Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοιξυε τα δεδομενα του κινητου κ μπειτε καπου με ασπρη σελιδα κ πειτε τι βλεπετε .

Πχ. Κατεβαστε ενα screen test κ με δεδομενα ανοιχτα κοιταξτε στο ασπρο χρωμα

 

Τι προβλημα εχεις Ακη?

Εγω απο οτι βλεπω στο κινητο του φιλου που εχω απο χθες ειναι μια χαρα - οπως παντα οχι σοβαρο λευκο, αλλα αυτο το ξερουμε για την τεχνολογια της οθονης.

Καθετες γραμμες κλπ ομορφιες που ειχαμε πχ στο galaxy nexus εδω δεν εχω δει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οριζοντιες γραμμες σαν να τρεμοπαιζουν

 

Ακη σε ποιο τηλεφωνο αν αφαίρεσε???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα εχω και εγω το μαυρο ειναι απλα τελειο πολυ πιο ωραιο απο το s3 σαν συνολο δεν ξερω μου φαινεται οτι καθεται καλυτερα στο χερι απο το s3 το πιο λεπτο bezel το κανει κατι το διαφορετικο, ανακουφιστεκε η τσεπη μου απο το βαρος του xperia z ,και καλη τι οθονη ειναι αυτη λες και δεν υπαρχει ενδιαμεσα γυαλι και τα βλεπεις ζωντανα και φυσικα η φωτογραφικη μηχανη εκανα ενα τεστ με το z και η διαφορα ηταν μεγαλη.Τωρα με τα κολπα και κυρίως στην κινηση με το broswer δεν τα αναγνωριζει πολυ καλα την κινηση με τα ματιά άλλες φορές τρέχει γρήγορα και άλλες καθόλου πιστευω θα το συνηθίσω παντως δεν το μετανιωσα παρολου που στην αρχη ειπα γιατι ρε σαμσουνγκ παλι το ιδιο σχέδιο τωρα που το βλεπω δείχνει πιο πολυτελες και ιδιως με αρεσε πολυ το πισω καπάκι και δεν ξερω Μάλλον το μετανιωσα που αγορασα την θηκη verus oneye case για να φαίνεται διαφορετικό Edited by irovoudou
διορθώθηκε
Link to comment
Share on other sites

Στο s4 κανει σαν να τραβας φωτο μια λαμπα φθοριου. Μονο οταν εχω δεδομενα ανοιχτα

 

Κανενα θεμα απο εμενα με γραμμες.Τα data τα εχω μονιμα ανοιχτα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση απο το κυπριακό site σχετικά με τον octa(stephanis)

Αγαπητέ κύριε Γαλανακόπουλε,

 

Δυστυχώς η εταιρεία μας δεν κάνει αποστολές στο εξωτερικό. Το μοντέλο που αναφέρεστε υπάρχει διαθέσιμο στην εταιρεία μας.

 

Την ίδια απάντηση έστειλαν και σε μένα. Μήπως το έχει βρει κάποιος σε κυπριακό site που να στέλνει Ελλάδα?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Οι Κύπριοι είναι απίστευτοι. Δηλαδή εμείς στην Ελλάδα είμαστε εξωτερικό για αυτούς, και καλά δεν θέλουν να πουλήσουν, τι σοβαρή εταιρεία είναι αυτή, αλλά ως γνωστόν δεν τους ενδιαφέρει γιατί εκεί τα Ευρώ περισεύουν.

 

Εγώ απλά απορώ πως τα δικά μας παραμάγαζα δεν το έχουν φέρει ακόμα. Οι κύπριοι πως το κατάφεραν άραγε; Στο amazon τι παίζει ;

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που βλέπω είναι πως όλοι μας είτε το έχουμε στην κατοχή μας είτε το βλέπουμε στο demo λέμε για το ποσο καλά κάθεται στο χέρι μας.

Τι γίνεται; τόσο μεγάλη διαφορά κάνει που το τετραγωνοποιησαν;:)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο τι βλεπω μιλατε ολοι για το i9505 και αυτο βλεπω οτι υπαρχει μονο διαθεσιμο στο skroutz γιατι δεν διορθωνεται το ποστ που γραφει ι9500 που αυτο ειναι το οχταπυρινο
Link to comment
Share on other sites

Το update (σχετικο δηλαδη γιατι ειμαστε ακομα πισω σε εκδοσεις σε σχεση με Γαλλια-Γερμανια-Αγγλια) εγινε. Τωρα θελω να δω διαφορα που θα το ψαξω...Root λετε να του κανω η να περιμενω την καλη εκδοση που πιθανων λυνει και τα lags?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα πάει στον Νίκο extreme mobile. Ηταν σκασμένος γιατι δεν του παρέδωσαν κανενα από τα S4 που είχε παραγγείλει και τον πήγαν για την επόμενη Τετάρτη.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα πάει στον Νίκο extreme mobile. Ηταν σκασμένος γιατι δεν του παρέδωσαν κανενα από τα S4 που είχε παραγγείλει και τον πήγαν για την επόμενη Τετάρτη.

πρεπει να του επαιξε π.....α η αντιπροσωπια εδω επειδη ειχε την χαμηλοτερη τιμη στην αγορα.ο νικος ειναι ο πιο επαγγελματιας μαγαζατορας που εχω συναντησει φοβερο παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Οι Κύπριοι είναι απίστευτοι. Δηλαδή εμείς στην Ελλάδα είμαστε εξωτερικό για αυτούς, και καλά δεν θέλουν να πουλήσουν, τι σοβαρή εταιρεία είναι αυτή, αλλά ως γνωστόν δεν τους ενδιαφέρει γιατί εκεί τα Ευρώ περισεύουν.

