Jump to content

Samsung Galaxy Xcover 2 (S7710)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι το νέο samsung smartphone ειδικών αποστολών και προδιαγραφών… με βασικά χαρακτηριστικά:

 

Body - IP67 certified - dust tight and water proof (up to 1m for 30 mins)

Display Capacitive touchscreen,

16M colors. 480 x 800 pixels, 4.0 inches (~233 ppi pixel density)

Scratch-resistant glass

Memory 4 GB storage, 1 GB RAM

Camera Primary 5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, LED flash

Secondary Yes, VGA

OS Android OS, v4.1 (Jelly Bean)

CPU Dual-core 1 GHz

Battery Li-Ion 1700 mAh battery

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-xcover-2.jpg

 

Πηγή gsmarena(http://www.gsmarena.com/samsung_s7710_galaxy_xcover_2-5263.php)

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι ήδη εδώ http://www.kinitomania.com/mobile-phones/samsung-phones/details/1422/43/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82/samsung/samsung-galaxy-xcover-2

 

Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό το τηλέφωνο αν και με 60 € λιγότερα παίρνεις το s3 mini που έχει καλύτερα specs σαν τηλέφωνο.

 

Πάντως είναι δελεαστική πρόταση δεδομένο οτι έχει πολύ προσιτή τιμή και γενικότερα αρκετά καλά specs !

Edited by digilef
Google for ever
Link to comment
Share on other sites

και εγω το θελω για δευτερο αλα θα περιμενω κανα μηνα μπας και πεσει λιγο η τιμη του
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

το αγορασα εχθες παιδια το κινητο ειναι απιστευτο,πανεμορφο και γρηγορο χωρις καθολου κολληματα.ειναι super
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα

Προφανώς είσαι από τους πρώτους κατόχους του τηλ. Επειδή με ενδιαφέρει η συσκευή αυτή θα ήθελα όταν έχεις το χρόνο, να μας πεις πως πάει το τηλ μετά την εγκατάσταση εφαρμογών. Αν δεν κάνω λάθος η μνήμη που μένει για χρήση από τις εφαρμογές είναι 1 gb. Αν είναι λειτουργικό και εύχρηστο σε καθημερινή βάση. Και πως σου φαίνεται από άποψη αντοχής που είναι ο βασικός λόγος που κάποιος θα έπαιρνε μία τέτοια συσκευή.

Ευχαριστούμε για τον χρόνο που θα διαθέσεις και καλό σου βράδυ.

Edited by lesvos1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ηδη επεσε στα 258 με 220 το παιρνω πιστευω θα πεσει και αλλο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.το κινητο το εχω λιγες μερες και θελω να πω την γνωμη μου για την συμβιωση μου με αυτο.πρωτα ειναι παρα πολυ ομορφο και στιβαρο χωρις τριξηματα κακοτεχνιες(εχω το κοκκινο-μαυρο) αυτο που μου εχει κανει εντυπωση ειναι ο δυνατος και καθαρος ηχος απο τα ηχεια(ηχους κλησης) και το μεγαφωνο κατα την κληση,η οθονη ειναι φωτεινη και καθαρη ιδια με το s3 mini.ο επεξεργαστης γρηγορος και δεν μου εχει κολλησει ποτε.η μπαταρια μου κραταει σχεδον 1,5 ημερες με μεση χρηση .gps που κλειδωνει δορυφορους αμμεσως,ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα, μονο που δεν εχουν βγαλει ακομα θηκες και αλλα αξεσουαρ πουθενα.απο εφαρμογες εχω βαλει μεσα γυρω στις 10 και εχει η ram γυρω στα 450 mb ελευθερα και 350 σε χρηση.οτι θελετε μπορειτε να με ρωτησετε και απο τα λιγα που ξερω να σας βοηθησω. Edited by tsoukou
Link to comment
Share on other sites

ηρθε το κινητο εγινε ενα μπερδεμα και ειναι στο καταστημα πρεπει να παω να το παρω μαλλον αυριο

 

