Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε μου έχω του έχω 32 κάρτα και 15 ταινίες hd και τις εναλλασω και παίζουν τέλεια. έχω και το mx player με αποκωδικοποίητες και ανεβάζει την ένταση 200 τοις εκατό, γενικώς τα σπάει και δεν έχω κανένα παράπονο

 

οταν το γυρισεις στο πλαι και βλεπεις κλιπακι στο youtube κανει κενα πανω κατω??εκμεταλευεται ΟΛΟ το φασμα της 5αρας σαν το Note 2 Π.χ....??αναλογα βεβαια το βιντεακι..στα 1080p τι κανει??

 

Υ.Γ παντως πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα του με 1000 και μαλλον θα το χτυπησω...θελω μαυρο ομως...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι παίζει fullscreen και το προσαρμοζεις και εσύ,το ζουμαρεις με το χέρι όσο θέλεις. μαύρο δεν βγαίνει,λευκό και μπλε σαν το s3
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχω του έχω 32 κάρτα και 15 ταινίες hd και τις εναλλασω και παίζουν τέλεια. έχω και το mx player με αποκωδικοποίητες και ανεβάζει την ένταση 200 τοις εκατό, γενικώς τα σπάει και δεν έχω κανένα παράπονο

 

εχω τα ιδια και εγω... επισης πιστευω ειναι το ιδεατο "phablet"

 

ναι παίζει fullscreen και το προσαρμοζεις και εσύ,το ζουμαρεις με το χέρι όσο θέλεις. μαύρο δεν βγαίνει,λευκό και μπλε σαν το s3

 

μπορεις να του παρεις προστατευτικο case μαυρο , οποτε πιστευω το αποτελεσμα θα σε ικανοποιησει ;)

στο ebay γινεται χαμος ... κανε μια αναζητηση μονο με "i9082" και θα σου βγαλει ενα καρο αποτελεσματα

Edited by chrisly

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

ναι παίζει fullscreen και το προσαρμοζεις και εσύ,το ζουμαρεις με το χέρι όσο θέλεις. μαύρο δεν βγαίνει,λευκό και μπλε σαν το s3

 

παιζει fullscreen ΧΩΡΙΣ να το προσαρμοσεις???εννοω ΧΩΡΙΣ ZOOMAΡΙΣΜΑ???Γιατι και το lg vu ειναι 5ιντσο και πηγα να δω βιντεο και ξενερωσα...οι 5 ιντσες στο πλαι γινανε 3.5....

 

Υ.Γ Νομιζω σε skroutzoμαγαζο το βρηκα και μαυρο....κανω λαθος??

Link to comment
Share on other sites

λες και θα το καταλαβαινες αν είχε μεγαλύτερη ανάλυση. Παραμυθιά μας πουλανε για... να πουλανε. βάλε το grand δίπλα σε ένα νοτε2 και τρεξε τον όπερα η το igo και μετά πες μου ποια οθόνη σε ευχαριστει περισσότερο. τα έχω δει και τα δυο δίπλα δίπλα και έχω γνώμη. . .

 

Φίλε μου έχω και τα 2 κινητά και υπάρχει μια μικρή διαφορά στην οθόνη. Αλλά Πρέπει να το προσέξεις. Μια ερώτηση δεν υποστηρίζει δόνηση στην αφή τίποτα υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να την υποστηρίζει;

Link to comment
Share on other sites

το κινητό παίζει full screen τα πάντα. όσον αφορά περί νοτε 2 και grand στον ήλιο μόνο τα φρύδια σου βλέπεις με το νοτε ενώ άνετα με το grand.
Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό δεν γίνεται μόνο αν κάνεις ροοτ το κινητο

 

Καλησπερα,

παντως εγω με την τελευταια EUR(Greece) ROM και με Root, εξακολουθω να μην μπορω να κανω μετακινηση, αφου δεν το υποστηριζει η ROM αυτη.

