Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

μπες στο f2g...

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από κατάστημα Αθήνας, τι θήκη μπορώ να αγοράσω για αυτό το κινητό; Έστω και πρόχειρη μέχρι να βρω και να παραγγείλω μια καλή από ebay.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα. αγορασα και εγω το grand duos gt-i9082 πριν μια εβδομαδα και οι εντυπωσεις μου ειναι παρα πολυ καλες. το πηρα 275 ευρω απο το καταστημα Kaizer Πανεπιστημιου Ομονοια. για τα χρηματα αυτα το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο και κανει πολυ καλα τη δουλεια του.ενα προβλημα υπαρχει σχεδον με ολα τα δικαρτα κινητα οπως και σε αυτο. οταν μιλαμε στην μια γραμμη και μας καλεσουν στη δευτερη και απαντησουμε πρεπει να γνωριζεται οτι υπαρχει χρεωση στην δευτερη γιατι γινεται προωθηση κλησης. αυτο γινεται οταν επιλεξουμε (μονιμη ενεργοποιηση καρτων). αν δεν το κανουμε δεν υπαρχει χρεωση απλα οταν μιλαμε στην μια η αλλη λεει σε αυτον που σε καλει οτι το τηλεφωνο ειναι απενεργοποιημενο (μονο κατα τη διρκεια της κλησης) τελος οσον αφορα τα dual sim κινητα πιστευω οτι ειναι ενα απο καλυτερα προς το παρον. σιγουρα δεν ειναι s4 αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα σε αυτα τα χρηματα. φυσικα ακουγεται οτι καποια στιγμη θα ερθει και s4 duos.θετικα:μπαταρια αρκετα καλη-αρκετα γρηγορο-ιντερνετ αρκετα καλο-κανενα κολημα-οθονη αρκετα καλη βαση αναλυσης που εχει.αρνητικα προς το παρον δεν εχω δει. οποτε αν καποιος θελει ενα δικαρτο κινητο αυτο ειναι μια πολυ καλη προταση και κανει αυτο που λεει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γράψω αρνητικά:

1. Μέσα στο σπίτι σε σημείο όπου το laptop πιάνει σήμα WIFI, το Grand Duos ΔΕΝ πιάνει!

2. Πάλι εντός σπιτιού σε κάποια δωμάτια όπου άλλα κινητά πιάνουν σήμα Cosmote, το Grand Duos ΔΕΝ πιάνει!

Link to comment
Share on other sites

Μπροστα μου το εχω και δεν βλεπω κατι τετοιο και σημα cosmote εχω και wifi πολυ καλο. μηπως εχει καποιο θεμα και θα πρεπει να το πας στο servis να το δουν.
Link to comment
Share on other sites

Μπροστα μου το εχω και δεν βλεπω κατι τετοιο και σημα cosmote εχω και wifi πολυ καλο. μηπως εχει καποιο θεμα και θα πρεπει να το πας στο servis να το δουν.

 

Δεν είπα ότι δεν έχει καθόλου σήμα. Είπα ότι δεν πιάνει σήμα ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ σημεία του σπιτιού ενώ άλλες συσκευές πιάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

 

προσπαθώ να συνδέσω το Grand με USB σε Windows XP χρησιμοποιώντας το Kies. Δεν καταφέρνει να συνδεθεί: στο Kies μένει συνέχεια σε κατάσταση φόρτωσης, ενώ στο κινητό βγαίνει μήνυμα "Unable to find software on your PC that can recognise your device. Service Pack 3, Windows Media Player, Version 11 or higher, or Samsung USB driver for Windows XP, or Android File Transfer for Mac OS must be installed".

 

Tο έχει κανείς συνδέσει με USB σε WIN XP;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν έχει καθόλου σήμα. Είπα ότι δεν πιάνει σήμα ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ σημεία του σπιτιού ενώ άλλες συσκευές πιάνουν.

Μήπως το σήμα 3g της περιοχής σου δεν είναι καλό? Μήπως οι άλλες συσκευές λειτουργούν σε gsm?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το σήμα 3g της περιοχής σου δεν είναι καλό? Μήπως οι άλλες συσκευές λειτουργούν σε gsm?

