Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΌΛΟΙ έχουμε την GDR2. Τώρα αν αυτό ήταν βιτρίνας είναι πολύ πιθανό να μην είχε... Μπορείς να το τσεκάρεις στις ρυθμίσεις της συσκευής να δεις τι εκδοση frimware φοράει. Αν 3046.xxxx.xxxx.xxxx τότε έχει Amber...

 

ευχαριστώ για την απάντηση. Άρα με αυτό το update έχεις και datasense? Ή η μόνη λύση είναι αλλαγή rom?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστά! Επειδή η vodafone έχει το δικό της μετρητή.

Μετά από επαναφορά εργοστασιακής rom επανήλθε σε εμένα το λογότυπο της vodafone, και χάθηκε το datasence.

Μικρό το κακό (για εμένα) επειδή δεν το χρησιμοποιούσα. Βλέπω τα ΜΒ μου από το myf2g. Αλλά και πάλι νιώθω μια ανολοκλήρωτη αίσθηση και ας μην το χρησιμοποιούσα ποτέ. Θα ήθελα να υπάρχει εκεί και να βρίσκεται. Κουλό ε;:O

 

Βέβαια δεν παραπονιέμαι. Έτσι είναι οι αγορές από σκρουτζομάγαζο. 199 είχε στα κανονικά μαγαζιά τότε και 130 στα σκρουτζομάγαζα. ;)

 

Υ.Γ Θα ξαναφλάσαρα με άλλη ρομ από το νήμα που έκανε ο niotheros, αλλά έστρωσε τόσο καλά η μπαταρία μου μετά το φλασάρισμα στην εργοστασιακή (48+ ώρες) και βαριέμαι να ξαναστήνω από την αρχή.

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

το κινητό είναι τέλειο

αλλά έχει και αυτό τα περίεργα σαν όλα δηλαδή

θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι

φώτο και μουσική μέσο bluetooth πώς γίνετα να μεταφέρουμε από μία συσκευή σε άλλη ;;

την μουσική που έχουμε στην κάρτα μνήμης πως μπορούμε να την βάλουμε σαν ήχο κλήσης ;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

το κινητό είναι τέλειο

αλλά έχει και αυτό τα περίεργα σαν όλα δηλαδή

θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι

φώτο και μουσική μέσο bluetooth πώς γίνετα να μεταφέρουμε από μία συσκευή σε άλλη ;;

την μουσική που έχουμε στην κάρτα μνήμης πως μπορούμε να την βάλουμε σαν ήχο κλήσης ;;

 

Για τη μεταφορά αρχείων, πρώτα ανοίγεις το bluetooth και κάνεις pairing με την άλλη συσκευή και μετά πηγαίνεις στη φωτογραφία που θες πατάς τις τρεις τελείες κάτω δεξιά, κοινοποίηση και bluetooth, για τη μουσική παρατεταμένο πάτημα επάνω στο τραγούδι που θες να στείλεις, κοινοποίηση, bluetooth.

Για να βάλεις ήχο κλήσης κάποιο τραγούδι, όταν είναι συνδεδεμένο το κινητό με τον υπολογιστή θα ρίξεις όποιο τραγούδι θες στο φάκελο ringtone στην κύρια μνήμη του κινητού, διαφορετικά θα κατεβάσεις την εφαρμογή ringtone maker της Nokia και μπορείς να φτιάξεις όποιο τραγούδι θες από τη συλλογή που έχεις στην κάρτα μνήμης σε ringtone και το αποθηκεύει πάλι στην κύρια μνήμη από μόνο του.

Επίσης υπάρχουν και αρκετές εφαρμογές που έχουν έτοιμα ringtones ή και κάποιες όπως το musictube που δημιουργείς ringtones από video του youtube.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση, ολοι οι ηχοι περνανε απο τον γενικο ηχο του κουδουνισματος. γινεται να ειναι ο καθενας ξεχωριστα (οπως τα περισσοτερα κινητα αλλωστε)

 

πχ. θελω να ειναι ο ηχος οταν παιζει ενα mp3 απο τα ακουστικα στα 10/30.

ο γενικος ηχος του κουδουνισματος να παραμενει στα 30/30 ομως.

 

με λιγα λογια να μην επιρεαζει τον ηχο κλησης οποιαδηποτε εφαρμογη που θελω να ακουγεται χαμηλοφωνα, ραδιο κτλ

γιατι θα πρεπει ΚΑΘΕ φορα να μετα να αλλαζω την ενταση ηχου κλησης. λολ...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση, ολοι οι ηχοι περνανε απο τον γενικο ηχο του κουδουνισματος. γινεται να ειναι ο καθενας ξεχωριστα (οπως τα περισσοτερα κινητα αλλωστε)

 

πχ. θελω να ειναι ο ηχος οταν παιζει ενα mp3 απο τα ακουστικα στα 10/30.

ο γενικος ηχος του κουδουνισματος να παραμενει στα 30/30 ομως.

