Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 520 ειναι καλυτερο ακομα και απο το "καλυτερο" 630, και κοστιζει ενα 50ρικο κατω. Το 520 δεν εχει αντιπαλο σε κινητα μεχρι και 150 ευρω. Μιλαω σοβαρα εχω και τα 2, συστηνω με κλειστα ματια το 520

 

 

 

Επειδή έχει δυο αισθητήρες παραπάνω ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά χαλαρώστε για το ποίο είναι καλύτερο και ποιο όχι

και για τον πατέρα μου το 101 που το φορτίζει μία φορά την εβδομάδα είναι τέλειο και λέει το δικό μου μπαγκατέλα που το φορτίζω κάθε μέρα ή κάθε 2 μέρες

κοιτάμε την τσέπη μας και παίρνουμε αυτό που αντέχει

Link to comment
Share on other sites

Που βασίζεις την επιλογή σου?

 

Ίδιες επιδόσεις, ιδια κάμερα, καλύτερο ακουστικο, αισθητήρες που είναι απολύτως αναγκαίοι εκτος και αν θέλεις κάθε λίγο και λιγάκι να κατεβάζεις το μενου και να το ρυθμίσεις , 50 ευρώ φτηνότερο, καλύτερα υλικά κατασκευής και εμφάνιση. Επίσης από μπαταρία, περίπου τα ιδια .

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

διαβασα μερικες απο τις σελιδες αλλα ειναι πολλες για αυτο και θα ρωτησω.

θα παρει την αναβαθμιση 8.1 και αν ναι χωρις προβληματα-κολληματα(με βαση το hardware του)?αξιζει να δωσω 50 ευρω παραπανω για το 630 με δεδομενο οτι το θελω για εμαιλ,facebook και φυσικα κλησεις?

Link to comment
Share on other sites

διαβασα μερικες απο τις σελιδες αλλα ειναι πολλες για αυτο και θα ρωτησω.

θα παρει την αναβαθμιση 8.1 και αν ναι χωρις προβληματα-κολληματα(με βαση το hardware του)?αξιζει να δωσω 50 ευρω παραπανω για το 630 με δεδομενο οτι το θελω για εμαιλ,facebook και φυσικα κλησεις?

 

Θα την πάρει χωρίς κανένα πρόβλημα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

να σας βάλω και σε ένα ακόμα δίλημμα

πάρτε το 525

Δεν βλέπω να το πουλάνε πουθενά. Skroutz
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να το πουλάνε πουθενά. Skroutz

 

Κατόπιν παραγγελίας

ήμουν από τους τυχερούς , αν και Μαλαισίας , που το πήρα 125€

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν έχεις καθόλου εγγύηση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ποιος στο λέει ;;;

απόδειξή υπάρχει το πας στο κατάστημα

γιατί τα κινέζικα πουν παραγγέλνουν από Κίνα έχουν ;;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι ούτε αυτά έχουν, αλλά που κολλάει αυτο με αυτο που σου είπε ο Αλέξης??? :p

 

 

 

Edit

 

Και εγω νομίζω ότι δεν θα το δεχθούν σε κάποιο Nokia Care... Ευρωπαϊκές εγγυήσεις δέχονται μόνο, όπως όλες οι εταιρείες....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η εμφάνιση πολλαπλών αρχείων ( τραγούδια, φωτογραφίες κλπ) χωρίς λόγο είναι ένα γνωστό και πολύ σοβαρό bug των windows phone.

Καλά θα κάνει η Microsoft να ασχοληθεί σοβαρά με το πρόβλημα!

 

Έχοντας ψάξει το θέμα αφού παιδεύτηκα, κατέληξα στο ότι εγώ την πάτησα όταν (τότε είχα την Amber και) προσπάθησα να περάσω αρχεία στην κάρτα μνήμης που την είχα μέσα στο κινητό, συνδέοντας τον υπολογιστή με το κινητό μέσω usb.

