Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όπως είναι και στις άλλες πλατφόρμες ετσι είναι και στα wp . Υπάρχει και free και premium

 

Δεν είναι έτσι στο ios.

Στα WP σε 2 μέρες λήγει...

Μακάρι να βγει σύντομα update γιατί το Spotify είναι πολύ χρήσιμο στο κινητό...

Edited by syshalt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω σχεδιν μια ημέρα που άλλαξα φωτογραφία στο δρομολόγιο αλλα η συντόμευση του fb beta συνεχίζει να έχει την παλιά. Ποτε ανανεώνεται?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω σχεδιν μια ημέρα που άλλαξα φωτογραφία στο δρομολόγιο αλλα η συντόμευση του fb beta συνεχίζει να έχει την παλιά. Ποτε ανανεώνεται?

 

Πρέπει να κάνω ένα αρχείο με λάθη από την αυτόματη διόρθωση.... δρομολόγιο του ΚΤΕΛ ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνω ένα αρχείο με λάθη από την αυτόματη διόρθωση.... δρομολόγιο του ΚΤΕΛ ? :lol:

 

Την άλλη φορά με διορθωσε το"Νίκος" και πλάτος που έγραψα......

Θα αναζητήσω το λατρεμένο μου Τ9.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες από το viber δεν μπορούμε να αποθηκεύσουμε στο κινητό????????

 

Εγώ όταν ανοίγω μια φωτό για να τη δω στο viber αποθηκεύεται αυτόματα στο κινητό (στην κάρτα μνήμης)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις κ σε ποιο φακελο φιλε???

 

Φωτογραφίες-αλμπουμ-αποθηκευμένες εικόνες

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οκ... Ευχαριστώ... :D

 

 

 

 

καλημερα προερχομε απο antroid στο lumia 1020 που εχω θελω να του περασω προγραμα οπως της samsung p.x to kies υπαρχη κατι αναλογο για τα windows phone 8 ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

USB συνδεσιμότητα του WP κινητού με το Windows PC είναι μια λειτουργία που υποστηρίζεται εγγενώς χωρίς την ανάγκη ειδικού προγράμματος.

 

Αναλόγως του κατασκευαστή του κινητού, ίσως υπάρχουν επιπλέον προγράμματα για αναβαθμίσεις, συγχρονισμό αρχείων κτλ.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν η εφαρμογή "φάκελοι" καταναλώνει μπαταρία;

Εγώ έχω δημιουργήσει 2 φακέλους στην αρχική επιφάνεια.

Επίσης ο συγχρονισμός mail "με την άφιξη στοιχείων" σημαίνει ότι συγχρονίζει συνέχεια;

 

Υ.Γ. Ρωτάω γιατί προσπαθώ να βρω τι είναι αυτό που καταναλώνει τη μπαταρία μου ενώ δε λειτουργεί τπτ.

Edited by topo85
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν η εφαρμογή "φάκελοι" καταναλώνει μπαταρία;

Εγώ έχω δημιουργήσει 2 φακέλους στην αρχική επιφάνεια.

Επίσης ο συγχρονισμός mail "με την άφιξη στοιχείων" σημαίνει ότι συγχρονίζει συνέχεια;

 

Υ.Γ. Ρωτάω γιατί προσπαθώ να βρω τι είναι αυτό που καταναλώνει τη μπαταρία μου ενώ δε λειτουργεί τπτ.

 

Δεδομένου ότι η εφαρμογή αυτή έχει εργασία παρασκηνίου, είναι λογικό να καταναλώνει ένα ποσοστό μπαταρίας. Μπορείς όμως λογικά να απενεργοποιήσεις την διεργασία παρασκηνίου από τις ρυθμίσεις χωρίς να χάσεις την λειτουργικότητα των φακέλων.

 

Η επιλογή "με την άφιξη στοιχείων" σημαίνει ότι διατηρεί σε σύνδεση τους λογαρισμούς ώστε να σε ενημερώνει άμεσα για νεα email. Αυτό καταναλώνει αρκετή μπαταρία λογικά, ρύθμισε το σε κάτι πιο αργό, π.χ. καθε 15 λεπτά (εγώ τόσο το έχω).

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Τι εργασία παρασκηνίου έχουν οι Φάκελοι??? Ούτε στις ρυθμίσεις έχει επιλογή να την απενεροποιήσεις..,

 

 

 

Απ όσο έχω καταλάβει απλά μια συντόμευση είναι...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι εργασία παρασκηνίου έχουν οι Φάκελοι??? Ούτε στις ρυθμίσεις έχει επιλογή να την απενεροποιήσεις..,

 

Απ όσο έχω καταλάβει απλά μια συντόμευση είναι...

 

Ωχ, δεν έχεις άδικο! Πραγματικά νόμιζα ότι είχαν εργασία παρασκηνίου για κάποιο λόγο (ίσως σε καμια beta πιο πριν), δεν ξέρω πώς το θυμάμαι αυτό.

Επομένως δεν επιβαρύνουν καθόλου την μπαταρία...

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Που θα πάει, θα βρω τι καταναλώνει την μπαταρία αλλιώς με βλέπω να πηγαίνω για hard reset και στήσιμο ξανά από την αρχή βλέποντας κατανάλωση.
Link to comment
Share on other sites

Που θα πάει, θα βρω τι καταναλώνει την μπαταρία αλλιώς με βλέπω να πηγαίνω για hard reset και στήσιμο ξανά από την αρχή βλέποντας κατανάλωση.

 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις απλά επανεκκίνηση το κινητό, σωστά; Επειδή μου έχει τύχει να τελειώνει η μπαταρία πολύ γρήγορα και μετά από ένα soft reset (επανεκκίνηση) το πρόβλημα απλά εξαφανίστηκε...

