Jump to content

Sudden death


wickerman_3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια ναι καλως ολα αυτα. αν βαλεις τον bootloader με odin που το βλεπεις οτι περαστηκε μετα?

το γραφει πουθενα?

γιατι στις πληροφοριες δεν αλλαζει κατι

 

Εγκαθιστάς το device info από το Market και αναφέρει bootloader

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 426
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς όλοι κατάλαβαν σε ποιον αναφέρεται ο φίλος, κάποιοι προσπαθούν να το παίξουν ευγενικοί με περίεργο τρόπο.

 

Είμαι ευγενικός, δεν το παίζω και δεν έχω καθόλου περίεργο τρόπο. Μπορείς να δεις την ιστορικότητα των μηνυμάτων μου αν έχεις second thoughts.

 

Δε θέλω να αρχίσω προσωπική αντιπαράθεση με κανέναν, αυτό που προσπάθησα να κάνω είναι να αποτρέψω τέτοιου είδους σκέψεις γιατί δεν κάνουν καλό σε κανέναν. Και με νοιάζει να είναι καλά η κοινότητα του forum, σε αντίθεση με τους ηλίθιους που δώσανε 10000 τη νύχτα για να σωθούν από τους εξωγήινους. Αυτοί δε με νοιάζουν :p

 

Να αποτρέψεις ως συντονιστής τις βλακείες περί αντίστροφης μέτρησης και συνομωσίας... συμφωνώ... Το ότι όμως όλα τα σχόλια σου για το πρόβλημα και όχι μόνο τις αντίστροφες μέρες, να είναι κάπως, τότε δεν ξέρω, κάπου κατάλαβα λάθος. Η κοινότητα του forum είναι καλά, κατά την ταπεινή μου άποψη, όταν ένα θέμα που προκύπτει (ΔΙΟΤΙ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ) προβληματίζει και δίνει τροφή για συζήτηση στο forum. Έτσι το βλέπω εγώ. Υποκειμένικό δεν λέω... μπορεί να κάνω λάθος.

 

Anyway, ζητώ συγγνώμη αν αναστάτωσα και έδωσα ένα προφιλ δήθεν ευγενικού περίεργου τύπου που γράφει ότι να ναι. Δεν ήταν ο σκοπός μου. Over & out

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων..Ξερω οτι ολοι θα περασουν το bootloader, απλα ειμαι 99% σιγουρος οτι θα πρεπει να μηδενισετε το binary μετα την εγκατασταση..

 

OK ευχαριστουμε πολυ..και πως μηδενιζουμε το binary αφου περασουμε το bootloader?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστουμε πολυ..και πως μηδενιζουμε το binary αφου περασουμε το bootloader?

 

δες εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει χαμπάρι ότι έχουν μπει τόσα διαφορετικά λινκ που στην ουσία όλα αναφέρονται σε μία πηγή;

Εγώ επιμένω ότι επειδή είπε ένα site ότι η samsung είπε το τάδε αλλά από τη Samsung δεν υπάρχει ανακοίνωση αυτό βρωμάει.

Και επίσης βάλτε τον bootloader να σας φύγει η δική σας κάψα περισσότερο, γιατί το σίγουρο είναι ότι δεν έχει καμία σχέση με την κάψα του κινητού :D

Eίναι καθαρά security fix.

Κι όποιος υποθέτει (για το site μιλάω) καλύτερα να το βουλώνει αν δε μπορεί να το αποδείξει.

Αλλιώς θα μπορούσα κι εγώ να πω ότι "υποθέτω ότι κάνει το τάδε πράγμα" κι άντε μετά να αποδείξει ο bootloader ότι δεν είναι ελέφαντας :p

Link to comment
Share on other sites

+1

Κατι τελευταιο Στρατο..Ειναι υποχρεωτικο αφου περασουμε το bootloader να μηδενισουμε μετα και το binary ή αν το αφησουμε ως εχει θα δημιουργησει προβληματα??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

+1

Κατι τελευταιο Στρατο..Ειναι υποχρεωτικο αφου περασουμε το bootloader να μηδενισουμε μετα και το binary ή αν το αφησουμε ως εχει θα δημιουργησει προβληματα??

 

To μηδένισμα το κάνουμε για το φόβο του σέρβις.Φτου φτου αχρείαστο νά 'ναι. :X

Έχω την εντύπωση ότι με αυτόν τον bootloader σε αρκετές συσκευές δε δουλεύει πλέον το triangle away....

Link to comment
Share on other sites

To μηδένισμα το κάνουμε για το φόβο του σέρβις.Φτου φτου αχρείαστο νά 'ναι. :X

Έχω την εντύπωση ότι με αυτόν τον bootloader σε αρκετές συσκευές δε δουλεύει πλέον το triangle away....

 

Δουλεύει αν δεν έχεις custom kernel και/ή recovery.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δε με ειδοποιησαν για το κοστος της επισκευης.

 

Δε νομίζω ότι θα πληρώσεις τίποτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ιδωμεν.

Ελπιζω βασικα σε γρηγορη επιστροφη γιατι μου εχουν δεθει τα χερια τοσο επαγγελματικα οσο και σε προσωπικο επιπεδο απο το συμβαν.

