Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ τον "Καιρό" της MS κ χθες είπα να το αφήσω να τρέχει στο παρασκήνιο ώστε να μην χρειάζεται να μπαίνω μέσα στην εφαρμογή κάθε φορά για να ανανεώνεται... Όταν όμως δεν είμαι στο ίντερνετ αντί να μένει με την προηγούμενη ένδειξη (όπως πριν) φαίνεται το μπλε εικονίδιο με τον ήλιο απλά (το σήμα της εφαρμογής) κ τίποτα άλλο... Κ όταν συνδέομαι στο ίντερνετ δεν ανανεώνεται... Υπάρχει λύση??? Αν κάποιος το χρησιμοποιεί ας πει τη γνώμη του...

 

εμένα μου δουλεύει μια χαρα , έκανες pin το tile με την περιοχή σου από μέσα από την εφαρμογή ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ξανάεκανα... Τώρα σκέφτηκα ότι μπορεί να είχα κάνει pin την πολη μου μετά από αναζήτηση με την "Τοποθεσία" κ όχι με το απλό search.., Οπότε ίσως κάθε φορά να αναζητούσε τοποθεσία... Πάντως παρατήρησα ότι η ένδειξη σταματούσε μία ώρα αφού έκλεινα το WiFi/3G... Το έβαλα με απλό search τώρα για να δω...

 

 

 

Το "Υπηρεσίες Τοποθεσίας" μέσα από την εφαρμογή το έχεις ενεργό ή όχι???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το ξανάεκανα... Τώρα σκέφτηκα ότι μπορεί να είχα κάνει pin την πολη μου μετά από αναζήτηση με την "Τοποθεσία" κ όχι με το απλό search.., Οπότε ίσως κάθε φορά να αναζητούσε τοποθεσία... Πάντως παρατήρησα ότι η ένδειξη σταματούσε μία ώρα αφού έκλεινα το WiFi/3G... Το έβαλα με απλό search τώρα για να δω...

 

 

 

Το "Υπηρεσίες Τοποθεσίας" μέσα από την εφαρμογή το έχεις ενεργό ή όχι???

 

όχι , έβαλα τοποθεσία manually χωρίς να το έχω ανοικτό

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος... Μετά από 1 ώρα έχασε πάλι την ένδειξη... Κ όταν άνοιξα το 3G δεν ανανεώθηκε όπως φαίνεται στη φώτο...

 

http://img.tapatalk.com/d/14/04/29/e2urebeh

 

Τουλάχιστον όταν το είχα αποκλείσει απο το παρασκήνιο δεν έφευγε η ένδειξη...

 

EDIT: Ανανεώθηκε μόνο του αλλά μετά από αρκετή ώρα όμως (15 λεπτά περίπου)

 

Καμιά ιδέα???

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος... Μετά από 1 ώρα έχασε πάλι την ένδειξη... Κ όταν άνοιξα το 3G δεν ανανεώθηκε όπως φαίνεται στη φώτο...

 

http://img.tapatalk.com/d/14/04/29/e2urebeh

 

Τουλάχιστον όταν το είχα αποκλείσει απο το παρασκήνιο δεν έφευγε η ένδειξη...

 

EDIT: Ανανεώθηκε μόνο του αλλά μετά από αρκετή ώρα όμως (15 λεπτά περίπου)

 

Καμιά ιδέα???

είναι λογικό, τα tiles ανανεώνονται κάθε 30 λεπτά περίπου.

Link to comment
Share on other sites

είναι λογικό, τα tiles ανανεώνονται κάθε 30 λεπτά περίπου.

 

Δεν διαφωνώ ΑΛΛΆ:

1) Όταν έχει να ανανεωθεί 2 ώρες πχ δεν πρέπει με το που συνδέεσαι στο ίντερνετ να ανανεώνεται αμέσως???

