Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Σε μένα λειτουργεί το tesla! Αλλά έπρεπε να το ενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις. Πάτε στην συσκευή

ρυθμισεις-ασφαλεια-πρόσβαση ειδοποιήσεων Και βαλτε τικ στο tesla και θα δουλέψει.

 

Κ εγώ nova prime αγορασμένο εχω

 

Μετά πάτε στις ρυθμίσεις nova κ επιλεγετε μέτρηση μη αναγνωσμένων-ρυθμίσεις teslaunread- και select apps αν θέλετε να βάλετε κ άλλες εφαρμογές να σας ειδοποιεί το tesla.

Ελπίζω να βοήθησα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τον wp launcher που κανει το περιβαλλον σαν windows, ενδιαφερον ειναι, βεβαια δεν τον κρατησα γυρισα στο νοβα γιατι βαριομουνα να σκαλιζω, αλλα αν εχει κανεις ορεξη για σκαλισμα ειναι ενδιαφερον :happy:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τον wp launcher που κανει το περιβαλλον σαν windows, ενδιαφερον ειναι, βεβαια δεν τον κρατησα γυρισα στο νοβα γιατι βαριομουνα να σκαλιζω, αλλα αν εχει κανεις ορεξη για σκαλισμα ειναι ενδιαφερον :happy:

Τον δοκίμασα στο meizu μου αλλά δεν έχει count στα unread και σε εμένα έκανε ένα conflict με το κλείδωμα οθόνης και το fingerprint sensor..

Κατ αλλά πολύ όμορφη υλοποίηση

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εμενα σε nova το tesla ενώ το ενεργοποιώ από τις ρυθμίσεις μετά από μερικες ώρες απενεργοποιείται απο μόνο του. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εμενα σε nova το tesla ενώ το ενεργοποιώ από τις ρυθμίσεις μετά από μερικες ώρες απενεργοποιείται απο μόνο του. Τι μπορεί να φταίει;

 

Εξαρτάται ποια συσκευή και έκδοση έχεις ,εγώ π.χ σε edge plus που είχα αλλά και σε note 5 τώρα οσο το είχα στην" βελτιστοποιηση εφαρμογών" μετά απο λίγο δεν δούλευε ,όταν το έβγαζα όλα ήταν μια εντάξει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους LG:

Εγώ έχω το Lg 4 c και δοκιμάζω διάφορους launchers.

Ο καλύτερος βέβαια με διαφορά είναι ο Nova που έχω αγορασμένο (prime).

Μια από τις καλύτερες δυνατότητες των LG συσκευών ως γνωστόν είναι το double tap για κλείσιμο αλλά και για άνοιγμα (εδώ είναι η ουσία :) ) της οθόνης.

Επειδή είχα διαβάσει παλιότερα ποστς που έγραφαν ότι δεν γίνεται το double tap σε lg συσκευή με άλλον launcher πέρα από τον stock, εγώ διαπίστωσα ότι γίνεται.

Όχι πατώντας όμως οπουδήποτε στην οθόνη (όπως γίνεται με τον Stock), αλλά μόνο πατώντας επάνω στον χώρο των ειδοποιήσεων, όσον αφορά το κλείσιμο.

Όσον αφορά το άνοιγμα της οθόνης, αυτό γίνεται κάνοντας double tap οπουδήποτε.

Κάποιος με παρόμοια εμπειρία;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους LG:

Εγώ έχω το Lg 4 c και δοκιμάζω διάφορους launchers.

Ο καλύτερος βέβαια με διαφορά είναι ο Nova που έχω αγορασμένο (prime).

Μια από τις καλύτερες δυνατότητες των LG συσκευών ως γνωστόν είναι το double tap για κλείσιμο αλλά και για άνοιγμα (εδώ είναι η ουσία :) ) της οθόνης.

Επειδή είχα διαβάσει παλιότερα ποστς που έγραφαν ότι δεν γίνεται το double tap σε lg συσκευή με άλλον launcher πέρα από τον stock, εγώ διαπίστωσα ότι γίνεται.

Όχι πατώντας όμως οπουδήποτε στην οθόνη (όπως γίνεται με τον Stock), αλλά μόνο πατώντας επάνω στον χώρο των ειδοποιήσεων, όσον αφορά το κλείσιμο.

Όσον αφορά το άνοιγμα της οθόνης, αυτό γίνεται κάνοντας double tap οπουδήποτε.