το πηρα το τηλεφωνο αλλα εχω ενα θεμα τριζει πολυ το ηχειο το κανει και σε εσας αυτο? βασικα πιστευω οτι εχει χαμηλο ηχειο σε συγκριση με τον προγονο S5690

Edited by dimitris15
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα χθες ενα galaxy xcover 2 (S7710) εχει ομως προβλημα οταν το εβγαλα απο το φορτιστη εδειχνε οτι συνεχιζε να φορτιζει και εκανε συνεχεια τον ηχο που κανει οταν το βαζεις /βγαζεις απο το φορτιστη αμα βγαλεις την μπαταρια φτιαχνει αν το ξανασυνδεσεις στον φορτιστη κανει παλι τα ιδια. τωρα δικαιουμαι DOA? απο το καταστημα μου ειπαν οτι πρεπει να το δει η samsung και αυτη να πει τι θα γινει απο την smartec μου ειπαν οτι πρεπει να το δει το καταστημα και ο τεχνικος εκει απο το καταστημα λενε θα το δει η samsung
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα χθες ενα galaxy xcover 2 (S7710) εχει ομως προβλημα οταν το εβγαλα απο το φορτιστη εδειχνε οτι συνεχιζε να φορτιζει και εκανε συνεχεια τον ηχο που κανει οταν το βαζεις /βγαζεις απο το φορτιστη αμα βγαλεις την μπαταρια φτιαχνει αν το ξανασυνδεσεις στον φορτιστη κανει παλι τα ιδια. τωρα δικαιουμαι DOA? απο το καταστημα μου ειπαν οτι πρεπει να το δει η samsung και αυτη να πει τι θα γινει απο την smartec μου ειπαν οτι πρεπει να το δει το καταστημα και ο τεχνικος εκει απο το καταστημα λενε θα το δει η samsung

 

απο πιο καταστημα το αγορασες? ειναι ευρωπαικο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Για σας αγόρασα πριν από 3 μέρες το Samsung galaxy x cover 2 ύστερα από λίγο ψάξιμο διαπίστωσα 2 προβλήματα…

1) Στα specs του κατασκευαστή αναφερόταν internal memory 4GB στο menu μνήμης τηλεφώνου φαίνετε::ninja: μόνο 1GB διαθέσιμο??????

 

2) Στην προσπάθεια μου να χρυσώσω:sick: το χάπι μου κατέβασα εφαρμογές για να μετακινήσω ορισμένες εφαρμογές πχ. APP MANAGER III (appmgriii) για μετακίνηση εφαρμογών από τη μνήμη συσκευής στη μνήμη SD με τα λύπης διαπίστωσα ότι μου είχε εικονίδιο ανενεργό στης εφαρμογές που υπήρχε η δυνατότητα μετακίνησης αλλά στο μενού της SD κάρτας έγραφε ότι η λειτουργία μεταφοράς εφαρμογών στην SD μπορεί να μην υποστηρίζετε από αυτή τη συσκευή. Η η εξωτερική μνήμη είναι προσομειομενη. Με λίγα λόγια TRAGIC…:knife:

 

Αν έχει κάποιος κάποιες πληροφορίες για αυτά τα 2 προβλήματα παρακαλώ να μου δώσει τα φώτα του αν ακόμα υπάρχει κάποιος που γνωρίζει και τον τρόπο επίλυσης αυτών ακόμα καλύτερα. Επίσης αν κάποιος έχει το συγκεκριμένο τηλέφωνο και δεν αντιμετώπισε αυτά τα προβλήματα τίθεται θέμα επιστροφής στο κατάστημα της συσκευής μου… παρακαλώ να με ενημερώσει άμεσα. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά όλους….:help::thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο smarties.gr ναι ειναι εχει ελληνικα στην εγγυηση

 

Έχεις κάθε δικαίωμα για doa και να το διεκδικήσεις χωρίς υποχωρήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για σας αγόρασα πριν από 3 μέρες το Samsung galaxy x cover 2 ύστερα από λίγο ψάξιμο διαπίστωσα 2 προβλήματα…

1) Στα specs του κατασκευαστή αναφερόταν internal memory 4GB στο menu μνήμης τηλεφώνου φαίνετε::ninja: μόνο 1GB διαθέσιμο??????

