Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α ρε Γιωργη..δασκαλε που διδασκες..

Καποτε εγραφες, αναφερομενος στο G2S η στο G3 σου, δεν θυμαμαι.."μην αλλαζετε τις εργοστασιακες ρομ αν δεν εχουν προβλημα, ειναι οι καλυτερες.."

Γι αυτο κι εγω, στο G3S μου που δουλευει μια χαρα δεν αλλαζω τιποτα..

:dance::up:

 

Εχεις απόλυτο δικιο Γιωργη μου, αλλα να ..... με τρώνε τα δακτυλα μου, να το σκαλισω το κινητο ...... ετσι μονο και μονο για την ικανοποίηση οτι του εβαλα την πιο φρεσκια ΡΟΜ :O:wacko:

... παιδιαρισματα φιλε μου !!

 

αφου τωρα που που το λες, σκεφτομαι να ξαναπερασω την εργοστασιακη, γιατι μου αρεσε πιο πολυ απο ολες, ως τωρα :happy:

 

αστα, δεν βγαζεις ακρη :lol:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χθες αφού είχα πρόσβαση σε ενα windows pc έκανα εγκατάσταση την thick, όμως μάλλον από δικό μου λάθος μετά την εγκατάσταση μου βγαζει invalid imei και το έκανα Apod. Έχω δοκιμασει ότι λύση βρήκα αλλά τιποτε. Αν έχει κάποιος καμιά πρόταση ας την αναρτήσει πριν το στείλω στην minideal.

Εδω εισαι φιλε!!

http://www.ejiayu.com/en/News2-1-95.html

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το g4 λεπτό turbo με την 1850 battery.

 

Το πρόβλημα με τη μπαταρία που κάνει βουτιά πως θα το λύσουμε?

 

 

Με τη rom του Λεωνίδα. :D

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

η Last official rom εχει stock android

η ισπανικη εχει ενα δικο της Launcher

η μαμισια ηταν η πιο ομορφη

 

η Last official rom που έχω για τη thick είναι το ίδιο με την original δηλαδή βασισμένη στη lewa. Την κατέβασα από το jiayu.es οπότε ή το ισπανικό site έχει άλλη έκδοση, ή η ROM για thin έχει stock android και η ROM για thick είναι lewa based. Εδώ που τα λέμε λεπτομέρειες είναι αυτά η lewa based δεν είναι άσχημη.

 

Βαζοντας τη σωστη ρομ για το μοντελο που εχεις thin basic,thick basic,thick advanced

 

Εγώ έχω τη thick version για το thick αλλά ακόμα έχω πρόβλημα με την αποφόρτιση της μπαταρίας.

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

η Last official rom που έχω για τη thick είναι το ίδιο με την original δηλαδή βασισμένη στη lewa. Την κατέβασα από το jiayu.es οπότε ή το ισπανικό site έχει άλλη έκδοση, ή η ROM για thin έχει stock android και η ROM για thick είναι lewa based. Εδώ που τα λέμε λεπτομέρειες είναι αυτά η lewa based δεν είναι άσχημη.

Κι εγώ άπο Ισπανούς τη πέρασα άρα μάλλον κάτι παίζει

 

 

Εγώ έχω τη thick version για το thick αλλά ακόμα έχω πρόβλημα με την αποφόρτιση της μπαταρίας.

 

Τι πρόβλημα ακριβώς έχεις έσυ; εμένα δε κανει βουτια αλλά πέφτει πολύ γρήγορα από το 100 στο 14% σε καμια 15ωρες και μετά μένει εκεί κάνα 12ωρο. Θα αλλάξω ρομ κι εγώ για να δω. Με του minideal έπαιζε άψογα πάντως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααα

Προ χθες μου ήρθε το jiayu advanced 2/32

όταν το άνοιξα είχε 40% μπαταρία και το έβαλα να φορτίσει πριν μία ώρα

Το touch είναι πολύ καλό, χωρίς κολλήματα

η κάμερα φοβερή! την ημέρα, γιατί το βράδυ είναι οχ αμάν, δεν έχει δυνατό flash

 

Τη πρώτη μέρα με ανησύχησε λιγάκι, όταν πήγα να ανοίξω μια εφαρμογή μου έκλεισε το κινητό και ξανά άνοιξε μόνο του, και άλλη μία όταν πήγα να κάνω κλήση. Από τότε δεν το ξανά έκανε και ελπίζω να μην το ξανά κάνει.

