Jump to content

ΙΕΚ - Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης


fatsas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τρελα ιζ μπακ!!!!!ιουυυυυυυυυυυ

 

 

 

H επιλογή των υποψηφίων καταρτιζόμενων στα δημόσια Ι.Ε.Κ. πραγματοποιείται δύο φορές το χρόνο βάσει αντικειμενικών κριτηρίων.

 

Ειδικότερα λαμβάνονται υπόψη:

 

Ο βαθμός του τίτλου σπουδών.

 

Η ηλικία του υποψηφίου.

 

Η επαγγελματική εμπειρία στην ειδικότητα που επέλεξε ο υποψήφιος.

 

Η οικογενειακή κατάσταση (παιδί πολύτεκνης οικογένειας).

Edited by FREAK_OF_NATURE
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ξερω οτι αυτα ειναι τα κριτηρια,αλλα ελεγα μηπως καποιος ειχε υποψη του σε τι ποσοστο μετρανε...κατα ποσο δηλαδή η ηλικια μου θα καλυπτε ισως τη χαμηλη βαθμολογια μου π.χ.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Edited by Nikos_s3
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι αυτα ειναι τα κριτηρια,αλλα ελεγα μηπως καποιος ειχε υποψη του σε τι ποσοστο μετρανε...κατα ποσο δηλαδή η ηλικια μου θα καλυπτε ισως τη χαμηλη βαθμολογια μου π.χ.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

σου απαντησα παραπανω οτι κι εμενα μου ειπαν πως οσο κι αν εισαι πανω απο 21 παιρνεις εξι μορια, παραπανω δεν μοριοδοτειται η ηλικια... ετσι καταλαβα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Μου απαντησες οτι δεν ξςρεις σιγουρα,οτι καποιος σου ειπε.περιμενω μηπως καποιος ξερει πιο στανταρ.ευχαριστω παντως.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ενδιαφερομαι για την ειδικοτητα της Μουσικης Τεχνολογιας... Εψαξα σχεδον ολα τα ιδιωτικα ΙΕΚ της Θεσσαλονικης καθως απο το μοναδικο δημοσιο ΙΕΚ που βρισκεται στην Επανομη ενημερωθηκα οτι δεν θα υπαρξουν καινουργια τμηματα την νεα χρονια... Μπορει καποιος να με προσανατολισει ως προς το ποιο ΙΕΚ μπορει να εχει την καλυτερη εξειδικευση στην ειδικοτητα της Μουσικης Τεχνολογιας? Οποιαδηποτε αλλη πληροφορια, εμπειρια η γνωμη ειναι ευπροσδεκτη...
Link to comment
Share on other sites

H δελτα φημιζεται οτι εχει πολυ καλο τετοιο τμημα.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι χρειαζεται για να κανεις αιτηση εγγραφης σε ιεκ δημοσιο;; γιατι το σαιτ του ΟΕΕΚ τα εχει παιξει... δεν σηκωνεται με τιποτα...:rolleyes::rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλήμερα φίλοι μου, η ερώτησή μου είναι η εξής:

Έχω τελειώσει το 2004 σε δημόσιο ΙΕΚ την ειδικότητα του "Ειδικού Γεωγραφικών Συστημάτων πληροφοριών" θα ήθελα να μάθω τις δυνατότητες περεταίρω εκπαίδευσης σχετικά με την ειδικότητα, δηλαδή, μπορώ να κάνω κάποιο bachelor και master σε Ελλάδα ή εξωτερικό; Μπορώ να γραφτώ σε κάποιο προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό πρόγραμμα στο εξωτερικό; Με αυτά τα κέντρα ελευθέρων σπουδών τι δυνατότητες έχουμε;

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

xexe
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε πλάνο (πρίν την οικονομική κρίση), από την εταιρία για καταστήματα σε όλες τις μεγάλες πόλεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Θα ηθελα να σπουδασω φωτογραφια,αλλα δεν ξερω ποσο κοστιζουν τα διδακτρα...Οποιος γνωριζει παρακαλω να μου πει...!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως γυρω στα 3500 με 3800 € το χρονο,συν τα βιβλια(μπορει 100€ μπορει παραπανω) συν καποια παραβολα ενα πενηνταρικο καθε εξαμηνο.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

μέχρι 3400 το χρόνο και 25 ευρώ παράβολα κάθε εξάμηνο. (χωρίς βιβλία κοκ)

μερικά ιεκ μπορεί να φτάσουν 3600 αλλά μαζί με τα βιβλία και διάφορα εργαλεία.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σπουδασω φωτογραφια,αλλα δεν ξερω ποσο κοστιζουν τα διδακτρα...Οποιος γνωριζει παρακαλω να μου πει...!!! :)

 

περι τα 700 ευρω σε δημοσιο ιεκ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη προσοχη ομως ποιο θα επιλεξεις,εχω περασει και απο δημοσιο,και απο τη δελτα και απο ακμη.