 

2) Στην προσπάθεια μου να χρυσώσω:sick: το χάπι μου κατέβασα εφαρμογές για να μετακινήσω ορισμένες εφαρμογές πχ. APP MANAGER III (appmgriii) για μετακίνηση εφαρμογών από τη μνήμη συσκευής στη μνήμη SD με τα λύπης διαπίστωσα ότι μου είχε εικονίδιο ανενεργό στης εφαρμογές που υπήρχε η δυνατότητα μετακίνησης αλλά στο μενού της SD κάρτας έγραφε ότι η λειτουργία μεταφοράς εφαρμογών στην SD μπορεί να μην υποστηρίζετε από αυτή τη συσκευή. Η η εξωτερική μνήμη είναι προσομειομενη. Με λίγα λόγια TRAGIC…:knife:

 

Αν έχει κάποιος κάποιες πληροφορίες για αυτά τα 2 προβλήματα παρακαλώ να μου δώσει τα φώτα του αν ακόμα υπάρχει κάποιος που γνωρίζει και τον τρόπο επίλυσης αυτών ακόμα καλύτερα. Επίσης αν κάποιος έχει το συγκεκριμένο τηλέφωνο και δεν αντιμετώπισε αυτά τα προβλήματα τίθεται θέμα επιστροφής στο κατάστημα της συσκευής μου… παρακαλώ να με ενημερώσει άμεσα. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά όλους….:help::thanks:

 

Φίλε μου δεν είναι προβλήματα...

1.Όλα τα smartphone ανακοινώνουν την ολική μνήμη.. από αυτήν ένα μέρος δεσμεύεται από το λειτουργικό πρόγραμμα android

Στην περίπτωση σου 1giga και κάτι λίγο ακόμα πρέπει να είναι διαθέσιμο για τον χρήστη… τα άλλα πάνε υπέρ πίστεως και android

2.Το κινητό σου τηλέφωνο έχει το Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean).

Με μια πολύ μικρή αναζήτηση θα διαπιστώσεις ότι από την έκδοση 4.0 και πάνω δεν επιτρέπεται να μεταφέρονται και να αποθηκεύονται εφαρμογές στην sd κάρτα… εκτός και αν η συσκευή σου είναι root.. δηλαδή «σπασμένη».

Όλα αυτά ισχύουν σε όλα μα όλα τα smartphone android ανεξαρτήτου εταιρίας

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι προβλήματα...

1.Όλα τα smartphone ανακοινώνουν την ολική μνήμη.. από αυτήν ένα μέρος δεσμεύεται από το λειτουργικό πρόγραμμα android

Στην περίπτωση σου 1giga και κάτι λίγο ακόμα πρέπει να είναι διαθέσιμο για τον χρήστη… τα άλλα πάνε υπέρ πίστεως και android

2.Το κινητό σου τηλέφωνο έχει το Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean).

Με μια πολύ μικρή αναζήτηση θα διαπιστώσεις ότι από την έκδοση 4.0 και πάνω δεν επιτρέπεται να μεταφέρονται και να αποθηκεύονται εφαρμογές στην sd κάρτα… εκτός και αν η συσκευή σου είναι root.. δηλαδή «σπασμένη».

Όλα αυτά ισχύουν σε όλα μα όλα τα smartphone android ανεξαρτήτου εταιρίας

 

Δηλαδή θες να πεις ότι δεν μπορώ να κατεβάσω μια εφαρμογή από το android και να την εγκαταστήσω ή δεν μπορώ να φορτώσω αρχείο εφαρμογής στην κάρτα sd. Εαν ναι για ποίο λόγο έγινε αυτό ; Επίσης μπορώ να σπάσω την συσκευή ;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να πεις ότι δεν μπορώ να κατεβάσω μια εφαρμογή από το android και να την εγκαταστήσω ή δεν μπορώ να φορτώσω αρχείο εφαρμογής στην κάρτα sd. Εαν ναι για ποίο λόγο έγινε αυτό ; Επίσης μπορώ να σπάσω την συσκευή ;

 

Ναι αυτό ακριβός….

