Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν σκέφοτμαι να το πάρω τελικά από το geekbuying.com.

1. το έχει πάρει κανείς από εδω?

2. στο shipping τι να βάλω α)Registered Airmail (EUR 0.00 & 7-15 business days.With tracking number) ή β)express shipping EMS( 6-8business days) με 23 ευρώ?

 

με ενδιαφέρει να μην περάσει τελωνείο. Πρέπει να κάνω κάτι ακόμη?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Στον παραπάνω φίλο που ρωτάει, είχα παραγγείλει παλαιότερα το Jiayu G3 με EMS και δεν πέρασε από τελωνείο, σε μια εβδομάδα από Κίνα ήρθε στα χέρια μου.

Το Huawei Honor 2 το έχει στο Alexpress με 306$ αυτές τι μέρες και το σκέφτομαι σοβαρά για αγορά

http://www.aliexpress.com/item/Unlocked-ROOT-Google-play-huawei-Honor-2-U9508-Quad-Core-2G-RAM-1-4GHz-CPU-4/742275413.html

Θα ήθελα να ρωτήσω το παρακάτω και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί σε παλαιότερο post:

Δεν θέλω να το πολυσκαλίσω, δεν είμαι και τόσο εξοικοιωμένος, και σκέφτομαι να το παραγγείλω rootαρισμένο, έτσι ώστε να έχει προεγκατεστημένο το google play (αναλαμβάνει το alexpress την διαδικασία χωρίς κόστος από ότι κατάλαβα).

Αν είναι root θα μπορεί να πάρει την official Android 4.2 από Huawei, με τη standar για όλους διαδικασία, όταν και αν βγεί?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@chrisdon αφού είσαι Θεσσαλονίκη σε βοηθάω μην μασάς . Τώρα λέω να το πάρω και γω από το σάιτ που προτείνεις

το ροοτ δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα έχει το googleplay εγκατεστημένο. αλλά δεν είναι τίποτα. είναι πολύ εύκολα

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

το ροοτ δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα έχει το googleplay εγκατεστημένο. αλλά δεν είναι τίποτα. είναι πολύ εύκολα

Αναφέρει στο Alexpress ότι το περνάνε το google play μαζί με το root.

Πράγματι δεν είναι τίποτα να κάνεις install ένα apk από την sd αλλά φοβάμαι μήπως δεν έχει κανέναν file manager ή δεν είναι στα αγγλικά.

Θα παίρνει όμως την επίσημη αναβάθμιση αν rootarιστεί?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με b550 και πάει γρήγορα χωρίς να έχω το παραμικρό πρόβλημα.

 

Εγώ παλι που έχω την 505 έχω κατί μικρά κολλήματα, αλλά από την άλλη στο antutu έβγαλε 13850 & 18050!!! σε δύο συνεχόμενες μετρήσεις με κάρτα 8gb και ρύθμιση μπαταρίας στο ενδιάμεσο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στον παραπάνω φίλο που ρωτάει, είχα παραγγείλει παλαιότερα το Jiayu G3 με EMS και δεν πέρασε από τελωνείο, σε μια εβδομάδα από Κίνα ήρθε στα χέρια μου.

Το Huawei Honor 2 το έχει στο Alexpress με 306$ αυτές τι μέρες και το σκέφτομαι σοβαρά για αγορά

http://www.aliexpress.com/item/Unlocked-ROOT-Google-play-huawei-Honor-2-U9508-Quad-Core-2G-RAM-1-4GHz-CPU-4/742275413.html

Θα ήθελα να ρωτήσω το παρακάτω και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί σε παλαιότερο post:

Δεν θέλω να το πολυσκαλίσω, δεν είμαι και τόσο εξοικοιωμένος, και σκέφτομαι να το παραγγείλω rootαρισμένο, έτσι ώστε να έχει προεγκατεστημένο το google play (αναλαμβάνει το alexpress την διαδικασία χωρίς κόστος από ότι κατάλαβα).

