Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Στον Apex pro ενω δεν εχω επιλεξει την συνεχομενη κυλιση των εικονιδιων των εφαρμογων(θελω να σταματαει η κυλιση της οθονης εκει που σταματανε και τα εικονιδια),εντουτοις μετα τα εικονιδια η κυλιση συνεχιζεται και σε αλλες ''ασχετες'' εικονες widgets που δεν με ενδιαφερουν.

 

Καποια προταση?

 

 

Για να μην βλέπεις την σελίδα των Widget πας στο Συρτάρι Εφαρμογών, μετά πατάς τις τρεις τελίτσες πάνω στην γωνία, μετα πατάς Διαχείριση Συρταριού, εκεί θα δεις να γράφει κάπου Γραφικά Στοιχεία, πατάς τις τελίτσες και πατάς Κατάργηση

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που βρίσκω τα widget στον tsf 3.1;

Παρατεταμένη πίεση σε κάποιο κενό και μετά πάνω αριστερά που έχει ένα +.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Τα οποία widget δυστυχώς σε μένα με galaxy S5 lollipop αρνούνται να μπουν και παγώνει όλο το σύμπαν οπότε αναγκαστικά soft rest. Και με το τελευταίο update τα ίδια οπότε έστειλα μέϊλ στο δημιουργό κ περιμένω.

Κατά τα άλλα όταν το στήσεις και μετά από λίγα μόνο λεπτά λειτουργίας ο νέος tsf είναι απ τους πιο smooth launchers που υπάρχουν σαφώς ανώτερος απ τον nova που έχω σα βάση και σημείο αναφοράς.

Όταν λυθεί και αυτό το θέμα θα τον έχω μάλλον για μόνιμο γιατί προσωπικά μου αρέσει το smoothness και σε συνδυασμό με lollipop είναι σούπερ

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και ένα χρόνο αγορασμένο τον tsf αλλά δεν τον χρησημοποιουσα.. Είχα βολευτεί με τον nova και τώρα τον έβαλα λίγο για αλλαγή. Είναι λίγο περιπλοκος ε? Πως γίνεται να μην κουνιεται η ταπετσαρία?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια συνεχή χρήση Nova σήμερα έβαλα τον dodel σε μια παλιά συσκευή και μπορώ να πω ότι είναι από τους ποιο ελαφρυους και γρήγορους. Να πω ότι ο nova δεν έτρεχε καν τις τελευταίες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Με τον τελευταίο tsf, όταν πάω να βάλω widget, δεν βάζει τίποτα. Στην αρχή απλα κολαγε, αλλά τώρα δεν βάζει τίποτα στην οθόνη

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Με τον τελευταίο tsf, όταν πάω να βάλω widget, δεν βάζει τίποτα. Στην αρχή απλα κολαγε, αλλά τώρα δεν βάζει τίποτα στην οθόνη

 

Καλή χρονιά με υγεία σε όλους! Εγώ σε s5 με lollipop είμαι στη φάση που κολλάει ολόκληρο το σύστημα με τα widgets..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο όπως ανέφερα πιο πάνω κ έχω στείλει μέϊλ και περιμένω απάντηση

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο όπως ανέφερα πιο πάνω κ έχω στείλει μέϊλ και περιμένω απάντηση

 

Κατάφερα τελικά να βάλω τα widget που ήθελα. Ημερολόγιο, μουσική κτλ. Εκεί πάνω που κολλάει, πατούσα το κουμπί αριστερά με τις ενεργές εφαρμογές, μετά αμέσως το κουμπί back,2-3 φορές επανάληψη και μου τα εμφάνισε. Εκεί πάνω που τα έψαχνα ξανά κόλλησε, πάλι τα ίδια κουμπιά μέχρι να γίνει η δουλειά μου.. https://www.dropbox.com/s/3aunobkjatf650u/2015-01-01%2003.43.43.png?dl=0

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Έχω χρόνια τον Smart launcher και ο λόγος δεν είναι άλλος από την απλότητα του και την κατηγοριοποιηση που προσφέρει στις εφαρμογές. Υπάρχει κάποιος launcher με παρόμοια κατηγοριοποιηση;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με τον τελευταίο tsf, όταν πάω να βάλω widget, δεν βάζει τίποτα. Στην αρχή απλα κολαγε, αλλά τώρα δεν βάζει τίποτα στην οθόνη

Κανένα πρόβλημα σε Nexus 4 με 5.0.1 ,είτε με την Beta είτε με την τελευταία επίσημη.

Καλή χρονιά με υγεία σε όλους! Εγώ σε s5 με lollipop είμαι στη φάση που κολλάει ολόκληρο το σύστημα με τα widgets..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους :)

προτάσεις για launchers γενικά σε Note 4???

Απο τη μία θα ήθελα να είναι γρήγορος και να μην τρώει μπαταρία πολύ και μνήμη αλλα απο την άλλη θα ήθελα να δείχνει και γαμάτος...πχ ο Nova μου φάνηκε γρήγορος στο λίγο που το τέσταρα αλλα απο την άλλη και ο Next 3D εμφανισιακά είναι το κάτι άλλο...να μην είχαν και τόσες διαφημίσεις οι περισσότεροι btw καλά θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Έχω χρόνια τον Smart launcher και ο λόγος δεν είναι άλλος από την απλότητα του και την κατηγοριοποιηση που προσφέρει στις εφαρμογές. Υπάρχει κάποιος launcher με παρόμοια κατηγοριοποιηση;

 