Το γιατί έγινε είναι μια μεγάλη ιστορία.. προφανώς για να αναγκάσουν τον καταναλωτή να αγοράσει συσκευή με μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη από αυτήν που είχε το παλιό του κινητό και δεν τον έφτανε…

Το να «σπάσεις» την συσκευή είναι μεν ευκολότατο αλλά ελλοχεύει και κάποιους μικρούς κινδύνους.

Επειδή το android είναι λογισμικό ανοικτού κώδικα… δηλαδή βασίζεται στο Linux, ανά τον κόσμο έχουν ασχοληθεί πάρα πολλοί και φτιάχνουν νέο κώδικα που επιτρέπει να σπάσεις τον μαμίσιο της κάθε εταιρίας και να αποκτήσεις όλα τα δικαιώματα της συσκευής σου…

Η διαδικασία λέγεται root.. ψάξε στο google σχετικά…

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ακριβός….

Το γιατί έγινε είναι μια μεγάλη ιστορία.. προφανώς για να αναγκάσουν τον καταναλωτή να αγοράσει συσκευή με μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη από αυτήν που είχε το παλιό του κινητό και δεν τον έφτανε…

Το να «σπάσεις» την συσκευή είναι μεν ευκολότατο αλλά ελλοχεύει και κάποιους μικρούς κινδύνους.

Επειδή το android είναι λογισμικό ανοικτού κώδικα… δηλαδή βασίζεται στο Linux, ανά τον κόσμο έχουν ασχοληθεί πάρα πολλοί και φτιάχνουν νέο κώδικα που επιτρέπει να σπάσεις τον μαμίσιο της κάθε εταιρίας και να αποκτήσεις όλα τα δικαιώματα της συσκευής σου…

Η διαδικασία λέγεται root.. ψάξε στο google σχετικά…

 

Δεν έχω πάρει ακόμα την συσκευή αλλά με 1GB ελεύθερο θα χρειαστεί root!

 

Απο μπαταρία ξέρει κανείς να μου πει πόσο κρατάει με μια απλή χρήση ; στο περίπου ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.το κινητο το εχω λιγες μερες και θελω να πω την γνωμη μου για την συμβιωση μου με αυτο.πρωτα ειναι παρα πολυ ομορφο και στιβαρο χωρις τριξηματα κακοτεχνιες(εχω το κοκκινο-μαυρο) αυτο που μου εχει κανει εντυπωση ειναι ο δυνατος και καθαρος ηχος απο τα ηχεια(ηχους κλησης) και το μεγαφωνο κατα την κληση,η οθονη ειναι φωτεινη και καθαρη ιδια με το s3 mini.ο επεξεργαστης γρηγορος και δεν μου εχει κολλησει ποτε.η μπαταρια μου κραταει σχεδον 1,5 ημερες με μεση χρηση .gps που κλειδωνει δορυφορους αμμεσως,ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα, μονο που δεν εχουν βγαλει ακομα θηκες και αλλα αξεσουαρ πουθενα.απο εφαρμογες εχω βαλει μεσα γυρω στις 10 και εχει η ram γυρω στα 450 mb ελευθερα και 350 σε χρηση.οτι θελετε μπορειτε να με ρωτησετε και απο τα λιγα που ξερω να σας βοηθησω.

 

Καλημέρα,

Μιας και είσαι κάτοχος του κινητού θα ήθελα να σε ρωτήσω γιαυτό το κινητό.

