Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για τις απαντησεις ναι το ξερω πως ειναι απο mobile mode, γι'αυτο ρωτησα αν μπηκε κανεις σε desktop mode απο το κινητο του δηλαδη να δειχνει τη σελιδα οπως τη δειχνει και ο υπολογιστης και οχι το ταμπλετ κτλ

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω για τις απαντησεις ναι το ξερω πως ειναι απο mobile mode, γι'αυτο ρωτησα αν μπηκε κανεις σε desktop mode απο το κινητο του δηλαδη να δειχνει τη σελιδα οπως τη δειχνει και ο υπολογιστης και οχι το ταμπλετ κτλ

 

Εγώ μπήκα, δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα με τη σελίδα ή το rendering...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα, δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα με τη σελίδα ή το rendering...

 

αντε 1η του μηνα να πληρωθω τοτε να το παρω και εγω :)

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το jelly bean και για ευχάριστη έκπληξη μου είχε ελληνικά. Θα ήθελα να ρωτήσω όταν κλείνει το κινητό πρέπει να πατάω το κουμπί από το ένταση και το κουμπί εκκίνησης για να ανοίξει αλλιώς δεν ανοίγει έτσι πρέπει να γίνετε? και άμα διαγράψω τα αρχεία που έβαλα το jelly bean θα ανοίγει το κινητό? και τωρα δεν ανάβει το λαμπάκι όταν έρχονται μηνύματα, φτιάχνετε με κανένα τρόπο? σόρρυ άμα έπρεπε να το γράψω αλλού
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το jelly bean και για ευχάριστη έκπληξη μου είχε ελληνικά. Θα ήθελα να ρωτήσω όταν κλείνει το κινητό πρέπει να πατάω το κουμπί από το ένταση και το κουμπί εκκίνησης για να ανοίξει αλλιώς δεν ανοίγει έτσι πρέπει να γίνετε? και άμα διαγράψω τα αρχεία που έβαλα το jelly bean θα ανοίγει το κινητό? και τωρα δεν ανάβει το λαμπάκι όταν έρχονται μηνύματα, φτιάχνετε με κανένα τρόπο? σόρρυ άμα έπρεπε να το γράψω αλλού

είναι γενικά εύκολο το root και εγκατάσταση rom;

Link to comment
Share on other sites

Ποια handsfree μπορούμε να πάρουμε για το G3; Ξέρει κανείς?

 

3 ημέρες τώρα που το έχω το κινητό πετάει.... γρήγορο.... wifi... gps....πολύ καλά... για την μπαταρία δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική γιατί δεν χρησιμοποιώ αρκετά to wi-fi, ούτε το gps.... ούτε παίζω παιχνίδια... ούτε βλέπω βίντεο.... με απλή χρήση κράτησε πάνω από 1,5 ημέρα.

Τελικά δεν ήταν rooted (δεν υπήρχε ο φάκελος superuser) και ζήτησα τα χρήματα πίσω.

Επίσης είχα ένα πρόβλημα με τις επαφές.... δεν ήξερα πως να τις χειριστώ.... αλλά κατέβασα το DW και όλα μια χαρά.

Να ρωτήσω κάτι? τα στοιχεία που έχουμε στο κινητό μπορούν να μεταφερθούν στο πισι και με ποιο πρόγραμμα (όπως είχε πχ η sony το pc companion ή το cloud της apple)? για να κρατάμε και back up εννοώ...

Link to comment
Share on other sites

Ποια handsfree μπορούμε να πάρουμε για το G3; Ξέρει κανείς?

 

3 ημέρες τώρα που το έχω το κινητό πετάει.... γρήγορο.... wifi... gps....πολύ καλά... για την μπαταρία δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική γιατί δεν χρησιμοποιώ αρκετά to wi-fi, ούτε το gps.... ούτε παίζω παιχνίδια... ούτε βλέπω βίντεο.... με απλή χρήση κράτησε πάνω από 1,5 ημέρα.

Τελικά δεν ήταν rooted (δεν υπήρχε ο φάκελος superuser) και ζήτησα τα χρήματα πίσω.

