Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση....

Μου τι δίνει free η wind.. Τώρα έχω το 900 το 520 από άποψη ταχύτητας είναι κοντά στο 900 ;;; θα είμαι οκ η θα μου φαίνεται αργό ;

Thanks in advance :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση....

Μου τι δίνει free η wind.. Τώρα έχω το 900 το 520 από άποψη ταχύτητας είναι κοντά στο 900 ;;; θα είμαι οκ η θα μου φαίνεται αργό ;

Thanks in advance :-)

 

Πιστεύω ότι αν εξαιρέσεις την φτωχή κάμερα του 520 σε σχέση με του 900 και φυσικά την ποιότητα της amoled οθόνης σε σχέση με την απλή IPS του 520, στα υπόλοιπα είτε υπερτερεί το 520 είτε είναι σε παραπλήσιες επιδόσεις. Ακόμη και η μπαταρία του που φαίνεται ονομαστικά μικρή στα 1430mah, είναι αρκετά καλή.

 

Αν δεν έχεις υψηλές imaging απαιτήσεις κάνεις την αλλαγή χθες κιόλας! Σκέψου μόνο ότι πλέον θα έχεις ένα market που αναπτύσσεται και δεν είναι νεκρό (όπως για τα 7αρια) και ότι επίσης σε λίγο θα πάρει και major αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι αν εξαιρέσεις την φτωχή κάμερα του 520 σε σχέση με του 900 και φυσικά την ποιότητα της amoled οθόνης σε σχέση με την απλή IPS του 520, στα υπόλοιπα είτε υπερτερεί το 520 είτε είναι σε παραπλήσιες επιδόσεις. Ακόμη και η μπαταρία του που φαίνεται ονομαστικά μικρή στα 1430mah, είναι αρκετά καλή.

 

Αν δεν έχεις υψηλές imaging απαιτήσεις κάνεις την αλλαγή χθες κιόλας! Σκέψου μόνο ότι πλέον θα έχεις ένα market που αναπτύσσεται και δεν είναι νεκρό (όπως για τα 7αρια) και ότι επίσης σε λίγο θα πάρει και major αναβάθμιση.

 

Thanks τελικά βρήκα σε προσφορά το 1020 και θα αναβαθμιστώ σε ολα :D

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα απο Γερμανία και το 520 δεν είναι καλά. Έχω βάλει αυτόματη ώρα αλλά μου βγάζει ακόμα, 2 μέρες μετά, ώρα Γερμανίας. Στις κλήσεις σαν να έχει παγώσει το ιστορικό και δεν μου δείχνει τις νέες κλήσεις που κάνω ή αναπάντητες! Το Viber με ειδοποιεί για μηνύματα αλλά δεν ανανεώνει τις συνομιλίες για να τα διαβάσω...

Εννοείται το έχω κάνει restart. Έλλειψα Γερμανία 2 εβδομάδες όπου νομίζω ούτε εκεί άλλαξε μόνο του την ώρα αλλά χωρίς άλλο πρόβλημα. Σαν να τα έπαιξε με το που το άνοιξα Ελλάδα και ήρθαν μαζεμένα μηνύματα/κλήσεις κλπ. 2 εβδομάδων.

Υπάρχει λύση πέρα από το restore? ...και αυτό πως το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 520 μου στο calendar εμφανιζει σε καποια γεγονοτα (δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω οτι γινεται ετσι οταν ειναι πανω απο 2 ) δυο περιεργα βελακια καπως ετσι

http://www.att.com/support_media/images/Wireless_Support/Nokia/Foofighter/Screenshots/FrontCalendar.jpg

(αυτα που ειναι κατω απο το 10.00 ΡΜ)