Κάπου στη μεταφορά των αρχείων κόλλησε η διαδικασία (ίσως λόγω ακατάλληλης κάρτας μνήμης; δεν ξέρω) και έπειτα το κινητό εμφάνιζε ξεκάρφωτα και τυχαία, πολλαπλά ανύπαρκτα αρχεία.

 

Δοκίμασα να κάνω format την κάρτα μνήμης (είτε σε υπολογιστή, είτε μέσω του κινητού), δεν...

Ακόμα κι αν έβγαζα την κάρτα μνήμης από το κινητό και την έβαζα σε card reader εξωτερικό για να φορτώσω αρχεία, το πρόβλημα επανερχόταν.

Προσπαθώντας να βρω τί φταίει και να λύσω το πρόβλημα, έσβησα κακώς κάποια log files στην εσωτερική μνήμη και κατέληξα να σβηστεί αυτόματα από το κινητό και η συλλογή των τραγουδιών που τα είχα μαζεμένα στην εξωτερική μνήμη.

 

Στην περίπτωσή μου στο τέλος έκανα hard reset το κινητό, αναβάθμιση στην gdr3 και ...ελπίζω να μη μου το ξανακάνει.

Κάτι μου λέει όμως ότι το πρόβλημα θα επανέλθει κάποια στιγμή (έχω ακούσει κιόλας ότι το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται και με την black) και το μόνο στο οποίο ελπίζω είναι να κάνει κάτι η Microsoft με τη μεγάλη αναβάθμιση στα 8.1 .

Πλέον όμως δεν έχω εμπιστοσύνη στο κινητό, άσε που έχω μπει σε κόπο να ξαναμαζέψω τα τραγούδια που μου τα έσβησε το κινητό.

Ξενέρωμα.

 

Έχω πια καταλήξει σε ένα συμπέρασμα: τουλάχιστον με αυτή την κάρτα μνήμης που χρησιμοποιώ,

υποχρεωτικά πρέπει να μεταφέρω αρχεία μέσω εξωτερικού card reader.

Άπαξ και εμφανιστεί το κόλλημα και το bug, μετά πρέπει να στήσω το κινητό από την αρχή.

Και στο 520 της γυναίκας μου το ίδιο πρόβλημα, έχει κάτι βιντεάκια και τα βγάζει από 5 φορές το καθένα, απαράδεκτο, για Microsoft να έχει τέτοιο θέμα, και ούτε είναι λύση να βγάζεις την sd για να περάσεις ένα τραγούδι. Ας ελπίσουμε να διορθωθεί με την 8.1

Λοιπόν η εμφάνιση πολλαπλών αρχείων ( τραγούδια, φωτογραφίες κλπ) χωρίς λόγο είναι ένα γνωστό και πολύ σοβαρό bug των windows phone.

Καλά θα κάνει η Microsoft να ασχοληθεί σοβαρά με το πρόβλημα!

 

Έχοντας ψάξει το θέμα αφού παιδεύτηκα, κατέληξα στο ότι εγώ την πάτησα όταν (τότε είχα την Amber και) προσπάθησα να περάσω αρχεία στην κάρτα μνήμης που την είχα μέσα στο κινητό, συνδέοντας τον υπολογιστή με το κινητό μέσω usb.

Κάπου στη μεταφορά των αρχείων κόλλησε η διαδικασία (ίσως λόγω ακατάλληλης κάρτας μνήμης; δεν ξέρω) και έπειτα το κινητό εμφάνιζε ξεκάρφωτα και τυχαία, πολλαπλά ανύπαρκτα αρχεία.

 

Δοκίμασα να κάνω format την κάρτα μνήμης (είτε σε υπολογιστή, είτε μέσω του κινητού), δεν...

Ακόμα κι αν έβγαζα την κάρτα μνήμης από το κινητό και την έβαζα σε card reader εξωτερικό για να φορτώσω αρχεία, το πρόβλημα επανερχόταν.