Το ίδιο θέμα έχω και με τα email που δεν ανανεώνονται αμέσως μόλις συνδεθώ αλλά μετά από λίγη ώρα (10-20 λεπτά)

Στα email μόνο σε WiFi έχω το θέμα, σε 3G λειτουργεί μια χαρά... Τον καιρό σήμερα με 3G τον τσέκαρα και ενώ τα mail ενημερώνονταν αμέσως μόλις έκανα σύνδεση στο 3G ο Καιρός όχι...

 

2) Και το σημαντικότερο, όταν πάει να κάνει ανανέωση και δεν βρίσκει ίντερνετ, το λογικό δεν είναι να κρατήσει την προηγούμενη ενημέρωση μέχρι να βρει ίντερνετ?? Όχι να βγαίνουν οι προβλέψεις και το tile να μετατρέπεται σε συντόμευση με το σήμα της εφαρμογής...

Δηλ για να βλέπω την πρόβλεψη πρέπει να έχω ιντερνετ κάθε μισή ώρα αλλιώς θα φεύγει η πρόβλεψη από το tile...

 

Τώρα που το απέκλεισα από το παρασκήνιο αν δεν μπω να το ανανεώσω μένει η τελευταία προβλεψη, προφανώς επειδή δεν "ψάχνει" ίντερνετ αφού δεν ανανεώνεται αυτόματα....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ ΑΛΛΆ:

1) Όταν έχει να ανανεωθεί 2 ώρες πχ δεν πρέπει με το που συνδέεσαι στο ίντερνετ να ανανεώνεται αμέσως???

Το ίδιο θέμα έχω και με τα email που δεν ανανεώνονται αμέσως μόλις συνδεθώ αλλά μετά από λίγη ώρα (10-20 λεπτά)

Στα email μόνο σε WiFi έχω το θέμα, σε 3G λειτουργεί μια χαρά... Τον καιρό σήμερα με 3G τον τσέκαρα και ενώ τα mail ενημερώνονταν αμέσως μόλις έκανα σύνδεση στο 3G ο Καιρός όχι...

 

2) Και το σημαντικότερο, όταν πάει να κάνει ανανέωση και δεν βρίσκει ίντερνετ, το λογικό δεν είναι να κρατήσει την προηγούμενη ενημέρωση μέχρι να βρει ίντερνετ?? Όχι να βγαίνουν οι προβλέψεις και το tile να μετατρέπεται σε συντόμευση με το σήμα της εφαρμογής...

Δηλ για να βλέπω την πρόβλεψη πρέπει να έχω ιντερνετ κάθε μισή ώρα αλλιώς θα φεύγει η πρόβλεψη από το tile...

 

Τώρα που το απέκλεισα από το παρασκήνιο αν δεν μπω να το ανανεώσω μένει η τελευταία προβλεψη, προφανώς επειδή δεν "ψάχνει" ίντερνετ αφού δεν ανανεώνεται αυτόματα....

ο καιρος ανανεωνεται με βαση την ρυθμιση που το εχεις βαλει, αφου δεν δουλευει στο backround καποια στιγμη προσπαθει να ανανεωσει και αφου δεν μπορει χανει την οποια ενδειξη ειχε, για να μην εχεις αυτο το προβλημα θα πρεπει να επιτρεψεις να δουλευει στο παρασκηνιο, στο κατω κατω δεν εχει και μεγαλη διαφορα στην μπατασρια.

Link to comment
Share on other sites

ο καιρος ανανεωνεται με βαση την ρυθμιση που το εχεις βαλει, αφου δεν δουλευει στο backround καποια στιγμη προσπαθει να ανανεωσει και αφου δεν μπορει χανει την οποια ενδειξη ειχε, για να μην εχεις αυτο το προβλημα θα πρεπει να επιτρεψεις να δουλευει στο παρασκηνιο, στο κατω κατω δεν εχει και μεγαλη διαφορα στην μπατασρια.

 

Μα το πρόβλημα το έχω όταν το επιτρέπω στο παρασκήνιο...

Όταν το έχω αποκλεισμένο προφανώς δεν προσπαθεί να ανανεώσει και έτσι δεν χάνει την τελευταία ένδειξη από το tile....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μα το πρόβλημα το έχω όταν το επιτρέπω στο παρασκήνιο...