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις απλά επανεκκίνηση το κινητό, σωστά; Επειδή μου έχει τύχει να τελειώνει η μπαταρία πολύ γρήγορα και μετά από ένα soft reset (επανεκκίνηση) το πρόβλημα απλά εξαφανίστηκε...

 

Ναι το έχω κάνει και έχω δοκιμάσει και άλλα πράγματα αλλά....τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

Γινεται συγχρονισμος windows phone 8 με gmail για τις επαφες?απο το τηλ στο gmail?
Link to comment
Share on other sites

Γινεται συγχρονισμος windows phone 8 με gmail για τις επαφες?απο το τηλ στο gmail?

 

Επειδή χτες έπαιζα με τις ρυθμίσεις του gmail, νομίζω πως γίνεται. Βάζεις το gmail σου στη συσκευή και επιλέγεις να συγχρονίζει και τις επαφές**. Έτσι θα σου μεταφέρει τις επαφές απ' το smartphone, στο gmail. Όπως και με τον κύριο hotmail λογαριασμό σου.

 

** Την επιλογή που δεν έχω επιλεγμένη στην εικόνα.

 

https://skydrive.live.com/redir?resid=4EA47B4BB3CDBF44!251&authkey=!AES0tWuVd20pefM&v=3&ithint=photo%2c.png

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω share ένα βίντεο από το youtube (από εφαρμογή ή τον IE) ή ένα link από τον IE, σε επαφή στο WhatsApp ή Viber; Ο μόνος τρόπος που έχω καταφέρει ως τώρα είναι μέσω IE, να κάνω αντιγραφή το link και μετά να ανοίξω το αντίστοιχο πρόγραμμα και να κάνω επικόλληση, στην επαφή που θέλω να το στείλω. Είναι κάποιος περιορισμός του λειτουργικού ή θέμα προγραμμάτων που δεν ενσωματώνουν περισσότερες επιλογές share πλην email, sms και social networks;
Link to comment
Share on other sites

Μία μέρα μετά την διάθεση του SDK των Windows Phone 8 σε περιορισμένο κύκλο προγραμματιστών, οι πρώτες επιβεβαιωμένες πληροφορίες για το τι θα περιέχει η επόμενη έκδοση των WP ξεκίνησαν να διαρρέουν.

 

Με βάση τις πρώτες πληροφορίες, η Microsoft φαίνεται ότι με τη συγκεκριμένη έκδοση προχωράει σε ένα πρώτο επίπεδο ενοποίησης της πλατφόρμας των Windows RT με τα Windows Phone. Έτσι οι developers θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν σημαντικό κομμάτι από τον κώδικα της εφαρμογής τους για το Windows Store ή για τα Windows Phone για να δημιουργήσουν μια "Universal" εφαρμογή με Javascript και HTML.

 

Σε ότι αφορά τους χρήστες, τα ευρήματα που έχουν ανακαλυφθεί μέχρι στιγμής από το SDK είναι τα εξής:

* δυνατότητα επιλογής εφαρμογής για τα μηνύματα

* δυνατότητα παρακολούθησης κατανάλωσης μπαταρίας

* υποστήριξη VPN

* μετονομασία του SkyDrive σε OneDrive

* δυνατότητα αποθήκευσης εφαρμογών στην SD κάρτα

* ξεχωριστές εφαρμογές για Μουσική και Video

* το κουμπί της επιστροφής πλέον δεν τερματίζει την εφαρμογή

* από το multitasking μενού, με κίνηση κάτω στην ανοιχτή εφαρμογή, αυτή τερματίζεται

* εμφάνιση μπάρας στην εφαρμογή λήψης φωτογραφιών και βίντεο με γρήγορες ρυθμίσεις

* δυνατότητα προσθήκης iCloud λογαριασμού

* αναπαραγωγή YouTube video από την ιστσελίδα χωρίς ο χρήστης να βγαίνει από τον browser

* δυνατότητα "εξαφάνισης" των πλήκτρων ελέγχου για μεγαλύτερο χώρο στην οθόνη

* εφαρμογή podcast

 

Από τις πρώτες αυτές πληροφορίες δεν υπάρχει αναφορά για το επερχόμενο σύστημα ειδοποιήσεων ή για την λειτουργία ψηφιακής εικονικής βοηθού με την ονομασία Cortana, δύο χαρακτηριστικά που σχεδόν σίγουρα θα δούμε στην τελική έκδοση των Windows Phone 8.1.

 

 

 

 

 

Περισσότερες πληροφορίες για τη νέα έκδοση της πλατφόρμας αναμένονται στις αρχές Απριλίου και συγκεκριμένα στο συνέδριο Build 2014 όπου η Microsoft θα κάνει τα επίσημα αποκαλυπτήρια, με την δοκιμαστική έκδοση να κυκλοφορεί προς κάθε ενδιαφερόμενο το ίδιο διάστημα μέσω του προγράμματος Preview.

απο το insomnia το αρθρο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χτες έπαιζα με τις ρυθμίσεις του gmail, νομίζω πως γίνεται. Βάζεις το gmail σου στη συσκευή και επιλέγεις να συγχρονίζει και τις επαφές**. Έτσι θα σου μεταφέρει τις επαφές απ' το smartphone, στο gmail. Όπως και με τον κύριο hotmail λογαριασμό σου.

 

** Την επιλογή που δεν έχω επιλεγμένη στην εικόνα.

 

https://skydrive.live.com/redir?resid=4EA47B4BB3CDBF44!251&authkey=!AES0tWuVd20pefM&v=3&ithint=photo%2c.png

 

Ποια εφαρμογη εχεις στο κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...