Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Akizaki φανταζομαι κανενα amazon εννοεις κτλ η κατι διαφορετικο? Για δωσε και κανενα λινκ...

 

Οσο για τον octa κανεις δεν ειναι σιγουρος αν θα εχει μονο ο κορεατικος ολες τις μπαντες lte η και το international version θα τις εχει. Απο το link που ποσταρες βεβαια μοιαζει να υποστηριζει...

 

μακαρι να ερθει με τον exynos το galaxy να λες και να μαστε ολοι καλα

 

Απο τα 17 σου ποστ τα 12 πιστευω ειναι με το ιδιο περιεχομενο και χωρις κανενα νοημα... Ρωτα μας αν ξερουμε και ποτε θα βγει με τον exynos μπορει καποιος να ξερει... Ζητω συγγνωμη απο τα αλλα παιδια αλλα καποια στιγμη πρεπει να καταλαβουμε οτι το forum δεν ειναι εδω για να λεμε μονο τον πονο μας.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Akizaki φανταζομαι κανενα amazon εννοεις κτλ η κατι διαφορετικο? Για δωσε και κανενα λινκ...

 

Οσο για τον octa κανεις δεν ειναι σιγουρος αν θα εχει μονο ο κορεατικος ολες τις μπαντες lte η και το international version θα τις εχει.

 

 

 

Απο τα 17 σου ποστ τα 12 πιστευω ειναι με το ιδιο περιεχομενο και χωρις κανενα νοημα... Ρωτα μας αν ξερουμε και ποτε θα βγει με τον exynos μπορει καποιος να ξερει... Ζητω συγγνωμη απο τα αλλα παιδια αλλα καποια στιγμη πρεπει να καταλαβουμε οτι το forum δεν ειναι εδω για να λεμε μονο τον πονο μας.

 

Θα το φέρει φίλος από handtech.co.uk. Εχει μια έκπτωση κ θα το πάρω από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Θα το φέρει φίλος από handtech.co.uk. Εχει μια έκπτωση κ θα το πάρω από εκεί.

Μια χαρα εισαι. Αντε με το καλο να σου ερθει... Ποσο θα σου βγει αν επιτρεπεται?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι νοημα βγαζεις απο αυτο?? Εγω καταλαβα οτι θα υποστηριζει σε ολες τις χωρες LTE.. για ριξ'το μια ματια

 

http://androidspin.com/2013/03/28/samsung-exynos-5-octa-supports-all-20-lte-bands/

Αυτο το άρθρο λέει ότι μάλλον θα μπορέσει η Samsung να φτιάξει exynos με LTE support και ότι στο μέλλον θα αφήσει τον Snapdragon 600. Κι έτσι να είναι όμως αυτοί που θα το έχουν πάρει με 600αρη? Και στην συνέχεια τι θα γίνει δηλαδή? Θα δούμε μετά το καλοκαίρι και έκδοση με snapdragon 800? Ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει αν θα φορά octa ή κάποια έκδοση του Snap αλλά γιατί τέτοιο μπάχαλο ρε παιδί μου? Επίσης στην Κορέα θα κυκλοφορήσει εξ αρχής με exynos με LTE support..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το άρθρο λέει ότι μάλλον θα μπορέσει η Samsung να φτιάξει exynos με LTE support και ότι στο μέλλον θα αφήσει τον Snapdragon 600. Κι έτσι να είναι όμως αυτοί που θα το έχουν πάρει με 600αρη? Και στην συνέχεια τι θα γίνει δηλαδή? Θα δούμε μετά το καλοκαίρι και έκδοση με snapdragon 800? Ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει αν θα φορά octa ή κάποια έκδοση του Snap αλλά γιατί τέτοιο μπάχαλο ρε παιδί μου? Επίσης στην Κορέα θα κυκλοφορήσει εξ αρχής με exynos με LTE support..

 

Εγω γι αυτο περιμενω note3, εφαγα μεγαλο μπερδεμα με ολες αυτες τις εκδοσεις, κ δεν θελω να δωσω 730 ευρω για snapdragon 600 και μεσα στο καλοκαιρι να αρχισουν να ξεπεταγονται συσκευες με τον 800αρη... προς θεου, οχι οτι δεν τα παει καλα σε επιδοσεις ο 600, δεν θελω να πω αυτο, αλλα δεν μου καθεται καλα να παρω hardware που θα αρχισει να ξεπερνιεται σε συντομο χρονικο διαστημα... και ο octa μεγαλο μπερδεμα με το LTE, γι αυτο λεω να περιμενω να ξεκαθαρισουν τα πραγματα λιγο

Link to comment
Share on other sites

 

Βλακείες ανοησίες...