Όταν το έχω αποκλεισμένο προφανώς δεν προσπαθεί να ανανεώσει και έτσι δεν χάνει την τελευταία ένδειξη από το tile....

λάθος μου, δεν το κατάλαβα,... δεν ξέρω τι να σου πω γιατί ποτέ δεν κλείνω τα data...

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω και γω ενα τεστ με τον καιρο της microsoft.κατεβασα την εφαρμογη,την εβαλα στο background,εκλεισα δεδομενα και περιμενω...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Συνμορμιτες τα φώτα σας... επειδή αντιμετώπιζα τις τελευταίες μέρες προβληματα με το Viber, αποφάσισα να το διαγράψω και να το ξαναεγκαταστήσω. Αφού το εχω εγκαταστήσει μου ζητάει τον αριθμό τηλεφώνου μου για να μου στείλει τον κωδικό ενεργοποίησεις. Ο κωδικός ομως δεν μου έρχεται, και ουτε γίνετε αυτόματη κλήση απο το Viber (που γίνετε σε τετοιες περιπτώσεις). Το εχω εγκαταστήσει 2-3 φορές, έκανα ρεσταρτ το κινητό αλλά τίποτα! Καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει και δεν μπορώ να κάνω εγγραφή?
Link to comment
Share on other sites

Συνμορμιτες τα φώτα σας... επειδή αντιμετώπιζα τις τελευταίες μέρες προβληματα με το Viber, αποφάσισα να το διαγράψω και να το ξαναεγκαταστήσω. Αφού το εχω εγκαταστήσει μου ζητάει τον αριθμό τηλεφώνου μου για να μου στείλει τον κωδικό ενεργοποίησεις. Ο κωδικός ομως δεν μου έρχεται, και ουτε γίνετε αυτόματη κλήση απο το Viber (που γίνετε σε τετοιες περιπτώσεις). Το εχω εγκαταστήσει 2-3 φορές, έκανα ρεσταρτ το κινητό αλλά τίποτα! Καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει και δεν μπορώ να κάνω εγγραφή?

 

Έχεις παράλληλα το WI-FI ή τα δεδομένα σου ανοιχτά;

Δοκίμασε τις οδηγίες που δίνει η VIber στο επίσημο support της.

 

Επίσης δίνουν και τις παρακάτω οδηγίες:

"All users with code issues -

 

Please try removing Viber, waiting 24 hours, then try installing again. If both the SMS and the call-back and still not received, contact our support team and elaborate on the problem: http://support.viber.com"

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις παράλληλα το WI-FI ή τα δεδομένα σου ανοιχτά;

Δοκίμασε τις οδηγίες που δίνει η VIber στο επίσημο support της.

 

Επίσης δίνουν και τις παρακάτω οδηγίες:

"All users with code issues -

 

Please try removing Viber, waiting 24 hours, then try installing again. If both the SMS and the call-back and still not received, contact our support team and elaborate on the problem: http://support.viber.com"

 

Ναι, εχω το WiFi ανοιχτό. Θα δοκιμάσω αυτά που προτείνεις και επανερχομαι. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω και γω ενα τεστ με τον καιρο της microsoft.κατεβασα την εφαρμογη,την εβαλα στο background,εκλεισα δεδομενα και περιμενω...

 

 

@alex_gate_7

Λοιπον,μεχρι τωρα το live tile του καιρου της ms ειχε κρατημενη την τελευταια ενδειξη.ειχα κλειστα δεδομενα-wifi.δεν εμφανιςτηκε δηλαδη το σημα της εφαρμογης.μολις ανοιξα 3 g ανανεωσε αμεσως.τοχα και ετρεχε στο background παρεπιπτοντως.

