Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα έχω το z10 όταν ήμουν στην cosmote είχα 4g δίκτυο. Πριν λίγες μέρες πήγα wind. Η κάρτα Sim που μου δώσανε μου είπαν ότι είναι 4g τώρα το παράδοξο στις ρυθμίσεις δεν μου εμφανίζει τι 4g επιλογή έχει μόνο 2g, 3g.

Επικοινωνώ με την wind και μου λένε ότι η BlackBerry το λογισμικό της δεν βλέπει ότι η wind έχει 4g.ξερει κάνεις να με βοηθήσει? Ευχαριστώ έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το z10 όταν ήμουν στην cosmote είχα 4g δίκτυο. Πριν λίγες μέρες πήγα wind. Η κάρτα Sim που μου δώσανε μου είπαν ότι είναι 4g τώρα το παράδοξο στις ρυθμίσεις δεν μου εμφανίζει τι 4g επιλογή έχει μόνο 2g, 3g.

Επικοινωνώ με την wind και μου λένε ότι η BlackBerry το λογισμικό της δεν βλέπει ότι η wind έχει 4g.ξερει κάνεις να με βοηθήσει? Ευχαριστώ έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

Και εγώ έχω το ίδιο ακριβώς θέμα. Πιστεύω πως μάλλον οφείλεται στο οτι οι 4g συχνότητες της wind, δεν περιλαμβάνουν αυτές του Ζ10.

Μπορεί κάποιος άλλος που έχει wind να το επιβεβαιώσει;

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Είχα ένα μικρό ατύχημα με το κινητό μου. Μου έπεσε κάτω (δίχως να του φοράω θήκη) :hypno: με αποτέλεσμα να μου ραγίσει ο μηχανισμός αφής. Έψαξα στο σκρουτζ για ανταλλακτικά και βρήκα τιμές που ξεκινάνε από 25€. Γνωρίζει κανείς από εσάς εάν όντως είναι οι αυθεντικές;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου εσπασα στο Ζ10 που χρησιμοποιω σαν δευτερο κινητο το sim reader και μου το επισκευασαν για 55 ευρω. Πιστευω αξιζει να τους ρωτησεις για την οθονη του Ζ10 σου αν καταλαβα σωστα. Εδω ειναι ο τιμοκαταλογος αλλα αν θυμαμαι καλα οι τιμες τους ειναι χωρις φ.π.α. http://irepair.gr/repairs/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-blackberry-z10

 

Φυσικα δεν ξερω αν σε συμφερει...

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Είχα ένα μικρό ατύχημα με το κινητό μου. Μου έπεσε κάτω (δίχως να του φοράω θήκη) :hypno: με αποτέλεσμα να μου ραγίσει ο μηχανισμός αφής. Έψαξα στο σκρουτζ για ανταλλακτικά και βρήκα τιμές που ξεκινάνε από 25€. Γνωρίζει κανείς από εσάς εάν όντως είναι οι αυθεντικές;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σέβη, μίλησε με την arvato.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το z10 όταν ήμουν στην cosmote είχα 4g δίκτυο. Πριν λίγες μέρες πήγα wind. Η κάρτα Sim που μου δώσανε μου είπαν ότι είναι 4g τώρα το παράδοξο στις ρυθμίσεις δεν μου εμφανίζει τι 4g επιλογή έχει μόνο 2g, 3g.

Επικοινωνώ με την wind και μου λένε ότι η BlackBerry το λογισμικό της δεν βλέπει ότι η wind έχει 4g.ξερει κάνεις να με βοηθήσει? Ευχαριστώ έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

Νέος κάτοχος του passport και παρατήρησα και εγώ το θέμα με το 4G και Wind. Τους κάλεσα και μου είπαν ότι η wind δεν υποστηρίζει 4G στα κινητά που βγήκαν περίπου 2 χρόνια πριν. Τους ρώτησα γιατι στο iphone 5 είχα κ μου είπαν "άλλο το iphone"

ό,τι του φανεί...

