Jump to content

Κινητό για το στρατό


KostasMD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο σκρουτζ κοιταξες και δεν υπαρχει πουθενα?Στο ebay θα το βρεις σιγουρα δεν μπορει. Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
το μονο που προτεινω ειναι να παρετε κατι που, οπως ειπε και ο φιλος πανω, δεν προκαλει εντυπωσεις. σχεδον πουθενα δε λενε τιποτα για το κινητο μην σας ανησυχει αυτο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχοντας τελειώσει πλέον την προπαίδευση, το βασικό που έχω να πω εγω είναι να έχει αυτονομία.

Εγώ είχα πάρει το zte blade(απλά λίγο προσοχή μην προκαλείς)(καθαρά για λίγο internet,ήμουν τυχερός γτ στο θάλαμο είχαμε 3 πρίζες,οι άλλοι μόνο 1) και το lg b200 με φοβερή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα παιδια, εγω μπαινω 10 Νοεμβρη. Εχω το LG G3 απο κινητο. Λετε να το παρω μαζι μου ή δεν ασχολουνται πια να ψαχνουν για κινητα με καμερες; Παρουσιαζομαι Θηβα στο πυροβολικο.
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε ημουν θηβα και γω παρουσιαστηκα το Σεπτέμβρη. Παρε μαζι σου και καποιο χωρις καμερα, αλλα εχε και το g3. Εγω για να σκεφτεις ημουν με το s6. Προσεχε μονο μην στο τσιμπησει κανας ελαφροχερης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εγω μπαινω 10 Νοεμβρη. Εχω το LG G3 απο κινητο. Λετε να το παρω μαζι μου ή δεν ασχολουνται πια να ψαχνουν για κινητα με καμερες; Παρουσιαζομαι Θηβα στο πυροβολικο.

 

Εγω μπηκα Θηβα τον Μαη και με ρωτησαν αν εχω κινητο με καμερα πανω μου, χαζεψαν λιγο τα πραγματα και αυτο ηταν .. Γνωμη μου θα ηταν να στο φερουν στο πρωτο σου επισκεπτηριο, ειναι μια βδομαδα αφοτου παρουσιαστεις ..

 

Επισης ειναι τα κτιρια πετρινα μαλλον και μεσα δεν εχεις καθολου σχεδον σημα ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Θήβα ειμουν 2η πυροβολαρχία, τα κτίρια χάλια, σήμα για 3g καθόλου αλλά το χειρότερο ήταν οι ελάχιστες πρίζες(δεν είναι όλα τα κτήρια έτσι). Συγκεκριμένα 2 πρίζες για 150 άτομα στις οποίες φυσικά είχαμε βάλει 4-5 πολυμπριζα. Η φόρτιση λοιπόν ήταν δύσκολη για κατόχους smartphone στα οποία η μπαταρία πέφτει γρήγορα. Γνώμη μου είναι πήγαινε με ένα απλό κινητό και αφού κόψεις κίνηση σου φέρνουν οι δικοί σου το g3.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εγω μπαινω 10 Νοεμβρη. Εχω το LG G3 απο κινητο. Λετε να το παρω μαζι μου ή δεν ασχολουνται πια να ψαχνουν για κινητα με καμερες; Παρουσιαζομαι Θηβα στο πυροβολικο.

 

ΩΠ. Μαζί μπαίνουμε φίλος!

 

Εγώ πάντως έχω εφοδιαστεί ένα Z3 compact λόγω μπαταρίας, αφού πούλησα το G4 το οποίο μου έβγαζε με το ζόρι μέρα. :P

 

Τσίμπησα και ένα 8000 powerbank ώστε να γεμίζω σε στριμόκωλες πριζο-καταστάσεις.

 

Αλλά όλ' αυτά στο πρώτο επισκεπτήριο, όπως λένε οι παραπάνω. Και κάτι φίλοι μου που μπήκαν πέρσι τα ίδια μου λέγανε να κάνω.

 

P.S. Για ένα εφιαλτικό 4ήμερο μέχρι το επισκεπτήριο πάντως, θα είμαι με το θρυλικό (bonus: έχει φακουδάκι led) :

 

http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2010/2/19/1266585089883/aRGBLow.gif

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Eγώ για "βασικό" τηλ. τον πρώτο καιρό τουλάχιστον στο κέντρο, πήρα το Nokia 130... Λογικά έχει αναφερθεί πάλι, αλλά για 25 ευρώ που είχα δώσει, νομίζω ήταν το πιο πλήρες αν δε μου διαφεύγει κάτι... No camera, Dual Sim, Mp3 player, Radio, SD support, Φακός, Jack 3.5 και φόρτιση με micro usb για να μη ασχολούμαι με διαφορετικούς φορτιστές και last but not least ποιότητα/αξιοπιστία Nokia... :p
Link to comment
Share on other sites

