Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy Note II


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν φλασάρω κατευθείαν πάνω σε stock ρουταρισμένη 4,1,2 την 4,3 θα φύγει κανονικά το ρουτ ε???

 

....προφανώς ναι. :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οπότε να μη μπω στη διαδικασία να κάνω unroot ή να επαναφέρω όλες τις ρυθμίσεις που έκανα ως ρουτ...

Να εχεις υποψη σου οτι αφου εισαι ρουτ εχει γραψει και ο μετρητης.Τωρα μπορεις να τον μηδενισεις,αν ομως βαλεις την 4.3 καπακι ετσι οπως εισαι,δεν μηδενιζει με τιποτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Να εχεις υποψη σου οτι αφου εισαι ρουτ εχει γραψει και ο μετρητης.Τωρα μπορεις να τον μηδενισεις,αν ομως βαλεις την 4.3 καπακι ετσι οπως εισαι,δεν μηδενιζει με τιποτα ;)

 

έχω μηδενίσει με triange away.... βέβαια στην κατάσταση μέσα στις ρυθμίσεις λέει τροποποιημένο...

Link to comment
Share on other sites

έχω μηδενίσει με triange away.... βέβαια στην κατάσταση μέσα στις ρυθμίσεις λέει τροποποιημένο...

 

Που ακριβώς το λέει για να δω και το δικό μου ;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω μηδενισει ακομα και την μια λεει modified και την αλλη normal..... στοκ ολα μονο ρουταρισμενο.
Link to comment
Share on other sites

έχω μηδενίσει με triange away.... βέβαια στην κατάσταση μέσα στις ρυθμίσεις λέει τροποποιημένο...

Για να φύγει το "τροποποιημένο" πρέπει να κάνεις factory reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Από wifi μόνο μπαίνω.

Το σκέφτηκα για τους servers αλλά είναι λογικό να μου κρασάρει το κινητό μόνο και μόνο επειδή δε μπορεί να κατεβάσει το update;

Από την στιγμή που δεν το εχεις πειράξει το τηλέφωνο περίμενε λιγο και προσπάθησε ξανά κάνοντας ενα reboot την συσκευή .

factory reset μετά το unroot ή με το factory reset θα φύγει και το ρουτ??

Με το reset δεν φεύγει το root ,κανε το μετά το unroot .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα προσπαθώντας να στήσω το OTA για το 4.3 sto Note 2:

Μου λέει ότι υπάρχει update οπότε πατάω για να κατέβει, αλλά στο 3% περίπου κολλάει το τηλέφωνο. Αν το αφήσω, μετά από κάμποση ώρα κάνει restart από μόνο του και το βγάζει πάνω στη μπάρα, αλλά πατώντας το δεν κάνει τίποτα και μετά από λίγο κολλάει πάλι και πρέπει να το κάνω reset.

(Δοκίμασα από safe mode και κάνει τα ίδια)...

 

Αν "σκοτώσω" το update και το ξεκινήσω απ'την αρχή, τότε πάλι κολλάει κάπου στο 3% και φτού κι απ'την αρχή...

 

Το τηλέφωνο ΔΕΝ είναι rooted, είναι αγορασμένο απ'τη Vodafone κι έχει όλα τα προηγούμενα OTA updates από τη Samsung με τελευταία έκδοση android την 4.1.2 (N7100BUDMA1)

 

Καμμιά ιδέα για του τι φταίει;

 

Ευχαριστώ :)

 

Κι εμένα από Vodafone είναι -έχω Note 2 4G- και πριν λίγο έκανε κανονικά το update σε 4.3 μέσω wifi.

Link to comment
Share on other sites

Eιδα οτι το Νοte 3,παιρνει την 4.4 απο τελη Γεναρη.Το smart connect,θα δουλευει μ'αυτη;Διοτι,χωρις ΒΤ,και μαλιστα το mw1,δεν κανω εγω.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Eιδα οτι το Νοte 3,παιρνει την 4.4 απο τελη Γεναρη.Το smart connect,θα δουλευει μ'αυτη;Διοτι,χωρις ΒΤ,και μαλιστα το mw1,δεν κανω εγω.:)

Δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα. Θα το δοκιμάσω τέλη Ιανουαρίου και θα σου πω :lol: :lol