Επίσης είχα ένα πρόβλημα με τις επαφές.... δεν ήξερα πως να τις χειριστώ.... αλλά κατέβασα το DW και όλα μια χαρά.

Να ρωτήσω κάτι? τα στοιχεία που έχουμε στο κινητό μπορούν να μεταφερθούν στο πισι και με ποιο πρόγραμμα (όπως είχε πχ η sony το pc companion ή το cloud της apple)? για να κρατάμε και back up εννοώ...

 

Οποιδηποτε 3.5μmm universal handsfree. Πχ http://www.ebay.co.uk/itm/In-Ear-Stereo-Earphone-Mic-LG-Optimus-3D-P920-Headset-Headphone-/290666931462?_trksid=p5197.m185&_trkparms=algo%3DSIC.NPJS%26itu%3DI%252BUA%26otn%3D3%26pmod%3D300662816001%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D5451691748687405335&_qi=RTM1089355

 

Για μεταφορες των επαφών σώστες στην SD card (Υπαρχει επιλογη στο μενου των επαφων ) και αντεγραψε το αρχειο που θα δημιουργηθει στο pc

Link to comment
Share on other sites

Οποιδηποτε 3.5μmm universal handsfree. Πχ http://www.ebay.co.uk/itm/In-Ear-Stereo-Earphone-Mic-LG-Optimus-3D-P920-Headset-Headphone-/290666931462?_trksid=p5197.m185&_trkparms=algo%3DSIC.NPJS%26itu%3DI%252BUA%26otn%3D3%26pmod%3D300662816001%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D5451691748687405335&_qi=RTM1089355

 

Για μεταφορες των επαφών σώστες στην SD card (Υπαρχει επιλογη στο μενου των επαφων ) και αντεγραψε το αρχειο που θα δημιουργηθει στο pc

 

σ' ευχαριστώ για την απάντηση

αποθήκευσα τις επαφές (ουσιαστικά τις ξαναπερασα στο DW) στο τηλέφωνο, αυτό σημαίνει ότι αποθηκεύονται στην sd card?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνοντας για το Neo N002i είδα πως έχει πέσει αρκετά η τιμή του G3 και λέω μπας δώσω τα +20 και πάρω αυτό, κυρίως λόγο μπαταρίας και gorilla glass. Διαβάζοντας (όλο) το thread μου δημιουργήθηκαν μερικές απορίες.

 

Στο αρχικό post ο karafu αναφέρει πως απαιτεί sdcard για να τραβήξει φωτό. Δεν το σχολίασε κανείς στη συνέχεια. Ισχύει όντως; "Έφτιαξε" με κάποια από τις custom roms που βγήκαν στη συνέχεια; Με την sdcard μου βγαίνει λίγο εκτος budget, άσε που προτιμώ να πάρω μια μαρκάτη και καλύτερη, όταν θα έχω. Απλά έτσι, δεν θα μπορώ να δοκιμάσω την σωστή λειτουργία όταν έρθει.

Συνεχίζοντας στο sdcardless μοτίβο, πόσο ελεύθερο χώρο αφήνει η ROM και το system partition? Αυτός ο χώρος δεν είναι accessible σαν sdcard φάκελος, στα file managers, όπως σε άλλες android συσκευές?

Με την μαμά ROM, πόσο "μαμα" είναι; Τι εννοώ : έχει custom applications, σε σχέση με default android, για διάφορα πράματα; Ή έχει κινέζικα apps, που δεν χρειάζονται; Φαντάζομαι έχει αγγλικό menu.

Η Etotalk ROM τι προσφέρει, πέρα από τα ελληνικά;

Η μπαταρία στα αρχικά post λέγανε όλοι πως είναι super, με 2 μέρες διάρκεια κτλ. Στα τελευταία βλέπω παράπονα. Έτυχε λόγω ειδικών συνθηκών (χρήση ή και άγνοια) ή έχει γίνει κάτι με τη μπαταρία (π.χ. δίνουν πιο μικρή χωρίς να το λένε);

 

Τέλος, αν και έχω ρωτήσει στο αντίστοιχο thread, ποιό μαγαζί προτείνετε; Με ενδιαφέρει να το παραλάβω μέχρι 10-15/3 και έπεσα στις κινεζογιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? τα στοιχεία που έχουμε στο κινητό μπορούν να μεταφερθούν στο πισι και με ποιο πρόγραμμα (όπως είχε πχ η sony το pc companion ή το cloud της apple)? για να κρατάμε και back up εννοώ...

