Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Κι εγώ, αφού πειραματιστώ λίγο, θα βάλω τον nova prime στο Redmi 5 plus.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και στο LG G6 που έχει από τα χειρότερα, αισθητικά τουλάχιστον, skins ο Nova prime τρέχει τέλεια!

 

Τον Lean τελικά τον δοκίμασε κάνεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρα παιζει σε emui 5 και 8 ο Nova Prime στο κινητο μου. Προφανως ο φιλος το αναφερει για αισθητικούς λογους ισως;;; χθες εστησα ξανα το oukitel μου απο την αρχη και κατευθειαν nova απλο εβαλα. Ξαναδοκιμασα τον Smart Launcher 5 μιας και ειχα αγορασμενο τον 3 pro αλλα τον κανανε ακομη χειρότερο και μπερδεμενο.

 

 

 

Ο SL5 θέλει κάποιες ρυθμίσεις για να απλοποιηθεί!

Μπορείς πάντως να μην έχεις καρτέλες με τις εφαρμογές αλλά κανονικά όλες μαζί σε μια τύπου drawer, στο οποίο έχεις πρόσβαση με swipe από αριστερά ή δεξιά! Όπως το προτιμάει κανείς!

Edited by DomieMic65
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει διάθεση να πειραματιστεί υπάρχει η Version 2 του Lawnchair launcher όπως επίσης και ο Ruthless Launcher.

Πρόκειται για Alpha διανομές πάνω στο μοτίβο του pixel launcher, και τις βρίσκει κανείς στα αντίστοιχα νήματα στο Telegram.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε redmi note 5 αν βάλω nova prime θα ξεκλειδώνει με το δακτυλικο αποτύπωμα;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Σε redmi note 5 αν βάλω nova prime θα ξεκλειδώνει με το δακτυλικο αποτύπωμα;

 

 

 

Γιατί όχι;

Δοκίμασε πρώτα με τον απλό νόβα. Δεν θα έχει διαφορά ο πράιμ σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σε redmi note 5 αν βάλω nova prime θα ξεκλειδώνει με το δακτυλικο αποτύπωμα;
Ναι. Δεν υπάρχει λόγος να μη λειτουργεί
Link to comment
Share on other sites

Σε redmi note 5 αν βάλω nova prime θα ξεκλειδώνει με το δακτυλικο αποτύπωμα;

 

Aν κλειδωνεις μεσω nova, πρεπει να το κανεις μεσω root ή αυτο που μαυριζει την οθονη 5"

Αν το κανεις με administrative rights, θα θελει και εξτρα τροπο εκτος δακτυλικου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει κάποια εφαρμογή για προβολή, αποθήκευση φωτογραφιών αλλά να έχει και widget όπου θα δείχνει τις φωτογραφίες;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει κάποια εφαρμογή για προβολή, αποθήκευση φωτογραφιών αλλά να έχει και widget όπου θα δείχνει τις φωτογραφίες;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου εγώ χρησιμοποιώ αυτό που έχει καταπληκτικό winget για προβολή όποιου φακέλου με φωτογραφίες θέλεις,

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hikaru.photowidget

Δεν έχει όμως προβολή και αποθήκευση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την free έκδοση και μου άρεσε. Θα την δοκιμάσω λίγες μέρες και ένα είναι καλή την αγοράζω.

Σε ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα να δοκιμάσω τον Evie launcher γιατί στο s9+ μου ο Nova μου έκανε διάφορα σκαλωματάκια που δεν είναι φυσιολογικό. Απλά καταπληκτικός. Τα animations είναι από βούτυρο πραγματικά και επίσης μου αρέσει η εμφάνιση γιατί είναι κάτι διαφορετικό. Μου θυμίζει κάτι μεταξύ miui και ios. Εξαιρετικός. Δεν περίμενα ότι θα αντικαταστήσει τον Nova με τίποτα. Edited by amanwithaplan
Link to comment
Share on other sites

Σε redmi note 5 αν βάλω nova prime θα ξεκλειδώνει με το δακτυλικο αποτύπωμα;
Aν κλειδωνεις μεσω nova, πρεπει να το κανεις μεσω root ή αυτο που μαυριζει την οθονη 5"

Αν το κανεις με administrative rights, θα θελει και εξτρα τροπο εκτος δακτυλικου

Το Miui είναι μια κατηγορία μόνο του.

Και με το μαμά soft button που έχει και με 3rd part εφαρμογή να Α το κλειδώσεις ξεκλειδώνει με το δαχτυλικό αποτύπωμα χωρίς να χρειάζεται καθόλου delay στο κλείδωμα.

