Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Μια ερωτηση εχω: οταν προσπαθω να βαλω recovery μεσω odin δεν μου το αναγνωρίζει ενω όταν ειναι σε κανονικη λειτουργια και το συνδεσω μου το αναγνωρίζει....καμιά ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τζαμπα λεφτα ειναι το σερβις.και συ μπορεις να το κανεις

 

Δεν πληρωσε γιατι ηταν εντος εγγυησης και εγω δεν τα καατφερα με τα κουμπια παρολο που εκανα ολη την διαδικασια

Της ειπαν ότι ηθελε αναβαθμιση λογισμικού.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες χρήσης της (pacman)kitkat 4.4 (σωστά αυτή την φορά με τις εφαρμογές μου), λέω με βεβαιότητα ότι πλέον το κινητό πετάει σε σχέση με πριν. Ενώ είχα κολλήματα στο να πηγαίνει απ το πληκτρολόγιο κλήσεων στις επαφές ή στο να ανοίξει η εφαρμογή με τις φωτογραφίες να φορτωθούν όλες και να τις ρολάρω, τώρα όλα γίνονται ταχύτατα.

Τα προβλήματα που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής είναι ότι δε μου δείχνει χρόνο κλήσεων λέει ότι η εφαρμογή έκλεισε και θα θελα να ρωτήσω αν γίνονται αναβαθμίσεις της κιτκατ και πως τις παίρνουμε

Edited by kosgeo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μια ερωτηση εχω: οταν προσπαθω να βαλω recovery μεσω odin δεν μου το αναγνωρίζει ενω όταν ειναι σε κανονικη λειτουργια και το συνδεσω μου το αναγνωρίζει....καμιά ιδεα;

 

Μάλλον κατι δεν κάνεις καλά ,δεν μπορώ να καταλάβω αυτο που λες .Όταν το βάζεις σε download mode και το συνδέεις με odin δεν γίνεται το κουτάκι γαλάζιο ?

Αν οχι ,τότε πέρνα ξανά drivers ,άλλαξε θύρα usb ,τρεξε το odin ως διαχειρηστη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

[QUOT7ixalis;5640818]Μάλλον κατι δεν κάνεις καλά ,δεν μπορώ να καταλάβω αυτο που λες .Όταν το βάζεις σε download mode και το συνδέεις με odin δεν γίνεται το κουτάκι γαλάζιο ?

Αν οχι ,τότε πέρνα ξανά drivers ,άλλαξε θύρα usb ,τρεξε το odin ως διαχειρηστη .

 

Αυτό ακριβώς εννοώ οτι το βαζω σε download δεν γινεται το κουτακι γαλαζιο,ενω οταν το συνδεω ανοικτο το αναγνωριζει....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες χρήσης της (pacman)kitkat 4.4 (σωστά αυτή την φορά με τις εφαρμογές μου), λέω με βεβαιότητα ότι πλέον το κινητό πετάει σε σχέση με πριν. Ενώ είχα κολλήματα στο να πηγαίνει απ το πληκτρολόγιο κλήσεων στις επαφές ή στο να ανοίξει η εφαρμογή με τις φωτογραφίες να φορτωθούν όλες και να τις ρολάρω, τώρα όλα γίνονται ταχύτατα.

Τα προβλήματα που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής είναι ότι δε μου δείχνει χρόνο κλήσεων λέει ότι η εφαρμογή έκλεισε και θα θελα να ρωτήσω αν γίνονται αναβαθμίσεις της κιτκατ και πως τις παίρνουμε

Την P version εχεις?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

έχω τη pac version 4.4.4

 

Το παρατσουκλι της συσκευης σου πιο ειναι? s2vep ή s2ve ? Αν εχεις οπως εγω το s2vep τοτε κατεβαζεις τις τελευταιες αναβαθμισεις απο εδω

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Το παρατσουκλι της συσκευης σου πιο ειναι? s2vep ή s2ve ? Αν εχεις οπως εγω το s2vep τοτε κατεβαζεις τις τελευταιες αναβαθμισεις απο εδω

 

την s2vep έχω, είδα την σελίδα και μια βοήθεια ακόμη ... τι ακριβώς πρέπει να κάνω, εκεί είδα υπάρχουν 4 αρχεία

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια κατω. Γραφει ημερομηνια κιολας στο λινκ :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια κατω. Γραφει ημερομηνια κιολας στο λινκ :)

 

δηλαδή αυτό σημαίνει ότι χρειάζεται να εγκατασταθεί ξανά η νέα rom και από τη αρχή όλες εφαρμογές ;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αυτό σημαίνει ότι χρειάζεται να εγκατασταθεί ξανά η νέα rom και από τη αρχή όλες εφαρμογές ;

 

Οχι βρε,απλα κανεις clean cache - dalvik cache και εγκαθιστας την rom :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε,απλα κανεις clean cache - dalvik cache και εγκαθιστας την rom :)