 

Ακόμα δεν πρόλαβα να το φορτώσω, μόλις έχω περισσότερα νέα θα επιστρέψω

Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας τη σωστη ρομ για το μοντελο που εχεις thin basic,thick basic,thick advanced

 

Έχω το ίδιο μοντέλο με σένα εσύ ποια έχεις βάλει?

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα ακριβώς έχεις έσυ; εμένα δε κανει βουτια αλλά πέφτει πολύ γρήγορα από το 100 στο 14% σε καμια 15ωρες και μετά μένει εκεί κάνα 12ωρο. Θα αλλάξω ρομ κι εγώ για να δω. Με του minideal έπαιζε άψογα πάντως

 

εμένα γύρω στο 30-40% κάνει βουτιά στο 15%

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

εμένα γύρω στο 30-40% κάνει βουτιά στο 15%

Αυτό με τη τελευταία Ισπανική η δοκίμασες και κάποια με flash tool? Γιατί τώρα είπα να παίξω κι εγώ με roms αλλά δε θέλω να μπλέξω με flash tool και έλεγα μήπως δε καθισε καλά η Ισπανική αλλά αφού κι εσύ έχεις θέμα με μπαταρία κάτι παίζει...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη τελευταία Ισπανική η δοκίμασες και κάποια με flash tool? Γιατί τώρα είπα να παίξω κι εγώ με roms αλλά δε θέλω να μπλέξω με flash tool και έλεγα μήπως δε καθισε καλά η Ισπανική αλλά αφού κι εσύ έχεις θέμα με μπαταρία κάτι παίζει...

 

με αυτή που έχω στην υπογραφή κατεβασμένη από το jiayu.es, αλλά όχι την ισπανική

 

Δοκιμασατε να κανετε reset battery statistics?

 

δε το έχω δοκιμάσει ακόμα μη τα κάνω χειρότερα αλλά από βδομάδα που θα αρχίσω να παίζω πάλι με τις ROM θα δοκιμάσω τα πάντα...άλλωστε η μισή χαρά του κινητού είναι να παίζεις και να του αλλάζεις τα φώτα ψάχνοντας για την απειροελάχιστη βελτίωση...:)

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασατε να κανετε reset battery statistics?

 

Εγώ έκανα αρκετές φορές αλλά δεν είδα αλλαγή. Έπαιξα λίγο με τις roms. Έβαλα την galaxy s4 που χει και ελληνικά αλλά δε μου άρεσε καθόλου. Μετά πέρασα του minideal και μετά πέρασα την έκδοση του Ιουνίου να δω αν παίρνει το update της οθόνης αλλά περίεργως ούτε σε αυτή την έκδοση το έπαιρνε όποτε σκέφτηκα μπας και όντως αν περαστεί δε φεύγει με αλλαγή ρομ που είχε αναφερει κάποιος και έτσι γύρισα στη minideal πάλι που έπαιζε και αψογα. Θα τη δω λιγες μέρες να δω η μπαταρία αν πέφτει κανονικά όπως παλιά και αν θα μου φανεί το θέμα με το touch και μετά βλέπουμε.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο κανα μηνα χρησης.ξερω οτι με παρομοια λεφτα παιρνω πλεον nexus4. Πιο γρηγορο. Καλυτερο GPS. Αλλα το μεγεθος του turbo thin,οι 2 σιμ, η microsd,τα κανονικα πληκτρα που δε τρωνε χωρο στην οθονη,η ταχυτητα που δε μου χρειαζεται περισσοτερη,η thin μπαταρια που τη μερα θα τη βγαλει οπωσδηποτε,η φωτεινη οθονη. Οσο για το GPS διαδρομη σε παει,στη καταγραφη γραφει πολλα περισσοτερα χλμ ενω το ιχνος στο χαρτη ειναι οκ.δε μπορω να το αλλαξω ειναι ολα μεγαλυτερα και αυτο εχει πετυχει το sweet point στο μεγεθος συσκευης - οθονης.οσο για τα αλλα δικαρτα κινεζικα;ολοι τα εχουν κατσαβιδιασει βαζοντας αλουμινοχαρτα, καλωδια κεραιες.tragic... Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο κανα μηνα χρησης.ξερω οτι με παρομοια λεφτα παιρνω πλεον nexus4. Πιο γρηγορο. Καλυτερο GPS. Αλλα το μεγεθος του turbo thin,οι 2 σιμ, η microsd,τα κανονικα πληκτρα που δε τρωνε χωρο στην οθονη,η ταχυτητα που δε μου χρειαζεται περισσοτερη,η thin μπαταρια που τη μερα θα τη βγαλει οπωσδηποτε,η φωτεινη οθονη. Οσο για το GPS διαδρομη σε παει,στη καταγραφη γραφει πολλα περισσοτερα χλμ ενω το ιχνος στο χαρτη ειναι οκ.δε μπορω να το αλλαξω ειναι ολα μεγαλυτερα και αυτο εχει πετυχει το sweet point στο μεγεθος συσκευης - οθονης.οσο για τα αλλα δικαρτα κινεζικα;ολοι τα εχουν κατσαβιδιασει βαζοντας αλουμινοχαρτα, καλωδια κεραιες.tragic...