 

Κατέβασε το Snappea απο http://www.snappea.com/.

Πολύ καλό και δωρεάν. Δουλεύει και με USB και με WiFi

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Snappea απο http://www.snappea.com/.

Πολύ καλό και δωρεάν. Δουλεύει και με USB και με WiFi

 

Ευχαριστώ πολύ... να'σαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνοντας για το Neo N002i είδα πως έχει πέσει αρκετά η τιμή του G3 και λέω μπας δώσω τα +20 και πάρω αυτό, κυρίως λόγο μπαταρίας και gorilla glass. Διαβάζοντας (όλο) το thread μου δημιουργήθηκαν μερικές απορίες.

 

Στο αρχικό post ο karafu αναφέρει πως απαιτεί sdcard για να τραβήξει φωτό. Δεν το σχολίασε κανείς στη συνέχεια. Ισχύει όντως; "Έφτιαξε" με κάποια από τις custom roms που βγήκαν στη συνέχεια; Με την sdcard μου βγαίνει λίγο εκτος budget, άσε που προτιμώ να πάρω μια μαρκάτη και καλύτερη, όταν θα έχω. Απλά έτσι, δεν θα μπορώ να δοκιμάσω την σωστή λειτουργία όταν έρθει.

Συνεχίζοντας στο sdcardless μοτίβο, πόσο ελεύθερο χώρο αφήνει η ROM και το system partition? Αυτός ο χώρος δεν είναι accessible σαν sdcard φάκελος, στα file managers, όπως σε άλλες android συσκευές?

Με την μαμά ROM, πόσο "μαμα" είναι; Τι εννοώ : έχει custom applications, σε σχέση με default android, για διάφορα πράματα; Ή έχει κινέζικα apps, που δεν χρειάζονται; Φαντάζομαι έχει αγγλικό menu.

Η Etotalk ROM τι προσφέρει, πέρα από τα ελληνικά;

Η μπαταρία στα αρχικά post λέγανε όλοι πως είναι super, με 2 μέρες διάρκεια κτλ. Στα τελευταία βλέπω παράπονα. Έτυχε λόγω ειδικών συνθηκών (χρήση ή και άγνοια) ή έχει γίνει κάτι με τη μπαταρία (π.χ. δίνουν πιο μικρή χωρίς να το λένε);

 

Τέλος, αν και έχω ρωτήσει στο αντίστοιχο thread, ποιό μαγαζί προτείνετε; Με ενδιαφέρει να το παραλάβω μέχρι 10-15/3 και έπεσα στις κινεζογιορτές.

 

δεν κανεις λιγακι υπομονη μην βγει κανα φτηνο τετραπυρηνο,η μηπως πεσουνε καθολου οι τιμες στα υπαρχον οταν βγουν τα τετραπυρηνα διαθεσιμα

Link to comment
Share on other sites

Όχι, για την ακρίβεια I need it yesterday, που λένε οι άγγλοι. ;p

 

Στο αρχικό post ο karafu αναφέρει πως απαιτεί sdcard για να τραβήξει φωτό. Δεν το σχολίασε κανείς στη συνέχεια. Ισχύει όντως; "Έφτιαξε" με κάποια από τις custom roms που βγήκαν στη συνέχεια; Με την sdcard μου βγαίνει λίγο εκτος budget, άσε που προτιμώ να πάρω μια μαρκάτη και καλύτερη, όταν θα έχω. Απλά έτσι, δεν θα μπορώ να δοκιμάσω την σωστή λειτουργία όταν έρθει.

Συνεχίζοντας στο sdcardless μοτίβο, πόσο ελεύθερο χώρο αφήνει η ROM και το system partition? Αυτός ο χώρος δεν είναι accessible σαν sdcard φάκελος, στα file managers, όπως σε άλλες android συσκευές?

