Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Τι σημαίνει απεριόριστη κίνηση στις home screens για τον nova?

 

Έχουμε πχ τρεις homescreens. Όταν φτάνεις στην τελευταία δεξιά, η κύλιση σταματάει. Με την επιλογή αυτή, όταν φτάνεις στην τελευταία δεξιά και συνεχίσεις να κάνεις swipe, τότε περνάς απευθείας στην πρώτη αριστερή. Με άλλα λόγια, κυκλική κίνηση των homescreens.

Εμένα δεν μου αρέσει!

Link to comment
Share on other sites

@Tsiftsism, εμένα ποτέ δεν μου έχει τύχει να κατεβάσω notification κατά λάθος με gesture προς τα κάτω. Μάλλον σκρολάρουμε με διαφορετικό τρόπο ( δεν κάνει ποτέ κίνηση το δάχτυλό μου από πάνω προς κάτω όταν πλοηγούμαι αριστερά/δεξιά στις home screens ενώ στις εφαρμογές πχ web browsing , εννοείται πως η κίνηση προς τα κάτω σκρολάρει τη σελίδα προς τα κάτω και δεν κατεβάζει notification bar). Καταλαβαίνω πάντως να μη θες το gesture από τη στιγμή που εσένα σου τυχαίνει.

 

@Voodooman, δεν το περίμενα η αλήθεια είναι. Προσωπικά launcher χωρίς απεριόριστη κύλιση τον πετάω στη στιγμή και μου φαινόταν τρελό, πριν απαντήσεις, κάποιος να μη τη θέλει. Να που τελικά όμως ο καθένας μας έχει μάθει να λειτουργεί το κινητό του με διαφορετικό τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πχ τρεις homescreens. Όταν φτάνεις στην τελευταία δεξιά, η κύλιση σταματάει. Με την επιλογή αυτή, όταν φτάνεις στην τελευταία δεξιά και συνεχίσεις να κάνεις swipe, τότε περνάς απευθείας στην πρώτη αριστερή. Με άλλα λόγια, κυκλική κίνηση των homescreens.

Εμένα δεν μου αρέσει!

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@Voodooman, δεν το περίμενα η αλήθεια είναι. Προσωπικά launcher χωρίς απεριόριστη κύλιση τον πετάω στη στιγμή και μου φαινόταν τρελό, πριν απαντήσεις, κάποιος να μη τη θέλει. Να που τελικά όμως ο καθένας μας έχει μάθει να λειτουργεί το κινητό του με διαφορετικό τρόπο.

 

Ανέκαθεν χρησιμοποιώ τρεις homescreens. Μάλλον για αυτό δεν χρησιμοποιώ την συνεχή κύλιση, γιατί από την άκρα αριστερά στην άκρα δεξιά δεν έχω μεγάλη απόσταση και δεν είναι μεγάλος κόπος ένα παραπάνω swipe. Αν κάποιος έχει παραπάνω homescreens, τότε πράγματι η απεριόριστη κίνηση είναι σημαντική.

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν χρησιμοποιώ τρεις homescreens. Μάλλον για αυτό δεν χρησιμοποιώ την συνεχή κύλιση, γιατί από την άκρα αριστερά στην άκρα δεξιά δεν έχω μεγάλη απόσταση και δεν είναι μεγάλος κόπος ένα παραπάνω swipe. Αν κάποιος έχει παραπάνω homescreens, τότε πράγματι η απεριόριστη κίνηση είναι σημαντική.

Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ. 3 home screens με κλειστή τη συνεχόμενη κύλιση.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πολύ άβολο σε εσάς να έχετε την συνεχόμενη κυλιση. Ευτυχώς υπάρχει επιλογή απενεργοποιησης:eek::eek:
Link to comment
Share on other sites

Εχω Nova σε 2 τηλ. και εδω και κάποιες μέρες εχει πρόβλημα. Μου βγάζει μήνυμα οτι ο nova σταμάτησε να λειτουργεί...Το έχει πάθει κανείς άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Τρέχω την τελευταία beta σε 2 συσκευές. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Κάνε του ένα clear cache & data μήπως στρώσει. Υπόψιν τον Νόβα τον στήνει ξανά από την αρχή.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τρέχω την τελευταία beta σε 2 συσκευές. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Κάνε του ένα clear cache & data μήπως στρώσει. Υπόψιν τον Νόβα τον στήνει ξανά από την αρχή.