 

Η μπαταρία του πόσο σου κρατάει με απλή χρήση ;

Η οθόνη στον ήλιο είναι ευδιακριτή ;

το ηχείο ακούγεται δυνατά ;

Σαν κινητό αν σου έλεγαν να πεις τα μείον του κινητου τι θα ανέφερες ;

 

Αυτά αν θες γράψε και ότι άλλες παρατηρήσεις έχεις γιαυτό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

1. Το θέμα απλής χρήσης είναι πολύ σχετικό εμένα με απλή χρήση κρατά 2 μέρες περίπου

2. Είναι πολύ ζωντανή και ευδιάκριτη

3. ακούγετε δυνατά.

4. Πλην αυτών που προανέφερα θα ήθελα λαμπάκι ειδοποίησης εμπρός που δεν έχει…

 

Φίλε μου δεν είναι προβλήματα...

1.Όλα τα smartphone ανακοινώνουν την ολική μνήμη.. από αυτήν ένα μέρος δεσμεύεται από το λειτουργικό πρόγραμμα android

Στην περίπτωση σου 1giga και κάτι λίγο ακόμα πρέπει να είναι διαθέσιμο για τον χρήστη… τα άλλα πάνε υπέρ πίστεως και android

2.Το κινητό σου τηλέφωνο έχει το Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean).

Με μια πολύ μικρή αναζήτηση θα διαπιστώσεις ότι από την έκδοση 4.0 και πάνω δεν επιτρέπεται να μεταφέρονται και να αποθηκεύονται εφαρμογές στην sd κάρτα… εκτός και αν η συσκευή σου είναι root.. δηλαδή «σπασμένη».

Όλα αυτά ισχύουν σε όλα μα όλα τα smartphone android ανεξαρτήτου εταιρίας

 

Thanks…

1. Αν ξέρει κάποιος κάποιο σίγουρο δοκιμασμένο root ας μου γράψει το link να το δοκιμάσω. Μετά το root θα έχει ελληνικά το τηλέφωνο?

2. Ξέρει κάποιος κάποιο πρόγραμμα που να κάνει τη δαυλιά του led ειδοποίησης η οθόνη?

 

Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Thanks…

1. Αν ξέρει κάποιος κάποιο σίγουρο δοκιμασμένο root ας μου γράψει το link να το δοκιμάσω. Μετά το root θα έχει ελληνικά το τηλέφωνο?

2. Ξέρει κάποιος κάποιο πρόγραμμα που να κάνει τη δαυλιά του led ειδοποίησης η οθόνη?

 

Για λειτουργια led ειδοποιησης, δοκιμαστε παιδια το προγραμματακι "No led" απιστευτα βολικο για κινητα android που δεν εχουν λαμπακι ειδοποιησεων.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Για λειτουργια led ειδοποιησης, δοκιμαστε παιδια το προγραμματακι "No led" απιστευτα βολικο για κινητα android που δεν εχουν λαμπακι ειδοποιησεων.

 

Καλησπέρα σας το κινητό μου άρεσε ξέρουμε αν έχει και θύρα υπερύθρων?

Link to comment
Share on other sites

1. Το θέμα απλής χρήσης είναι πολύ σχετικό εμένα με απλή χρήση κρατά 2 μέρες περίπου

2. Είναι πολύ ζωντανή και ευδιάκριτη

3. ακούγετε δυνατά.

4. Πλην αυτών που προανέφερα θα ήθελα λαμπάκι ειδοποίησης εμπρός που δεν έχει…

[/b]

 

 

Lava μια ερώτηση ακόμη flash player παίζει το κινητο ; Λέγοντας ότι παίζει flash player δεν εννοώ από το youtube τα βιντεάκια το οποίο το κάνουν σχεδόν όλα τα κινητά. Αλλά να παίζει flash παιχνιδάκια απο διάφορα site το έχεις δοκιμάσει εσυ ή κανεις κάτοχος του κινητού να μας πει ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα , ειμαι σχετικα νεος στο site και νεος κατοχος ενος xcover 2 , αντιμετωπιζω ολα τα παραπανω προβληματα και εγω εχει κανει καποιος root το κινητο αυτο ωστε να μας βοηθησει με την διαδικασια ή εχει να προτεινει καποιο site που να εχει την διαδικασια ....???

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Xcover 2 (S7710)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...