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Έκανα την αναβάθμιση και μπήκα να δω τι έχει αλλάξει. Είχα δεί αυτό
αλλά η λειτουργεία ενός χεριού που περιγράφεται απο το 1.21 και μετά στο δικό μου τηλέφωνο δεν υπάρχει. Επίσης στο μενού στις ρυθμίσεις για χρήση με ένα χέρι δεν υπάρχει η πρώτη επιλογή όπως στο βίντεο αλλά ξεκινάει απο τις ρυθμίσεις για τα πληκρολόγια. Ξέρει κανείς κάτι? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Έκανα την αναβάθμιση και μπήκα να δω τι έχει αλλάξει. Είχα δεί αυτό
αλλά η λειτουργεία ενός χεριού που περιγράφεται απο το 1.21 και μετά στο δικό μου τηλέφωνο δεν υπάρχει. Επίσης στο μενού στις ρυθμίσεις για χρήση με ένα χέρι δεν υπάρχει η πρώτη επιλογή όπως στο βίντεο αλλά ξεκινάει απο τις ρυθμίσεις για τα πληκρολόγια. Ξέρει κανείς κάτι? Ευχαριστώ.

Επαναφορά έκανες ή απλα έκανες ΟΤΑ ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση το θεμα με το smart connect να διορθωνεται με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Όσο χάρηκα την 4.3, χαλαστηκα άλλο τόσο και παραπάνω με το παλιό smart connect και τη μη σωστή χρήση του mw1
Link to comment
Share on other sites

OTA έκανα μόνο.

Για να είστε εντελώς σίγουροι ότι το κινητό λειτουργεί σωστά εγώ προτείνω να κάνετε μια επαναφορά εργοστασιακών. Σε καθαρό note ii έκανα αναβάθμιση ΟΤΑ και την επόμενη χρειάστηκε reset. Εμφάνισε κάποιες αλλαγές που με ΟΤΑ απλά δεν φαινόταν. Είναι major αναβάθμιση για να περαστεί μόνο ΟΤΑ.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Για να είστε εντελώς σίγουροι ότι το κινητό λειτουργεί σωστά εγώ προτείνω να κάνετε μια επαναφορά εργοστασιακών. Σε καθαρό note ii έκανα αναβάθμιση ΟΤΑ και την επόμενη χρειάστηκε reset. Εμφάνισε κάποιες αλλαγές που με ΟΤΑ απλά δεν φαινόταν. Είναι major αναβάθμιση για να περαστεί μόνο ΟΤΑ.

 

δηλαδή αν είσαι ρουτ για να κάνεις σωστά την αναβάθμιση μπορείς να κάνεις unroot από SU, factory reset και μετά να φλασάρεις μέσω odin???

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν είσαι ρουτ για να κάνεις σωστά την αναβάθμιση μπορείς να κάνεις unroot από SU, factory reset και μετά να φλασάρεις μέσω odin???

Δεν χρειαζεται unroot μέσα απο su .Κάνεις ενα μηδενισμό του counter με factory reset έχοντας βάλει πρώτα το σωστό csc και μετά περνάς το firmware με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται unroot μέσα απο su .Κάνεις ενα μηδενισμό του counter με factory reset έχοντας βάλει πρώτα το σωστό csc και μετά περνάς το firmware με odin .

 

μηδενισμό έχω κάνει με triangle away...DBT γράφει στο csc αλλά έχω ελληνικό firmware...οπότε λέω να περάσω κατευθείαν το γερμανικό για να μη μπλέκομαι με αλλαγές...

Link to comment
Share on other sites

Για να είστε εντελώς σίγουροι ότι το κινητό λειτουργεί σωστά εγώ προτείνω να κάνετε μια επαναφορά εργοστασιακών. Σε καθαρό note ii έκανα αναβάθμιση ΟΤΑ και την επόμενη χρειάστηκε reset. Εμφάνισε κάποιες αλλαγές που με ΟΤΑ απλά δεν φαινόταν. Είναι major αναβάθμιση για να περαστεί μόνο ΟΤΑ.

 

Το έκανα και αυτο. Το μονο που μπορώ να υποθέσω είναι οτι η ασιατική αναβάθμιση έχει περισσότερα features.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά προσπαθώ να κατεβάσω το επίσημο 4.1.2 και το λινκ δεν λειτουργεί...Υπάρχει κάπου αλλό να το βρώ; Έχω μείνει χωρίς κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν αν μπορείς να βρεις αυτήν που θες από εδώ και θα προσπαθήσουμε να ανανεώσουμε όλα τα Links.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...