιδιά, για πείτε καμία γνώμη για τη 4.4.2;

4.2.2 εννοείς ...

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Λες να την περάσουμε ε; Αξιζει;

 

Ναι ρε έτσι νομιζω..

 

Είναι πολύ πιο περιποιημένη και νομίζω πως έφτιαξε και τη μπαταρία λιγάκι.

 

Χρονια πολλά κιόλλα :)

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρουσιαστικε ενα προβλημα, οποτε συνδεω τα ακουστικα και παρακολουθω καποιο βιντεο στο youtube μετα απο λιγα λεπτακια το κινιτο μαυριζει η οθονη αναβει κοκκινο το led και κανει μερικα δευτερολεπτα να συνελθει. Γνωριζει καποιος κατι? Τωρα μολις με ειπε η γυναικα μου οτι ετυχε να το κανει κ στο φεις κ ακουγωντας απλα μουσικη. Χωρις τα ακουστικα κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...