 

Ευχαριστω

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα. Ειναι φανταστικό. Επιτέλους είδα τους αριθμούς. Στο internet είναι αρκετά γρήγορο. Η μπαταρία προς το παρόν διαρκεί 1 1/2 μέρες αλλα με συνεχή χρήση. Οι φωτο που τράβηξα πολύ καλές αλλα δεν έχει κάποια εφαρμογή για επεγεργασία εικόνας. Παρήγγειλα και μία θήκη flip με δώρο στυλό 10€. Τό...... τέλειο. Α και εχει δυνατό ηχείο. Το λέω γιατί τό φοβόμουνα επειδη ειναι λεπτο οτι δεν θα ακουγόταν. Οταν βρίσκεσαι σε wifi σύνδεση και σε παίρνει κάποιος τηλ. σου λεει ''εισερχόμενη κλήση απο ......''. Φθάνει η επαφή να είναι καταχωρημένη. Και στα ελληνικά. Οταν ήρθε μύνημα μου είπε στα ελληνικά ''εισερχόμενο μύνημα απο.....'' ενα ενα τον αριθμό. Στα ελληνικά.Αυτός που τα λέει πάντως πρέπει να είναι Γάλλος.
Link to comment
Share on other sites

εφαρμογές για επεξεργασία φώτο μπορείς να βρεις άπειρες όπως και εφαρμογή hdr για φώτο. ότι θέλεις μπορείς να κανείς. καλομιλητο!!
Link to comment
Share on other sites

εφαρμογές για επεξεργασία φώτο μπορείς να βρεις άπειρες όπως και εφαρμογή hdr για φώτο. ότι θέλεις μπορείς να κανείς. καλομιλητο!!

 

Ευχαριστώ για την ευχή. Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη, για επεξεργασία και hdr για να μη ψάχνω; Κάποιο τέλειο ηλιβασίλεμα τράβηξες στη Γλυφάδα.!!!!

Edited by nifros
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα. Ειναι φανταστικό. Επιτέλους είδα τους αριθμούς. Στο internet είναι αρκετά γρήγορο. Η μπαταρία προς το παρόν διαρκεί 1 1/2 μέρες αλλα με συνεχή χρήση. Οι φωτο που τράβηξα πολύ καλές αλλα δεν έχει κάποια εφαρμογή για επεγεργασία εικόνας. Παρήγγειλα και μία θήκη flip με δώρο στυλό 10€. Τό...... τέλειο. Α και εχει δυνατό ηχείο. Το λέω γιατί τό φοβόμουνα επειδη ειναι λεπτο οτι δεν θα ακουγόταν. Οταν βρίσκεσαι σε wifi σύνδεση και σε παίρνει κάποιος τηλ. σου λεει ''εισερχόμενη κλήση απο ......''. Φθάνει η επαφή να είναι καταχωρημένη. Και στα ελληνικά. Οταν ήρθε μύνημα μου είπε στα ελληνικά ''εισερχόμενο μύνημα απο.....'' ενα ενα τον αριθμό. Στα ελληνικά.Αυτός που τα λέει πάντως πρέπει να είναι Γάλλος.

 

αντε με βλεπω και εμενα να μπενω στο club...με την αναλυση 800 χ480 ολα οκ??ευχαριστημενος??

Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση είναι τέλεια για το μέγεθος της συσκευής. Αν θέλεις να δείς ανάλυση 1920χ1080 πάρε μια 55'' τηλεόραση Led να το ευχαριστηθείς. Γνώμη μου είναι οτι το 1920χ1080 για τηλέφωνα με οθόνη 5'' είναι για να πουλάνε οι εταιρίες. Για τα λεφτά του Το....Τέλειο. Η απόφαση δική σου.
Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση είναι τέλεια για το μέγεθος της συσκευής. Αν θέλεις να δείς ανάλυση 1920χ1080 πάρε μια 55'' τηλεόραση Led να το ευχαριστηθείς. Γνώμη μου είναι οτι το 1920χ1080 για τηλέφωνα με οθόνη 5'' είναι για να πουλάνε οι εταιρίες. Για τα λεφτά του Το....Τέλειο. Η απόφαση δική σου.

