Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Εβαλα Dodol launcher και θα τον κρατησω λιγο γιατι φαινεται πολυ καλος!

 

Το μονο κακο μεχρι στιγμης ειναι οτι δεν εχει transparent navigation buttons!

 

Εδω και πολύ καιρό που τον έχω τα πάει μια χαρά!!

 

Ερώτηση: Έχει κάπου επιλογή για αυτόματη περιστροφή ?

Link to comment
Share on other sites

Εδω και πολύ καιρό που τον έχω τα πάει μια χαρά!!

 

Ερώτηση: Έχει κάπου επιλογή για αυτόματη περιστροφή ?

 

Δεν το εψαξα καθολου αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Goodbye nova! Ο νεος apex εχει κατσει τελεια στο κινητο μου δεν ξερω πως και! Μαλλον μενω με αυτον!

 

Δηλαδή με τον Νόβα τι σου έκανε και δεν σου άρεσε και δεν στο κάνει τώρα ο apex?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με τον Νόβα τι σου έκανε και δεν σου άρεσε και δεν στο κάνει τώρα ο apex?

 

Και σε μενα το ιδιο, ο Apex μου καθεται καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μας και εμάς ρε παιδιά γιατί σας κάθεται πιο εύκολα ο Apex;; :Ρ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Εχω Nova, Smart και Go EX...Οι δυο πρώτοι τρέχουν απροβληματιστα, ο τριος ψιλολαγγαρει αλλά οκ..

 

Αυτο που θελω να ρωτησω είναι σε συγκριση με Apex που διαβαζω πιο πανω, για κινητο με RAM 512 οπως το δικο μου, ποιος launcher ενδεικνυται, ωστε να μην κολλαει, να ειναι ελαφρυς και να μην καταναλώνει RAM??? (παρεπιμπτόντως που μπορω να δω ποση RAM τρωει καθε εφαρμογη??)

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μας και εμάς ρε παιδιά γιατί σας κάθεται πιο εύκολα ο Apex;; :Ρ

 

Εγω ειμαι με κιτκατ στο moto G! Και χθες εβαλα apex και ρολαρει γενικα καλυτερα απο τον νοβα που ειχα τοσο καιρο! Ο νοβα θελει αναβαθμιση δεν γινεται αλλο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σας,

 

Εχω Nova, Smart και Go EX...Οι δυο πρώτοι τρέχουν απροβληματιστα, ο τριος ψιλολαγγαρει αλλά οκ..

 

Αυτο που θελω να ρωτησω είναι σε συγκριση με Apex που διαβαζω πιο πανω, για κινητο με RAM 512 οπως το δικο μου, ποιος launcher ενδεικνυται, ωστε να μην κολλαει, να ειναι ελαφρυς και να μην καταναλώνει RAM??? (παρεπιμπτόντως που μπορω να δω ποση RAM τρωει καθε εφαρμογη??)

 

Τον Go σβηστον απλα! Και μην τον ξαναβαλεις! Δοκιμασε τον αpex να δεις πως παει! Επισης δοκιμασε τον Holo launcher ειμαι ελαφρυς και καλος!

 

Πανε ρυθμισεις και μετα καπου βρες εφαρμογες και ψαξε εφαργμογες που εκτελουντε!

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μας και εμάς ρε παιδιά γιατί σας κάθεται πιο εύκολα ο Apex;; :Ρ

 

Eιναι το ιδιο καλος με Nova και κανει πιο πολλα στη free εκδοση.

Εχω αγορασμενο τον Nova αλλα apex χρησιμοποιω free και δεν μου λειπει κατι.

 

Εχει καποια animations που μου αρεσουν πιο πολυ. Στα μάτια μου (και εχω περιεργα ματια) ειναι το ιδιο smooth πλεον παντως.

Παλαιοτερα, ηταν χειροτερος, ομως οχι πλεον.

 

Η αληθεια ειναι οτι εχω ενα Κινεζικο και ενα Nexus, και χρησιμοποιω Nova/Action/Apex εναλλαξ και στα 2.

Που και που βαζω και Inspire, αλλα κανουν πολλα updates αυτοι και καθε δευτερη μερα εχει και άλλο στυλ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλη σου..Θα δοκιμασω Apex και θα συγκρινω με Nova...Μου αρεσει πολυ και ο Go (an kai μου κολλαει), λογω της παραμετροποιησης και των ομαδοποιησεων που μου επιτρεπει στις εφαρμογες..
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φανατικός του Nova διαβάζοντας τα θετικά σχόλια για τον apex είπα να τον δοκιμάσω. Σίγουρα είναι εξίσου smooth και στην δωρεάν έκδοση κάνει πολύ περισσότερα. Το μόνο που δεν έχω βρει είναι όταν εγκαθίσταται μια νέα εφαρμογή να δημιουργείς συντόμευση σε όποια επιφάνεια εργασίας θέλω..
Link to comment
Share on other sites

Φανατικός του Nova διαβάζοντας τα θετικά σχόλια για τον apex είπα να τον δοκιμάσω. Σίγουρα είναι εξίσου smooth και στην δωρεάν έκδοση κάνει πολύ περισσότερα. Το μόνο που δεν έχω βρει είναι όταν εγκαθίσταται μια νέα εφαρμογή να δημιουργείς συντόμευση σε όποια επιφάνεια εργασίας θέλω..

 

Δεν ειναι και τοσο σημαντικο, μπορεις να το κανεις απο τις επιλογες του Play Store.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και τοσο σημαντικο, μπορεις να το κανεις απο τις επιλογες του Play Store.

 

Πολύ σωστός. άρα μία θετική στον Apex από μένα..

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο οσα διαβασα εδω μεσα για τον Apex εκανα την μεγαλη αλλαγη απο τον Νova.

Μπορω να πω οτι ειναι εαν οχι καλυτερος τουλαχιστον αντιστοιχος του.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο οσα διαβασα εδω μεσα για τον Apex εκανα την μεγαλη αλλαγη απο τον Νova.

Μπορω να πω οτι ειναι εαν οχι καλυτερος τουλαχιστον αντιστοιχος του.

 

Ακριβως! Για μενα θελει λιγο σπιρταδα ακομα ο app drawer!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έβαλα χτες το nova prime αλλά δεν μου βγάζει αριθμό νέων μηνυμάτων (όταν έχω εισερχόμενο sms).Εννοώ οτι πάνω στο φάκελο των μηνυμάτων χωρίς nova έβλεπα τον αριθμό 1(αν είχα ένα νέο sms).

Τώρα δεν... Μπορεί να βοηθήσει κάποιος φίλος;Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εγκαταστήσεις το tesla unread. Πήγαινε στις ρυθμίσεις του nova, μέτρηση μη αναγνωσμένων, και κάνε λήψη του apk, ή εγκατάσταση από το play store.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...