Κάποιος με παρόμοια εμπειρία;

Αν έχεις την τελευταία έκδοση του nova και μάλιστα τον prime, μπορείς μέσα απ' τις Ρυθμίσεις- Χειρονομιες να ορίσεις στο διπλό χτύπημα να σβήνει η οθόνη σε οποιοδήποτε σημείο και όχι μόνο στην notification bar!

Αν έχεις παλαιότερη έκδοση, με το ίδιο τρόπο βάζεις σ' εκείνο το σημείο (Ρυθμίσεις- Χειρονομίες- Διπλό χτύπημα) αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Και πάλι έχεις double tap σαν τον "μαμά" launcher!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την τελευταία έκδοση του nova και μάλιστα τον prime, μπορείς μέσα απ' τις Ρυθμίσεις- Χειρονομιες να ορίσεις στο διπλό χτύπημα να σβήνει η οθόνη σε οποιοδήποτε σημείο και όχι μόνο στην notification bar!

Αν έχεις παλαιότερη έκδοση, με το ίδιο τρόπο βάζεις σ' εκείνο το σημείο (Ρυθμίσεις- Χειρονομίες- Διπλό χτύπημα) αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Και πάλι έχεις double tap σαν τον "μαμά" launcher!

 

Μπράβο! Πολύ σωστά.

Στο προηγούμενο τηλεφωνο το είχα έτσι, αλλά το είχα ξεχάσει! :)

Οπότε με τον τρόπο αυτό, έχουμε λειτουργία του double tap στη νέα συσκευή και χωρίς τον στοκ launcher KAI στο άνοιγμα ΚΑΙ στο κλείσιμο.

Ευχαριστώ για την υπενθύμιση!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος launcher φέρνει πιο πολύ στα wp10?

 

Δες 8 μηνύματα πιο πάνω από το δικό σου....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους LG:

Εγώ έχω το Lg 4 c και δοκιμάζω διάφορους launchers.

Ο καλύτερος βέβαια με διαφορά είναι ο Nova που έχω αγορασμένο (prime).

Μια από τις καλύτερες δυνατότητες των LG συσκευών ως γνωστόν είναι το double tap για κλείσιμο αλλά και για άνοιγμα (εδώ είναι η ουσία :) ) της οθόνης.

Επειδή είχα διαβάσει παλιότερα ποστς που έγραφαν ότι δεν γίνεται το double tap σε lg συσκευή με άλλον launcher πέρα από τον stock, εγώ διαπίστωσα ότι γίνεται.

Όχι πατώντας όμως οπουδήποτε στην οθόνη (όπως γίνεται με τον Stock), αλλά μόνο πατώντας επάνω στον χώρο των ειδοποιήσεων, όσον αφορά το κλείσιμο.

Όσον αφορά το άνοιγμα της οθόνης, αυτό γίνεται κάνοντας double tap οπουδήποτε.

Κάποιος με παρόμοια εμπειρία;

 

lg g3 s

 

όσο είχα τον nova στην κιτ κατ έπιανε παντου στην οθόνη

με την cm13 πιάνει στην μπάρα ειδοποιήσεων και στην κλειστή οθόνη παντού

δεν έχω δοκιμάσει άλλον launcher είμαι υπέρ καλυμμένος με τον nova και πολύ γρήγορος...

 

και μάλιστα στην κιτ κατ είχα βάλει double tab με greenify και έβαζε σε αδρανοποιήσει της εφαρμογές

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με διπλό πάτημα οπουδήποτε στην οθόνη (κ όχι μόνο πατώντας στην μπαρα) και με nova prime!! Κατεβάζετε την εφαρμογή screen off and lock και μετά πάτε στις ρυθμίσεις του nova κ επιλέγετε χειρονομίες και κουμπια-----διπλό πατημα------επιλέγετε την καρτέλα εφαρμογές και επιλέγετε την εφαρμογή screen off and lock
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με διπλό πάτημα οπουδήποτε στην οθόνη (κ όχι μόνο πατώντας στην μπαρα) και με nova prime!! Κατεβάζετε την εφαρμογή screen off and lock και μετά πάτε στις ρυθμίσεις του nova κ επιλέγετε χειρονομίες και κουμπια-----διπλό πατημα------επιλέγετε την καρτέλα εφαρμογές και επιλέγετε την εφαρμογή screen off and lock

 

μόλις παρατήρησα ότι με την cm 13.0-20160109-nightly πιάνει σ όλη την οθόνη :p

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με διπλό πάτημα οπουδήποτε στην οθόνη (κ όχι μόνο πατώντας στην μπαρα) και με nova prime!! Κατεβάζετε την εφαρμογή screen off and lock και μετά πάτε στις ρυθμίσεις του nova κ επιλέγετε χειρονομίες και κουμπια-----διπλό πατημα------επιλέγετε την καρτέλα εφαρμογές και επιλέγετε την εφαρμογή screen off and lock

 

Αυτό το κάνει πλέον μόνος τους ο Νόβα. Δεν χρειάζεται έξτρα εφαρμογή.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

εχω το Jiayu G3S γενικα καλο κινητο για οταν το πηρα.