Προσπαθώντας να βρω τί φταίει και να λύσω το πρόβλημα, έσβησα κακώς κάποια log files στην εσωτερική μνήμη και κατέληξα να σβηστεί αυτόματα από το κινητό και η συλλογή των τραγουδιών που τα είχα μαζεμένα στην εξωτερική μνήμη.

 

Στην περίπτωσή μου στο τέλος έκανα hard reset το κινητό, αναβάθμιση στην gdr3 και ...ελπίζω να μη μου το ξανακάνει.

Κάτι μου λέει όμως ότι το πρόβλημα θα επανέλθει κάποια στιγμή (έχω ακούσει κιόλας ότι το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται και με την black) και το μόνο στο οποίο ελπίζω είναι να κάνει κάτι η Microsoft με τη μεγάλη αναβάθμιση στα 8.1 .

Πλέον όμως δεν έχω εμπιστοσύνη στο κινητό, άσε που έχω μπει σε κόπο να ξαναμαζέψω τα τραγούδια που μου τα έσβησε το κινητό.

Ξενέρωμα.

 

Έχω πια καταλήξει σε ένα συμπέρασμα: τουλάχιστον με αυτή την κάρτα μνήμης που χρησιμοποιώ,

υποχρεωτικά πρέπει να μεταφέρω αρχεία μέσω εξωτερικού card reader.

Άπαξ και εμφανιστεί το κόλλημα και το bug, μετά πρέπει να στήσω το κινητό από την αρχή.

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

ποιος στο λέει ;;;

απόδειξή υπάρχει το πας στο κατάστημα

γιατί τα κινέζικα πουν παραγγέλνουν από Κίνα έχουν ;;;

 

Τα κινέζικα έχουν εγγύηση από το κατάστημα που το αγόρασες.

 

Όχι ούτε αυτά έχουν, αλλά που κολλάει αυτο με αυτο που σου είπε ο Αλέξης??? :p

 

Edit

 

Και εγω νομίζω ότι δεν θα το δεχθούν σε κάποιο Nokia Care... Ευρωπαϊκές εγγυήσεις δέχονται μόνο, όπως όλες οι εταιρείες....

 

Απλά είναι κρίμα για ένα κινητό που μάλλον θα έρθει σε λίγο καιρό και Ελλάδα να μην έχει εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και στο 520 της γυναίκας μου το ίδιο πρόβλημα, έχει κάτι βιντεάκια και τα βγάζει από 5 φορές το καθένα, απαράδεκτο, για Microsoft να έχει τέτοιο θέμα, και ούτε είναι λύση να βγάζεις την sd για να περάσεις ένα τραγούδι. Ας ελπίσουμε να διορθωθεί με την 8.1

 

Μετά από καιρό που δουλεύω WP 8.1developer preview και επειδή ακριβώς δοκιμάζω το κινητό σε σύνδεση με PC για μεταφορά αρχείων, χωρίς να το λυπάμαι αλλά ακριβώς προσπαθώντας να προκαλέσω το πρόβλημα των πολλαπλών αρχείων σε 8.1 ,

μπορώ να πω ότι δε μου έχει βγάλει τίποτε μέχρι στιγμής στα WP 8.1 .

Με WP 8.0 θα είχα ήδη πολλαπλά ονόματα αρχείων με τον τρόπο που δοκιμάζω τώρα το κινητό.

Με τα ως τώρα δεδομένα επομένως, μπορώ να συμπεράνω ότι έχει γίνει δουλειά στο συγκεκριμένο θέμα στα WP 8.1 .