 

Καθόλου απίστευτοι δεν είναι φίλε μου. Είναι ξεχωριστό κράτος είτε μας αρέσει, είτε όχι. Το έθνος είναι Ελληνικό και μιλάμε την ίδια γλώσσα αλλά από κει και πέρα ένωση με τη μαμά πατρίδα δεν έγινε ποτέ. Επίσης το συγκεκριμένο κατάστημα όπως έγραψα και νωρίτερα είναι τραγικό σε πολλούς τομείς οπότε δεν περίμενα να πάρετε καλύτερη απάντηση. Αν πάντως κάποιος το θέλει τόσο πολύ ας μου πει να πάω να το αγοράσω και να του το στείλω μόλις πάω και πάλι κάτω. Αν και σίγουρα θα έρθει και στην Ελλάδα ο οκταπύρηνος πιστεύω.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να του επαιξε π.....α η αντιπροσωπια εδω επειδη ειχε την χαμηλοτερη τιμη στην αγορα.ο νικος ειναι ο πιο επαγγελματιας μαγαζατορας που εχω συναντησει φοβερο παιδι.

 

Αν εγινε αυτο που λες τοτε ειμαστε για κλαματα...

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

 

2 ερωτήσεις: διάβασα οτι βγήκε ήδη αναβάθμιση που διορθώνει το lag..πως γίνεται αυτή;πως την περνάω;

 

Βρήκα σήμερα και την s-view θήκη αλλα την προπερασα...μου φαίνεται πώς το "πορτακι" δε θα ειναι βολικό....οποίος την έχει , ας μας γράψει 2-3 πράγματα αν μπορεί..

 

Thanks

 

Καλησπέρα και καλόριζικο το κινητο.

Εφόσον δεν θες να περιμένεις μέσω OTA οπως στο 920 να κανείς αναβάθμιση,μπορείς μέσω Odin να περνάς επίσημες νέες rom για την συσκευη σου.

Διάβασε προσεχτικά τις οδηγίες εδώ,απλώς κατεβαζεις την επίσημη rom της χώρας προελευσεις του κινητου σου που αφορά το S4 (i9500 δηλαδή)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Υπόψη για να κατεβαζεις rom από το sammobile.com πρέπει να κανείς έγγραφη στο site.

Αυτά από εμένα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο (χθεσινό) firmware για ελληνικές συσκευές :

http://hotfile.com/dl/208497802/487c851/Samsung-Updates.com-GT-I9505-EUR-I9505XXUAMDE-1365754246.zip.html

 

Κατεβάζετε και περνάτε με pc Odin.

Δε νομίζω να είναι χθεσινή η συγκεκριμένη. Αγόρασα το κινητό σήμερα και είχε αυτήν την έκδοση.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

@chameleon απο που το εχεις παρει το κινητο εσυ?Γιατι πρεπει να κοιταξεις και αυτο...

 

Δε νομίζω να είναι χθεσινή η συγκεκριμένη. Αγόρασα το κινητό σήμερα και είχε αυτήν την έκδοση.

 

Το εγραψα και εγω απο πανω αλλα μου ειπαν τα παιδια οτι ειναι πιο προσφατη. Δεν γραφετε οσοι δεν εχετε πειραξει τιποτα στο τηλεφωνο kernel και αριθμο κατασκευης για να κανουμε συγκριση?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Απο εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252855 αν βάλουμε την παρακάτω:

 

Build Date: 25.04.2013 -> Region: DBT (Germany) PDA: I9505XXUAMDM Changelist: 526204 Android: 4.2.2

 

Είμαστε ΟΚ απο θέμα Ελληνικών κλπ?

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω στο μενου ελληνικα θα εχεις. Τωρα δεν ξερω τι γινεται ομως στην περιπτωση που παθει κατι με την εγγυηση. Γιατι το csc θεωρητικα θα ειναι αλλο απο αυτο που θα πρεπει να εχει (ας με διορθωσει καποιος γιατι ειμαι νεος στο αθλημα)
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

@chameleon απο που το εχεις παρει το κινητο εσυ?Γιατι πρεπει να κοιταξεις και αυτο...

 

 

 

Το εγραψα και εγω απο πανω αλλα μου ειπαν τα παιδια οτι ειναι πιο προσφατη. Δεν γραφετε οσοι δεν εχετε πειραξει τιποτα στο τηλεφωνο kernel και αριθμο κατασκευης για να κανουμε συγκριση?

 

Το πήρα απο το πλαίσιο της Πάτρας πριν απο 2 ημέρες...

 

Που βρίσκω αν είμαι στην τελευταία έκδοση;

 

Sorry , αλλα είμαι αρχάριος στο android...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το σέρβις της Samsung δε κοιτάει csc. Αλλά καλό είναι, και λόγω modem, να περνάμε ευρωπαϊκά firmwares.

Τα firmwares να ξέρετε, εκτός σπάνιων περιπτώσεων, είναι τα ίδια ανά ήπειρο, απλά αλλάζει το csc, που ουσιαστικά δε παίζει κανέναν απολύτως ρόλο στη λειτουργία της συσκευής.

Και φυσικά περιέχουν όλες τις γλώσσες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα πάει στον Νίκο extreme mobile. Ηταν σκασμένος γιατι δεν του παρέδωσαν κανενα από τα S4 που είχε παραγγείλει και τον πήγαν για την επόμενη Τετάρτη.

 

Κωστα πως και δε σε πετυχα. Ημουν εκει στον καλο φιλο Νικο τις τελευταιες ημερες μετα τη δουλεια και σημερα δεν καταφερα να παω.

Πραγματι ηταν σκασμενος καθως θα ειχε 30 κομματια ελληνικα στην καλυτερη δυνατη τιμη, αλλα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...