Με την μαμά ROM, πόσο "μαμα" είναι; Τι εννοώ : έχει custom applications, σε σχέση με default android, για διάφορα πράματα; Ή έχει κινέζικα apps, που δεν χρειάζονται; Φαντάζομαι έχει αγγλικό menu.

Η Etotalk ROM τι προσφέρει, πέρα από τα ελληνικά;

Η μπαταρία στα αρχικά post λέγανε όλοι πως είναι super, με 2 μέρες διάρκεια κτλ. Στα τελευταία βλέπω παράπονα. Έτυχε λόγω ειδικών συνθηκών (χρήση ή και άγνοια) ή έχει γίνει κάτι με τη μπαταρία (π.χ. δίνουν πιο μικρή χωρίς να το λένε);

 

Τέλος, αν και έχω ρωτήσει στο αντίστοιχο thread, ποιό μαγαζί προτείνετε; Με ενδιαφέρει να το παραλάβω μέχρι 10-15/3 και έπεσα στις κινεζογιορτές.

 

Επί των συγκεκριμένων ερωτήσεων έχει κανείς κάτι να προσθέσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επειτα απο αναμονη 25 ημερων, ειμαι και εγω ενας ευτυχισμενος κατοχος του g3. Επειδη ομως εχω χαθει εντελως στα αμετρητα ποστ και στα διαφορα sites, αφου εχω κανει root το τηλ, μπορει καποιος να μου προτεινει μια σταθερη rom για το κιν που να εχει και ελληνικα, εστω με τα λιγοτερα bugs....

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επειτα απο αναμονη 25 ημερων, ειμαι και εγω ενας ευτυχισμενος κατοχος του g3. Επειδη ομως εχω χαθει εντελως στα αμετρητα ποστ και στα διαφορα sites, αφου εχω κανει root το τηλ, μπορει καποιος να μου προτεινει μια σταθερη rom για το κιν που να εχει και ελληνικα, εστω με τα λιγοτερα bugs....

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Θα έλεγα ότι η official που είχε κυκλοφορήσει τέλη Νοέμβρη (29/11/2012 νομίζω) είναι η πιο σταθερή. Εμένα μόνο μου έχει μερικές φορές κολλήσει το bluetooth service και δεν αποκρίνεται οπότε αναγκάζομαι να κάνω restart. Κατά τα άλλα μια χαρά είναι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οσοι εχετε το g3 χωρις ρουτ κλπ απλα οπως το πηρατε απο κινα με την 4.04 εκδοση, αντιμετωπιζετε προβλημα με το gps; εμενα δε δουλευουν οι δορυφοροι, δε κλειδωνουν δλδ κι επισης. Αν λυνεται το προβλημα ποιο προγραμμα να κατεβασω γα gps;
Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Παιδες οσοι εχετε το g3 χωρις ρουτ κλπ απλα οπως το πηρατε απο κινα με την 4.04 εκδοση, αντιμετωπιζετε προβλημα με το gps; εμενα δε δουλευουν οι δορυφοροι, δε κλειδωνουν δλδ κι επισης. Αν λυνεται το προβλημα ποιο προγραμμα να κατεβασω γα gps;

 

φίλε benaki δε παίζει ρόλο το ρουτ με το gps.Δοκίμασε να έχεις τα δεδομένα ανοιχτά να είσαι σε ανοιχτό χώρο μια φορά,για να πιάσει στίγμα.Μετά λογικά θα κλειδώνει πιο γρήγορα.Πολύ καλό πρόγραμμα (για τα δικά μου γούστα πάντα) είναι τo N Drive

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να καταθέσω και γω την εμπειρία μου και να ζητησω τη βοήθειά σας.

Η παραγγελία για το κινητό έγινε στις 15/1 στο merimobiles. Μέχρι τις 21/1 μιλούσα με την εταιρεία για την αναβάθμιση του τρόπου αποστολής με Singapore post. Για όσους ανισυχείτε για το tracking number, όταν έφτασε Ελλάδα έγραφε "Άφιξη στη χώρα αποστολής" για 4 μέρες περίπου και μετά μου ήρθε. Μαζί με τα έξοδα αποστολής μου βγήκε 168 ευρώ.