Και μια και τοφερε η κουβεντα.για τον καιρο ειχα accuweather.αναμεσα σε αυτο και τον καιρο της ms ποιο απτα δυο προτεινετε;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

@alex_gate_7

Λοιπον,μεχρι τωρα το live tile του καιρου της ms ειχε κρατημενη την τελευταια ενδειξη.ειχα κλειστα δεδομενα-wifi.δεν εμφανιςτηκε δηλαδη το σημα της εφαρμογης.μολις ανοιξα 3 g ανανεωσε αμεσως.τοχα και ετρεχε στο background παρεπιπτοντως.

Και μια και τοφερε η κουβεντα.για τον καιρο ειχα accuweather.αναμεσα σε αυτο και τον καιρο της ms ποιο απτα δυο προτεινετε;

MS ....:rolleyes:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

MS ....:rolleyes:

 

δεν είναι τόσο θέμα MS... Κάποια πράγματα είναι λογικά από τη στιγμή που έχουμε περάσει τα 8.1 χωρίς το update της Νόκια δηλαδή κυρίως την αναβάθμιση των drivers...

 

Και από τη στιγμή που στα 8.1 άλλαξαν πολλά στο συγχρονισμό των tiles λογικό είναι να υπάρχει ένα μπέρδεμα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι τόσο θέμα MS... Κάποια πράγματα είναι λογικά από τη στιγμή που έχουμε περάσει τα 8.1 χωρίς το update της Νόκια δηλαδή κυρίως την αναβάθμιση των drivers...

 

Και από τη στιγμή που στα 8.1 άλλαξαν πολλά στο συγχρονισμό των tiles λογικό είναι να υπάρχει ένα μπέρδεμα...

οχι εγω απαντησα στο παιδι για το προγραμμα του καιρου...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

οχι εγω απαντησα στο παιδι για το προγραμμα του καιρου...

 

Χαχαχαχα :lol::lol::lol:

 

Δεν το κατάλαβα... Με μπέρδεψε το "rolling eyes":D

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογή καιρού, θα πρότεινα ν δοκιμάσετε και το "Blue Skies". Πολύ ωραία μινιμαλιστική αισθητική και ωραίο διάφανο live tile. Μονο που δεν υποστηρίζει πληροφορίες καιρού στην οθόνη κλειδώματος, αλλά ο developer μέ ενημέρωσε ότι θα ερθει σε μελλοντική αναβαθμιση.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχω το WiFi ανοιχτό. Θα δοκιμάσω αυτά που προτείνεις και επανερχομαι. Ευχαριστώ!

 

Ολα οκ. Σήμερα εκανα ξανά εγκατάσταση κ μου ηρθε κανονικα το μνμ με τον κωδικο! :)

Link to comment
Share on other sites

μιας που το 'φερε η κουβεντα, το viber αν το σβησεις και το επανεγκαταστησεις, σου επαναφερει ολες τις προηγουμενες συνομιλιες?

Γιατι σκεφτομαι να το επανεγκαταστησω. Ειδα οτι μου πιανει 99mb εγκατεστημενο και μου φανηκαν πολλα

Link to comment
Share on other sites

μιας που το 'φερε η κουβεντα, το viber αν το σβησεις και το επανεγκαταστησεις, σου επαναφερει ολες τις προηγουμενες συνομιλιες?

Γιατι σκεφτομαι να το επανεγκαταστησω. Ειδα οτι μου πιανει 99mb εγκατεστημενο και μου φανηκαν πολλα

 

Oχι, δεν τις κρατάει τις συνομιλίες. Πάντως πάλι κόλπα μου κάνει...ενω μου εδειχνε σήμερα οτι εχω μνμ, οταν το ανοιξα δεν φαινόταν και ήρθαν τουλάχιστον 10 λεπτά αργότερα... ;):wacko:

Link to comment
Share on other sites

μια πολυ καλη εφαρμογη που την δινουν για λιγες μερες δωρεαν

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/zoom/dd945a05-e1bd-46de-84e6-65783e0923f3

 

δεν ξερω μηπως πρεπει να εχετε US region

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάποια εφαρμογή για να χειριζόμαστε την τηλεόραση απο κινητό σαν τηλεχειριστήριο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...