Όπως φαίνεται θέλουν να κερδίσουν οι εταιρείες από το downloading όπως γίνεται με τους χρήστες του iphone κυρίως στην αμερική.

Στο τέλος μάλιστα αναφέρει πως οι χρήστες του iphone δεν έχουν πρόβλημα με την έλλειψη Ραδιοφώνου που εν μέρει αυτο μπορεί να ειναι αληθεια αλλά το τι κάνει η μειοψηφία ποσώς θα έπρεπε να τους ενδιαφέρει.

Τρεις και λίγο όταν διαβάζουμε τις δικαιολογίες τους το ρίχνουν στην παλαβή επικαλούμενοι μάλιστα και έρευνες που δείχνουν πως ο κόσμος δεν χρησιμοποιεί κάποιο χαρακτηριστικό για αυτό και το αφαιρούν.

Να μην θυμηθώ την πρόσφατη έρευνα της HTC για τα widgets.

Όπως φαίνεται έχει αρχίζει να την ψωνίζει για τα καλά η Samsung αφού η αρχίζει να μην ακούει τον κόσμο.

Ελπίζω το s4 να μην πάει εξίσου καλά με το s3 και να βγει επιτέλους ένας ανταγωνιστής με android που να κλείσει την ψαλίδα αλλά και να καλύψει τις ανάγκες του καταναλωτή.

Ελπίζω σε Sony και lg.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι νοημα βγαζεις απο αυτο?? Εγω καταλαβα οτι θα υποστηριζει σε ολες τις χωρες LTE.. για ριξ'το μια ματια

 

http://androidspin.com/2013/03/28/samsung-exynos-5-octa-supports-all-20-lte-bands/

 

O exynos υποστηριζει LTE αλλα το S4 με τον exynos δεν θα υποστηριζει LTE.

 

http://www.sammobile.com/2013/03/20/your-country-will-get-exynos-or-snapdragon-variant-of-the-galaxy-s-4-we-have-the-answer/#.UUnvv7LiW-M.twitter

 

Δες εδω οτι οι περισσοτερες χωρες με exynos δεν εχουν LTE δικτυο.

 

Παντως μην τρελαινεστε με τον Exynos το μονο πλεονεκτημα ειναι ελαχιστα λεπτα στην μπαταρια.

 

Το Note 3 λογικα θα εχει exynos με LTE.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven
Δεν παίζει να μπει ο S800 στο S4. Στο Note 3 και S5 ναι μπορεί. Πάντως μια χαρά θα είναι και ο S600 Και ο υπερχρονισμένος κορεάτικης έκδοσης exynos 5(1.8ghz) δεν θα υπάρχει καμιά διαφορά πάρα μόνο στα bench. Εγώ περιμένω με ανοικτές αγκάλες τον S600ρι μου από amazon :D Edited by Nerven
Link to comment
Share on other sites

O exynos υποστηριζει LTE αλλα το S4 με τον exynos δεν θα υποστηριζει LTE.

 

http://www.sammobile.com/2013/03/20/your-country-will-get-exynos-or-snapdragon-variant-of-the-galaxy-s-4-we-have-the-answer/#.UUnvv7LiW-M.twitter

 

Δες εδω οτι οι περισσοτερες χωρες με exynos δεν εχουν LTE δικτυο.

 

Παντως μην τρελαινεστε με τον Exynos το μονο πλεονεκτημα ειναι ελαχιστα λεπτα στην μπαταρια.

 

Το Note 3 λογικα θα εχει exynos με LTE.

 

Exynos kai Snapdragon, τα δυο μοντελα εχουν μεγαλες διαφορες

Ο Exynos εχει

 

faster CPU

faster GPU

better audio chip (Wolfson)

Better battery performance.

Σε συγκριτικο τεστ που εκανε το Phone-arena σχετιλα με μπαταρια ¨

 

snapdragon - video playback - 10 hrs

exynos - video playback - 12,5 hrs

Link to comment
Share on other sites

Exynos kai Snapdragon, τα δυο μοντελα εχουν μεγαλες διαφορες

Ο Exynos εχει

 

faster CPU

faster GPU

better audio chip (Wolfson)

Better battery performance.

Σε συγκριτικο τεστ που εκανε το Phone-arena σχετιλα με μπαταρια ¨

 

snapdragon - video playback - 10 hrs

exynos - video playback - 12,5 hrs

 

δηλαδη το S4 εχει 10ωρες screen time???

θα μας τρελανουν? :wacko:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το S4 εχει 10ωρες screen time???

