Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Στο κάτω μέρος έχουμε την dock που σέρνοντας αριστερά και δεξιά προσθέτουμε και άλλες συντομεύσεις.

Έτσι όπως είναι στον tsf είναι σαν να έχουμε dock για τρεις οθόνες.

Σε όσους launcher γνωρίζω υπάρχει επιλογή ώστε να έχεις από μια ως 5 .

Στον tsf δεν βλέπω να υπάρχει τέτοια επιλογή.

 

 

Πάντως μου έχει κάνει αρνητική εντύπωση ως τώρα.

Βγάλανε την πλαϊνή dock που ήταν όλα τα λεφτά και πλέον λαγκαρουν αρκετά συχνά τα εφφε όταν μπαίνεις στα μενού ρυθμίσεων

Επίσης τρώει 40mb μνήμη όταν με την 3.0 είχε καταφέρει να πέσει στα 25mb

 

Αλήθεια αν θέλω παλιότερες εκδόσεις μπορώ να τις βρω;

Γι αυτό με τη μπάρα όντως δεν παίζει ρύθμιση.

 

Όσο για τα κολλήματα θα συμφωνήσω. Η προηγούμενη έκδοση 2 ήταν τέλεια. Όμως η έκδοση 3 έχει κάποια προβλήματα. Έχει ένα σχετικό lag. Όχι ότι φαίνετε αλλά για εμάς που τον έχουμε δουλέψει σε αρκετά τηλέφωνα μας κάνει κλικ. Κάτι που μου τη δίνει επιπλέον είναι πως κολλάνε καμιά φορά οι οθόνες και χάνει εφαρμογές.

 

Πχ σήμερα έχασε τα 3/4 των εφαρμογών της σελίδας που ήταν μπροστά. Ενώ ο launcher δούλευε κανονικά με όλες τις σελίδες οι χαμένες εφαρμογές ήταν χαμένες. Έπρεπε να του κάνω επανεκκίνηση.

 

Όπως και να έχει δεν γύριζω πίσω σε άλλον. Πλέον στο κινητό υπάρχει μόνο ο Google launcher και ο tsf. Όλοι οι άλλοι πήρανε πόδι στις 26/12.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη του Νova πώς δημιουργούμε φάκελο?

 

Βάζεις την μια εφαρμογή πάνω στην άλλη και δημιουργείτε φάκελος..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις την μια εφαρμογή πάνω στην άλλη και δημιουργείτε φάκελος..

Tη μια εφαρμογή πάνω στην άλλη?Παιδεύομαι εδώ και 1 ώρα :O Ευχαριστώ!!! :happy: :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω nova prime αλλα θα ηθελα να ακουσω αν υπαρχει καποιος αλλος ελαφρυς, γρηγορος με widget κλπ ετσι για αλλαγη!

 

Προτασεις;

Link to comment
Share on other sites

Εχω nova prime αλλα θα ηθελα να ακουσω αν υπαρχει καποιος αλλος ελαφρυς, γρηγορος με widget κλπ ετσι για αλλαγη!

 

Προτασεις;

 

+1 στο συνονόματο :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο nova πως μπορώ να αλλάξω την διάταξη των εφαρμογών?

Σου απαντησα και στο νημα του G3..;)

Αν εννοεις τη διάταξη στο "Συρταρι εφαρμογων", δυστυχως δε γινεται....... ισως το μοναδικο μειονεκτημα του nova σχετικα με τον stock........

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντησα και στο νημα του G3..;)

Αν εννοεις τη διάταξη στο "Συρταρι εφαρμογων", δυστυχως δε γινεται....... ισως το μοναδικο μειονεκτημα του nova σχετικα με τον stock........

Συγγνώμη φίλε μου.Δεν το είχα δει.