Τι ειναι αυτα και πως εξαφανιζονται;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα κολλήματος του συγχρονισμού στον ένα από τους δύο λογαριασμούς gmail που έχω. Δείχνει να συγχρονίζει συνεχώς χωρίς να τα καταφέρει. Υπάρχει κάποιο bug που λύνεται κάπως χωρίς να κάνω επαναφορά, γιατί δε με αφήνει να σβήσω και να ξαναπεράσω το λογαριασμό στις ρυθμίσεις?
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα κολλήματος του συγχρονισμού στον ένα από τους δύο λογαριασμούς gmail που έχω. Δείχνει να συγχρονίζει συνεχώς χωρίς να τα καταφέρει. Υπάρχει κάποιο bug που λύνεται κάπως χωρίς να κάνω επαναφορά, γιατί δε με αφήνει να σβήσω και να ξαναπεράσω το λογαριασμό στις ρυθμίσεις?

 

Οχι, σβηνεις και ξαναπερνάς.

Και πρόσεξε με αυτην την λουπα που κάνει για να συγχρονίσει, επειδή σου καίει μπαταρία. Αν το αφήσεις έτσι θα έχεις αυτονομία κάπου στις 10 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, σβηνεις και ξαναπερνάς.

Και πρόσεξε με αυτην την λουπα που κάνει για να συγχρονίσει, επειδή σου καίει μπαταρία. Αν το αφήσεις έτσι θα έχεις αυτονομία κάπου στις 10 ώρες.

Όντως έτσι είναι με την μπαταρία...

Τραγικό bug...θα επιστρέψω σε Android μου φαίνεται...

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

ηρθε επιτελους ενημερωση για την κατηγορια "αφη" των ρυθμισεων που μπορεις να βγαλεις την δονηση απο τα 3 βασικα πληκτρα των windows!
Link to comment
Share on other sites

ηρθε επιτελους ενημερωση για την κατηγορια "αφη" των ρυθμισεων που μπορεις να βγαλεις την δονηση απο τα 3 βασικα πληκτρα των windows!

 

ποιο update ειναι αυτο ; Γιατι εμενα δεν εχει κανενα καινουργιο ...

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη δεν ειναι; Θεωρειται update?

 

Ειναι "εφαρμογη" που πηρε update :P

 

Το εβαλα σε εισαγωγικα επειδη δεν ειναι εφαρμογη με την εννοια του Amazing Weather HD παραδειγμα. Ειναι μια επιπλεον λειτουργια στο μενου των ρυθμισεων.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι "εφαρμογη" που πηρε update :P

 

Το εβαλα σε εισαγωγικα επειδη δεν ειναι εφαρμογη με την εννοια του Amazing Weather HD παραδειγμα. Ειναι μια επιπλεον λειτουργια στο μενου των ρυθμισεων.

 

thanks για το "ξεκαθαρισμα" :)

Μιας που ξακαθαριστηκε λοιπον να και μια φρεσκια φρεσκια με διορθωσεις + φιλτρο κλησεων και sms

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/2377fe1b-c10f-47da-92f3-fc517345a3c0

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πλεον η εμπειρια μου με το 520 ειναι η χειροτερη δυνατη. Σημερα κολλησε τελειως η οθονη αφης, δεν μαφηνει να κανω τιποτε, ουτε ΡΙΝ να βαλω, ουτε να το ξεκλειδωσω, ουτε να αλλαξω οθονη, τιποτε μιλαμε. Βρε εκανα επανεκκινησεις, εβγαλα μπαταρια, τιποτε. Μονο hard reset δεν εκανα, μπας και το γλυτωσω στη Νokia τουλαχιστον να σωσουμε τα δεδομενα. Μονο τα πλαινα κουμπια λειτουργουν, τρεμοπαιξε και καποια στιγμη η οθονη οταν μπηκα σε καποιο μενου, κοινως ....... :(

Οποτε πλεον οδευει για Νokia μερια. Ευτυχως τσεκαρα στο site της Νokia το ΙΜΕΙ και ειναι υπο εγγυηση, παρολο που ειναι γερμανικο και αγορασμενο απο birdphone.

Ειχα που ειχα ασχημη γνωμη για τα Windows Phone, ηρθε και αυτο ..... και εδεσε το γλυκο. :mad:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα με επιδότηση το 520 απο Vodafone για την σύζυγο.