Eγώ για "βασικό" τηλ. τον πρώτο καιρό τουλάχιστον στο κέντρο, πήρα το Nokia 130... Λογικά έχει αναφερθεί πάλι, αλλά για 25 ευρώ που είχα δώσει, νομίζω ήταν το πιο πλήρες αν δε μου διαφεύγει κάτι... No camera, Dual Sim, Mp3 player, Radio, SD support, Φακός, Jack 3.5 και φόρτιση με micro usb για να μη ασχολούμαι με διαφορετικούς φορτιστές και last but not least ποιότητα/αξιοπιστία Nokia... :p

 

Κομπλε εισαι:!: καλη θητεια νεος :happy:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε ημουν θηβα και γω παρουσιαστηκα το Σεπτέμβρη. Παρε μαζι σου και καποιο χωρις καμερα, αλλα εχε και το g3. Εγω για να σκεφτεις ημουν με το s6. Προσεχε μονο μην στο τσιμπησει κανας ελαφροχερης

 

Εγω μπηκα Θηβα τον Μαη και με ρωτησαν αν εχω κινητο με καμερα πανω μου, χαζεψαν λιγο τα πραγματα και αυτο ηταν .. Γνωμη μου θα ηταν να στο φερουν στο πρωτο σου επισκεπτηριο, ειναι μια βδομαδα αφοτου παρουσιαστεις ..

 

Επισης ειναι τα κτιρια πετρινα μαλλον και μεσα δεν εχεις καθολου σχεδον σημα ..

 

Εγώ Θήβα ειμουν 2η πυροβολαρχία, τα κτίρια χάλια, σήμα για 3g καθόλου αλλά το χειρότερο ήταν οι ελάχιστες πρίζες(δεν είναι όλα τα κτήρια έτσι). Συγκεκριμένα 2 πρίζες για 150 άτομα στις οποίες φυσικά είχαμε βάλει 4-5 πολυμπριζα. Η φόρτιση λοιπόν ήταν δύσκολη για κατόχους smartphone στα οποία η μπαταρία πέφτει γρήγορα. Γνώμη μου είναι πήγαινε με ένα απλό κινητό και αφού κόψεις κίνηση σου φέρνουν οι δικοί σου το g3.

 

ΩΠ. Μαζί μπαίνουμε φίλος!

 

Εγώ πάντως έχω εφοδιαστεί ένα Z3 compact λόγω μπαταρίας, αφού πούλησα το G4 το οποίο μου έβγαζε με το ζόρι μέρα. :P

 

Τσίμπησα και ένα 8000 powerbank ώστε να γεμίζω σε στριμόκωλες πριζο-καταστάσεις.

 

Αλλά όλ' αυτά στο πρώτο επισκεπτήριο, όπως λένε οι παραπάνω. Και κάτι φίλοι μου που μπήκαν πέρσι τα ίδια μου λέγανε να κάνω.

 

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας. Τελικα θα παρω ενα παλιο feature phone χωρις καμερα και αμα δω οτι με παιρνει θα πω στους δικους μου να μου φερουν το G3.

ΥΓ: x_vagos_x, στειλε κανενα pm να τα πουμε στο κεντρο και απο κοντα!

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

10 νοεμβριου παρουσιαζομαι ναυτικο και θα θελα να ρωτησω εδω τους γνωστες αν υπαρχει κανενα κινητο σχετικα φθηνο χωρις καμερα αλλα να μπαινει ιντερνετ ρε παιδια !! Να περναει η ωρα αλλιως δεν.... Γνωριζει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εγώ είχα ένα παλιό lg optimus g το οποίο του έσπασα την καμερα και δεν είχα πρόβλημα.. Γενικά την πρώτη μέρα που μπαίνεις μέσα το πιο πιθανό είναι να μην γίνει τίποτα αλλά νομίζω δεν θέλεις να έχεις και το εξτρα άγχος ότι κάτι κρύβεις.. Στην πρώτη επίσκεψη ή όπως είπα αν υπάρχει παλιό τηλέφωνο και σπάσετε την κάμερα γιατί και λίγο internet κάπου θα χρειαστεί
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Εγω τον Μαρτη μπαινω αεροπορια Β ΕΣΣΩ. Κι επειδη εχω ένα καινουργιο κινητο 2 μηνων λεω στο κεντρο τουλαχιστον, για πολλους λογους, να μην το παρω κ πηγα σ ένα καταστημα της Ηλεκτρονικης και πηρα αυτό: http://www.electroniki.gr/telephony/cellphones/simple-mobile/nokia-130ds-white 25€ κι αντε γεια!!καλη θυτεια να χουμε.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Εγω τον Μαρτη μπαινω αεροπορια Β ΕΣΣΩ. Κι επειδη εχω ένα καινουργιο κινητο 2 μηνων λεω στο κεντρο τουλαχιστον, για πολλους λογους, να μην το παρω κ πηγα σ ένα καταστημα της Ηλεκτρονικης και πηρα αυτό: http://www.electroniki.gr/telephony/cellphones/simple-mobile/nokia-130ds-white 25€ κι αντε γεια!!καλη θυτεια να χουμε.

