Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε όλα τα σκρουτζομάγαζα και μη ( εκτός του Πλαισίου όπου αναφέρει συνδεσιμότητα 3G), δεν αναφέρεται κάπου ποιο μοντέλο έχουν (100-1 ή 100-2). Τί γίνεται σε αυτήν την περίπτωση?
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε όλα τα σκρουτζομάγαζα και μη ( εκτός του Πλαισίου όπου αναφέρει συνδεσιμότητα 3G), δεν αναφέρεται κάπου ποιο μοντέλο έχουν (100-1 ή 100-2). Τί γίνεται σε αυτήν την περίπτωση?

 

Ζητα διευκρινήσεις. Ειναι υποχρεωμενοι να ξερουν τί πουλανε.

Link to comment
Share on other sites

Κράτα το 100-2 και πέρνα τες χειροκίνητα.. είναι πανεύκολο, δεν ξέρω γιατί δεν τα καταφέρνεις.. σου είχα γράψει βήμα βήμα τι να κάνεις, δεν μπορεί κάπου κάνεις λάθος..

 

Δοκιμασα 3 φορές με το link και τις 3 μου εβγαλε να κανω update σε αυτη που ήδη είχα...10.0.99....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το STL100-2 εδώ και 2 μήνες περίπου και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα θέμα ούτε με τα emails μου, ούτε με το sync, ούτε με την χρήση voice και data (vodafone) και ούτε έχω κανένα πρόβλημα με το σήμα. Γενικά δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με την χρήση του τηλεφώνου και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο αυτό.

 

Όσο για το 4G εγώ το έχω κλείσει γιατί ρουφάει την μπαταρία σαν νερό.

Χωρίς το 4G η μπαταρία κρατάει με μέτρια χρήση 1 1/2 ημέρα περίπου ενώ με το 4G ανοιχτό δεν κρατάει ούτε ημέρα.

 

Σε αυτό που είμαι δυσαρεστημένος είναι η κάμερα του που είναι πολύ μέτρια σε ποιότητα.

Ένα άλλο που με ψιλόενοχλεί είναι οτι το βύσμα για την φόρτιση του κινητού είναι στο πλάι καθιστώντας απαραίτητο να είναι έξω απο την θήκη του όταν φορτίζεται.

Τέλος τα ακουστικά που το συνοδεύουν είναι επιεικώς απαράδεκτα τόσο όσο ποιότητας των υλικών, όσο και απόδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το STL100-2 εδώ και 2 μήνες περίπου και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα θέμα ούτε με τα emails μου, ούτε με το sync, ούτε με την χρήση voice και data (vodafone) και ούτε έχω κανένα πρόβλημα με το σήμα. Γενικά δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με την χρήση του τηλεφώνου και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο αυτό.

 

Όσο για το 4G εγώ το έχω κλείσει γιατί ρουφάει την μπαταρία σαν νερό.

Χωρίς το 4G η μπαταρία κρατάει με μέτρια χρήση 1 1/2 ημέρα περίπου ενώ με το 4G ανοιχτό δεν κρατάει ούτε ημέρα.

 

Σε αυτό που είμαι δυσαρεστημένος είναι η κάμερα του που είναι πολύ μέτρια σε ποιότητα.

Ένα άλλο που με ψιλόενοχλεί είναι οτι το βύσμα για την φόρτιση του κινητού είναι στο πλάι καθιστώντας απαραίτητο να είναι έξω απο την θήκη του όταν φορτίζεται.

Τέλος τα ακουστικά που το συνοδεύουν είναι επιεικώς απαράδεκτα τόσο όσο ποιότητας των υλικών, όσο και απόδοσης.