 

Μόλις το ανοιξα είδα ότι έχει την amber το αναβάθμισα σε black κατέβασα όλες της ενημέρωσης

 

Και το κινητό πάει σφαίρα !!

 

Πολύ καλή συσκευει και ευκαιρία για τα λεφτά της

 

Βούτυρο λειτουργία χωρίς lag .

 

Έχω και το 920 εγώ γίναμε όλοι WP !!

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

παιδια το viber σας λειτουργει σωστα?

 

Απο τις πιο τραγικες εφαρμογες που υπαρχουν στο store για μενα.. Θελει 1 ωρα για να ανοιξει απο την αρχη, εκτος αμα εισαι ηδη μεσα σε μια συνομιλια και μετα απο κλειδωμα της οθονης επανερχεται σε μιση ωρα.. Αισχος.. Δεν συμβαδιζει με την λογικη no-lag των wp.. Πλεον χρησιμοποιω το whatsapp, που παρολο που μερικες φορες ζηταει επανεκκινηση του τηλεφωνου για να ερχονται οι ειδοποιησεις κανονικα, ειναι 1000 φορες πιο γρηγορο απο το viber.. Κ στελνεις ηχογραφημενα μηνυματα και βιντεο..

 

Δυστυχως πλεον η εμπειρια μου με το 520 ειναι η χειροτερη δυνατη. Σημερα κολλησε τελειως η οθονη αφης, δεν μαφηνει να κανω τιποτε, ουτε ΡΙΝ να βαλω, ουτε να το ξεκλειδωσω, ουτε να αλλαξω οθονη, τιποτε μιλαμε. Βρε εκανα επανεκκινησεις, εβγαλα μπαταρια, τιποτε. Μονο hard reset δεν εκανα, μπας και το γλυτωσω στη Νokia τουλαχιστον να σωσουμε τα δεδομενα. Μονο τα πλαινα κουμπια λειτουργουν, τρεμοπαιξε και καποια στιγμη η οθονη οταν μπηκα σε καποιο μενου, κοινως ....... :(

Οποτε πλεον οδευει για Νokia μερια. Ευτυχως τσεκαρα στο site της Νokia το ΙΜΕΙ και ειναι υπο εγγυηση, παρολο που ειναι γερμανικο και αγορασμενο απο birdphone.

Ειχα που ειχα ασχημη γνωμη για τα Windows Phone, ηρθε και αυτο ..... και εδεσε το γλυκο. :mad:

 

Φιλε δεν μπορεις να κρινεις ουτε το λειτουργικο, ουτε την Nokia επειδη σου ετυχε ελαττωματικη συσκευη... Και εγω οταν πηρα το πρωτο 520 απο Γερμανο, ελαττωματικη ηταν.. Αλλα το αντικατεστησαν και ολα καλα.. Το εχεις κατω απο μια εβδομαδα;

Link to comment
Share on other sites

Τη συσκευη την εχω απο τον Ιουλιο. Και δεν την εκρινα απο το περιστατικο το συγκεκριμενο, αλλα απο τη μεχρι τωρα χρηση που εκανα τους 8 αυτους μηνες. Εχω δοκιμασει εκτεταμενα και τα 3 λειτουργικα, και οντας παλαιος χρηστης Windows Mobile (απο εκει ξεκινησα), μπορω να πω οτι τα WP εχουν πολυ δρομο ακομη μπροστα τους. Ασε που δεν μου αρεσε απο την αρχη αυτο το Interrface που χρησιμοιποιησε η Microsoft. Οσο δε για τη συσκευη, μου θυμισε Android συσκευες των 100€, δεν περιμενα λοιπον κατι καλυτερο :confused:

