Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω share ένα βίντεο από το youtube (από εφαρμογή ή τον IE) ή ένα link από τον IE, σε επαφή στο WhatsApp ή Viber; Ο μόνος τρόπος που έχω καταφέρει ως τώρα είναι μέσω IE, να κάνω αντιγραφή το link και μετά να ανοίξω το αντίστοιχο πρόγραμμα και να κάνω επικόλληση, στην επαφή που θέλω να το στείλω. Είναι κάποιος περιορισμός του λειτουργικού ή θέμα προγραμμάτων που δεν ενσωματώνουν περισσότερες επιλογές share πλην email, sms και social networks;

 

link του ie εύκολα. Copy paste.

Για youtube χρησιμοποιώ το mytube. Έχει επιλογή "copy link".

Αν κατάλαβα καλά την ερώτησή σου.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια εφαρμογη εχεις στο κινητο σου?

 

Δεν είναι εφαρμογή.

Πήγαινε ρυθμισεις-email+λογαριασμοί και επέλεξε το gmail

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

link του ie εύκολα. Copy paste.

Για youtube χρησιμοποιώ το mytube. Έχει επιλογή "copy link".

Αν κατάλαβα καλά την ερώτησή σου.....

Σωστά κατάλαβες. Είχα συνηθίσει από το android και την ευκολία με την οποία μπορούσα να κάνω share, σχεδόν από οποιαδήποτε εφαρμογή. Μάλλον κάποιος περιορισμός του λειτουργικό πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά κατάλαβες. Είχα συνηθίσει από το android και την ευκολία με την οποία μπορούσα να κάνω share, σχεδόν από οποιαδήποτε εφαρμογή. Μάλλον κάποιος περιορισμός του λειτουργικό πρέπει να είναι.

 

Τώρα που το κοιτάζω, στον UC browser υπάρχει η επιλογή share page via: email, sms, sns

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στον ie έχει την επιλογή κοινοποίηση μέσω: μηνύματα, xbox, email, κοινωνικά δίκτια....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το κοιτάζω, στον UC browser υπάρχει η επιλογή share page via: email, sms, sns

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στον ie έχει την επιλογή κοινοποίηση μέσω: μηνύματα, xbox, email, κοινωνικά δίκτια....;)

Εγώ ήθελα για viber και whatsapp... αυτά δυστυχώς με copy-paste!

 

Έβαλα δοκιμαστικά και το mytube που είπες... πάρα πολύ καλή εφαρμογή για youtube μπορώ να πω!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα δοκιμαστικά και το mytube που είπες... πάρα πολύ καλή εφαρμογή για youtube μπορώ να πω!

 

Η καλύτερη θα έλεγα. Βολεύει γιατι παίζει και στο background

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα για viber και whatsapp... αυτά δυστυχώς με copy-paste!

 

Έβαλα δοκιμαστικά και το mytube που είπες... πάρα πολύ καλή εφαρμογή για youtube μπορώ να πω!

 

αυτό είναι θεμα της εφαρμογης όχι του λειτουργικου. στειλτους feedback να το προσθεσουν

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι θεμα της εφαρμογης όχι του λειτουργικου. στειλτους feedback να το προσθεσουν

Δεν εννοείς του whatsapp ή του viber, άλλα του IE ή της όποιας εφαρμογής για youtube, αν κατάλαβα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη εχεις στο κινητο σου?

 

Δεν είναι εφαρμογή. Πηγαίνεις στο tile του gmail και ακολουθείς τη διαδρομή: 3 τελείες --> Ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις Συγχρονισμού --> "Σύρσιμο" ( scroll ) της οθόνης προς τα πάνω και βάζοντας ένα ν σε κάθε κουτάκι, επιλέγεις τι θέλεις να συγχρονίζεται από το gmail σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα ένα email ότι τις επόμενες εβδομάδες το SkyDrive θα μετονομαστεί σε OneDrive με κάποια παραπάνω χαρακτηριστικά... Απλά ενημερώνω κ όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας πει...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό εδώ και μέρες.Έχει να κάνει με μια διαμάχη με το τηλεοπτικό δίκτυο sky στην Αγγλία που μπλόκαρε το όνομα. Μην ανησυχείς.Όλα θα παραμείνουν ίδια ουσιαστικά εκτός του ονόματος.
Link to comment
Share on other sites

link του ie εύκολα. Copy paste.

