Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

λογω μικρης ram 512 του κινητου περα του stock ποιον launcher να προτιμησω να ειναι πολυ ελαφρυς ειμαι μεταξυ Dodol Launcher που μου αρεσει πολυ και Nova :) και κατι ακομα οταν αλλαζω launcher περα του stock γιατι κατω στο dock στα εικονακια δν μου δειχνει τις αναπαντητες κλησεις και τα sms με αριθμους οπως ο stock?? :confused:

 

Πρέπει να το υποστηρίζει ο καινούργιος launcher. Στη προκειμένη περίπτωση για τον Nova χρειάζεσαι και το tesla unread.[ATTACH]41436[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οι αλλοι launcher το υποστηριζουν στις paid εκδοσεις.

Σε ενα Neo V φιλου παντως εχω βαλει Nova free και παει μια χαρα

ευχαριστω για την απαντηση :) υπαρχει τροπος να δω μεταξυ αυτων των 2 που ειπα ποιος καταναλωνει λιγοτερη μνημη ??

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και μ'αρέσει η φιλοσοφία του aviate. Πολύ απλός αλλά έχει αυτά που χρειάζομαι, οπότε είναι λειτουργικός για μένα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και μ'αρέσει η φιλοσοφία του aviate. Πολύ απλός αλλά έχει αυτά που χρειάζομαι, οπότε είναι λειτουργικός για μένα.

 

Μόλις πήγαινα να γράψω το ίδιο. Παρότι έχω σγορασμενους Nova & Tsf γυρνάω στον Aviate. Μου αρέσει πολύ το στήσιμο του και μου κάνει τη ζωή εύκολη.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

O GNL έχει αρχίσει να βελτιώνεται σε σημαντικό βαθμό και είναι πολύ γρήγορος. Τα πράγματα έχουν προχωρήσει στο θέμα launchers και πλέον υπάρχουν αρκετές εναλλακτικές.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήγαινα να γράψω το ίδιο. Παρότι έχω σγορασμενους Nova & Tsf γυρνάω στον Aviate. Μου αρέσει πολύ το στήσιμο του και μου κάνει τη ζωή εύκολη.

 

Aviate δεν βλεπω στο μάρκετ γιατί ;

Link to comment
Share on other sites

Aviate beta θα το βρεις αλλά θες πρόσκληση, σου στέλνει αν ζητήσεις μέσα από την εφαρμογή..
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 3 χρόνια χρησιμοποιώ τον Go Launcher. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα, αλλά έχω την εντύπωση ότι έχει βαρύνει με όλα αυτά που του βάζουν. Είπα να δοκιμάσω τον Themer. Βρήκα πολλά ενδιαφέροντα θέματα αλλά μια μεγάλη για εμένα έλλειψη: δεν βρίσκω παρόμοια λειτουργία με το App Dock που έχουν στο κάτω μέρος της οθόνης όλοι οι launchers. Υπάρχει κάτι τέτοιο;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Aviate beta θα το βρεις αλλά θες πρόσκληση, σου στέλνει αν ζητήσεις μέσα από την εφαρμογή..

 

μου εστειλαν μυνημα οτι θα μου στειλουν κωδικο. ποσο καιρο κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

μου εστειλαν μυνημα οτι θα μου στειλουν κωδικο. ποσο καιρο κανει αυτο?

 

 

Δοκιμασε MUSIC

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εμένα δεν με βόλεψε τελικά. Όμορφος είναι σίγουρα, αλλά η έλλειψη κλασικού μενού δεν με διευκόλυνε καθόλου στο δούλεμα του τηλεφώνου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

O GNL έχει αρχίσει να βελτιώνεται σε σημαντικό βαθμό και είναι πολύ γρήγορος. Τα πράγματα έχουν προχωρήσει στο θέμα launchers και πλέον υπάρχουν αρκετές εναλλακτικές.

 

Ναι αλλά είναι μόνο για Nexus.

 

Αν τον περάσουμε σε άλλο κινητό, θα παίρνει updates?

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα όχι, αλλά το τελευταίο .apk υπάρχει πάντα διαθέσιμο αν ψάξει κανείς.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα τον kk launcher έκδοση 3.00 και πραγματικά εντυπωσιάστηκα. έχει ακόμα κάτι ψιλολεπτομέρειες για διόρθωμα αλλά κυριολεκτικά βρήκα τον αντικαταστάτη του Nova σε ότι αφορά ταχύτητα, παραμετροποίηση κλπ και είναι ακόμα καλύτερος διότι έχει ταξινόμηση στο app drawer πράγμα που δεν έχει ο nova. Πραγματικά πρέπει να τον δοκιμάσετε!!!!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,ειχα βαλει τον google launcher σε ενα motorola g τον οποιο δεν το εβρισκα στο play αλλα το κατεβασα απο ενα σαιτ που μου ειπε ενα παιδι και μου αρεσα πολυ ,ειδικα γιατι ειχε μεγαλα οικονιδια ,παω να το βαλω και σε ενα razr i που εχω και μου βγαζει μηνυμα οτι η εφαρμογη αναζητηση google εχει σταματησει .εστειλα και αναφορα και η αναζητηση google δουλευει μια χαρα ,ξερει κανεις τι κανω λαθος ? η μηπως φταιει το οτι το razr εχει την 4.1.2 και το αλλο την κιτ κατ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,ειχα βαλει τον google launcher σε ενα motorola g τον οποιο δεν το εβρισκα στο play αλλα το κατεβασα απο ενα σαιτ που μου ειπε ενα παιδι και μου αρεσα πολυ ,ειδικα γιατι ειχε μεγαλα οικονιδια ,παω να το βαλω και σε ενα razr i που εχω και μου βγαζει μηνυμα οτι η εφαρμογη αναζητηση google εχει σταματησει .εστειλα και αναφορα και η αναζητηση google δουλευει μια χαρα ,ξερει κανεις τι κανω λαθος ? η μηπως φταιει το οτι το razr εχει την 4.1.2 και το αλλο την κιτ κατ?

 

ευχαριστω

 

Νομίζω πως τρέχει ΜΟΝΟ στις συσκευές με KitKat.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι μονο για 4.4 ο google now

Φυσικα μπαινει κανονικα και σε aosp, οχι μονο σε nexus οπως λεει.

 

αμα βεβαια η AOSP ειναι kitkat η κανω λαθος?

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι μονο για 4.4 ο google now

Φυσικα μπαινει κανονικα και σε aosp, οχι μονο σε nexus οπως λεει.

 

αμα βεβαια η AOSP ειναι kitkat η κανω λαθος?

 

Αυτό είπε και ο Νίκος.

Link to comment
Share on other sites

κανενας launcer που να ειναι απλος και να εχει μεγαλα οικονιδια οπως toy google ξερετε ?

 

Στον Nova μπορείς να ρυθμίσεις το μέγεθος των εικονιδίων.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...