 

με λιγα λογια να μην επιρεαζει τον ηχο κλησης οποιαδηποτε εφαρμογη που θελω να ακουγεται χαμηλοφωνα, ραδιο κτλ

γιατι θα πρεπει ΚΑΘΕ φορα να μετα να αλλαζω την ενταση ηχου κλησης. λολ...

 

ολοι οι ηχοι περνανε στον γενικο ηχο κουδουνισματος..

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση, ολοι οι ηχοι περνανε απο τον γενικο ηχο του κουδουνισματος. γινεται να ειναι ο καθενας ξεχωριστα (οπως τα περισσοτερα κινητα αλλωστε)

 

πχ. θελω να ειναι ο ηχος οταν παιζει ενα mp3 απο τα ακουστικα στα 10/30.

ο γενικος ηχος του κουδουνισματος να παραμενει στα 30/30 ομως.

 

με λιγα λογια να μην επιρεαζει τον ηχο κλησης οποιαδηποτε εφαρμογη που θελω να ακουγεται χαμηλοφωνα, ραδιο κτλ

γιατι θα πρεπει ΚΑΘΕ φορα να μετα να αλλαζω την ενταση ηχου κλησης. λολ...

 

Σύντομα θα γίνεται κι αυτό...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με την GDR2 έχουν Datasense όλα τα WP8, εκτός κι αν ο πάροχος το έχει βγάλει, Π.χ. η Vodafone το έχει βγάλει...

 

Εγώ με το 520 αγορασμένο από amazon.co.uk και πάροχο τη Vodafone έχω DataSense!

Link to comment
Share on other sites

Είναι branded Vodafone η συσκεύη? Μπορεί η VF UK να μην το έχει βγάλει...

 

Όχι, δε νομίζω πως είναι branded. Ως sim-free την είχα αγοράσει από το amazon άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Εμ... Είδες πως σας καταλαβαίνω !!! :lol:

Γι αυτό έχει DataSense. Επειδή δεν είναι branded VF !!! Δεν εννοούσα τον πάροχο της sim... ;)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Εμ... Είδες πως σας καταλαβαίνω !!! :lol:

Γι αυτό έχει DataSense. Επειδή δεν είναι branded VF !!! Δεν εννοούσα τον πάροχο της sim... ;)

 

ΟΚ! Δεν το κατάλαβα... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε 2 καταστήματα πλαίσιο και σε ένα public που ξαναπήγα, ενώ το κινητό δεν ήταν branded, κανένα δεν είχε datasense

 

Δεν ξέρω τι γίνεται. Εκείνο που ξέρω είναι πως το είχα πάρει μόλις κυκλοφόρησε 135€ από το amazon όταν στην Ελλάδα είχε 200€! Και όλα παίζουν κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε 2 καταστήματα πλαίσιο και σε ένα public που ξαναπήγα, ενώ το κινητό δεν ήταν branded, κανένα δεν είχε datasense

 

Δεν θα 'χε gdr2...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι, δεν θα είχε απ ότι λέτε. Πάντως ότι ερωτήσεις έκανα για το συγκεκριμένο, δεν ήξερα να μου απαντήσουν. Αν ρώταγα για κανένα πανάκριβο android τα ήξεραν όλα...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο χθες εκανα μεταβαση στα WP αγοραζοντας το 520, ομολογω οτι μου αρεσε πολυ, παρα πολυ ομορφο και τα κανει ολα :-) . Το πειρα απο γερμανο και απο οτι καταλαβα ειναι branded. Ειχε την τελευταια αναβαθμιση και εχει και DataSense κανονικά. Το σκαλισα πολυ αυτες τις 2 μερες και ηθελε φορτιση αυθημερον. :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο χθες εκανα μεταβαση στα WP αγοραζοντας το 520, ομολογω οτι μου αρεσε πολυ, παρα πολυ ομορφο και τα κανει ολα :-) . Το πειρα απο γερμανο και απο οτι καταλαβα ειναι branded. Ειχε την τελευταια αναβαθμιση και εχει και DataSense κανονικά. Το σκαλισα πολυ αυτες τις 2 μερες και ηθελε φορτιση αυθημερον. :-)

 

Με γειά σου! Θέλει στρώσιμο η μπαταρία! Το πρόβλημα θα είναι να σου κρατάει πολύ λιγότερο από μια μέρα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εμ... Είδες πως σας καταλαβαίνω !!! :lol:

Γι αυτό έχει DataSense. Επειδή δεν είναι branded VF !!! Δεν εννοούσα τον πάροχο της sim... ;)

 

Ο g1orgos έχει branded VF Αγγλίας αλλα έχει data sense.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με γειά σου! Θέλει στρώσιμο η μπαταρία! Το πρόβλημα θα είναι να σου κρατάει πολύ λιγότερο από μια μέρα!

 

Προς το παρών κρατάει λιγότερο από ημέρα, αλλά το έχω λιώσει, εύχομαι να κρατάει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...