 

αναβάθμιση σε 10.1 έκανες χωρίς πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάτοχος του Ζ10 STL-2 σε 10.1 εδώ και ένα μήνα με Vodafone και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την απόδοση του κινητού. Άψογο σε όλα του!:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με τη μη συμπίεση των δεδομένων είστε ένταξη ; Ή σας ηρθε κανας τρελλός λογαριασμός ;
BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με τη μη συμπίεση των δεδομένων είστε ένταξη ; Ή σας ηρθε κανας τρελλός λογαριασμός ;

 

εγώ προσωπικά που είχα το note 2 πριν το Ζ10 δεν έχω δει καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

185 euro διαφορά στο σκρουτζ, αξίζει όμως το blackberry να το πάρεις απο σκρουτζομαγαζο, , γιατι παραπάνω έβλεπα κάποια προβλήματα, Υπέροχο κινητό, το ψηνω πολύ να πουλήσω το nexus για αυτό
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις ακριβώς το σήμα... δεν μπορούν να σε καλέσουν καν. Δείχνει ότι είσαι εκτός δικτύου!

Σε ποιο stl γινεται αυτο;

Στο 1 η στο 2

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση αυτό το πρόβλημα με το σήμα που λες γιατί και εγώ αλλά και ο αδερφός μου με Ζ10 λευκά stl-2 δεν έχουμε κανένα πρόβλημα με το σήμα (εγώ Vodafone και ο αδερφός μου wind)
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση αυτό το πρόβλημα με το σήμα που λες γιατί και εγώ αλλά και ο αδερφός μου με Ζ10 λευκά stl-2 δεν έχουμε κανένα πρόβλημα με το σήμα (εγώ Vodafone και ο αδερφός μου wind)

 

Όχι ακριβώς πρόβλημα με το σήμα όταν μιλάς.. απλά δεν έρχεται καν η κλήση του άλλου, όταν αλλάζει δίκτυα (2g-3g-4g) το κινητό αυτόματα, ανάλογα με την ισχύ του σήματος εκεί που είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς πρόβλημα με το σήμα όταν μιλάς.. απλά δεν έρχεται καν η κλήση του άλλου, όταν αλλάζει δίκτυα (2g-3g-4g) το κινητό αυτόματα, ανάλογα με την ισχύ του σήματος εκεί που είσαι.

 

Αυτό το έχεις παρατηρήσει σε πολλές περιοχές ή σε συγκεκριμένες (γεωγραφικά)??? Οι άλλοι κάτοχοι τι λένε???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχεις παρατηρήσει σε πολλές περιοχές ή σε συγκεκριμένες (γεωγραφικά)??? Οι άλλοι κάτοχοι τι λένε???

 

Παντού , σε 3 διαφορετικά ζ10 που είχα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω παρατηρήσει αλλά θα το δοκιμάσω και αν έχω νεότερα θα τα μοιραστώ μαζί σας... Όμορφο κινητό, αλλά οι εφαρμογές είναι το μελανό του σημείο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά από περιέργεια, εσείς κάνετε sideloading android εφαρμογές; Έχω ακούσει πως η διαδικασία είναι πολύ απλή και λύνεται το πρόβλημα της έλλειψης εφαρμογών.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω την συσκευή. Μου αρέσει απίστευτα πολύ. Έχω σαν κύρια συσκευή το Note II και αυτό τα το έχω για πολλά μηνύματα, αρκετές κλήσεις και θα ήθελα να έχω WhatsApp, Teamviewer, Skype.

 

Ψάχνω στα e-shops αλλά οι περισσότεροι το έχουν κατόπιν παραγγελίας.

Έχω ανοίξει και ένα τόπικ εδώ και όποιος μπορεί ας βοηθήσει στο δίλλημά μου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μία γρήγορη ερώτηση... Όλες οι επάφες μου στο 9900 ήταν μία χαρά, τώρα που μεταφέρθηκαν στο Ζ10 όταν με καλούν ακόμα και αν είναι κάποιος καταχωρημένος δεν εμφανίζεται τίποτα (όνομα, φωτό, κλπ) παρά μόνο ο αριθμός με το +30 μπροστά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω σετάρει ή πρέπει να τις φτιάξω όλες ξανά στο Outlook..? Ευχαριστώ προκαταβολικά...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...