 

Έχουμε και λέμε. Λόγω της καθυστέρησης αποστολής μάλλον, μου ήρθε μαζί με δώρο θήκη και προστατευτικό οθόνης καθώς και κάτι ειδικά γάντια για το χειμών (πολύ τούμπανα).

Το λογισμικό είχε πολύ καλή απόκρηση, μου ήρθε με αγγλική γλώσσα.

Για όσους θέλετε ελληνικά, για το μενού δεν ξέρω αλλά στο πληκτρολόγιο, το official του android υποστηρίζει ελληνικά.

 

Η κάμερα είναι κάμερα κινέζικου κινητού. Όπως είπε και κάποιος προηγούμενος, μόνο μέρα σε ακίνητους στόχους.

Γενικά, αν η κάμερα είναι κριτήριο επιλογής, ποτέ μην πάρετε κινέζικο. Εμένα δε με ενδιέφερε και γι'αυτό πήρα.

 

Η οθόνη είναι πολύ καλή και οι επιδόσεις αυτές που αναγράφονται. Για έναν μέσο ή λίγο απαιτητικό χρήστη, είναι από τα καλύτερα value for money κινητά.

 

 

Τώρα θέλω τη βοήθειά σας καθώς κανείς από τους προηγούμενους δεν ανέφερε κανένα τέτοιο πρόβλημα.

 

Έχω βάλει πάνω, δυο sim. Μία vodafone και μία Cosmote.

Η Cosmote είναι στην πρώτη θύρα για να λειτουργεί και η εφαρμογή της για όσους γνωρίζετε.

 

Το πρόβλημά μου είναι ότι από τότε που έβαλα δύο sim, όταν ανοίγω το wifi ή το 3g πολύ συχνά πέφτει η δύναμη του σήματος και σχεδόν πάντα χάνετε το σήμα στη μία-σπανιότερα στις δύο sim. Δεν έχω βγάλει άκρη από τα forum καθώς κανένας δεν απαντάει δίνοντας λύση σε αυτό ακόμα και στους xda.

Είναι λες και στις δύο sim το κινητό δεν μπορεί να δώσει αρκετό ρεύμα για να υποστηρίξει τα παραπάνω...

Πολύ καλό κινητό αλλά απογοητεύτηκα τελείως από αυτό το φαινόμενο..

 

Δοκίμασα να το flasharw, πέρασα και 4.1.2 πάνω αλλά και το 4.0.4 ξανά μήπως ήταν πρόβλημα λογισμικού αλλά δεν είδα διαφορά. Τώρα με 4.1.2 ξεκίνησα να αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα..

 

Μήπως έχει κανείς ανάλογη εμπειρία και λύση ή να το στείλω πίσω τη merimobiles?

 

Αν είναι να το στείλω πίσω, ξέρει κάποιος να μου πεί που μπορώ να βρώ την official rom 4.0.4 για να το κάνω restore και να μην χάσω την εγγύηση?

 

Σόρρυ για το τεράστιο μύνημα...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν κι εγώ το χρησιμοποιώ με 2 κάρτες (ίδιες εταιρείες) και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν μπορώ να σου δώσω λύση στο πρόβλημα αλλά μπορώ να σου πω τα εξής:

δεν δουλεύουν και οι 2 sim σε 3G. Θα δουλέψει αυτή που έχεις στη θήκη W.

δεν είναι ρουταρισμένο... με την μαμά έκδοση 4.0.4 και το wi-fi ενεργοποιημένο δεν έχω κανένα πρόβλημα με το σήμα....

Αυτά γνωρίζω...

Από merimobiles το πήρα κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν κι εγώ το χρησιμοποιώ με 2 κάρτες (ίδιες εταιρείες) και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν μπορώ να σου δώσω λύση στο πρόβλημα αλλά μπορώ να σου πω τα εξής:

δεν δουλεύουν και οι 2 sim σε 3G. Θα δουλέψει αυτή που έχεις στη θήκη W.