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως χάναμε το root...Αν δεν χάνουμε κάτι δεν υπάρχει λόγος να μην το βάλουμε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως χάναμε το root...Αν δεν χάνουμε κάτι δεν υπάρχει λόγος να μην το βάλουμε.

 

Έχει κάποια μείον. Διαβάστε στο χδα γιατί μετά δεν υπάρχει επιστροφή.

Είμαι εξω και δε μπορώ να δώσω λινκ

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι δεν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω σε παλιούς, εκτός από αυτό εχει και αλλά μείον?Θα πάω μια βόλτα από εκεί να κανω μια ερώτηση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι δεν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω σε παλιούς, εκτός από αυτό εχει και αλλά μείον?Θα πάω μια βόλτα από εκεί να κανω μια ερώτηση.

 

Δες και για triangle away

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πολύ ενδιαφέρει αυτο,διάβασα ότι δεν υπάρχει θέμα στην Ευρώπη,ακόμα και να το έχεις με άλλη ρομ υπάρχει νομοθεσία που σε προστατεύει.Το λένε στο XDA.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι δεν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω σε παλιούς, εκτός από αυτό εχει και αλλά μείον?Θα πάω μια βόλτα από εκεί να κανω μια ερώτηση.

 

Για έδωσε σε παρακαλώ ενα link γιαυτό.......γιατί δεν μπορώ να το βρω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Αγόρασα το δικό μου από Αμερική από δεύτερο χέρι. Το κινητό είναι σε άψογη κατάσταση. Κανένα ελάττωμα στο housing και στην οθόνη.

Ξέρω ότι δεν υπάρχει εγγύηση και γνωρίζω ότι θα πληρώσω κάτι σε περίπτωση βλάβης, αλλά δεν συγκρίνεται με τίποτα η τιμή που το αγόρασα με αυτήν που θα το έπαιρνα από Ελλάδα. 350 το πήρα.

Λοιπόν, αν, χτύπα ξύλο, μου πεθάνει, τότε πού θα απευθυνθώ για αντικατάσταση πλακέτας? Και πόσο πάει το μαλλί?

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Αγόρασα το δικό μου από Αμερική από δεύτερο χέρι. Το κινητό είναι σε άψογη κατάσταση. Κανένα ελάττωμα στο housing και στην οθόνη.

Ξέρω ότι δεν υπάρχει εγγύηση και γνωρίζω ότι θα πληρώσω κάτι σε περίπτωση βλάβης, αλλά δεν συγκρίνεται με τίποτα η τιμή που το αγόρασα με αυτήν που θα το έπαιρνα από Ελλάδα. 350 το πήρα.

Λοιπόν, αν, χτύπα ξύλο, μου πεθάνει, τότε πού θα απευθυνθώ για αντικατάσταση πλακέτας? Και πόσο πάει το μαλλί?

 

Για μένα έκανες μεγάλη γκάφα...για να γλυτώσεις 70 -80 ευρώ (μια και μιλάμε για μτχ) Κινδυνεύεις να πληρώσεις τα υπερδιπλάσια.Εκτός αυτού μια και έχεις το αμερικανικό... πρέπει να ειναι το 2 πύρινο και όχι το 4 πύρινο,εκτός από το ότι ειναι υποδεέστερο γενικά.Πολύ φοβαμαι ότι αν ποτέ πάθει κάτι θα σε γδάρουν κυριολεκτικά για να το φτιάξουν.Πάντως αντιπροσωπία δεν μπορείς να το πας,δεν υπάρχει περιπτώσει να το αναλάβουν.

 

m7xalis δεν θυμαμαι φιλέ που το είδα αλλά ισχύει, γίνονται black list όλοι οι προηγούμενοι με το που βάζεις την νέα ρομ.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για μένα έκανες μεγάλη γκάφα...για να γλυτώσεις 70 -80 ευρώ (μια και μιλάμε για μτχ) Κινδυνεύεις να πληρώσεις τα υπερδιπλάσια.Εκτός αυτού μια και έχεις το αμερικανικό... πρέπει να ειναι το 2 πύρινο και όχι το 4 πύρινο εκτός από το ότι ειναι υποδεέστερο γενικά.Πολύ φοβαμαι ότι αν ποτέ πάθει κάτι θα σε γδάρουν κυριολεκτικά για να το φτιάξουν.

 

m7xalis δεν θυμαμαι φιλέ που το είδα αλλά ισχύει, γίνονται black list όλοι οι προηγούμενοι με το που βάζεις την νέα ρομ.

 

Είναι το i9300. Άρα το 4πύρηνο.

350 για ένα κινητό που κάνει 670 είναι γκάφα?! Αστειεύεσαι.

Και ποιος μου λέει ότι ο Έλληνας που θα μου το έδινε είναι αξιόπιστος? Εγώ αγοράζω μόνο από αξιόπιστα σάιτ και πωλητές. Δεν με ενδιαφέρει η τοποθεσία τους.

Στο θέμα μας. Πού θα απευθυνθώ λοιπόν και πόσο θα μου κοστίσει?

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...