Ναι στο συρτάρι εφαρμογών εννοούσα.Ξενέρωσα απίστευτα.:eek:Πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό.Αν το ήξερα πραγματικά δεν θα το αγόραζα αφού στον stock launcher είχα φτιάξει πολλούς φακέλους και ήταν μαζεμένες η εφαρμογές μου.Τώρα δεν ξέρω που είναι τι.:(

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου.Δεν το είχα δει.

Ναι στο συρτάρι εφαρμογών εννοούσα.Ξενέρωσα απίστευτα.:eek:Πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό.Αν το ήξερα πραγματικά δεν θα το αγόραζα αφού στον stock launcher είχα φτιάξει πολλούς φακέλους και ήταν μαζεμένες η εφαρμογές μου.Τώρα δεν ξέρω που είναι τι.:(

Φακελους μπορεις να κανεις και στο συρταρι εφαρμογων, και μεσα απ' τις ρυθμισεις να βαλεις να εμφανιζει πρωτα αυτους. Θα σου εμφανιζει δηλαδη πρωτα τους φακελους (που εχεις φτιαξει) και μετα θα εμφανιζονται οι υπολοιπες εφαρμογες αλφαβητικα....

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου.Δεν το είχα δει.

Ναι στο συρτάρι εφαρμογών εννοούσα.Ξενέρωσα απίστευτα.:eek:Πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό.Αν το ήξερα πραγματικά δεν θα το αγόραζα αφού στον stock launcher είχα φτιάξει πολλούς φακέλους και ήταν μαζεμένες η εφαρμογές μου.Τώρα δεν ξέρω που είναι τι.:(

Μπορείς να κατηγοριοποιήσεις τις εφαρμογές σου σε καρτέλες (μέσα στο συρτάρι εφαρμογών) όπως ακριβώς σου αρέσει. Βέβαια σε κάθε καρτέλα οι εφαρμογές πάλι θα ταξινομούνται αλφαβητικά. Φυσικά μπορείς να επιλέξεις εσύ την σειρά των καρτελών και να τοποθετήσεις σαν πρώτη καρτέλα αυτές που χρησιμοποιείς περισσότερο ή όπως αλλιώς εσύ θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση tsf 3.2 με νέα sidebar

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά δε θα πάρω. Ο συγκεκριμένος launcher δεν είναι καθόλου φιλικός προς τον χρήστη. Και αυτή η έκδοση και η προηγούμενη νιώθεις ότι σε κοροϊδεύει μες στα μούτρα σου. Επίσης έβγαλαν τη μόνη σοβαρή ρύθμιση που θα μπορούσα να τους δώσω εύσημα, τη ρύθμιση που καθαρίζει τη μνήμη και κλείνει τις εφαρμογές. Κρίμα τα λεφτά που έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση tsf 3.2 με νέα sidebar

Την έβαλα την νέα έκδοση.

Ενώ παλιά την χρησιμοποιούσα την sidebar, τώρα νιώθω ότι είναι άχρηστη αφού μπορείς να βάλεις shortcuts και στο κυρίως μενού (εκεί που προσθέτεις τα widgets κλπ).

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όπως συνηθίσει κανείς. Προσωπικά το lasso mode, το folder στο dock, η ταχύτητα του, η περιστροφές των εικονιδίων και το τελείως fluid grid με έχουν βολέψει απίστευτα

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ Smooth στο S5 μου αλλά πάλι έχει θέμα, δε μου προσθέτει widget συστήματος Ενώ τα δικά του τα κάνει add κανονικά.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ Smooth στο S5 μου αλλά πάλι έχει θέμα, δε μου προσθέτει widget συστήματος Ενώ τα δικά του τα κάνει add κανονικά.

 

Εμένα πάλι δεν αλλάζει τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας όταν αλλάζω θέμα ενώ στο συρτάρι τα αλλάζει κανονικά

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ο TSF σε προσφορά στα 6.99€ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tsf.shell

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν αλλάζει τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας όταν αλλάζω θέμα ενώ στο συρτάρι τα αλλάζει κανονικά

Επιτέλους μου απάντησαν σήμερα σε σχέση με τα προβλήματα που τους επισήμανα με κύριο τη μη προσθήκη widget.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πως τα lags του tsf μετά από δύο τρεις μέρες μειώνονται

Σαν να θέλει τον χρόνο ώστε να κάτσει σωστά στην συσκευή.