Εδω και 1 μηνα αρχισε κατι κουλα, πχ να μην φορτωνει ποτε 100% αλλα 30-40 με το ζορι.

Δεν κραταγε πανω απο 6 ωρες και γενικα να ανοιγει με δυσκολια ετσι ωστε εγινε οχι μονο δυσχρηστο

αλλα αναγκαστικα και πηρα ενα κινητο της πλακας για να μπορω τουλαχιστον να κανω τηλεφωνα!!!

 

Εν ολιγεις ημουν ετοιμος να το πεταξω :mad: και να παρω καινουριο οταν μπορεσω.

Σημερα οταν το ανοιξα για 100στη φορα, τυχαια φορτωσα τον default launcher και ωωωωωωω τι μαγεια!

λειτουργουσαν ολα οπως την πρωτη φορα που το πηρα στα χερια μου!!!

Πηρα μπολικη χαρα μιας και το κινητο μου ξαναγεννηθηκε.

 

Πριν φορτωνα τον Next Launcher ο οποιος μου αρεσε παρα πολυ,

πλην ομως καταλαβα οτι ηταν ο κυριος υπευθυνος για ολο αυτο το χαλι!

Το θεμα το γραφω καταρχην για να ενημερωθει οποιος εχει τον ιδιο launcher

και δευτερο να βαλω καποιο αλλο ο οποιος τσεκαρισμενα να μην μου διαλυει το κινητο.

Καποια αποψη περι τουτου?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει πλέον μόνος τους ο Νόβα. Δεν χρειάζεται έξτρα εφαρμογή.

Εχω παλιά έκδοση του nova prime που γίνεται μόνο ετσι με εξτρα εφαρμογη!! Δεν του κάνω ενημέρωση γιατί δεν μου αρέσει όπως κάνανε το μενου σε στιλ λευκής καρτελας

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εχω παλιά έκδοση του nova prime που γίνεται μόνο ετσι με εξτρα εφαρμογη!! Δεν του κάνω ενημέρωση γιατί δεν μου αρέσει όπως κάνανε το μενου σε στιλ λευκής καρτελας

Και 'γω μετα απο καιρο που αποφασισα να τον αναβαθμισω τι καταλαβα;

Σε λιγο καιρο ξαναγυρισα στην 3.3. Οχι τοσο λογω εμφανισης αλλα χρησης!

Τουλαχιστον στο G2 η εκδοση 3.3 ειναι πολυ πιο smooth στα δικα μου ματια απο τις εκδοσεις 4+. Δοκιμασα σχεδον ολες τις εκδοσεις μετα την 3.3.....

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω μετα απο καιρο που αποφασισα να τον αναβαθμισω τι καταλαβα;

Σε λιγο καιρο ξαναγυρισα στην 3.3. Οχι τοσο λογω εμφανισης αλλα χρησης!

Τουλαχιστον στο G2 η εκδοση 3.3 ειναι πολυ πιο smooth στα δικα μου ματια απο τις εκδοσεις 4+. Δοκιμασα σχεδον ολες τις εκδοσεις μετα την 3.3.....

Κ εγώ την 3.3 εχω!!! Ελπίζω ότι δεν θα σταματήσει να λειτουργεί αυτή η έκδοση σύντομα λόγω του ότι βγαίνουν νεες.....

Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες εκδόσεις αν δεν απατώμαι έχει αποκτήσει ξανά το smoothness που είχε παλαιότερα. Επίσης το λευκό στον drawer φυσικά και μπορεί να αλλάξει και να γίνει όπως στον παλιό nova. Γενικότερα έκανα κι εγώ αρκετό καιρό να φύγω από τις παλαιότερες εκδόσεις αλλά με την παραμετροποίηση που προσφέρει πλέον δεν βρίσκω το λόγο.

Θα προτιμούσα καλύτερα animations βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασμένο το Nova launcher και ξαφνικά άρχισε να σκάει η έκδοση 4.2.2

Έκαναclear cache, αλλά τίποτα.

Όταν δοκίμασα uninstall updates και γύρισα στην έκδοση 3.2, κανένα πρόβλημα.

 

Καμία ιδέα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...