Ο Aviate launcher μου έρχεται τώρα στο μυαλό, αλλά κανένας δεν πιάνει το επίπεδο του smart. Είναι σε άλλο επίπεδο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Να σας βάλω ένα δύσκολο;;; Σε όλους τους launchers, όταν πάω να βάλω ένα widget στην οθόνη εμφανίζεται ένα παράθυρο που ζητά πρόσβαση στα δεδομένα που εμφανίζει το widget (Δημιουργία widget και χορήγηση άδειας πρόσβασης). Επέλεξα από λάθος να επιτρέπεται πάντα από τον launcher μου να έχει πρόσβαση. Πως μπορώ να το αναιρέσω;;;

 

Σημειώνω, με διαγραφή δεδομένων του launcher και απεγκατάσταση/εγκατάσταση του launcher δεν κάνει κάποια διαφορά. Συμβαίνει όσους launcherκι αν δοκίμασα, και δεν μπορώ να βρω τι πρέπει να κάνω wipe για να εμφανιστεί ξανά η επιλογή όταν προσθέτω widget στην οθόνη.

 

Συσκευή: samsung galaxy S2

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! καλή χρονιά! έχω το leagoo lead 1 με τον nova και όταν στέλνω μήνυμα ή μιλάω στο facebook σε μερικές λέξης αντί για την λέξη μου βγάζει νούμερα! χρησιμοποιώ Τ9! έχω το πληκτρολόγιο GO! επίσης πως θα κάνω το Τ9 να μαθαίνει της λέξεις που γράφω μόνος?
Link to comment
Share on other sites

Ο nova ή όποιος άλλος launcher δεν έχει καμία σχέση με το πρόβλημα σου. Καλύτερα να ρωτήσεις σε ένα πιο σχετικό thread.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να περάσω τον tsf και άλλαξε αρκετά από την 3.0 σε σημείο να χάνομαι.

Δύο ερωτήσεις λοιπόν.

Το εικονίδιο κάτω δεξιά που βγάζει τα μενού υπαρχει τροπος να εξαφανιστεί η μένει μόνιμα;

Και δεύτερον στην dock κάτω γίνεται να μειώσουμε την επέκταση της σε μια οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να περάσω τον tsf και άλλαξε αρκετά από την 3.0 σε σημείο να χάνομαι.

Δύο ερωτήσεις λοιπόν.

Το εικονίδιο κάτω δεξιά που βγάζει τα μενού υπαρχει τροπος να εξαφανιστεί η μένει μόνιμα;

Και δεύτερον στην dock κάτω γίνεται να μειώσουμε την επέκταση της σε μια οθόνη;

Για την πρώτη ερώτηση. Όχι. Είναι το μενού της εφαρμογής αυτό και δεν φεύγει. Απ'ότι έχω καταλάβει είναι η προσέγγιση των προγραμμάτιστων για την έλλειψη hardware menu key στις τελευταίες εκδόσεις android. Είναι μεν λίγο εκνευριστικό αλλά θα το συνηθίσεις.

 

Τη δεύτερη ερώτηση δεν την καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Για την πρώτη ερώτηση. Όχι. Είναι το μενού της εφαρμογής αυτό και δεν φεύγει. Απ'ότι έχω καταλάβει είναι η προσέγγιση των προγραμμάτιστων για την έλλειψη hardware menu key στις τελευταίες εκδόσεις android. Είναι μεν λίγο εκνευριστικό αλλά θα το συνηθίσεις.

 

Τη δεύτερη ερώτηση δεν την καταλαβαίνω.

Στο κάτω μέρος έχουμε την dock που σέρνοντας αριστερά και δεξιά προσθέτουμε και άλλες συντομεύσεις.

Έτσι όπως είναι στον tsf είναι σαν να έχουμε dock για τρεις οθόνες.

Σε όσους launcher γνωρίζω υπάρχει επιλογή ώστε να έχεις από μια ως 5 .

Στον tsf δεν βλέπω να υπάρχει τέτοια επιλογή.

 

 

Πάντως μου έχει κάνει αρνητική εντύπωση ως τώρα.

Βγάλανε την πλαϊνή dock που ήταν όλα τα λεφτά και πλέον λαγκαρουν αρκετά συχνά τα εφφε όταν μπαίνεις στα μενού ρυθμίσεων

Επίσης τρώει 40mb μνήμη όταν με την 3.0 είχε καταφέρει να πέσει στα 25mb

 

Αλήθεια αν θέλω παλιότερες εκδόσεις μπορώ να τις βρω;

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα και καλή χρονιά. Στον nova υπάρχουν 5 σελίδες, μπορώ να προσθέσω και άλλη επιπλεον ? Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα και καλή χρονιά. Στον nova υπάρχουν 5 σελίδες, μπορώ να προσθέσω και άλλη επιπλεον ? Σας ευχαριστώ

Ρυθμίσεις nova - επιφάνεια εργασίας - αρχικές οθόνες. Στον prime που έχω βλέπω ότι δέχεται μέχρι 9 οθόνες. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα και καλή χρονιά. Στον nova υπάρχουν 5 σελίδες, μπορώ να προσθέσω και άλλη επιπλεον ? Σας ευχαριστώ

 

Αρχικες εννοεις? Ναι μπορεις. πας ρυθμισεις νοβα, επιφανεια εργασιας, αρχικες οθονες και πατας πανω πανω δεξια που εχει ενα +. και να βαλεις και να βγαλεις μπορεις. Εγω εχω την πληρωμενη εκδοση αλλα και στην free γινεται νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη δοκιμαζω τον Z launcher

πολυ καλος αν και φευγει απτην λογικη των widget

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...