 

3G είναι και οι άλλες συσκευές. Το ίδιο πρόβλημα όμως έχει και το WIFI. Εκεί όπου το laptop πιάνει μια χαρά σήμα, το Samsung πιάνει 1 γραμμή ή και καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα ακουγεται οτι καποια στιγμη θα ερθει και s4 duos

 

βγηκε ηδη στη Κινα... 9502 με exynos octa

 

για Ευρωπη χλωμο το βλεπω... μονο με παραγγελια απο Κινα ( με τα οποια ρισκα εννοειται )

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα περασα και εγω απο ενα μαγαζι να δω το grand..τα περισσοτερα ειναι οντως οπως τα λετε...θετικα σχολια.... αυτο που ειχα αμφιβολια και εξακολουθω να εχω ειναι η αναλυση...παιδια εμενα η αναλυση δεν μου αρεσε καθολου.....εβαλα το ιδιο βιντεο στο Note το 2 και ηταν μερα με τη νυχτα...ασε που στο πλαι οταν το γυρισεις εχει μονιμα την γραμμη του 3g πανω και ουσιαστικα η οθονη μικραινει...στο Note 2 η γραμμη αυτη χαθηκε...ενταξει σε αυτην την τιμη το grand και για 2καρτο ειναι ολα τα λεφτα ομως...!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα περασα και εγω απο ενα μαγαζι να δω το grand..τα περισσοτερα ειναι οντως οπως τα λετε...θετικα σχολια.... αυτο που ειχα αμφιβολια και εξακολουθω να εχω ειναι η αναλυση...παιδια εμενα η αναλυση δεν μου αρεσε καθολου.....εβαλα το ιδιο βιντεο στο Note το 2 και ηταν μερα με τη νυχτα...ασε που στο πλαι οταν το γυρισεις εχει μονιμα την γραμμη του 3g πανω και ουσιαστικα η οθονη μικραινει...στο Note 2 η γραμμη αυτη χαθηκε...ενταξει σε αυτην την τιμη το grand και για 2καρτο ειναι ολα τα λεφτα ομως...!!!

 

αυτο με την γραμμη δεν καταλαβα φιλε μου...

 

την status bar εννοεις ???

 

αν εννοεις παντως αυτη χανεται μια χαρα και τα βιντεακια με mx player σε 1080p με προσαρμογη στην οθονη παιζουν απλως γαμάτα (full screen κανονικοτατα εννοω)... :)

 

δεν εχω προσωπικα το νote 2 για να συγκρινω συσκευες αλλα απο οτι εχω διαβασει , σιγουρα σε τεχνικα χαρακτηριστικα ειναι αρκετα υποδιεστερο αλλα σε τελικο αποτελεσμα για εναν μεσο χρηστη πιστευω το Grand ειναι υπεραρκετο και υπερκαλυπτει τις αναγκες

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχεις δικιο οσον αφορα το wifi του grand duos δεν εχει καλη ληψη. οσον αφορα ολα τα υπολειπα προσ το παρον δεν εχω δει καποιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γράψω αρνητικά:

1. Μέσα στο σπίτι σε σημείο όπου το laptop πιάνει σήμα WIFI, το Grand Duos ΔΕΝ πιάνει!

2. Πάλι εντός σπιτιού σε κάποια δωμάτια όπου άλλα κινητά πιάνουν σήμα Cosmote, το Grand Duos ΔΕΝ πιάνει!

 

Είναι τελικά το πρώτο σοβαρό αρνητικό σχετικά με την ισχύ του σήματος σε WiFi σύνδεση;

Το επιβεβαιώνουν κι άλλοι κάτοχοι;

Link to comment
Share on other sites

Είναι τελικά το πρώτο σοβαρό αρνητικό σχετικά με την ισχύ του σήματος σε WiFi σύνδεση;

Το επιβεβαιώνουν κι άλλοι κάτοχοι;

 

ρε παιδια για τι αποστασεις μιλαμε και με τι εμποδια μπροστα...

 

εγω παντως δεν εχω δει τετοιο προβλημα...

 

μαλιστα με ενα utility "σκαναρισματος δικτυων" εκανα μια χαρα την δουλιτσα μου...

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την γραμμη δεν καταλαβα φιλε μου...

 

την status bar εννοεις ???

 

αν εννοεις παντως αυτη χανεται μια χαρα και τα βιντεακια με mx player σε 1080p με προσαρμογη στην οθονη παιζουν απλως γαμάτα (full screen κανονικοτατα εννοω)... :)

 

δεν εχω προσωπικα το νote 2 για να συγκρινω συσκευες αλλα απο οτι εχω διαβασει , σιγουρα σε τεχνικα χαρακτηριστικα ειναι αρκετα υποδιεστερο αλλα σε τελικο αποτελεσμα για εναν μεσο χρηστη πιστευω το Grand ειναι υπεραρκετο και υπερκαλυπτει τις αναγκες

 

Εννοω την γραμη που δειχνει την μπαταρια,το σημα του wifi,to 3g..status bar λεγεται??