Αν είναι root θα μπορεί να πάρει την official Android 4.2 από Huawei, με τη standar για όλους διαδικασία, όταν και αν βγεί?

Ευχαριστώ

 

Εγώ το παράγγειλα απο http://www.hotmid.com έκανε 1 εβδομαδα να έρθει με ems και χωρίς να περάσει τελωνείο, και ναι θα πάρει κανονικά το update και θα σου μείνουν και τα google apps μόνο που ενδεχομένος να χάσεις το root.

Εμένα ήρθε ροοτ και με google apps με την κινέζικη ρομ και έπερνε update κανονικά ήρθε με b026 και έκανα 2 OTA updates σε b028 και μετά σε b030 χωρίς να χάσω ροοτ η τα google apps.

Αλλα αυτό ήταν πρίν βγεί η International που λογικά αυτή θα σου περάσουν τώρα με προεγκατεστημένα τα google apps, όταν το πήρα εγώ είχε βγεί μόνο η κινέζικη ρομ.

 

Αναφέρει στο Alexpress ότι το περνάνε το google play μαζί με το root.

Πράγματι δεν είναι τίποτα να κάνεις install ένα apk από την sd αλλά φοβάμαι μήπως δεν έχει κανέναν file manager ή δεν είναι στα αγγλικά.

Θα παίρνει όμως την επίσημη αναβάθμιση αν rootarιστεί?

 

Δεν χέρω απο aliexpress αλλα απο hotmid έρχετε έτοιμο με Ελληνικά, google apps και ροοτ.

Πες στο aliexpress να σου περάσουν τα ελληνικά, 1 λεπτό δουλειά είναι, και έχει και file manager.

H Κινέζικη ρομ έχει απο μόνη της κινεζικά και αγγλικά, τα ελληνικά μπαίνουν μετά.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

το παράγγειλα και γω από hotmind Με HongKong/Singapore Register Mail σύνολο 265 ευρώ. Θα ενημερώσω μόλις παραλάβω να με φωτίσετε :-)
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

το παράγγειλα και γω από hotmind Με HongKong/Singapore Register Mail σύνολο 265 ευρώ. Θα ενημερώσω μόλις παραλάβω να με φωτίσετε :-)

 

Καλορίζικο :)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λέμε ότι μου έρχεται ο κινέζος.

Το πρώτο βήμα είναι να αλλάξω το recovery από κινέζικο σε αγγλικό σωστά?

2. κατεβάζω αυτό Here is B550 Stable (Android 4.1.2 with EmotionUI 1.5): cn.ui.vmall.com/nsp/geturl.php?path=U9508_EmotionUI_1.5_V100R001CHNC00 B550.zip&validate=Y29iY1lI1d2&pid=687 το πετάω μέσα στην sd και μετά ενημέρωση και έτοιμος?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις recovery απλά ρίξε την ρομ στην sd και κάνε update.

Από default ta honor έχουν το αγγλικό που είναι και το official, το κινεζικό είναι το costum για costum roms.

Για official rom το αφήνεις όπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μετα θα αλλαξεις recovery ομως για να βαλεις Google Play και apps και μολις τελειωσεις ξαναγυρνας σε οριτζιναλ recovery.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

με ενημέρωσαν ότι αύριο θα σταλεί το τηλέφωνο με Singapore Register Mail επίσης μου είπαν τι αξία να δηλωθεί στο δέμα και του είπα 120$.