 

E όχι και με τα ίδια στο σκρουτζομαγαζα 330 ξεκιναει το nexus... Σε σχέση με τα 180 είναι τα διπλά. Η αλήθεια είναι ότι λογο μέγεθους το προτιμησα κι εγώ το κρατάς και γράφεις με το ένα χέρι που στα υπόλοιπα 4,7ιντζα δε γίνεται ξεφεύγουν στο πλατος. Και διαβάζω και σε γειτονικα topic που γραφουν ότι βγάζει όλο προβλήματα το g4 και γελάω απλά. Εκτός του gps δε νομίζω να χει σε τόσους χρήστες πλέον βγάλει ως τώρα άλλο προβλημα. Κι ευχομαι έτσι να συνεχίσει και θα μιλάμε για ένα από τα best value κινεζικα. Εμένα όσοι το έχουν δει από κοντά ως τώρα εντυπωσιαζονται και με ρωτούν ξανά δηλαδή είναι όντως κινέζικο;;; :p:p

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

E όχι και με τα ίδια στο σκρουτζομαγαζα 330 ξεκιναει το nexus... Σε σχέση με τα 180 είναι τα διπλά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4867719#post4867719

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο γερμανια εννοω nexus στα 200 και 250 με 2gb ram ερχεται πολυ κοντα στο advanced... Δεν εχει σημασια,και παλι εχει σημαντικα πλεονεκτηματα το jiayu που δε μπορεις να τα παραβλεψεις Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Απο γερμανια εννοω nexus στα 200 και 250 με 2gb ram ερχεται πολυ κοντα στο advanced... Δεν εχει σημασια,και παλι εχει σημαντικα πλεονεκτηματα το jiayu που δε μπορεις να τα παραβλεψεις

 

Και γιατί δεν πας στο oppo find 5 με αυτά τα λεφτά που θεωρηται ποια κορυφη!!!!!

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά εναλλακτική στο g4 με δυο κάρτες, τετραπυρηνο με 2gb ram, εξαιρετική οθόνη κ μεγάλη μπαταρία, δύσκολα βρίσκεται..

Εγώ ψάχνομαι κ για τα 300-350€ αλλά δεν έχω βρει...

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν πας στο oppo find 5 με αυτά τα λεφτά που θεωρηται ποια κορυφη!!!!!

 

γιατι κανει 200-250 ευρω που κανει το nexus 4? (ειπαμε μεσω γερμανιας) Μιλαμε για εντελως αλλη κατηγορια τιμης!

γιατι ειναι δικαρτο?

γιατι ειναι μικροτερο του jiayu g4?

διαβασε λιγο το προηγουμενο ποστ μου, εχω γραψει καποια πραγματα που προφανως ουτε το oppo καλυπτει ουτε το nexus

 

κορυφαια τηλεφωνο μπορω να σου πω τουλαχιστον 5, το θεμα ειναι να εχουν και το καταλληλο μεγεθος κτλ κτλ

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...