Το δημοσιο ηταν κυριολεκτικα χαωδες,σε ολη την ταξη (τη δική μου) δεν υπηρχε ουτε ενας που να πηγε για να μαθει,γονοταν της κακομοιρας καθε μερα,ολη μερα,και σε ειδικοτητα ιατρικων οργανων,που δεν πας στην τυχη ας πουμε...

Στην ακμη φαινοταν σουπερ,μοντερνα κτιρια,μοντερνοι ανθρωποι,αλλα δυστυχως ολο βιτρινα ηταν και επιπλεον οταν ειδαν οτι ημαστε τεσσερα ατομα ΔΕΝ συνεχισαν το τμημα!!!

Μας εστειλαν στη δελτα,στην οποια ξενερωσα στην αρχη,γιατι ειναι πολυ παλια τα κτιρια και οι εγκαταστασεις,αλλα κανουμε μαθημα 4 ατομα και ειμαστε σουπερ,και ειναι πιο τυπικοι στην τηρηση των μαθηματων.

Επισης τωρα με τις απεργιες των μ.μ.μ. χασαμε πολλα μαθηματα,και απαιτησαμε και καναμε αναπληρωσεις,παραπανω μαθηματα,εφεραν τους καθηγητες ακομα και τα σαββατα και καλυψαμε υλη,στην ακμη δεν καλυψαν και δεν εδωσαν εξετασεις προοδου την κανονικη περιοδο,αλλα λιγο πριν τις εξετασεις εξαμηνου,οτι να ναι...

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Παιδιά και εγώ οταν έψαχνα για ιεκ αντιμέτωπισα πολλά προβλήματα και μεγάλη κοροϊδία απ'όλους.Τελικά επέλεξα τη κορέλκο με ειδικότητα Τεχνικός Τεχνολογίας Internet.Σίγουρα δε μπορώ να πώ οτι έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Το μόνο καλό είναι ότι μπροστά σε αυτά που άκουσα απο άλλα παιδια που πήγαν σε άλλα ΙΕΚ κατάφερα να εμπλουτίσω τις γνώσεις μου κυρίως λόγω καλών καθηγητών που με δίδαξαν, να πάρω το πτυχίο μου και να μπορέσω να εργαστώ κάπου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γράφτηκα κι εγώ σε δημόσιο ΙΕΚ στην ειδικότητα γραφίστας ηλεκτρονικού κ έντυπου τύπου.

Σήμερα που είχαμε το πρώτο μάθημα στην εισαγωγή στην γραφιστική , η δασκάλα είπε ανάμεσα στα άλλα "Οι γραφίστες και οι βοηθοί γραφίστα που θα είσαστε εσείς..."

και η ερώτησή μου είναι η εξής, κάποιος που τελειώσει απο το ΔΙΕΚ στην ειδικότητα γραγίστα τι τίτλο θα έχει ; Γραφίστας ή Βοηθός γραφίστα; Είναι θέμα δικαιωμάτων;

Στο (Δ)ΙΕΚ την ειδικότητα την αναφέρουν ως Γραφίστας και όχι ως Βοηθός Γραφίστα.

Ή που θα έκανε λάθος η καθηγήτρια ή κάτι γίνεται με τα δικαιώματα των τίτλων απο ΙΕΚ.

Γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ειδικότητες από ιεκ είναι βοηθός τυπικά.

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
goldenboy το φόρουμ δεν είναι χώρος καταγγελιών. Υπάρχουν αρμόδια όργανα γι'αυτό! Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Nikos σεβαστό και συγνώμη αν παραβίασα τους κανόνες του φόρυμ.

Αν κάποιο παιδί ενδιαφέρεται για σχολή μαγειρικής στη Θεσσαλονίκη και θέλει αντικειμενικές πληροφορίες ας επικοινωνησει μαζί μου με προσωπικό μήνυμα για να μην την πατήσει.

Ευχαριστώ πολύ όλους

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θα ήθελα να ρωτήσω την διαφορά ανάμεσα σε σχολές οαεδ και σε δημόσια ιεκ.Ειδικότερα για οτι έχει σχέση με πληροφορική ,ιντερνετ.ΓΙα ιδιωτκό ιεκ δεν γίνεται λόγος προςτο .ΜΠορώ μετά να βρω εργασιά στο εξωτερικό;
Link to comment
Share on other sites

Οι σχολές του οαεδ σίγουρα θεωρούνται υποδεέστερες,συνηθως εκεί πάνε άτομα που δεν έχουν χρόνο να ασχοληθούν με διαβασματα για ιεκ,είτε λίγο μεγαλύτεροι σε ηλικία. Τώρα οσον αφορά το εξωτερικό,ακόμα και τα ιεκ που σαν επίπεδο είναι ανώτερα του λυκείου ,πιθανον να θεωρούνται πολύ παρωχημένα...

Όλα εξαρτώνται βεβαία από τη χώρα και την ειδικότητα που θα διαλέξεις.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γιατί να μη μπορείς δηλαδή?
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...