Για youtube χρησιμοποιώ το mytube. Έχει επιλογή "copy link".

Αν κατάλαβα καλά την ερώτησή σου.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι εφαρμογή.

Πήγαινε ρυθμισεις-email+λογαριασμοί και επέλεξε το gmail

Ευχαριστω φιλε μου,το εκανα αλλα ακομα δεν εχουν παει οι επαφες στο gmail....

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό εδώ και μέρες.Έχει να κάνει με μια διαμάχη με το τηλεοπτικό δίκτυο sky στην Αγγλία που μπλόκαρε το όνομα. Μην ανησυχείς.Όλα θα παραμείνουν ίδια ουσιαστικά εκτός του ονόματος.

 

 

Όχι δεν ανησύχησα :D :D ... Άλλωστε το mail ήταν ξεκάθαρο... Δεν θα χαθεί τίποτα κ δεν θα αλλάξει τπτ...

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως γιατί μου έκανε εντύπωση μόλις το διάβασα .....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

θα δωσει και περισσοτερο χωρο :)

 

+7gb (με κάποια διαδικασία)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποια διαδικασία;

 

Δεν θυμάμαι ακριβώς. 5gb να το προτείνεις σε κάποιους και αλλα 2 για κάτι άλλο. Νομίζω πως είμαι σαφής και ξεκάθαρος......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ακριβώς. 5gb να το προτείνεις σε κάποιους και αλλα 2 για κάτι άλλο. Νομίζω πως είμαι σαφής και ξεκάθαρος......:)

 

Μέχρι 5gb από προσκλήσεις σε φίλους και επιπλέον 2gb αν ενεργοποιήσεις τον αυτόματο συγχρονισμό των φωτογραφιών που βγάζεις από το Windows Phone σου με το One Drive

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ακριβώς. 5gb να το προτείνεις σε κάποιους και αλλα 2 για κάτι άλλο. Νομίζω πως είμαι σαφής και ξεκάθαρος......:)

 

Ή θα βρέξει ή θα χιονίσει ή καλό καιρό θα κάνει δηλαδή;:lol:

 

Μέχρι 5gb από προσκλήσεις σε φίλους και επιπλέον 2gb αν ενεργοποιήσεις τον αυτόματο συγχρονισμό των φωτογραφιών που βγάζεις από το Windows Phone σου με το One Drive

 

Οκ, αλλά ποια είναι αυτή η διαδικασία και για ποιον λόγο δεν μπορώ να την βρω;

Επίσης έχω ενεργοποιήσει τον αυτόματο συγχρονισμό.

 

Παρόλα αυτά έχω μόνο τα αρχικά 7 GB που δίνει (νομίζω λόγο αγοράς WP)

 

Πείτε ρε παλικάρια αν ξέρει κανείς. Χρειάζομαι τον έξτρα χώρο επειγόντως!

Link to comment
Share on other sites

Ή θα βρέξει ή θα χιονίσει ή καλό καιρό θα κάνει δηλαδή;:lol:

 

 

 

Οκ, αλλά ποια είναι αυτή η διαδικασία και για ποιον λόγο δεν μπορώ να την βρω;

Επίσης έχω ενεργοποιήσει τον αυτόματο συγχρονισμό.

 

Παρόλα αυτά έχω μόνο τα αρχικά 7 GB που δίνει (νομίζω λόγο αγοράς WP)

 

Πείτε ρε παλικάρια αν ξέρει κανείς. Χρειάζομαι τον έξτρα χώρο επειγόντως!

 

πρέπει να περιμένεις πρώτα την μετονομασία. Μετά θα έχουμε αυτές τις επιλογές. Θα σου στείλω πρόσκληση.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία με το people hub, έχω όλες μου τις επαφές στο gmail και συγχρονίζει κανονικά.. Τις κάνω export από gmail σε αρχείο και μετά import στο outlook.com όπου μου εμφανίζονται κανονικά, όπως ήθελα.

 

Το κινητό δεν τις συγχρονίζει με τίποτα.. Οπως δείχνω στο συνημμένο έχω επιλογή να συγχρονίσω μόνο τα mail!!! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάποια άλλη λύση να μην έχουμε διαφημίσεις στις "δωρεαν" εφαρμογές;

και ανάλογο του adfree του ανδροιντ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...