 

ε πρέπει να το ρωτήσω και αυτό, πως και από που γίνεται αυτό:confused:

Link to comment
Share on other sites

ε πρέπει να το ρωτήσω και αυτό, πως και από που γίνεται αυτό:confused:

 

Αυτο γινετε μεσα απο το CWM δηλαδη απο το recovery menu,ομως γνωμη μου ειναι να χρησιμοποιεις το TWRP και οχι το CWM γιατι το TWRP ειναι πιο φιλικο στον kernel και δημιουργει μεγαλυτερη σταθεροτητα στην συσκευη :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινετε μεσα απο το CWM δηλαδη απο το recovery menu,ομως γνωμη μου ειναι να χρησιμοποιεις το TWRP και οχι το CWM γιατι το TWRP ειναι πιο φιλικο στον kernel και δημιουργει μεγαλυτερη σταθεροτητα στην συσκευη :)

 

ευχαριστώ επικοδομητικότατη η βοήθεια σου, την πέρασα και λύθηκαν προβλήματα που είχα εντοπίσει:respect:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ επικοδομητικότατη η βοήθεια σου, την πέρασα και λύθηκαν προβλήματα που είχα εντοπίσει:respect:

 

Εχεις dalvik ή ART ?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ART με stock kernel.

 

οι γνώσεις μου είναι μάλλον σε νηπιακό στάδιο, θα ψάξω να δω τι είναι όλο αυτό και θα προσπαθήσω να το βάλω, υποθέτω πως βελτιώνει τις επιδόσεις

Link to comment
Share on other sites

οι γνώσεις μου είναι μάλλον σε νηπιακό στάδιο, θα ψάξω να δω τι είναι όλο αυτό και θα προσπαθήσω να το βάλω, υποθέτω πως βελτιώνει τις επιδόσεις

 

AndroidRunTime, θα το εχεις θες δε θες απο το android L και επειτα.

 

Eπιλογες για προγραμματιστες και πας τερμα κατω,θα δεις γραφει dalvik,θα το κανεις art ;)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ρε παιδια σας παρακαλω καμμια official τελευταια γιατι θελει 5 ωρες λεει να κατεβει αυτη που βρηκα ειναι 939 μβ.ευχαριστω.....για 9105p
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ρε παιδια σας παρακαλω καμμια official τελευταια γιατι θελει 5 ωρες λεει να κατεβει αυτη που βρηκα ειναι 939 μβ.ευχαριστω.....για 9105p

Πια ρομ σου αρεσει φιλε?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια ελληνικη 4.2.2 ηθελα αλλα την κατεβασα,βεβαια εκανε 5 ωρες αλλα οκ....Ευχαριστω.το τηλεφωνο ειναι συγγενικου μου προσωπου εγω εχω το Ι9100, αλλα του κολησε και δεν ανοιγει και ζητησε βοηθεια....τωρα θα προσπαθησω το απογευμα...και θα σας ενημερωσω....παντως το τηλεφωνο δεν μπουταρει μπαινει απο recovery, αλλα δεν εχει dalwik ta alla δυo recovery υπαρχουν...θα δω μηπως και το ξαναφλασαρω παντως downloading mode μπαινει.ιδωμεν....

 

Τελικα ολα οκ.ωρα 21,43

μολις το φλασαρα μπηκα απο recovery mode αλλα παλι wipe dalwik δεν υπαρχει...τι παιζει;;;

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

Μόλις έκανα root το δικό μου τηλέφωνο και θέλω να περάσω στο επόμενο βήμα. Έχω δυο ερωτήσεις.

 

Τι είναι τα s2vep και s2ve? Πρέπει να επιλέξω ανάλογα την συσκευή ή διαλέγω ότι θέλω;

Αν περάσω πχ την pacman λογικά θα εμφανιστεί το τριγωνακι με το θαυμαστικό. Φεύγει με κάποιο πρόγραμμα (πχ triangle away) ή θα το εχω στην οθόνη όλη την ώρα;

 

Ευχαριστω.

Edited by smpt

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

Μόλις έκανα root το δικό μου τηλέφωνο και θέλω να περάσω στο επόμενο βήμα. Έχω δυο ερωτήσεις.

 

Τι είναι τα s2vep και s2ve? Πρέπει να επιλέξω ανάλογα την συσκευή ή διαλέγω ότι θέλω;

Αν περάσω πχ την pacman λογικά θα εμφανιστεί το τριγωνακι με το θαυμαστικό. Φεύγει με κάποιο πρόγραμμα (πχ triangle away) ή θα το εχω στην οθόνη όλη την ώρα;

 

Ευχαριστω.

Οταν ανοιγεις το κινητο λεει ποια εκδοση εχεις.Μην βαλεις τωρα ρομ.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...