Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Στον nova μόλις βγω από μια εφαρμογή περνάνε αρκετά δευτερόλεπτα για να φορτώσουν οι homescreens.. Έχω ενεργοποιήσει την επιθετική επιφάνεια εργασίας αλλά τα ίδια κάνει. Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στον nova μόλις βγω από μια εφαρμογή περνάνε αρκετά δευτερόλεπτα για να φορτώσουν οι homescreens.. Έχω ενεργοποιήσει την επιθετική επιφάνεια εργασίας αλλά τα ίδια κάνει.

 

Αχα κανε μια επαννεκινηση το κινητο μπας και σκαλωσε τπτ

Link to comment
Share on other sites

Flandra ειναι θεμα του κινητου μας αυτό και πιο συγκεκριμένα της ram. Έχει ένα θεματακι το κινητό μας με το re-draw της αρχικής οθόνης.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Flandra ειναι θεμα του κινητου μας αυτό και πιο συγκεκριμένα της ram. Έχει ένα θεματακι το κινητό μας με το re-draw της αρχικής οθόνης.

 

Οκ ευχαριστώ.. καλημέρα!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε κάνα (ελαφρύ) launcher. Τώρα χρησιμοποιώ Νοβα αλλά τον βαρέθηκα.

 

Atom, Dodol, αρκετά καλοί (αν όχι άψογοι) και οι δύο. :)

Link to comment
Share on other sites

ο nova launcher ξεκίνησε τις αναβαθμίσεις είμαστε σε καλό δρόμο έβγαλε την 3.0beta2

http://novalauncher.com/beta/

Link to comment
Share on other sites

ο nova launcher ξεκίνησε τις αναβαθμίσεις είμαστε σε καλό δρόμο έβγαλε την 3.0beta2

http://novalauncher.com/beta/

 

Oh yes!....επιτέλους χρώματα στα labels και labels στο dock δεν έχω κάτι άλλο να ζητήσω από τον Kevin!

Link to comment
Share on other sites

Oh yes!....επιτέλους χρώματα στα labels και labels στο dock δεν έχω κάτι άλλο να ζητήσω από τον Kevin!

 

Για μένα κάνει ακριβώς ό,τι χρειάζομαι εδώ και πολύ καιρό, αλλά νομίζω πως θα ανεβάσει και άλλο τα download του αν προσθέσει επιλογή με την οποία θα μπορείς να βάζεις τις εφαρμογές στο drawer με όποια σειρά θέλεις εσύ. Να μην είναι αποκλειστικά κατά αλφαβητική σειρά.

Νομίζω πως είναι το feature που ζητάνε πολλοί στα forum και δεν τον χρησιμοποιούν λόγω της έλλειψής του.

 

Edit: Πολύ ωραία και η επιλογή στην νέα beta για Dynamic Calendar. Η εφαρμογή Calendar δείχνει πλέον την τρέχουσα ημερομηνία, και όχι απλά ένα αριθμό (31 αν θυμάμαι καλά, για το Google Calendar).

Ζήλεψαν λιγουλάκι από την αντίστοιχη εφαρμογή στο iOS. :0

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για μένα κάνει ακριβώς ό,τι χρειάζομαι εδώ και πολύ καιρό, αλλά νομίζω πως θα ανεβάσει και άλλο τα download του αν προσθέσει επιλογή με την οποία θα μπορείς να βάζεις τις εφαρμογές στο drawer με όποια σειρά θέλεις εσύ. Να μην είναι αποκλειστικά κατά αλφαβητική σειρά.

Νομίζω πως είναι το feature που ζητάνε πολλοί στα forum και δεν τον χρησιμοποιούν λόγω της έλλειψής του.

 

Αυτό πήγα να ρωτήσω τώρα αλλά με πρόλαβες. Άρα και στην καινούργια beta δεν υπάρχει ακόμα αυτή η δυνατότητα δηλαδή;

Τώρα που ξανα-άρχισε ενεργά η δουλειά στο nova ελπίζω να μην αργήσει και αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το dynamic calendar ρε παιδιά?

 

Στο εικονίδιο του Calendar, αντί να γράφει συνέχεια την ίδια ημερομηνία (στατική εικόνα δηλαδή, όπως όλα τα εικονίδια των εφαρμογών), θα γράφει την τρέχουσα ημερομηνία.