 

Και εγω αυτο σκεφτομαι να αγορασω αλλα απο τα public φιλε αφουτο 207 εχει σταμαστησει να κυκλοφορει.Αν και για το 207 μου ειχε πει φιλος που το ειχε και του το εκλεψαν οτι αν ανοιγες 3g το πολυ να κραταγε 1μισι μερα αν δεν ανοιγες καμια βδομαδα ανετα.Γι'αυτο κι εγω ειπα να βολευτω με αυτο η να εχω αυτο να μιλαω και να μου φερουν στο επισκεπτηριο το smartphone.Αν εχει καποιος αλλος καποιο αλλο να μας προτεινει ελευθερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πήγαινα στρατό τώρα το κινητό που θα περνά θα ήταν αυτό..Microsoft Lumia 435

οικονομικό (κοντά στο 60αρι), ε κάμερα οχι τόσο καλή..κακές φώτο,άλλα τι να έχεις να θυμάσαι..τα καψόνια?

μικρο σχετικά, καλή αυτονομία, και το κυριότερο ίντερνετ...για σκότωμα της ώρας.

Link to comment
Share on other sites

αν πηγαινα τωρα θα επερνα το Sony Xperia C5 Ultra δικαρτο καλες καμερες και για σελφι με τις σειρουλες, μεγαλη οθονη για ταινιες, games :lol: οτι πρεπει για στρατο

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πήγαινα στρατό τώρα το κινητό που θα περνά θα ήταν αυτό..Microsoft Lumia 435

οικονομικό (κοντά στο 60αρι), ε κάμερα οχι τόσο καλή..κακές φώτο,άλλα τι να έχεις να θυμάσαι..τα καψόνια?

μικρο σχετικά, καλή αυτονομία, και το κυριότερο ίντερνετ...για σκότωμα της ώρας.

 

σου εκαναν καψονια??? ποτε πηγες???

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Αν πήγαινα στρατό τώρα το κινητό που θα περνά θα ήταν αυτό..Microsoft Lumia 435

οικονομικό (κοντά στο 60αρι), ε κάμερα οχι τόσο καλή..κακές φώτο,άλλα τι να έχεις να θυμάσαι..τα καψόνια?

μικρο σχετικά, καλή αυτονομία, και το κυριότερο ίντερνετ...για σκότωμα της ώρας.

 

Βασικα εγω εγραψα σ'αυτο το θεμα γιατι απο οτι καταλαβα κινητο για στρατο εννουμε χωρις καμερα κτλ.Οπως ολοι ξερουμε οτι αρχικα εχει ψαξιμο και δεν παιρνεις με καμερα.Εγω υπολοιποι φιλοι φανταζομαι ψαχνουμε ενα κινητο χωρις καμερα γιατι η περισσοτεροι εχουμε smartphone και ανε επιτρεποταν ολοι θα περναμε τα κινητα μας.Το Lumia εχει καμερα απο οσο ειδα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω εγραψα σ'αυτο το θεμα γιατι απο οτι καταλαβα κινητο για στρατο εννουμε χωρις καμερα κτλ.Οπως ολοι ξερουμε οτι αρχικα εχει ψαξιμο και δεν παιρνεις με καμερα.Εγω υπολοιποι φιλοι φανταζομαι ψαχνουμε ενα κινητο χωρις καμερα γιατι η περισσοτεροι εχουμε smartphone και ανε επιτρεποταν ολοι θα περναμε τα κινητα μας.Το Lumia εχει καμερα απο οσο ειδα.

 

 

 

Εγω θα προτεινα ενα Nokia 130DS.Επισης ενα σμαρτ μικρο σε μεγεθος(παλιο που το αφησες σε συρταρι).

 

 

 

Πολυ καλυτερο το Nokia απο το samsung keystone 2 που πηρα για τη γιαγια μου αλλα το samsung δεν εχει ραδιο και φακο,οπως το προηγουμενο της.Φυσικα ουτε και SD.Εγω αμα πηγαινα στρατο τωρα θα μπορουσα να επαιρνα το 535(αν και χειροτερο σε κατασκευη απο το 435,δεν ειναι ανθεκτικο).

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

αν πηγαινα τωρα θα επερνα το Sony Xperia C5 Ultra δικαρτο καλες καμερες και για σελφι με τις σειρουλες, μεγαλη οθονη για ταινιες, games :lol: οτι πρεπει για στρατο

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σου εκαναν καψονια??? ποτε πηγες???

 

αστειευόμουν για τους νέους...267 σειρά.

όσο για την κάμερα που είπε κάποιος οτι απαγορεύεται..(αυτό στο κέντρο που παρουσιάζεσαι ναι μπορεί να στην πουν...) στην μονάδα μετά κανείς δεν ασχολείται με την κάμερα τη δικιά σου. Το κινητό περισσότερο το πρότεινα επειδή είναι οικονομικό..(πιθανότητα κλοπής στο κέντρο..το ακριβό κινητό το λιγουρεύονται και δύσκολο να βρεις τον ένοχο.) στην μονάδα είναι ποιο χαλαρά..μπορείς να πάρεις και το πανάκριβο smartphone σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...