Απλα με το συγκεκριμενο περιστατικο πλεον εδεσε το γλυκο. :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,συγχαρητηρια στο φορουμ,προ ημερων αγορασα το lumia 520 ,αφου το ανοιξα εκανε λιγα λεπτα ρυθμισα οτι μπορεσα,πρωτη φορα σε win phone ,εκανε ενημερωσεις επανεκκινηση ολα καλα,πριν μερες εκει στο εικονιδιο store ηρθαν 10 νομιζω περιπου ενημερωσεις και σε αυτες τις ενημερωσεις διορθωθηκε το φιλτρο κλησεων υπηρχε επιλογη να βγαινει η δονηση απο τα 3 κουμπακια,εκανα επαναφορα εργ ρυθμισεων πριν ωρες και πλεον δεν ερχονται αυτες οι ενημερωσεις στο store που διορθωνουν το φιλτρο κλησεων και να βγαινει η δονηση.κατα τα αλλα μου αρεσε πολυ το κινητο και τα win περισσοτερο απο το android ,οποιος γνωριζει ας μου πει τι να κανω,το wifi το εχω συνεχεια ανοιχτο μηπως ερθουν τιποτα ακομα,ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,συγχαρητηρια στο φορουμ,προ ημερων αγορασα το lumia 520 ,αφου το ανοιξα εκανε λιγα λεπτα ρυθμισα οτι μπορεσα,πρωτη φορα σε win phone ,εκανε ενημερωσεις επανεκκινηση ολα καλα,πριν μερες εκει στο εικονιδιο store ηρθαν 10 νομιζω περιπου ενημερωσεις και σε αυτες τις ενημερωσεις διορθωθηκε το φιλτρο κλησεων υπηρχε επιλογη να βγαινει η δονηση απο τα 3 κουμπακια,εκανα επαναφορα εργ ρυθμισεων πριν ωρες και πλεον δεν ερχονται αυτες οι ενημερωσεις στο store που διορθωνουν το φιλτρο κλησεων και να βγαινει η δονηση.κατα τα αλλα μου αρεσε πολυ το κινητο και τα win περισσοτερο απο το android ,οποιος γνωριζει ας μου πει τι να κανω,το wifi το εχω συνεχεια ανοιχτο μηπως ερθουν τιποτα ακομα,ευχαριστω :)

Κατεβασε το Sysapp pusher,τρεξτο και θα κανεις απο εκει ολες τις ενημερωσεις

Edited by t0lias

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το Sysapp pusher,τρεξτο κ θα κανεις απο εκει ολες τις ενημερωσεις

ευχαριστω παρα πολυ αλλα διαβασα πριν λιγο μολις εγραψα απο ενα ποστ του kentavros321 που ειπε για αυτη την εφαρμογη http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/2377fe1b-c10f-47da-92f3-fc517345a3c0 ,την εβαλα και εγινε το φιλτρο που αυτο ηταν το προβλημα μου το μεγαλο,δηλαδη πρεπει να βαλω αυτη την εφαρμογη για να ενημερωντονται οι εφαρμογες;αλλιως απο μονο του οχι ε;παντως πρινμερες ηρθαν αυτοματα οι ενημερωσεις τωρα δεν ξερω γιατι τωρα ειδα και η αφη εγινε παντως θυμαμαι οτι εκεινο το βραδυ που ηρθαν αυτοματα ελεγ για δικτυο+ και αλλα πολλα που ενημερωθηκαν

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα δεν βρισκω τη ρυθμιση που κλεινει τα κουμπακια τη δονηση,και κατι αλλο αν ξερει κανεις,τα τηλεφωνα που εχω υπαρχει κατι που να τα αντιγραφω στην sim?να προσθετω επαφες και να μπορω να τι αντιγραφω στη σιμ οπως με τα αλλα κινητα που ειχα;οι επαφες πηγαινουν στο outllok αυτο ειναι κακο ,πως διορθωνει;

edti οκ βρηκα και τη δονηση απο τα κουμπακια,το μονο που εμεινε ειναι τα τηλεφωνα να μπορω να τα βαζω στη σιμ χιλια ευχαριστω tolias με την εφαρμογη που ειπες βρηκα αυτα που εκανε μονο του πριν μερες

Edited by Giio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...