Σε όλα τα άλλα σχεδόν κινητά θες root πλέον να το πετύχεις αυτό

Και βέβαια δουλεύει και με Nova prime

 

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μολις παραγγειλα ενα κινητό για το πατερα μου και ειναι ηλικιωμένος, γνωρίζεται καποιον Lautcher που να κανει το τηλεφωνο περισσοτερο φιλικό στους ηλικιωμένους. Σχετικά μεγαλους χαρακτήρες, να υποστηρίζει ελληνικά και απλό μενου/πλοήγηση.

 

Με το κινητό που έχει ακομη, με εχει τρελανει καθε 3 και λίγο. Μιλάμε παντα για android.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μολις παραγγειλα ενα κινητό για το πατερα μου και ειναι ηλικιωμένος, γνωρίζεται καποιον Lautcher που να κανει το τηλεφωνο περισσοτερο φιλικό στους ηλικιωμένους. Σχετικά μεγαλους χαρακτήρες, να υποστηρίζει ελληνικά και απλό μενου/πλοήγηση.

 

Με το κινητό που έχει ακομη, με εχει τρελανει καθε 3 και λίγο. Μιλάμε παντα για android.

 

Για ηλικιωμένους πολύ καλοί είναι οι Big Launcher και Large launcher. Τον πρώτο τον είχα χρησιμοποιήσει για λίγο, μέχρι να εξοικειωθούν οι δικοί μου με το αντρόιντ, αλλά δεν θυμάμαι αν έχει Ελληνικά στο μενού, μπορείς όμως να το δεις στη δωρεάν έκδοση του. Τον δεύτερο δεν τον έχω δοκιμάσει, αλλά μοιάζει αρκετά ίδιος. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

https://play.google.com/store/apps/details?id=amirz.rootless.nexuslauncher

Πολύ γρήγορος και απλός.

Βγήκε πριν λίγες μέρες στο play store και σε αυτόν βασίζονται και άλλοι launchers όπως ο Lawnchair.

Αυτός εδώ αν και έχει λιγότερα features νομίζω πως είναι πιο γρήγορος. Από τον ίδιο developer υπάρχει και πολύ ωραίο Google icon pack.

Link to comment
Share on other sites

Με τον Next Launcher ξέρει κανείς τι γίνεται ? Έχει εγκαταληφθεί πλήρως ?

Επίσης, τι είναι αυτά που κάνουν στον Go ? Πήγαν τη VIP έκδοση του στα 105 ευρώ ?

Χάνουν λάδια εκεί στη GoMo ? :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Με τον Next Launcher ξέρει κανείς τι γίνεται ? Έχει εγκαταληφθεί πλήρως ?

Επίσης, τι είναι αυτά που κάνουν στον Go ? Πήγαν τη VIP έκδοση του στα 105 ευρώ ?

Χάνουν λάδια εκεί στη GoMo ? :lol:

 

Μ'αρέσει που γράφει και 45% off :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν ήξερα για την προσφορά του Go νωρίτερα, δεν είχα πάει διακοπές φέτος και θα τον είχα αγοράσει...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=amirz.rootless.nexuslauncher

Πολύ γρήγορος και απλός.

Βγήκε πριν λίγες μέρες στο play store και σε αυτόν βασίζονται και άλλοι launchers όπως ο Lawnchair.

Αυτός εδώ αν και έχει λιγότερα features νομίζω πως είναι πιο γρήγορος. Από τον ίδιο developer υπάρχει και πολύ ωραίο Google icon pack.

Το link που έβαλες δεν οδηγεί πουθενά.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το link που έβαλες δεν οδηγεί πουθενά.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Τον εκοψε η Google.

 

Eγω που τον εχω δοκιμασει, σαπιος ειναι, ελαχιστα features και ετρωγα και stutter στο ανοιγμα του drawer.

Link to comment
Share on other sites

Το link που έβαλες δεν οδηγεί πουθενά.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Εμένα μου ανοίγει κανονικά

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. θα ηθελα να ρωτησω κατι για τον nova launcher. Τον εβαλα στο ταβλετ αλλα μου βγαζει την γραμμη γρηγορης προσβασης εφαρμογων ( αυτη που εχει μονιμως καποια εικονιδια εφαρμογων και το κεντρικο κουμπι) μονο στα δεξια. Δεν μπορω να τον βαλω με τιποτα κατω στο κεντρο οπως ειναι στα κινητα. Τι προβλημα υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. θα ηθελα να ρωτησω κατι για τον nova launcher. Τον εβαλα στο ταβλετ αλλα μου βγαζει την γραμμη γρηγορης προσβασης εφαρμογων ( αυτη που εχει μονιμως καποια εικονιδια εφαρμογων και το κεντρικο κουμπι) μονο στα δεξια. Δεν μπορω να τον βαλω με τιποτα κατω στο κεντρο οπως ειναι στα κινητα. Τι προβλημα υπαρχει?

 

Δοκίμασε από τις ρυθμίσεις Nova Settings > Look & feel > Screen orientation.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...