 

Εγω εχω το nova launcher prime 3.3 δεν νομιζω να ειναι η Beta και μου κάνει εντύπωση οτι το κάνει σε 2 διαφορετικά τηλ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 26 της Nova beta και το περίεργο είναι ότι μου βγάζει ενημέρωση για την 27 αλλά όταν την κατεβάσει και πάω να την τρέξω, λέει " File couldn't open". Το κάνει σε κανέναν άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 26 της Nova beta και το περίεργο είναι ότι μου βγάζει ενημέρωση για την 27 αλλά όταν την κατεβάσει και πάω να την τρέξω, λέει " File couldn't open". Το κάνει σε κανέναν άλλο;

Το έκανε και σε μένα και τελικά κατέβασα και εγκατέστησα τον 27 πάνω από τον 26

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζει κάνεις αν μπορώ να κάνω default settings στο nova ?

Διαχείριση εφαρμογών μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής, Nova, εκκαθάριση δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει στο μεταξύ ο 28 στο Nova και θα έχει οργανώσει καλύτερα και σε καυτή μορφή τα widget.

Προσωπικά πλέον έτσι μου αρέσει

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60119[/ATTACH]

στον νέο Νόβα γίνεται με παρατεταμένο πάτημα να βγάζει επιλογή και για προσθήκη εφαρμογών στην αρχική οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Ο nova prime 3.2 (Ο παλιος) λειτουργεί σωστά σε android lollipop Η έχει θεματα?

Σε kitkat που είμαι τώρα πάνε όλα ρολόι αλλά σκέφτομαι να αναβαθμίσω και θέλω να ξέρω αν θα έχω πρόβλημα με τον nova

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ο nova prime 3.2 (Ο παλιος) λειτουργεί σωστά σε android lollipop Η έχει θεματα?

Σε kitkat που είμαι τώρα πάνε όλα ρολόι αλλά σκέφτομαι να αναβαθμίσω και θέλω να ξέρω αν θα έχω πρόβλημα με τον nova

 

Κανένα πρόβλημα. Θα είναι σα να μην αναβάθμισες...

Προχωρά το.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εδω και καμία δεκαπενταρια μέρες δοκιμάζα τον everything me. Σερνόταν γενικώς και στο τηλέφωνο και στο ταμπλετ. Τον κρατούσα γιατί μου άρεσε η αναζήτηση που είχε και έβρισκα γρήγορα όποια εφαρμογή ήθελα. Είπα να δω πάλι χθες τον νόβα και ενθουσιαστιαστηκα που έχουν βάλει (τουλάχιστον στη beta) την αναζήτηση. Έβαλα χειρονομία με συρσιμο κάτω να ανοίγει στην homescreen οπότε είναι (για μένα) super!!!!!!
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εδω και καμία δεκαπενταρια μέρες δοκιμάζα τον everything me. Σερνόταν γενικώς και στο τηλέφωνο και στο ταμπλετ. Τον κρατούσα γιατί μου άρεσε η αναζήτηση που είχε και έβρισκα γρήγορα όποια εφαρμογή ήθελα. Είπα να δω πάλι χθες τον νόβα και ενθουσιαστιαστηκα που έχουν βάλει (τουλάχιστον στη beta) την αναζήτηση. Έβαλα χειρονομία με συρσιμο κάτω να ανοίγει στην homescreen οπότε είναι (για μένα) super!!!!!!

 

Αυτό που αναφέρεις αν δεν με γελάει η μνήμη μου ο Nova το έχει τουλάχιστον μισό χρόνο τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις αν δεν με γελάει η μνήμη μου ο Nova το έχει τουλάχιστον μισό χρόνο τώρα.

 

Α καλά.... Εγώ τώρα το πήρα χαμπάρι :blink:

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...