Πάντως οι πολλές αλλαγές δεν είναι πάντα καλές.

Οι δημιουργοί του tsf είχαν φτιάξει έναν launcher που κάποτε αγνοούσε την λέξη lag .

Η προσπάθεια για φρεσκαρισμα δεν έφερε τα καλύτερα αποτελέσματα.

Ελπίζω όπως αναφέρεται παραπάνω να διορθώσουν τα οποία θέματα.

Πάντως εγώ θα τον αφήσω μετά από το διάλλειμα που έκανα με τον nova

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα το πρωι το TSF Launcher 3D shell! Μετα απο πολυ καιρο με τον nova prime! Τον εβαλα δοκιμαστικα επειδη μου αρεσαν τα εφε που εχει. Μπορω να πω οτι μου αρεσε, ειναι αρκετα γρηγορος και δε βλεπω lag (τουλαχιστον 2-3 ωρες που τον δουλευω). Δεν το περιμενα, ειναι η αληθεια, να μ' αρεσει :p. Θα τον δουλεψω λιγο να δω τι γινεται...... πρωτη φορα τον χρησιμοποιω!
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πως τα lags του tsf μετά από δύο τρεις μέρες μειώνονται

Σαν να θέλει τον χρόνο ώστε να κάτσει σωστά στην συσκευή.

Πάντως οι πολλές αλλαγές δεν είναι πάντα καλές.

Οι δημιουργοί του tsf είχαν φτιάξει έναν launcher που κάποτε αγνοούσε την λέξη lag .

Η προσπάθεια για φρεσκαρισμα δεν έφερε τα καλύτερα αποτελέσματα.

Ελπίζω όπως αναφέρεται παραπάνω να διορθώσουν τα οποία θέματα.

Πάντως εγώ θα τον αφήσω μετά από το διάλλειμα που έκανα με τον nova

Έχεις ένα δίκιο σε αυτό και μάλλον συμβαίνει ότι θέλει το χρόνο του να cashe(αρι).

Εγώ πάντως αυτή τη στιγμή τον έχω σα το πιο smooth launcher σε αντίθεση με το nova που είναι πιο ξερός για παράδειγμα.

Αν λύσει κυρίως το bug με τα widget θα τον έχω σα κύριο μέχρι να βαρεθω τα εφέ και να ξαναγυρίσω στο(σιγουράκι)nova

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα δίκιο σε αυτό και μάλλον συμβαίνει ότι θέλει το χρόνο του να cashe(αρι).

Εγώ πάντως αυτή τη στιγμή τον έχω σα το πιο smooth launcher σε αντίθεση με το nova που είναι πιο ξερός για παράδειγμα.

Αν λύσει κυρίως το bug με τα widget θα τον έχω σα κύριο μέχρι να βαρεθω τα εφέ και να ξαναγυρίσω στο(σιγουράκι)nova

Αν εννοείς τα touchwiz widgets, σε κανένα άλλο launcher δε μπορείς και δε φταίει ο tsf. Εκτός αν έχει αλλάξει αυτό τον τελευταίο καιρό γιατί από όταν βγήκαν τα shells τρίτων κατασκευαστών αυτό ίσχυε.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα touchwiz widgets, σε κανένα άλλο launcher δε μπορείς και δε φταίει ο tsf. Εκτός αν έχει αλλάξει αυτό τον τελευταίο καιρό γιατί από όταν βγήκαν τα shells τρίτων κατασκευαστών αυτό ίσχυε.

Δεν μπαινουν widgets δηλαδη καθολου παιδια?

Δεν καταλαβα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...