δεν είναι ρουταρισμένο... με την μαμά έκδοση 4.0.4 και το wi-fi ενεργοποιημένο δεν έχω κανένα πρόβλημα με το σήμα....

Αυτά γνωρίζω...

Από merimobiles το πήρα κι εγώ...

 

φιλε μου με το gps πως τα πας? Εμενα μου εχει βγαλει το λαδι... Δεν πιανει δορυφορο ουτε για πλακα....

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν κι εγώ το χρησιμοποιώ με 2 κάρτες (ίδιες εταιρείες) και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν μπορώ να σου δώσω λύση στο πρόβλημα αλλά μπορώ να σου πω τα εξής:

δεν δουλεύουν και οι 2 sim σε 3G. Θα δουλέψει αυτή που έχεις στη θήκη W.

δεν είναι ρουταρισμένο... με την μαμά έκδοση 4.0.4 και το wi-fi ενεργοποιημένο δεν έχω κανένα πρόβλημα με το σήμα....

Αυτά γνωρίζω...

Από merimobiles το πήρα κι εγώ...

 

Ναι το ξέρω ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τις δύο. Και το ποιά είναι η 1 είναι αναλόγως το λογισμικό.

Έβαλα ένα custom rom και δούλευε σε 3g η κάρτα στη θέση G :D

Και δυσυχώς αυτό το rom έλεγε ότι ξεφορτωνόταν το πρόβλημα με τις sim αλλά ......

Ήλπιζα το 4.1.2 θα βοηθήσει αλλά ούτε αυτό. Διάβασα κάπου νομίζω ότι η Jiayu έβγαλε αρκετά ελλατωματικά κινητά αλλά γιατί να πέσω εγώ σε ένα από αυτά :/ :(

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου με το gps πως τα πας? Εμενα μου εχει βγαλει το λαδι... Δεν πιανει δορυφορο ουτε για πλακα....

 

με ενεργοποιημένη την επιλογή mobile data πάει σφαίρα το GPS...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου με το gps πως τα πας? Εμενα μου εχει βγαλει το λαδι... Δεν πιανει δορυφορο ουτε για πλακα....

 

Όπως είπε και το maloulaki, ακόμα και μένα που έχει θέμα με τις δύο sim στο gps δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

 

Και στα gmaps με εντοπίζει σχεδόν αμέσως. Ακόμα και για αυτούς που λένε ότι έχουν πρόβλημα, υπάρχουν οδηγοί στο ίντερνετ για να αλλάξεις τους servers και να είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις θεμα με τα ελληνικά?Στο instagram px αντι για ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ μου γραφει ΕΞΕΡΕ ΝΗΣΗ (δεν απεικονίζει το Υ και το αφήνει κενο) το κανει και σε διάφορα αλλα . Εχω etotalk ρομ με το morelacale.

Eπισσης υπάρχει τροπος 100% να παιξει mp3 σε ξυπνητήρι ?

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις θεμα με τα ελληνικά?Στο instagram px αντι για ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ μου γραφει ΕΞΕΡΕ ΝΗΣΗ (δεν απεικονίζει το Υ και το αφήνει κενο) το κανει και σε διάφορα αλλα . Εχω etotalk ρομ με το morelacale.

Eπισσης υπάρχει τροπος 100% να παιξει mp3 σε ξυπνητήρι ?

 

Προσωπικά, καθώς έψαχνα στους xda για λύση για το δικό μου πρόβλημα, βρήκα μία rom που έιχε ελληνικά πάνω. Δεν την δοκίμασα εκτεταμένα αλλά νομίζω ότι δεν είχε κάποιο τέτοιο θέμα.

Αλλά και στις υπόλοιπες Rom που δεν έχουν ελληνικό μενού, υπάρχει μία εφαρμογή στο market (βασικά δεν υπάρχει μόνο μία) που σου αλλάζει το locale και αυτό δε σου αλλάζει το μενού αλλά οι εφαρμογές που κατεβάζεις είναι στα ελληνικά.

Και σε αυτήν την περίπτωση δεν είχα κάποιο θέμα με την απεικόνιση των χαρακτήρων (μέσα στις εφαρμογές).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...