 

μα 1920 χ 1080 μονο με blue ray αξιζει και σε τηλεοραση αρκετα μεγαλη απο 50 και πανω για να μπορεις να δεις ικανοποιητικα...πρεπει να εισαι και στα 2 μετρα....και πολλα λεω....

 

απλα δεν μπορουμε να αρνηθουμε οτι ενα βιντεο στο you tube θα επαιζε καλυτερα στο grand αν ηταν π.χ 1280χ720..και οπως εχω πει και σε προηγουμενο post αν δειτε ΤΟ ΙΔΙΟ βιντεο σε διαφορετικα κινητα αλλης αναλυσης θα δειτε ποια ειναι η διαφορα..εγω π.χ εχω ενα στανταρ βιντεο 1080p το εχω δει σε αναλυση 540χ960 και ξενερωσα και σε 1280 χ 720 και ξετρελαθηκα...το πρωτο κινητο ηταν το lg p760 και το δευτερο το s3...τωρα κατα τα λεγομενα των κατοχων του grand δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα σε σχεση με κινητα καλυτερης αναλυσης....γι αυτο το λογο εχω καταληξει εκει....γιατι σας πιστευω..απλα περιμενω να βρω μαυρο και θα το χτυπησω...

Link to comment
Share on other sites

Το μπλέ είναι τόσο σκούρο που δεν καταλαβαίνεις αν είναι μαύρο. Η θήκη που θα πάρεις διάλεξε να είναι μαύρη και θα εχεις το αποτέλεσμα που θέλεις. Συμφωνώ οτι στο you tube όσο υψηλότερη ανάλυση εχει ενα video τόσο καλύτερη ποιότηα εικόνας και ήχου.
Link to comment
Share on other sites

Το μπλέ είναι τόσο σκούρο που δεν καταλαβαίνεις αν είναι μαύρο. Η θήκη που θα πάρεις διάλεξε να είναι μαύρη και θα εχεις το αποτέλεσμα που θέλεις. Συμφωνώ οτι στο you tube όσο υψηλότερη ανάλυση εχει ενα video τόσο καλύτερη ποιότηα εικόνας και ήχου.

 

εσυ μπλε το εχεις παρει??αν μπορεις ανεβασε καμια φωτο να το δουμε....:):)Η στειλε p.m

Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν 3 μέρες το acer liquid E2 duo και σκέφτομαι να το δώσω για να πάρω το Grand.Ο λόγος είναι οτι θέλω τις 5".Ωστόσο το acer με κάλυψε σε όλα,επίσης έπαθα πλάκα από την ταχύτητα του επεξεργαστή,εκτός από τις 4.5" θα ήθελα 5"

Στο grand με ανησυχεί η ανάλυση :X

Αξίζει η αλλαγή αυτή?

Edited by gblakas
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για το Acer αλλά η οθόνη του grand είναι Σούπερ. δεν πιξελιαζει καθόλου και είναι φωτεινοτατη
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για το Acer αλλά η οθόνη του grand είναι Σούπερ. δεν πιξελιαζει καθόλου και είναι φωτεινοτατη

 

η οθόνη του έχει Backlight bleeding?

γίνεται Update στην 4.2.2 ?

Edited by gblakas
Link to comment
Share on other sites

για την οθόνη δεν ξέρω τι είναι αυτό που λες, αυτό που βλέπω είναι ότι δεν έχει τα κουσουρια των αμολεντ και βλέπεις άνετα στον ήλιο. για την 4.2.2 λέγεται ότι θα μπει αργότερα δεν ξέρω ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, τι εκδοση ROM εχει το κινητο σας, Stock ή Custom, ειστε ευχαριστημενοι ?

Ευχαριστω

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...