Εννοείται πως θα πρέπει να έχεις κάποιο icon pack που να το υποστηρίζει. ;-)

 

 

 

 

Αυτό πήγα να ρωτήσω τώρα αλλά με πρόλαβες. Άρα και στην καινούργια beta δεν υπάρχει ακόμα αυτή η δυνατότητα δηλαδή;

Τώρα που ξανα-άρχισε ενεργά η δουλειά στο nova ελπίζω να μην αργήσει και αυτό.

 

Ίσως να είναι ευκαιρία να μπείτε όλοι όσοι θέλετε το εν λόγω feature, και να τον βομβαρδίσετε με μηνύματα είτε στα σχόλια στο Market, ή θα έλεγα καλύτερα στο ανάλογο thread στο Google+.

Έτσι ίσως να το βάλει σε κάποιο από τα επόμενα updates.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους έχουν dodol.

 

Όταν αφήνω το κινητό να μπει σε sleep mode και βρίσκεται μέσα σε μια εφαρμογή, όταν το ξανά πιάνω στα χέρια μου και πατάω home button αργεί να φορτώσει την αρχική μου. Νοβα που είχα πολύ καιρό δεν είχα αυτό το θέμα. Το κάνει και σε άλλους;

Έχω το Samsung SII root με Greenify αν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους έχουν dodol.

 

Όταν αφήνω το κινητό να μπει σε sleep mode και βρίσκεται μέσα σε μια εφαρμογή, όταν το ξανά πιάνω στα χέρια μου και πατάω home button αργεί να φορτώσει την αρχική μου. Νοβα που είχα πολύ καιρό δεν είχα αυτό το θέμα. Το κάνει και σε άλλους;

Έχω το Samsung SII root με Greenify αν παίζει ρόλο.

 

σε μενα με note 1 και cm δεν το κανει παντως.

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι τα ιδια με το sorting στο drawer.

 

Για μένα δεν είναι καθόλου πρόβλημα. Τις εφαρμογές τις θέλω αλφαβητικά, όπως ακριβώς είναι και τώρα.

Απλά ανέφερα τί λείπει από τους χρήστες, και διαβάζω ή ακούω να το ζητάνε συνέχεια. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι με μοτο g και εχω βαλει τον dodol ειναι ωραιος και smooth αλλα δεν εχει transparent τα on screen buttons εχει κανεις τετοιο θεμα?

 

Επισης στον νοβα αν βγαλω την κινηση ταπετσαριας θα ειναι πιο smooth το scroll?

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν θέλω αλφαβητική ταξινόμηση στο drawer. Τα έχω όλα σε 9 φακέλους και θα προτιμούσα να τους βάζω όπως θέλω.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους έχουν dodol.

 

Όταν αφήνω το κινητό να μπει σε sleep mode και βρίσκεται μέσα σε μια εφαρμογή, όταν το ξανά πιάνω στα χέρια μου και πατάω home button αργεί να φορτώσει την αρχική μου. Νοβα που είχα πολύ καιρό δεν είχα αυτό το θέμα. Το κάνει και σε άλλους;

Έχω το Samsung SII root με Greenify αν παίζει ρόλο.

 

Mε N2 stock μου το κάνει μερικές φορές, 1 στις 10 ας πούμε.. Αλλά αργεί αρκετά δευτ. για να ανοίξει.. 15-20..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν ο go launcher. Νομίζω για δεύτερη φορά τους τελευταίους μήνες.

 

o prime? trial μου τον δειχνει εμενα.

Link to comment
Share on other sites

o prime? trial μου τον δειχνει εμενα.

 

Δεν τον χρησιμοποιώ και δεν είμαι σίγουρος. Δες στην φωτογραφία.[ATTACH]45593[/ATTACH]

 

Λοιπόν το μυστήριο λύθηκε. Αν σε ενδιαφέρει ο εν λόγο bloatware launcher, όταν κατεβάσεις το prime, θα πας στις ρυθμίσεις, preferences και στο activation code θα γράψεις appsales.

Αυτός ο launcher δεν είναι ούτε για φτύσιμο πραγματικά!

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...