Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως δεν τις διαβασα... Δεν ειδα καπου να γραφεις για hardware προβλημα...

 

α οκ. νομιζα ελεγες πως δεν υπαρχει πραγματικο. σορρυ

C.K.N.D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

α οκ. νομιζα ελεγες πως δεν υπαρχει πραγματικο. σορρυ

 

Εχεις τραβηξει φωτο με το κινητο?

Πως ειναι οι βραδινες φωτογραφιες? Πως ειναι το video?

Link to comment
Share on other sites

α οκ. νομιζα ελεγες πως δεν υπαρχει πραγματικο. σορρυ

 

No prob. Αυτο που εννοουσα ειναι οτι καθε καποιες μερες υποθετω θα βγαινουν bug fixes για τη συσκευη καθως επισημα δεν εχει κυκλοφορησει ακομα.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven

Καλύτερο ήχο, καλύτερη ποιότητα, καλύτερο antishake, καλύτερο focus..... που πας μωρή sony. :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος που μπορεί να δημιουργήσει hardware προβλήματα στο wifi.

Δουλεύω πολλές φορές το Note2 στο εργοστάσιο πάνω από 30 μετρα απόσταση από το γραφείο μου που βρίσκεται στον ημιώροφο και μεσολαβούν 2 τοίχοι. Μπορεί να δείχνει μια γραμμή και μειωμένη ταχύτητα αλλά κάνω την δουλειά μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ναι θεωρω πως μαλλον ειναι θεμα του allshare και οχι του κινητου.

 

μια πισινη κραταω ομως μηπως ειναι "προβλημα" αντιστοιχο με του iphone. death grip.

 

δεν υποσχομαι κατι. αν καταφερω αυριο θα βγαλω φωτος & βιντεο.

Edited by hellcine
C.K.N.D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

 

δεν υποσχομαι κατι. αν καταφερω αυριο θα βγαλω φωτος & βιντεο.

 

Έχεις κάνει ήδη πολλά, σε τρελαναμε αλλά εσύ τα πήγες 1 χαρά οχι σα τα άλλα παιδιά στο άλλο νήμα του one που μόλις το πήραν σχεδόν εξαφανίστηκαν! :)

Πάντως εκτός από μέρα βγάλε αν μπορείς και καμία νυχτερινή με φλας αλλά και low light αν σου είναι εύκολο

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

To Samsung Galaxy S4 ελέγχθηκε υπό διαφορετικά σενάρια, τα οποία περιλάμβαναν παιχνίδια, συνεχή χρήση της κάμερας, 3G περιήγηση στο διαδίκτυο και αναπαραγωγή βίντεο HD.

 

Παραδόξως, το smartphone διατηρείται σχετικά δροσερό στις περισσότερες περιπτώσεις, με το κάτω μέρος (όπου το κρατάμε) μόλις και μετά βίας υπερβαίνει το 20 βαθμούς Κελσίου.

Το πιο "καυτό" σημείο βρίσκεται στην κορυφή κατω απο την κάμερα, αλλά η μέγιστη θερμοκρασία του ήταν 42,6 βαθμούς Κελσίου και παρατηρήθηκε μόνο σε μία περίπτωση.

 

http://blog.gsmarena.com/thermal-images-of-samsung-galaxy-s4-surfaces-shows-that-the-device-rarely-gets-hot/

 

Ένα ακόμα δυνατό σημείο του S4 που μαζί με την αυτονομία θα κάνουν την διαφορά.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Te_Salat σιγουρα το S4 οπως μας γραφουν και στην αρενα,εχει πολυ καλη συμπεριφορα και δεν αντιμετωπιζει σοβαρα προβληματα θερμοκρασιας και υπερθερμανσης ! Αν και κατα το crazy gaming για αρκετες ωρες,θα ξεπερασει σε περισσοτερες απο μια περιπτωσεις τους 42 και 43 βαθμους C ! Αλλα αυτο σιγουρα δεν θα αποτελει καποιο προβλημα. Η αυτονομια του εχει γραφτει,οτι παρα την 2600 mAh μπαταρια του,αγγιζει στο περιπου τα ορια του αξεπεραστου Note II ! Ο φιλος που το εχει στα χερια του,μπορει να μας πει ποσες ωρες του βγαζει απο 100% επιπεδα και τι screen on παιρνει,μετα απο μια ημερεσια normal χρηση του ?

Θα ηταν πολυ ενδιαφερον οι οποιες επιπλεον παρατηρησεις του και τον ευχαριστουμε για τον κοπο και τον χρονο του.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το πρώτο αναλυτικό hands on review του S4.

 

http://techmaniacs.gr/samsung-galaxy-s4-hands-on-review/

 

ο βασιλιάς είναι και πάλι στον θρόνο του...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θα μας πεις αγορίνα και πόσες ώρες οθόνη βγάζεις με full μπαταρία, , μέχρι να σβυσει; ;

 

δεν το εχω αφησει να σβυσει μιας και οπως εχω πει ειναι για συγκεκριμενες "δουλειες". αν δεις καποια ποστ πισω, εχω βαλει τον ρυθμο πτωσης της μπαταριας.

 

Φιλε Te_Salat σιγουρα το S4 οπως μας γραφουν και στην αρενα,εχει πολυ καλη συμπεριφορα και δεν αντιμετωπιζει σοβαρα προβληματα θερμοκρασιας και υπερθερμανσης ! Αν και κατα το crazy gaming για αρκετες ωρες,θα ξεπερασει σε περισσοτερες απο μια περιπτωσεις τους 42 και 43 βαθμους C ! Αλλα αυτο σιγουρα δεν θα αποτελει καποιο προβλημα. Η αυτονομια του εχει γραφτει,οτι παρα την 2600 mAh μπαταρια του,αγγιζει στο περιπου τα ορια του αξεπεραστου Note II ! Ο φιλος που το εχει στα χερια του,μπορει να μας πει ποσες ωρες του βγαζει απο 100% επιπεδα και τι screen on παιρνει,μετα απο μια ημερεσια normal χρηση του ?