Και άλλος που ξέρω εχει το ίδιο πρόβλημα.

Αλλά δεν με πειράζει γιατί εδω πασχίζω να βρω 3G με wind, στο 4G θα κολλήσω?

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του passport και παρατήρησα και εγώ το θέμα με το 4G και Wind. Τους κάλεσα και μου είπαν ότι η wind δεν υποστηρίζει 4G στα κινητά που βγήκαν περίπου 2 χρόνια πριν. Τους ρώτησα γιατι στο iphone 5 είχα κ μου είπαν "άλλο το iphone"

ό,τι του φανεί...

Και άλλος που ξέρω εχει το ίδιο πρόβλημα.

Αλλά δεν με πειράζει γιατί εδω πασχίζω να βρω 3G με wind, στο 4G θα κολλήσω?

 

Έχω ακριβώς το ίδιο ζήτημα...

Pearl 8110 - Bold 9000 - Bold 9700 - Playbook - Z10 - Q10 - Passport
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σέβη, μίλησε με την arvato.

Ευχαριστώ Dim :)

Τελικά το έφτιαξα το κινητό, μου βγήκε στα 50€ σε τοπικό κατάστημα στην πόλη μου.

 

Με το viber έχουμε κάποιο νέο; προσπάθησα να βάλω παλαιότερη έκδοση αλλά δεν δούλευε..

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μέχρι την 5.6.5 λειτουργεί (5-6-5-1885), είναι έκδοση Δεκεμβρίου αυτή. Καμία νεότερη δεν μου παίζει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μέχρι την 5.6.5 λειτουργεί (5-6-5-1885), είναι έκδοση Δεκεμβρίου αυτή. Καμία νεότερη δεν μου παίζει.

 

Ενώ έχω κάνει διαγραφή της νεότερης έκδοσης, μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Πως μπορώ να το διορθώσω;

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω κάνει διαγραφή της νεότερης έκδοσης, μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Πως μπορώ να το διορθώσω;

 

Ποια εκδοση λογισμικου φορας? Γιατι υπαρχει η περιπτωση να μην εχει απεγκατασταθει η εφαρμογη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση λογισμικου φορας? Γιατι υπαρχει η περιπτωση να μην εχει απεγκατασταθει η εφαρμογη.

 

Την 10.3.2.2836.

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Την 10.3.2.2836.

 

Εχεις εγκαταστησει μεσω του browser του κινητου το android runtime που ειναι fix ουσιαστικα στο Bug αυτο?

Γιατι με αυτη την εκδοση οι android εφαρμογες δεν γινονται unistall.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις εγκαταστησει μεσω του browser του κινητου το android runtime που ειναι fix ουσιαστικα στο Bug αυτο?

Γιατι με αυτη την εκδοση οι android εφαρμογες δεν γινονται unistall.

 

Όχι, δεν το γνώριζα. Ευχαριστώ πολύ, τώρα το κάνω εγκατάσταση. :up:

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Ενδιαφέρομαι να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Γνωρίζει κάποιος με ποιον τρόπο μπορώ να μεταφέρω γρήγορα όλα τα δεδομένα μου για να τα επαναφέρω όταν ολοκληρωθεί;
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Μιλας και για τις εφαρμογες; Μονο με το Link. Αν και εγω την εχω πατησει με τις android εφαρμογες και μετα επρεπε να τις σβησω και να τις περασω παλι μια μια.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Το πήρε ένας φίλος πρόσφατα και δεν έχω ιδέα, γι' αυτό θέλω τη βοήθειά σας σε δύο θεματάκια.

 

1. Προσπάθησα να του κατεβάσω το viber από το BBM, το εγκατέστησα αλλά δεν ήρθε ποτέ το sms επιβεβαίωσης. Ξέρετε τι πρέπει να κάνω?

 

2. Ξέρετε κανένα καλό navigator?

 

Ευχαριστώ

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...