θα μας τρελανουν? :wacko:

 

Διαβασε εδω....εχει αναλυτικη παρουσιαση την εκδοση με Exynos octa

 

http://www.mobile-review.com/review/samsung-galaxy-s4.shtml#s6

Link to comment
Share on other sites

Exynos kai Snapdragon, τα δυο μοντελα εχουν μεγαλες διαφορες

Ο Exynos εχει

 

faster CPU

faster GPU

better audio chip (Wolfson)

Better battery performance.

Σε συγκριτικο τεστ που εκανε το Phone-arena σχετιλα με μπαταρια ¨

 

snapdragon - video playback - 10 hrs

exynos - video playback - 12,5 hrs

 

μαλλον εννοεις το mobile-review.com

 

Στις προδιαγραφες ειναι καλυτερο το ι9500 και εχει καλυτερες επιδοσεις στα benchmarks αλλα στην καθημερινη χρηση

δεν θα καταλαβεις διαφορά.

 

Δεν προσπαθω να σε πεισω τι να αγορασεις απλα αν εισαι ο τυπος των benchmarks σκεψου οτι θα περιμενεις περισοτερο για να το αποκτησεις, θα το πληρωσεις ακριβοτερα και σε 6 μηνες θα βγει το S5 που και αυτο με τη σειρα του θα ειναι καλυτερο στα benchmarks.

 

Εδω μπορεις να διαβασεις αναλυτικες συζητησεις για τις διαφορες τους:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2191850

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2210169

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι και ο snapdragon παιδια,στο κατω κατω και ο exynos τι octa ειναι αν δεν παίζουν όλοι μαζι ταυτόχρονα οι επεξεργαστες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν το συζητάμε,αν για παράδειγμα τα έβγαζε μαζί ποιόν νομίζετε θα παίρναμε ???

Τον octa end snap...

Πιστεύω ότι η πλειοψηφία τον octa θα έπαιρνε...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε Πλαίσιο Πάτρα που ρώτησα μου είπαν οτι θα αργήσει, για Μάιο λένε...

Σε Public (Πάτρα) λένε τέλος Απριλίου...

Link to comment
Share on other sites

Σε Πλαίσιο Πάτρα που ρώτησα μου είπαν οτι θα αργήσει, για Μάιο λένε...

Σε Public (Πάτρα) λένε τέλος Απριλίου...

 

Και εμένα στα public σύνταγμα που έχω ένα φιλαράκι μου είπε για 24...

Αλλα χθες που τον πήρα πάλι, μου είπε ότι μάλλον προς το τέλος αρχές του άλλου μήνα...

Και όχι τίποτε άλλο, ούτε το one έρχεται...

Θα πάω κανα δύο μέρες στο άγιο όρος να μην σκέφτομαι τα τηλέφωνα...

Χαχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven
Ξεχάστε αγορές τόσο μεγάλης αξίας εκτός Ευρώπης γιατί θα σας έρθει ταμπλάς από το τελωνείο.
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω κανα δύο μέρες στο άγιο όρος να μην σκέφτομαι τα τηλέφωνα...

Χαχαχα

 

Και εκει θα ψαχνεις 3G ή 4G ή Wifi για να μπεις να δεις αν ηρθε το κινητο στα μαγαζια.. χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω 5 μερες τωρα που το εχω δεν εχω τρελαθει. ναι ελαφρυ, ναι γρηγορα αλλα 750€; δεν νομιζω τακη (εγω τουλαχιστον)

 

και ακριβως ειναι

 

samsung galaxy s4 gt-i9505

Edited by hellcine
C.K.N.D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

παντως εγω 5 μερες τωρα που το εχω δεν εχω τρελαθει. ναι ελαφρυ, ναι γρηγορα αλλα 750€; δεν νομιζω τακη (εγω τουλαχιστον)

 

και ακριβως ειναι

 

samsung galaxy s4 gt-i9505

 

Το εχεις ηδη στα χερια σου?? Πως το καταφερες αυτο φιλε μου.. και το εχεις ηδη 5 μερες.. :X:X

Link to comment
Share on other sites

confidencial :X

 

μονο που δεν μπορω να το πουλησω (ακομα :cool:).

 

αν εχετε καμμια απορια και μπορω πειτε.

C.K.N.D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια.. ΠΩΣ καταφερες και το πηρες τοσο συντομα :lol::lol::lol::lol:

 

Πες μας πως παει απο μπαταρια.. αν το r@@tαρες , αυτο το θεμα με την οθωνη υπο τον ηλιο.. και αλλα που μας απασχολουν τοσο καιρο

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...