Θα ηταν πολυ ενδιαφερον οι οποιες επιπλεον παρατηρησεις του και τον ευχαριστουμε για τον κοπο και τον χρονο του.

 

 

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ S3 & NOTE εμενα μου φανηκε ψιλο ζεστο στη πλατη περιπου στη μεση. εκτος αν ηταν ζεστα τα χερια μου!

θα μπορουσα να το συγκρινω σε ζεστη οταν ενεργοπειης το 3g που γενικα ζεσταινονται.

 

screen on;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
C.K.N.D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ S3 & NOTE εμενα μου φανηκε ψιλο ζεστο στη πλατη περιπου στη μεση. εκτος αν ηταν ζεστα τα χερια μου!

θα μπορουσα να το συγκρινω σε ζεστη οταν ενεργοπειης το 3g που γενικα ζεσταινονται.

 

screen on;

 

Το επόμενο πραγματικά τεστ που πρέπει να του κάνεις ε.ιναι η μπαταρία του...

Πραγματικά ενδιαφέρει πολλους

Στα αλλα λιγο πολύ απο youtube αλλα και απο την δικη σου βοηθεια τα ειδαμε πιστευω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο πραγματικά τεστ που πρέπει να του κάνεις ε.ιναι η μπαταρία του...

Πραγματικά ενδιαφέρει πολλους

Στα αλλα λιγο πολύ απο youtube αλλα και απο την δικη σου βοηθεια τα ειδαμε πιστευω

Η μπαταρία του μου έβγαλε περίπου 4+ ώρες με 15% μπαταρία. Και μιλάμε για φουλ χρήση για τις ανάγκες του Review! Προσωπικά δεν παρατήρησα υπερθέρμανση της συσκευής, τίποτα ιδιαίτερο τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο πραγματικά τεστ που πρέπει να του κάνεις ε.ιναι η μπαταρία του...

Πραγματικά ενδιαφέρει πολλους

Στα αλλα λιγο πολύ απο youtube αλλα και απο την δικη σου βοηθεια τα ειδαμε πιστευω

 

οκ. οποτε το φορτιζω σημερα 100% και βλεπουμε. βεβαια η χρηση που κανω εγω ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ EXTREME. εγω το τηλεφωνο το εχω κυριως για επικοινωνια (λιγα τηλεφωνα τη μερα), λιγο σερφιν αντε και καμμια φωτο. εφαρμογες δεν περναω σε αυτο.

C.K.N.D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του μου έβγαλε περίπου 4+ ώρες με 15% μπαταρία. Και μιλάμε για φουλ χρήση για τις ανάγκες του Review! Προσωπικά δεν παρατήρησα υπερθέρμανση της συσκευής, τίποτα ιδιαίτερο τουλάχιστον.

 

Με g3 έπαιξες πολύ ώρα???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οσοι είχαμε το S3 και εφόσον είχαμε δοκιμάσει και άλλες συσκευές, ξέρουμε οτι ζεστένονταν λιγότερο απο οποιαδήποτε άλλη συσκευη παρολο που ειχε τη CPU κάτω χαμηλά εκεί που το κρατάς.

Πλέον το S4 με 28αρη επεξεργαστή και σε καλύτερο σημείο, λογικά θα έχει πολύ καλύτερη συμπεριφορά.

 

Επίσης το τεστ που δημοσιευει το gsmarena έχει γίνει με θερμική κάμερα και αναφέρει πραγματικές θερμοκρασίες όχι μπαταριας που συνηθως είναι μικρότερες από αυτές στην cpu.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν. φορτισε στο 100%

 

16m 28s on battery

96% - not charging

 

screen 90%

mediaserver 3% (ενα βιντεο 4'19'')

android OS 3%

Android system 2%

 

brightness 100%

adapt display on

wifi on

 

672MB of 1.1GB RAM used

C.K.N.D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν κατάλαβα με τη μνήμη; 2GB δεν έχει σύνολο; Γιατί λέει 672 ΜΒ of 1.1 GB used?

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν. φορτισε στο 100%

 

16m 28s on battery

96% - not charging

 

screen 90%

mediaserver 3% (ενα βιντεο 4'19'')

android OS 3%

Android system 2%

 

brightness 100%

adapt display on

wifi on

 

672MB of 1.1GB RAM used

 

Φωτεινότητα στο 100% περίπου 5% στο τέταρτο...

Μια χαρά το κόβω...

5-6 ώρες την ημέρα τα έχει για πλάκα...

Ελπίζω βέβαια να μην είναι μπαταριοφαγος με το 3g...

Η παραπάνω μέτρηση του φίλου είναι με WiFi από ότι είδα...

Προσωπικά με καλύπτει απόλυτα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν κατάλαβα με τη μνήμη; 2GB δεν έχει σύνολο; Γιατί λέει 672 ΜΒ of 1.1 GB used?

 

 

δες στη φωτο κατω κατω.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/855/20130417184539.jpg/?sa=0

 

672 used of 1.1gb

Edited by hellcine
C.K.N.D :ninja:
Link to comment
Share on other sites

δες στη φωτο κατω κατω.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/855/20130417184539.jpg/?sa=0

 

672 used of 1.1gb

 

Βλεπω ο snapdragon εχει κατωτερη συχνοτητα 384mhz... στο s3 μαμα ειναι στα 200... καλυτερη αποκριση οταν απο deep sleep αρχιζεις να λειτουργεις την συσκευη..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...