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

το 525 το φέρανε και το σταματήσαν οπότε Μαλαισία πλέων και εγγύηση καταστήματος αγοράς

για τα πολλαπλά αρχεία είναι απλό να μην τα έχετε

την μεταφορά αρχείον από το τηλ. στο PC και αντίστροφα την κάνω χειροκίνητα και όχι στο αυτόματο γιατί θα προκαλέσει αυτό το φαινόμενο

ας κάνουμε και κάτι με τα χεράκια μας ποια

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό που δουλεύω WP 8.1developer preview και επειδή ακριβώς δοκιμάζω το κινητό σε σύνδεση με PC για μεταφορά αρχείων, χωρίς να το λυπάμαι αλλά ακριβώς προσπαθώντας να προκαλέσω το πρόβλημα των πολλαπλών αρχείων σε 8.1 ,

μπορώ να πω ότι δε μου έχει βγάλει τίποτε μέχρι στιγμής στα WP 8.1 .

Με WP 8.0 θα είχα ήδη πολλαπλά ονόματα αρχείων με τον τρόπο που δοκιμάζω τώρα το κινητό.

Με τα ως τώρα δεδομένα επομένως, μπορώ να συμπεράνω ότι έχει γίνει δουλειά στο συγκεκριμένο θέμα στα WP 8.1 .

 

Ωραία,οπότε περιμένουμε για την αναβάθμιση...Σ'ευχαριστώ

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω gps το here drive για να παω καπου που το δοκιμασα 2 φορες μου ζητησε συνδεση με ιντερνετ και ανοιξα τα δεδομενα να δουλεψει.δεν ειναι offline?εχω χασει επεισοδια?
Link to comment
Share on other sites

Είναι offline.

Τη σύνδεση στο ίντερνετ τη ζήτησε για να αντλήσει - προαιρετικά πάντα - δεδομένα της τρέχουσας κυκλοφοριακής συμφόρησης.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Είναι offline.

Τη σύνδεση στο ίντερνετ τη ζήτησε για να αντλήσει - προαιρετικά πάντα - δεδομένα της τρέχουσας κυκλοφοριακής συμφόρησης.

 

δουλευει δηλαδη και χωρις δεδομενα?μου τα ζητησε νομισα δεν θα δουλεψει και τα ανοιξα.θα το ξανατσεκαρω τοτε!κατι εκανα λαθος!:happy:

Link to comment
Share on other sites

δουλευει δηλαδη και χωρις δεδομενα?μου τα ζητησε νομισα δεν θα δουλεψει και τα ανοιξα.θα το ξανατσεκαρω τοτε!κατι εκανα λαθος!:happy:

 

μερικές φορές αν είναι κάτι λάθος στην διεύθυνση ζητάει σύνδεση για να ψάξει καλύτερα στο δίκτυο αλλά ναι δουλέυει offline

Link to comment
Share on other sites

δουλευει δηλαδη και χωρις δεδομενα?μου τα ζητησε νομισα δεν θα δουλεψει και τα ανοιξα.θα το ξανατσεκαρω τοτε!κατι εκανα λαθος!:happy:

 

ανοίγεις την εφαρμογή

πας ρυθμίσεις (2 φορές κίνηση προς τα πάνω το δάχτυλό στην οθόνη)

και βάζεις εκτός σύνδεση wifi

Link to comment
Share on other sites

ανοίγεις την εφαρμογή

πας ρυθμίσεις (2 φορές κίνηση προς τα πάνω το δάχτυλό στην οθόνη)

και βάζεις εκτός σύνδεση wifi

 

ρυθμισεις,συνδεση,εκτος!προφανως αυτο εννοεις φιλε μου,οκ!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

σωστός @Tolisfar@

και κάτι για της φώτο νυχτερινή λήψη

Edited by nikolaos1977
προσθήκη φώτο
Link to comment
Share on other sites

δουλευει δηλαδη και χωρις δεδομενα?μου τα ζητησε νομισα δεν θα δουλεψει και τα ανοιξα.θα το ξανατσεκαρω τοτε!κατι εκανα λαθος!:happy:

 

Αν έχεις κάνει λήψη του χάρτη μην ανησυχείς...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...