@sheik με μπέρδεψες λίγο. Δηλαδή κάνω πρώτα αυτό που λέει ο @thunderc8 και έχω ρομ χωρίς google play κτλ και μετά πρέπει να περάσω τα gapps?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανεις πρωτα κανονικα το update απλα πετωντας στην SD τον dload φακελο με το αρχειο και ετσι εχεις την Β550 χωρις ομως gapps. Για να τα περασεις, αλλαζεις recovery, τα περνας και ξαναλλαζεις recovery ωστε να εχεις το official.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

κάtι μου λέει ότι θα με παιδέψουν τα gapps. κάτσς να ρθει το κινητό. ελπίζω να ρθει σε κνά 2 βδομάδες
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα !!! εχει συνδεσει κανεις bluetooth hands free στο κινητο ?? γιατι δεν εντοπιζει καν την συσκευη.. βεβαια το hands free ειναι samsung αλλα δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα. εσεις τι λετε ? κανω κατι λαθος ??
Link to comment
Share on other sites

το bluetooth hands free το χεις βάλει στην κατάσταση για σύζευξη με την συσκευή? ή απλά το άνοιξες?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

το bluetooth hands free το χεις βάλει στην κατάσταση για σύζευξη με την συσκευή? ή απλά το άνοιξες?

 

απλα το ανοιξα οπως κανω και με αλλες συσκευες και το εντοπιζουν.. για διαφωτισε με λιγο γιατι δεν λεει οδηγηση με κινητο στο χερι :!:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα απο ανεμο... 12 ατοκες μεσω πιστωτικης..καλα δεν ξερω τι μου γινεται....εκανα ανβαθμιση σε jb και εχω τωρα κινεζικα... Εκανα και ρεκοβερυ με το recovery6.0.1.9_AscendHonor2.exe...παλι κινεζικα χααχχα...οκ τα εβαλα τα Ελληνικα...μου δειχνει ομως μια εφαρμογη για πλοηγηση στα κινεζικα και δεν μου αλλαζει τταπετσαρια που του οριζω....θα περασω και τα γκαπς να δουμε ...χαμος Edited by strong
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

@Tsik_D1

πρέπει να δεις πως θα το κάνεις σύξευξη με την συσκευή , αυτο χρειάζεται μεόνο την πρώτη φορά που συνδέσεις το handsfree με νέα συσκευή. Συνήθως για να γίνει αυτό κρατάς το κουμπί που ανοίγει το handsfree λίγη παραπάνω ώρα και αλλάζει κανά λαμπάκι χρώμα κτλ και μετά θα το κάνεις αναζήτηση από το μενού του κινητού. ποιο μοντέλο είναι το handfree?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

@Tsik_D1

πρέπει να δεις πως θα το κάνεις σύξευξη με την συσκευή , αυτο χρειάζεται μεόνο την πρώτη φορά που συνδέσεις το handsfree με νέα συσκευή. Συνήθως για να γίνει αυτό κρατάς το κουμπί που ανοίγει το handsfree λίγη παραπάνω ώρα και αλλάζει κανά λαμπάκι χρώμα κτλ και μετά θα το κάνεις αναζήτηση από το μενού του κινητού. ποιο μοντέλο είναι το handfree?

 

το samsung wep495 ειναι το hands free

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω πως κανουμε απεγκατασταση μιας εφαρμογης;;;

 

ευκολο.. το δεξι touch κουμπακι με τις 3 γραμμουλες, διαχειριση εφαρμογων, λειφθεντα, επιλεγεις την εφαρμογη και απεγκατασταση.. !!!

Link to comment
Share on other sites

το samsung wep495 ειναι το hands free

 

άμα έχει ένα κουμπί κράτα το παρπάνω από όσο κάνει να ανοίξει

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου βγαζει ρυθμιση αρχικης οθονης εκει που λες ...οτι ναναι

 

μηπως το εχεις σκαλισει?? γιατι δεν ξερω τι μπορει να αλλαζει αν το εχεις κανε αναβαθμιση η ρουτ η οτιδηποτε αλλο που κανουν πολλα απο τα παιδια εδω μεσα.. εγω το εχω μανισιο (ακομα τουλαχιστον). αλλα εαν δεν το πειραξες δεν μπορει να μην στα βγαζει οπως σου τα λεω, κατι θα κανεις λαθος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...