Εμενα παντως δεν χαθηκε,προσπαθησα,πατησα πολλα αλλα δεν χαθηκε,τι να πω ισως δεν ξερω...

παντως την αναλυση σε βιντεο you tube 1080p την περιμενα πολυ καλυτερη....ομως με απογητευσε....πολλοι εδω μεσα ελεγαν οτι ειναι ΛΙΓΟ ΚΑΤΩΤΕΡΗ απο το note 2...ισως γι αυτο παρασυρθηκα....για μενα στο you tube τα 2 κινητα απλα δεν εχουν επαφη...ασε που η 5 ιντσες οθονη ειναι σε περιγραμμα κινητου για 5.3 η 5.5....αρκετος ογκος συσκευης για 5αρα οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα gsm/3g έχει παρόμοια απόδοση με το παλιό Nokia (6300) κινητό: σπίτι μου, στην Cosmote που είχα χαμηλό σήμα, έχω και τώρα χαμηλό και στη Wind που είχα δυνατό, έχω και τώρα δυνατό.

 

Με το WiFi, κανένα απολύτως πρόβλημα...

 

Το μόνο θέμα που έχω είναι η σύνδεση της συσκευής με USB σε Windows XP workstation. Σε ένα PC μετά από άλεπάλληλες προσπάθειες το αναγνώρισε μόνο του (χωρίς να κάνω κάτι εγώ!!!), σε ένα δεύτερο XP δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω ακόμη... Δεν έχω βγάλει άκρη με τους drivers. Αν κάποιος τους έχει και του δουλεύουν, μας λέει

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχεις δικιο οσον αφορα το wifi του grand duos δεν εχει καλη ληψη. οσον αφορα ολα τα υπολειπα προσ το παρον δεν εχω δει καποιο προβλημα.

 

Με το 3G τελικά λύθηκε το πρόβλημα, ήταν προσωρινό.

Με το WiFi όμως εξακολουθεί. Ξαναλέω: Σε συγκεκριμένο δωμάτιο και σημείο, όπου το laptop, το tablet και άλλα κινητά πιάνουν μια χαρά σήμα WiFi (2-4 γραμμές), το Samsung πιάνει από 1 γραμμή σήμα ως καμία!

Link to comment
Share on other sites

παντως το μεγεθος της οθονης σε βιντεο μεγαλωνει,ειχα κανει λαθος....αρα 1 ακομα συν για το κινητο...απλα οταν μπαινεις σε σελιδες ιντερνετ,τα γραμματα παραειναι ΜΙΚΡΑ.....ολο ζουμ θελεις.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ξερει κανενας που μπορω να βρω οδηγιες χρήσης ελληνικα samsung grant 9082?

 

Πήγαινε 2-3 σελίδες πίσω, στο παρόν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το sggduos εδώ και 4 μήνες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η ανάλυση της οθόνης δεν προβληματίζει, όπως και η φωτεινότητα σε εξωτερικούς χώρους. Κανένα κόλλημα. Η μπαταρία για κανονική χρήση 1-2 ιντερνέτ, 1-2 ώρες ραδιόφωνο, 1 τηλέφωνο κλπ, κρατάει μιάμιση μέρα. Ανεκτίμητο το dual sim. Το μέγεθος το συνηθίζεις. Η 5άρα οθόνη είναι όλα τα λεφτά. Άνετη παρακολούθηση ιντερνέτ φωτογραφιών βίντεο κλπ. Δεν σου βγαίνουν τα μάτια. Η καλύτερη αγορά για τα λεφτά του με κλειστά μάτια και άσε τους άλλους να μαλώνουν για υπερτιμημένες συσκευές με χαρακτηριστικά που δεν χρειάζονται σε καθημερινή κανονική χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα πρόβλημα που εντόπισα: Το είχα για φόρτιση και όταν έφτασε στο 93% το έβγαλα. Συνέχιζε στην οθόνη να γράφει ότι φορτίζει μέχρι που έφτασε το 100% :lol:

Μετά το έκλεισα και το άνοιξα πάλι και ήταν στο 71%. Γενικά πάντως η μπαταρία του δεν με βγάζει ούτε μια μέρα και είναι ολοκαίνουριο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...